*

Αποστολέας Θέμα: Πώς θα μπλοκάρουμε πιθανή ρύθμιση για τους Οαεδιτες  (Αναγνώστηκε 9374 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ipermahia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • "Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα"
    • Προφίλ
    • ΠΑΝ.ΕΝΩΣΗ ΩΡΟΜ & ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΕΝ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΣΤΑ ΤΕΕ ΚΑΙ ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
Απ: Πώς θα μπλοκάρουμε πιθανή ρύθμιση για τους Οαεδιτες
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 23, 2008, 04:49:47 μμ »
Eίναι άδικο Υπερμαχία αυτό που γίνεται.. Οταν πριν από 13 χρόνια πήρες το πτυχίο σου και κατάφερες να δουλεύεις 10 χρονια στις σχολές του ΟΑΕΔ, εμείς δουλεύαμε στα φροντιστήρια με 3 και 60 και δεν είχαμε και πλήρη ασφάλιση... Να σε ενημερώσω λοιπόν ότι έχω την ίδια ηλικία με εσένα αλλα ελάχιστα ένσημα για το μέλλον μου.. Ποιός βγήκε λοιπόν κερδισμένος ; ΕΣΕΙΣ... Ούτε χρήματα ούτε ένσημα ειχαμε...

Και εγώ δούλεψα σε φροντιστήρια και δεν νομίζω πως με εκμεταλεύτηκαν.Δίδαξα, πληρώθηκα και πήρα και τα ένσημά μου.Κάποτε είχαμε δικαίωμα επιλογής εργασίας.Δυστυχώς τώρα οι φροντιστηριούχοι παίρνουν αυτούς που έχουν λιγότερα χρόνια προϋπηρεσίας γιατί δεν πληρώνουν έτσι τριετίες.
Εγώ θα σου κάνω μια απλή ερώτηση: Έκανες ποτέ αίτηση σε Προκήρυξη του ΟΑΕΔ; Αδικήθηκες ποτέ σε πιθανή πρόσληψή σου; Έγινε ποτέ λάθος σε μοριοδότησή σου;

Γιατί εμένα προσπάθησαν να με αδικήσουν. Προσπάθησαν να με παραγκωνίσουν(μιλάμε για άλμα επί κοντώ, πχ είμαι πρώτη στον πίνακα μοριοδότησης κάποιου νομού ο διευθυντής έκανε άλμα επί κοντώ για να προσληφθεί η 4η στη σειρά για την οποία εντελώς συμπτωματικά υπήρχε "σχοίνισμα κληρονομίας"με προϊστάμενο της Β' θμιας εκπ/σης του ΥΠΕΠΘ-του συγκεκριμένου νομού (ΟΧΙ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΔΡΑΜΑΣ) . Προσπάθησαν να κλέψουν χιλιάδες μόρια από την προϋπηρεσία μου, γιατί εντελώς συμπτωματικά πάλι πληκτρολόγησαν κατά λάθος βρε, ότι πήρα πτυχίο το 2002 και το δίκτυο του ΟΑΕΔ μου πέταξε όλες τις προηγούμενες προϋπηρεσίες.Να θυμηθώ πάλι όταν μια άλλη σχολική χρονιά διευθυντής σε κάποιο ΤΕΕ ΟΑΕΔ ήθελε, λέει, άκουσον, άκουσον να υπογράψω υπεύθυνη δήλωση ότι δεν αποδέχομαι τη θέση γιατί ήθελε να δώσει  τις ώρες σε κάποια επαρκιούχο και εγώ φυσικά ενοχλούσα.

Λοιπόν Νεκταρία,

Για όλους τους παραπάνω λόγους και κυρίως επειδή στη ζωή μου δεν δέχτηκα να μου χαριστεί τίποτα από κανέναν "πολιτικό αλήτη" ( λέω για αυτούς που σουλατσάρουν στα γραφεία των κομμάτων και ψηφίζουν τη Δευτέρα), από κανέναν διευθυντή παντός καιρού, θα συνεχίζω να αγωνίζομαι και εννοείται πως δεν με πτοούν οι αντιδράσεις μερικών κακομαθημένων που έχουν μάθει να τους ταϊζουν οι γονείς τους ( ειλικρινά δεν μιλώ για σένα, αλλά για αυτούς που φέρονται ακόμη σαν φοιτητές, που δεν έχουν ακόμη δει πόρτες κλειστές,που δεν έχουν δει δοκιμάσει καπνογόνα και χημικά ( ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΕΠΕΤΗΡΙΔΑΣ).

