*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 261044 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #448 στις: Σεπτέμβριος 26, 2008, 03:03:20 μμ »
Καλησπέρα Vecchiarella,
Χαίρομαι που δεν είναι κάτι σοβαρό!! :)
Και εγώ έχω παραγγείλει το Kit Completo του Nuovo Progetto 3 (Libro di Corso + Quaderno degli esercizi) και τα περιμένω από βδομάδα.
Σε ποιό δίπλωμα αναφέρεσαι; Στα Celi; Στο Diploma; στο Κρατικό; Για ποιό επίπεδο;  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:44:09 »

Αποσυνδεδεμένος CICELLIDE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #449 στις: Σεπτέμβριος 26, 2008, 04:11:39 μμ »
Vecchiarella αν καταλαβα καλα αναφερεσαι στο ντιπλομα ιστιτ της θεσσαλονικης , επειδη θα τυχει Δευτερα να περασω απο κει θες να ρωτησω και να σου στειλω μαιλ Δευτ μεσημερακι?αν δεν το βιαζεσαι. :)φιλια

Αποσυνδεδεμένος gipi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #450 στις: Σεπτέμβριος 26, 2008, 07:44:21 μμ »
Buonasera a tutti!  :)
vecchiarella, το Δεκέμβριο δεν έχει εξετάσεις για Diploma εκτός κι αν έχει αλλάξει πρόσφατα κάτι.στα άλλα΄πτυχία έχει Νοέμβριο η Δεκέμβριο αναλόγως το πτυχίο.
Keri, ευχαριστώ για την πληροφορία πραγματικά με ενδιαφέρει .Cicelide, σ'ευχαριστώ και σένα γιατί δεν έχω λάβει ακόμα την edilingua (συνήθως την παίρνω αργότερα απ΄τους άλλους).Το Plida είναι διεθνώς αναγνωρισμένο πτυχίο και μολονότι στη χώρα μας εμφανίστηκε τελευταία στο εξωτερικό έρχεται πρώτο.
Εγώ τώρα ξεκινάω διάβασμα κι έχω πελαγώσει. στην ύλη που έχει βγάλει το υπουργείο για τις ξένες γλώσσες (και για μας) τα λέει πολύ γενικά.τί σημαίνει αυτό;τα διαβάζουμε όλα;! :-[ έχω χρόνια να τα ανοίξω όλα αυτά
Θα χαιρόμουν αν με προσανατόλιζε κάποιος
                                                                   

Αποσυνδεδεμένος melinula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ34
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #451 στις: Σεπτέμβριος 26, 2008, 08:03:48 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ για τα περαστικα, με συγκηνησατε :'(Είνα ορθοπεδικό το πρόβλημα θα γίνει ευτυχώς καλά :)Μόλις πριν λίγο είδα ανακοίνωση στο alfavita για τους ωρομίσθιους.Περιμένω να δούμε τι θα γίνει.Ήθελα να σας πω και για το καινούργιο progetto 3 , εμένα προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ,περιμένω τώρα και το βιβλίο των ασκήσεων.Να ρωτήσω επίσης γιατί δεν το ξέρω  μια μαθήτρια μου θέλει να δώσει τον Δεκέμβριο αντί τον Μάϊο για πρώτη φορά (στην θεσ/νικη) ξέρετε αν μπορεί?Νομίζω ότι τον Δεκέμβριο είναι επαναληπτική εξετάστική για όσους έχουν περάσει την μία απο τις 2 prove.Αν ξέρετε ενημερώστε παρακαλώ.Καλή δύναμη! ;)
καλησπέρα συναδέλφισσα..επειδή είμαι απ'ο Θεσσαλονίκη και χρόνια στο επάγγελμα θα ήθελα να σου πω οτι τον Δεκέμβριο μπορούν να συμμετάσχουν στις εξετάσεις του diploma di salonicco μόνο όσοι τον ιούνιο είχαν μερική επιτυχία..διαφορετικά ΚΠΓ και celi τον νοέμβριο.....καλό σαββατοκύριακο..bacissimi a tutti :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:44:09 »

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #452 στις: Σεπτέμβριος 26, 2008, 10:25:53 μμ »
Ευχαριστώ Cicellide.Αναφέρομαι στο Diploma (Β2) του Ινστιτουτου Θεσ/νίκης.Αν μπορείς ρώτα .Grazie Melinula. Το ήξερα αυτό απλά λέω μήπως άλλαξε κάτι και δεν το πήρα είδηση. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2008, 10:32:14 μμ από vecchiarella »

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #453 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 12:25:19 μμ »
SALVE A TUTTI
1/ μόλις διάβασα στο alfavita τα παρακάτω (απόσπασμα)

Στα χέρια του ΑΣΕΠ βρίσκεται η Προκήρυξη του Διαγωνισμού των Εκπαιδευτικών, καθώς το ΥΠΕΠΘ δεν έχει δώσει ακόμη διευκρινίσεις που του έχουν ζητηθεί σχετικά με ορισμένα θέματα της διεξαγωγής του. Σύμφωνα με όλες τις πληροφορίες, η Προκήρυξη θα ανακοινωθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως το β΄ δεκαπενθήμερο του Οκτωβρίου.

