*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 261189 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kate45

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #518 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 09:51:21 πμ »
Καλημέρα σε όλους. θα ήθελα να απαντήσω στη CICELLIDE σχετικά με το Μπόνια στη Θεσσαλονίκη. Τηλεφώνησα και μου είπαν ότι όταν θα σχηματιστεί τμήμα θα αρχίσουν μαθήματα Ειδικής Διδακτικής με κάποια κυρία Λιβαδοπούλου. Το τμήμα θα είναι 32 ωρών με τέσσερις ώρες τη βδομάδα κατά πάσα πιθανότητα και θα στοιχίζει 320 ευρώ (32χ10). Θα δίνονται και σημειώσεις. Το πρώτο μάθημα θα είναι δοκιμαστικό και αν μείνεις θα πληρώσεις από τα επόμενα. Η διεύθυνση είναι Προξένου Κορομηλά 39, πίσω απο τη Μητρόπολη. Το τηλέφωνο υπάρχει και παραπάνω αλλά το γράφω ξανά: 2310 - 280230.
Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω τη riaili αν ξέρει να μας πει που διορίστηκαν οι 5 αναπληρωτές. Σε ποιες πόλεις ή έστω σε ποιες περιφέρειες.
Όσο για το θέμα με τους ωρομίσθιους στη Θεσσαλονίκη (ανατολική και δυτική) δεν είναι σίγουρο ότι δεν θα πάρουν ωρομίσθιους, όπως αναφέρθηκε πιο πάνω. Γι΄αυτό συμβουλή του συλλόγου μας είναι να τηλεφωνούμε όλοι, να κάνουμε αισθητή την παρουσία μας και να ρωτάμε πότε θα διορίσουν ωρομίσθιους.
A presto


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:33:58 »

Αποσυνδεδεμένος riaili

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #519 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 11:13:43 πμ »
καλημέρα και από μένα.Για τους  αναπληρωτές αναφέρεται οτι είναι 2 στη Θεσσαλονίκη, 2 στην Ημαθία και 1 στον Πειραιά. Όσο για τους ωρομισθίους, το ότι δεν ζητήθηκε από κανένα σχολείο στις Α και Β Θεσσαλονίκης μου το είπαν από τη δευτεροβάθμια( είχα παραθέσει μάλιστα και το τηλέφωνο). Τώρα αν αυτά που μας λένε
 από τη δευτεροβάθμια είναι αβάσιμα, δεν είναι δική μου ευθύνη! Θα προσπαθήσω πάντως να ξαναπάρω.

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #520 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 12:15:41 μμ »
Καλημέρα σε όλους. θα ήθελα να απαντήσω στη CICELLIDE σχετικά με το Μπόνια στη Θεσσαλονίκη. Τηλεφώνησα και μου είπαν ότι όταν θα σχηματιστεί τμήμα θα αρχίσουν μαθήματα Ειδικής Διδακτικής με κάποια κυρία Λιβαδοπούλου. Το τμήμα θα είναι 32 ωρών με τέσσερις ώρες τη βδομάδα κατά πάσα πιθανότητα και θα στοιχίζει 320 ευρώ (32χ10). Θα δίνονται και σημειώσεις. Το πρώτο μάθημα θα είναι δοκιμαστικό και αν μείνεις θα πληρώσεις από τα επόμενα. Η διεύθυνση είναι Προξένου Κορομηλά 39, πίσω απο τη Μητρόπολη. Το τηλέφωνο υπάρχει και παραπάνω αλλά το γράφω ξανά: 2310 - 280230.
Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω τη riaili αν ξέρει να μας πει που διορίστηκαν οι 5 αναπληρωτές. Σε ποιες πόλεις ή έστω σε ποιες περιφέρειες.
Όσο για το θέμα με τους ωρομίσθιους στη Θεσσαλονίκη (ανατολική και δυτική) δεν είναι σίγουρο ότι δεν θα πάρουν ωρομίσθιους, όπως αναφέρθηκε πιο πάνω. Γι΄αυτό συμβουλή του συλλόγου μας είναι να τηλεφωνούμε όλοι, να κάνουμε αισθητή την παρουσία μας και να ρωτάμε πότε θα διορίσουν ωρομίσθιους.
A presto