Στις προτάσεις που έχουμε καταθέσει δεν ζητάμε μόνιμο διορισμό εις βάρος σου.

Αλλά αυτό που βλέπω και παρακολουθώ όλο αυτό το διάστημα είναι η κατάντια μας.Ποτέ κανείς δεν πρόκειται να κερδίσει τίποτα γιατί έτσι βολεύει την εκάστοτε πολιτική ηγεσία.
Το καινούριο κόλπο για την άρνηση άσκησης κοινωνικής πολιτικής είναι ή λέξη "αντιδρούν". Πχ αντιδράει ο bobo. Στον/στην bobo θα πουν αντιδράει η Νεκταρία ή η Υπερμαχία ή Μήτσος κοκ.

Να είσαι σίγουρη πως όλοι μας θα δουλεύουμε ως  ωρομίσθιοι. Και εσύ και εγώ και ο/η bobo, γιατί αυτές είναι οι απαιτήσεις μας.Αν ήμουν στη θέση του Υπουργού θα μείωνα τις θέσεις των αναπληρωτών και των διορισμών και θα ικανοποιούσα τους πάντες με το να τους προσλάβω ωρομίσθιους.Για την καταπολέμηση της ανεργίας βεβαίως.
Βλέποντας τις αντιδράσεις σας το ζητήσαμε με το τελευταίο υπόμνημα.Και γιατί να προσλάβει αναπληρωτές όταν θα έχει τους πρόσφυγες του ΟΑΕΔ, για να κάνουμε τη δουλειά του ωρομίσθιου.Εμείς μαθημένοι είμαστε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 23, 2008, 05:01:16 μμ από ipermahia »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ipermahia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • "Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα"
    • Προφίλ
    • ΠΑΝ.ΕΝΩΣΗ ΩΡΟΜ & ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΕΝ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΣΤΑ ΤΕΕ ΚΑΙ ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
Απ: Πώς θα μπλοκάρουμε πιθανή ρύθμιση για τους Οαεδιτες
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 23, 2008, 04:57:07 μμ »
Supermahia o 40χρονος+  γυμνασμενος πιτσαδορος που θα σου φερει αυτα που θα παραγγειλεις σημερα το βραδυ ρωτησε τον μηπως εχει τελειωσει γυμναστικη ακαδημια??

Για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις.Φαίνεται πως  συνηθίζεις να ανοίγεις διάλογο με 40 χρονους+ γυμνασμένους πιτσαδόρους
Εγώ όμως θα σου φέρω σαν παράδειγμα τον συμμαθητή μου, πατέρα 2 παιδιών, που είναι γυμναστής και οδηγός ταξί, γιατί εντελώς συμπτωματικά δεν μπόρεσε να δουλέψει στα ΤΑΔ ούτε και στην ΟΠ.
Είδες η ζωή;

Αποσυνδεδεμένος ipermahia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • "Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα"
    • Προφίλ
    • ΠΑΝ.ΕΝΩΣΗ ΩΡΟΜ & ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΕΝ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΣΤΑ ΤΕΕ ΚΑΙ ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
Απ: Πώς θα μπλοκάρουμε πιθανή ρύθμιση για τους Οαεδιτες
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 23, 2008, 05:22:28 μμ »
Για τους γυμναστες μιλαω εγω...οχι για τα ΤΑΔ
ΣΔΕ λοιπον εσεις η "αφροκρεμα" των 300?
Πηγαινε να διδαξεις στα φροντιστηρια ξενων γλωσσων να παιρνεις 6 ευρω την ωρα χωρις ενσημο για 10 χρονια οσα καθησες στον οαεδ κι ελα μιλα μετα...