Ο Διαγωνισμός θα πραγματοποιηθεί το α΄ δίμηνο του 2009 σε 3 ή 4 Σαββατοκύριακα, καθώς έχουν προστεθεί αρκετές ειδικότητες. Υπολογίζεται ότι θα συμμετάσχουν περίπου 75.000 εκπαιδευτικοί.

2/ σε 'αλλο σημείο του pde είδα ότι σήμερα 29/9 περιμένουν την Δ φάση των αναπληρωτών! Λέτε να υπάρχει έστω και ένας απο εμ'άς??!! Μακαρι !!!!
΄οπως και να 'χει   
LA VITA E" BELLA
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 29, 2008, 12:34:28 μμ από artsatal »

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #454 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 02:32:45 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Μακάρι να καλέσουν ,αν μάθει κανείς ας ενημερώσει.Για τον νομό μου ακόμα δεν ακούστηκε τίποτα.Θα δούμε ,υπάρχουν και οι ωρομίσθιοι.Θα προσπαθήσω αύριο πάλι να μάθω κάτι και θα σας πω.Καλή δύναμη. :)

Αποσυνδεδεμένος CICELLIDE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #455 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 03:01:57 μμ »
vecchiarella ισχυει αυτο που ηξερες για τις εξετασεις του ιστιτουτου, ειναι γι αυτους που κοπηκαν τον ιουνιο , φιλια σε ολες καλη βδομαδα!!!

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #456 στις: Σεπτέμβριος 30, 2008, 07:13:12 πμ »
Καλημέρα σε όλους! Ευχαριστώ Cicellide ;) Αυτή η μαθητρια που ήθελε να δώσει Δεκεμβριο είναι φοιτήτρια  ΤΕΙ και επειδή τελειώνει και θέλει να προλάβει διαγωνισμό ΑΣΕΠ(δεν ξέρω τι και πως) με είχε ρωτήσει αν μπορεί να δώσει.Της είχα πει ότι θα ρωτήσω και θα την ενημερώσω για να αποφασίσει τι θα κάνει. ΚΑλή δύναμη :)

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #457 στις: Σεπτέμβριος 30, 2008, 01:21:20 μμ »
SALVE A TUTTI
1/ μόλις διάβασα στο alfavita τα παρακάτω (απόσπασμα)

Στα χέρια του ΑΣΕΠ βρίσκεται η Προκήρυξη του Διαγωνισμού των Εκπαιδευτικών, καθώς το ΥΠΕΠΘ δεν έχει δώσει ακόμη διευκρινίσεις που του έχουν ζητηθεί σχετικά με ορισμένα θέματα της διεξαγωγής του. Σύμφωνα με όλες τις πληροφορίες, η Προκήρυξη θα ανακοινωθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως το β΄ δεκαπενθήμερο του Οκτωβρίου.

Ο Διαγωνισμός θα πραγματοποιηθεί το α΄ δίμηνο του 2009 σε 3 ή 4 Σαββατοκύριακα, καθώς έχουν προστεθεί αρκετές ειδικότητες. Υπολογίζεται ότι θα συμμετάσχουν περίπου 75.000 εκπαιδευτικοί.

2/ σε 'αλλο σημείο του pde είδα ότι σήμερα 29/9 περιμένουν την Δ φάση των αναπληρωτών! Λέτε να υπάρχει έστω και ένας απο εμ'άς??!! Μακαρι !!!!
΄οπως και να 'χει   
LA VITA E" BELLA

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! :) :) :) 

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #458 στις: Σεπτέμβριος 30, 2008, 03:55:06 μμ »
Μόλις διάβασα στην alfavita ότι απεστάλη στο Ε.Τ. για δημοσίευση η προκήρυξη του Διαγωνισμού των Εκπαιδευτικών.   :) :)