Λοιπόν bobo μάλλον μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαίνουμε.Ξαναδιάβασε την απάντησή μου.Και επειδή είμαστε καλά παιδιά εμείς οι οαεδίτες ας γίνουμε και διασκεδαστές σας.Έτσι βρε να περάσουμε καλά το απόγευμα. Άνοιξε τα ηχεία σου και δες τα παρακάτω βίντεο:

http://www.youtube.com/watch?v=_yU3QWwBTXw

και μετά:

http://www.youtube.com/watch?v=hl4_qHwXIc8

και τέλος:

http://www.youtube.com/watch?v=wvi_Yik8pxI

Αποσυνδεδεμένος vsk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0402
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπλοκάρουμε πιθανή ρύθμιση για τους Οαεδιτες
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 23, 2008, 05:49:01 μμ »
Τα έχω ξαναπεί κι αλλού, αλλά απάντηση δεν πήρα. Όταν έκανα κάθε χρόνο αίτηση για να εργαστώ στα περίφημα ΤΕΕ του ΟΑΕΔ, "έτρωγα πόρτα" γιατί οι ήδη εργαζόμενοι εκεί είχαν απόλυτη προτεραιότητα στις (επανα)προσλήψεις. Ήταν δηλαδή μία κλειστή παρέα που κάθε χρόνο κατείχε τις θέσεις. Αυτό δεν ήταν αδικία;
Και για του λόγου το αληθές, παραθέτω τα επίμαχα αποσπάσματα του άρθρου 13 του νόμου 3144/2003 που επιβεβαιώνει τα όσα λέω:

Άρθρο 13
Εκπαιδευτικοί Τεχνικών - Επαγγελματικών Εκπαιδευτηρίων (Τ.Ε.Ε.) του Ο.Α.Ε.Δ.

1....
2....

3. Οι εκπαιδευτικοί που υπηρετούν, κατά τη δημοσίευση του παρόντος νόμου, ως ωρομίσθιοι στα Τ.Ε.Ε. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. των κλάδων ΠΕ και ΤΕ, εφόσον έχουν συμπληρώσει μέχρι την έναρξη ισχύος του παρόντος διδακτική προϋπηρεσία τουλάχιστον χιλίων διακοσίων (1.200) ωρών στη δευτεροβάθμια τεχνική εκπαίδευση του Ο.Α.Ε.Δ., εντάσσονται σε ενιαίο πίνακα για την κάλυψη τωναναγκών των Τ.Ε.Ε. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ., και προσλαμβάνονται κατ' απόλυτη προτεραιότητα ως αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι στα Τ.Ε,Ε. του Ο.Α.Ε.Δ., με σειρά που εξαρτάται από τη προαναφερθείσα συνολική διδακτική προϋπηρεσία και ανάλογα με τις εκάστοτε ανάγκες του Ο.Α.Ε.Δ. ανά κλάδο και ειδικότητα.
Από την έναρξη ισχύος του παρόντος και εφεξής οι εκπαιδευτικοί αυτοί διορίζονται σε κενές οργανικές θέσεις των Τ.Ε.Ε. του Ο.Α.Ε.Δ. σε ποσοστό που ορίζεται με από φάση του Υπουργού Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων, με βάση το σύνολο των κενών οργανικών θέσεων κατά κλάδο και ειδικότητα.
Ο διορισμός τους γίνεται ανεξαρτήτως της κατοχής του πτυχίου ΠΑΤΕΣ / ΣΕΛΕΤΕ για όσους κλάδους απαιτείται και οι διοριζόμενοι υποχρεούνται να προσκομίσουν το πτυχίο αυτό μέσα σε δύο (2) έτη από το διορισμό τους και ύστερα από παρακολούθηση ειδικού προγράμματος της σχολής αυτής.
Κατ' εξαίρεση, στον ενιαίο πίνακα εντάσσονται, εφόσον αποκτήσουν τα προσόντα για ένταξη στους κλάδους ΠΕ ή ΤΕ και κατά το χρόνο αυτόν υπηρετούν ως ωρομίσθιοι στα Τ.Ε.Ε. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. οι εκπαιδευτικοί του κλάδου ΔΕ που υπηρετούν κατά τη δημοσίευση του παρόντος ως ωρομίσθιοι, που έχουν συμπληρώσει την προβλεπόμενη διδακτική προϋπηρεσία των χιλίων διακοσίων (1.200) ωρών κατά τη δημοσίευση του παρόντος.
4. Από τις ρυθμίσεις της προηγούμενης παραγράφου εξαιρούνται οι δημόσιοι υπάλληλοι και συνταξιούχοι.
5. Οι εκπαιδευτικοί που υπηρετούν κατά την έναρξη ισχύος του παρόντος και αναφέρονται στο άρθρο 3 της κοινής υπουργικής απόφασης περί "Μονιμοποίησης Εκπαιδευτικού Προσωπικού Ο.Α.Ε.Δ. και Σ.Δ.Σ.Τ.Ε.", που κυρώθηκε με το άρθρο 27 του Ν. 2190/1994 (ΦΕΚ 284 Α'), προηγούνται στον ενιαίο πίνακα της παρ. 3.

6...
7...
8...
9...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος aloprosalos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπλοκάρουμε πιθανή ρύθμιση για τους Οαεδιτες
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 23, 2008, 06:27:45 μμ »
Υπερμαχία δεν μου απάντησες ακόμα παρά μόλις σε ξεμπροσθιάζω ασχολεισαι με το ψευδώνυμο που επέλεξα!
Μήπως δεν ξέρεις τι να πεις; Ηρθε η ώρα να σε κράξουν και συνάδελφοι σου απο τον ΟΑΕΔ! 
Επαναλαμβάνω, θεωρείς σωστο να αναγνωριστει η προυπηρεσία μόνο για εσας τους 300 και ΟΧΙ για όλους όσους δούλεψαν και δουλεύουν στον ΟΑΕΔ; ή στο κάτω κάτω για κανέναν.
Το θεωρεις δίκαιο και αξιοκρατικό; Θα ήθελες να ήσουν στη θέση αυτών; Αποτι βλέπω τα καλά και συμφέροντα εισαι!
Εισαι τόσο κουτοπόνηρη που νομίζοντας οτι επειδή είστε μόνο 300 θα καταφέρνατε να εισχωρήσετε στο ΥΠΕΠΘ! Σου λεει αλλο 300 άλλο πολύ περισσοτεροι. Αν είμαστε μόνο 300 εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες.
Τι έχεις να πεις λοιπον σε ακούω προσεκτικά.

Αποσυνδεδεμένος παναγιώτης βασιλόπουλος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπλοκάρουμε πιθανή ρύθμιση για τους Οαεδιτες
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 23, 2008, 07:41:35 μμ »
Υπερμαχία η λύση είναι μία: ΑΣΕΠ

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπλοκάρουμε πιθανή ρύθμιση για τους Οαεδιτες
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 23, 2008, 08:19:54 μμ »
Ιπερμαχια επειδη βλεπω οτι αντεδρασες,συμφωνα με τα λεγομενα σου οταν εφτασες σε σημειο να αδικηθεις μεσα στον ΟΑΕΔ(και καλα εκανες εδω που τα λεμε, καθε εξυπνος τροπος θα επρεπε να το κανει), το ερωτημα ειναι απλο.Αν εσυ ήσουν στη θέση μου και εγω στη δικη σου, δηλαδή με τα 10 χρονια προυπηρεσιας στον ΟΑΕΔ εγω να ήθελα να ενταχθω στον ενιαιο πίνακα και πιθανοτητα με αυτο τον τροπο θα σε προσπερνουσα, θα αντιδρουσες;ΝΑΙ ή ΟΧΙ; Συμφωνα με τα οσα περιγραφεις για την προσωπικη σου διαδρομη η απάντηση μπορει να ειναι μονο μια!ολα τα αλλα ειναι σε δουλεια να βρισκομαστε.Και μη ξεχνας, θα ημασταν μαζι σας αν διεκδικουσατε απο το υπουργειο εργασιας οπου ανηκατε.Περιμενω την ευθεια απαντηση σου στο πολυ "ευκολο" ερωτημα που σου εθεσα.Θα αντιδρουσες ΝΑΙ η ΟΧΙ;