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 3Π/2008

Αποστολή στο εθνικο τυπογραφειο

Απεστάλη στο Εθνικό Τυπογραφείο για δημοσίευση η 3Π/2008 Προκήρυξη  του ΑΣΕΠ, που αφορά τη διεξαγωγή γραπτού διαγωνισμού για την κατάρτιση πινάκων διοριστέων εκπαιδευτικών λειτουργών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των κλάδων ΠΕ60 Νηπιαγωγών, ΠΕ01 Θεολόγων, ΠΕ05 Γαλλικής Γλώσσας, ΠΕ06 Αγγλικής Γλώσσας, ΠΕ07 Γερμανικής Γλώσσας, ΠΕ 09 Οικονομολόγων, ΠΕ10 Κοινωνιολόγων, ΠΕ11 Φυσικής Αγωγής, ΠΕ13 Πτυχιούχων Νομικών και Πολιτικών Επιστημών, ΠΕ19 Πληροφορικής ΑΕΙ, ΠΕ20 Πληροφορικής ΤΕΙ, ΠΕ32 Θεατρικών Σπουδών, ΠΕ33 Μεθοδολογίας Ιστορίας και Θεωρίας της Επιστήμης και ΠΕ34 Ιταλικής Γλώσσας, για τα σχολικά έτη 2009-2010 και 2010-2011.

Οι θέσεις, η εξεταστέα ύλη καθώς και τα γενικά και ειδικά προσόντα διορισμού του ως άνω διαγωνισμού έχουν καταχωριστεί στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ (www.asep.gr).

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #459 στις: Οκτώβριος 01, 2008, 07:19:00 πμ »
Buongiorno a tutti!Τώρα διάβασα στην alfavita για την Δ' φάση αναπληρωτών και έχει μόνο για νηπιαγωγούς και δασκάλους.Δεν γνωρίζω αν θα υπάρξει και συνέχεια.Επίσης στην ίδια ιστοσελίδα είχε και την ακόλουθη ανακοίνωση:Το Κέντρο Εκπαίδευσης Ενηλίκων (ΚΕΕ) Ρεθύμνου ανακοινώνει την έναρξη των εγγραφών των υποψηφίων για ένταξη σε τμήματα μάθησης των εκπαιδευτικών προγραμμάτων Δια Βίου Εκπαίδευσης και Επιμόρφωσης Ενηλίκων.

Με έναρξη τον Οκτώβριο 2008 πρόκειται να υλοποιηθούν τμήματα μάθησης Ευρωπαϊκών Γλωσσών ( Αγγλικά, Γαλλικά και Ιταλικά) διάρκειας  50 και 25 ωρών.

Στον νομό μου πάντως ιταλικά δεν έγιναν στα ΚΕΕ , αλλά είχαν διδαχτεί σε εκπαιδευτικούς κάποια χρονιά , το οποίο βέβαια το έμαθα πολύ αργότερα..Καλό διάβασμα σε όσους πραγματικά ασχολούνται με τον ΑΣΕΠ.Θα ήθελα πάρα πολύ να μπορούσα να διάβαζα και εγώ ΄,θα δώσω φυσικά αλλά με δυο διαβολάκια που έχω στο σπίτι δεν έχω χρόνο να διαβάσω ουσιαστικά.Όταν θα έχουν μεγαλώσει λίγο την επόμενη φορά θα το προσπαθήσω.Καλη δύναμη σε όλους! :)

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #460 στις: Οκτώβριος 01, 2008, 08:10:41 μμ »
Buonasera a tutti !! :)
Πως πάτε με το διάβασμα; Εγώ έχω πήξει και την Παρασκευή ξεκινάω και πάλι τα μαθήματα ιταλικών στο φροντιστήριο.
Vecchiarella  αν και δεν έχω ακόμη παιδιά μπορώ πιστεύω να καταλάβω πως είναι να έχεις εκτός από την φροντίδα του σπιτιού και την φροντίδα των παιδιών. Ένα σπίτι έχω να φέρω βόλτα ως παντρεμένη και κάποιες φορές πελαγώνω. Είναι σίγουρα πιο δύσκολα τα πράγματα για όσες έχουν και παιδιά, γιατι δεν έχουν και πολύ χρόνο για διάβασμα. Προσωπικά διαβάζω για να γράψω απλά καλά (να πιάσω δηλαδή μια σχετικά καλή βαθμολογία πάνω από την βάση), μιας και οι θέσεις είναι ελάχιστες, έτσι ώστε του χρόνου να έχω ελπίδες για ωρομίσθια ή αναπληρώτρια. Οπότε μην απελπίζεσαι.  ;) ;) ;)
Καλή δύναμη και καλό κουράγιο σε όλους!!!!!! :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #461 στις: Οκτώβριος 01, 2008, 08:37:14 μμ »
salve
Έχεις την καλύτερη δουλειά, vecchiarella !!!!!!!  αλήθεια ποιός είναι ο νομός σου?;
Πάντως μου κάνει ιδιαίτερα καλή εντύπωση το ότι όταν ξεκινησα να γράφω στο  forum οι επισκέψεις ήταν περίπου 450 και τώρα έχουν ξεπεράσει τις 10400 !!!
άρα υπάρχει ενδιαφέρον και κατ επέκταση ελπίδα γιατί μην ξεχναμε
la vita e' bella!!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160910
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 600
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 640
Σύνολο: 642

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.