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπλοκάρουμε πιθανή ρύθμιση για τους Οαεδιτες
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 23, 2008, 08:35:50 μμ »
Ένα είναι σίγουρο...........
Εσύ θα γίνεις χειρότερη από εμένα.........
Το έχουμε οι φυσικίνες φαίνεται.............
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος ipermahia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • "Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα"
    • Προφίλ
    • ΠΑΝ.ΕΝΩΣΗ ΩΡΟΜ & ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΕΝ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΣΤΑ ΤΕΕ ΚΑΙ ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
Απ: Πώς θα μπλοκάρουμε πιθανή ρύθμιση για τους Οαεδιτες
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 23, 2008, 08:51:08 μμ »
Υπερμαχία δεν μου απάντησες ακόμα παρά μόλις σε ξεμπροσθιάζω ασχολεισαι με το ψευδώνυμο που επέλεξα!
Μήπως δεν ξέρεις τι να πεις; Ηρθε η ώρα να σε κράξουν και συνάδελφοι σου απο τον ΟΑΕΔ! 
Επαναλαμβάνω, θεωρείς σωστο να αναγνωριστει η προυπηρεσία μόνο για εσας τους 300 και ΟΧΙ για όλους όσους δούλεψαν και δουλεύουν στον ΟΑΕΔ; ή στο κάτω κάτω για κανέναν.
Το θεωρεις δίκαιο και αξιοκρατικό; Θα ήθελες να ήσουν στη θέση αυτών; Αποτι βλέπω τα καλά και συμφέροντα εισαι!
Εισαι τόσο κουτοπόνηρη που νομίζοντας οτι επειδή είστε μόνο 300 θα καταφέρνατε να εισχωρήσετε στο ΥΠΕΠΘ! Σου λεει αλλο 300 άλλο πολύ περισσοτεροι. Αν είμαστε μόνο 300 εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες.
Τι έχεις να πεις λοιπον σε ακούω προσεκτικά.

aloprosale,

Γίνεσαι κουραστικός με το να επαναλαμβάνεσαι. Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα με το οποίο σου εξήγησα κάποια πράγματα.
Αν δεν μπορείς να καταλάβεις τι σου έγραψα να το ψάξεις.

Αποσυνδεδεμένος palelos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπλοκάρουμε πιθανή ρύθμιση για τους Οαεδιτες
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 23, 2008, 08:52:50 μμ »

Συσπείρωση του Σωματείου της Ντροπής!Συσπείρωση του Σωματείου των ΤΑΔ-ΙΤΩΝ και της Ο.Π. Συσπείρωση του Σωματείου των παρασκηνιακών συναντήσεων!Συσπείρωση του Σωματείου του ΔΣ της ΠΕΑ .
[/quote]

Mήπως θέλεις  συσπείρωση γύρω από σωματεία που εσείς είχατε πει ότι  φτύνετε?
Δεν παίρνεις  καλύτερα  το βράδυ για επιδόρπιο  ένα Hot dog με κέτσαπ από κάποιον  άνεργο του ΥΠΕΠΘ, αλλά γυμνασμένο  ο οποίος εργάζεται για να ζήσει σε φαγάδικο και  έχει συσπειρωθεί στην ΠΕΑ?
Ένα hot dog γρήγορα....  πριν αρχίσει η νηστεία!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  
Ι am back..   Σας  έλλειψα?

Αποσυνδεδεμένος Da_Kancho

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • "Στην Ελλάδα είμαστε, τώρα το διαπιστώσατε;"
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπλοκάρουμε πιθανή ρύθμιση για τους Οαεδιτες
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 23, 2008, 09:00:44 μμ »
Παιδιά μην στέλνετε προσωπικά μηνύματα ο ένας στον άλλο, γιατί έτσι χάνουμε επεισόδια, καθόμαστε και τα διαβάζουμε όλα αυτά, μην μας στερείτε τη συνέχεια τουλάχιστον.

Ακόμα και αν θέλετε να βριστείτε (ευγενικά υποθέτω) κάντε το δημόσια, έτσι κι αλλιώς οι (σοβαρές) αντιπαραθέσεις αξιών δεν γίνονται με το γάντι, αλλά μέχρι τελικής πτώσεως.
Μην πειράζετε το μυγάκι, έχει διοριστεί Μόνιμο σε Οργανική θέση.

Αποσυνδεδεμένος ipermahia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • "Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα"
    • Προφίλ
    • ΠΑΝ.ΕΝΩΣΗ ΩΡΟΜ & ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΕΝ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΣΤΑ ΤΕΕ ΚΑΙ ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
Απ: Πώς θα μπλοκάρουμε πιθανή ρύθμιση για τους Οαεδιτες
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 23, 2008, 09:15:39 μμ »

Συσπείρωση του Σωματείου της Ντροπής!Συσπείρωση του Σωματείου των ΤΑΔ-ΙΤΩΝ και της Ο.Π. Συσπείρωση του Σωματείου των παρασκηνιακών συναντήσεων!Συσπείρωση του Σωματείου του ΔΣ της ΠΕΑ .

Mήπως θέλεις  συσπείρωση γύρω από σωματεία που εσείς είχατε πει ότι  φτύνετε?
Δεν παίρνεις  καλύτερα  το βράδυ για επιδόρπιο  ένα Hot dog με κέτσαπ από κάποιον  άνεργο του ΥΠΕΠΘ, αλλά γυμνασμένο  ο οποίος εργάζεται για να ζήσει σε φαγάδικο και  έχει συσπειρωθεί στην ΠΕΑ?
Ένα hot dog γρήγορα....  πριν αρχίσει η νηστεία!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  
[/quote]

Μάλλον δεν σου τα είπαν σωστά οι συνάδελφοι σου στο ΔΣ της ΠΕΑ.Εμείς το μόνο που κάναμε είναι να αρνηθούμε να μπούμε σε διαδικασίες παρασκηνιακών συναντήσεων. Εξάλλου και εγώ είμαι μέλος της ΠΕΑ.

Για τα υπόλοιπα,δεν θα πέσω στο επίπεδό σου/

Αποσυνδεδεμένος ipermahia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • "Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα"
    • Προφίλ
    • ΠΑΝ.ΕΝΩΣΗ ΩΡΟΜ & ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΕΝ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΣΤΑ ΤΕΕ ΚΑΙ ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
Απ: Πώς θα μπλοκάρουμε πιθανή ρύθμιση για τους Οαεδιτες
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 23, 2008, 09:18:57 μμ »
Ιπερμαχια επειδη βλεπω οτι αντεδρασες,συμφωνα με τα λεγομενα σου οταν εφτασες σε σημειο να αδικηθεις μεσα στον ΟΑΕΔ(και καλα εκανες εδω που τα λεμε, καθε εξυπνος τροπος θα επρεπε να το κανει), το ερωτημα ειναι απλο.Αν εσυ ήσουν στη θέση μου και εγω στη δικη σου, δηλαδή με τα 10 χρονια προυπηρεσιας στον ΟΑΕΔ εγω να ήθελα να ενταχθω στον ενιαιο πίνακα και πιθανοτητα με αυτο τον τροπο θα σε προσπερνουσα, θα αντιδρουσες;ΝΑΙ ή ΟΧΙ; Συμφωνα με τα οσα περιγραφεις για την προσωπικη σου διαδρομη η απάντηση μπορει να ειναι μονο μια!ολα τα αλλα ειναι σε δουλεια να βρισκομαστε.Και μη ξεχνας, θα ημασταν μαζι σας αν διεκδικουσατε απο το υπουργειο εργασιας οπου ανηκατε.Περιμενω την ευθεια απαντηση σου στο πολυ "ευκολο" ερωτημα που σου εθεσα.Θα αντιδρουσες ΝΑΙ η ΟΧΙ;

Από βάσιμες πληροφορίες που έχω γνωρίζω πως  το ΥΠΕΠΘ ήθελε να αναγνωριθεί και : η προϋπηρεσία των Ναυτικών Λυκείων, της Σιβιτανιδείου, των Εκκλησιαστικών Λυκείων, της ΠΔΣ, των κρατών μελών της ΕΕ υπουργείου παιδείας ή άλλων υπουργείων (δημόσιες προϋπηρεσιες), των ιδιωτικών σχολείων.

Μήπως πρέπει να ενώσουμε τις δυνάμεις μας για να αντιδράσουμε στις προθέσεις του ΥΠΕΠΘ;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 23, 2008, 09:27:43 μμ από ipermahia »

Αποσυνδεδεμένος ipermahia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • "Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα"
    • Προφίλ
    • ΠΑΝ.ΕΝΩΣΗ ΩΡΟΜ & ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΕΝ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΣΤΑ ΤΕΕ ΚΑΙ ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
Απ: Πώς θα μπλοκάρουμε πιθανή ρύθμιση για τους Οαεδιτες
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 23, 2008, 09:30:39 μμ »
Συνομιλητές μου,

Επειδή δεν έχει ποδόσφαιρο σήμερα   πάω να δω τη Μαρία την Άσχημη.Λυπάμαι που σας αφήνω.Θα απαντήσω αύριο σε όλα σας τα μηνύματα.


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 600
Σύνολο: 608

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.