Salve a tutti,
KATE45, έχω παρατηρήσει ότι σε θέματα που αφορούν το σύλλογό μας είσαι ιδιατέρως καλά ενημερωμένη,  εαν έχεις την καλοσύνη υπέδειξέ μας που θα μπορούσαμε  να βρούμε τις πληξροφορίες που μας παραθέτεις γιατί όσο και εαν έψαξα δεν βρήκα στο σιτο πχ την επιστολη της 9/10 για τους ωρομισθίους και ντρέπομαι να πρήζω τα παιδιά παρόλο που είναι πολύ εξυπηρετικά.
ευχαριστώ
la vita e' bella 


Αποσυνδεδεμένος kate45

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #521 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 01:14:24 μμ »
Απάντηση στην artsatal. Δεν είμαι τίποτε παραπάνω από ένα ενεργό μέλος του συλλόγου μας (ίσως και απο τα ιδρυτικά του με τη μορφή και το προεδρείο που έχει σήμερα) το οποίο παρευρίσκεται πάντα σε συνελεύσεις και κινητοποιήσεις, επικοινωνώ με τον πρόεδρο, έχω δώσει το mail μου στο σύλλογο και μου στέλνει ότι νεώτερο υπάρχει. Πιστεύω ότι όλοι πρέπει να κάνουμε το ίδιο και όταν μιλάω για ιδιωτική πρωτοβουλία σε σχέση με την πίεση που πρέπει να ασκήσουμε σε σχολεία, δευτεροβάθμιες κ.τλ. αυτό εννοώ. Πηγαίνω μαζί με άλλα μέλη σε διάφορα σχολεία, όσα φυσικά μου επιτρέπουν οι υποχρεώσεις μου ως μητέρα και εργαζόμενη, αλλά τουλάχιστον δεν κάθομαι στο σπίτι μου περιμένοντας να τρέξουν οι άλλοι.
Το mail του συλλόγου το έγραψα παραπάνω, στείλτε και σεις τα δικά σας, για να έχετε την ενήμέρωση. Όσον αφορά στη δευτεροβάθμια Ανατολικής Θεσσαλονίκης στον καθένα δίνουν και διαφορετική απάντηση. Αν κάποιος ξέρει κάτι άλλο ας ενημερώσει. Σε δική μου ερώτηση πάντως με παρουσία μου εκεί, μου απάντησαν:΄"... καθήστε να τακτοποιήσουμε τη μόνιμη και μετά θα καλέσουμε ωρομίσθιους".
Σε άλλες συναδέλφους επίσης είπαν ότι δεν υπάρχουν πιστώσεεις.
Ένα ακόμη πρόβλημα είναι επίσης είναι ότι κάποιοι διευθυντές απέσυραν το αίτημα τους για ωρομίσθιο ιταλικών, παρά το ότι είχαν πάνω απο 12 παιδιά, με τη δικαιολογία ότι δεν έχουν αίθουσες. Πως πρέπει να κινητοποιηθούμε; Υπάρχουν καλές ιδέες και άτομα που θα τρέξουν; Στην Ημαθία που κινητοποιήθηκαν κατάφεραν να πάρουν δύο αναπληρωτές.
Γι΄αυτό λέω ότι πρέπει να κάνουμε την παρουσία μας αισθητή. Μήπως και βγάλουμε καμιά άκρη.
Απο 23.10.08 έως 11.11.08 θα γίνονται οι αιτήσεις για το AΣΕΠ. Δεν διάβασα λεπτομέρειες, ανοίξτε το www.alfavita.gr και ψάξτε.
Αυτά προς το παρόν.
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:33:58 »

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #522 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 01:46:23 μμ »
Απάντηση στην artsatal. Δεν είμαι τίποτε παραπάνω από ένα ενεργό μέλος του συλλόγου μας (ίσως και απο τα ιδρυτικά του με τη μορφή και το προεδρείο που έχει σήμερα) το οποίο παρευρίσκεται πάντα σε συνελεύσεις και κινητοποιήσεις, επικοινωνώ με τον πρόεδρο, έχω δώσει το mail μου στο σύλλογο και μου στέλνει ότι νεώτερο υπάρχει. Πιστεύω ότι όλοι πρέπει να κάνουμε το ίδιο και όταν μιλάω για ιδιωτική πρωτοβουλία σε σχέση με την πίεση που πρέπει να ασκήσουμε σε σχολεία, δευτεροβάθμιες κ.τλ. αυτό εννοώ. Πηγαίνω μαζί με άλλα μέλη σε διάφορα σχολεία, όσα φυσικά μου επιτρέπουν οι υποχρεώσεις μου ως μητέρα και εργαζόμενη, αλλά τουλάχιστον δεν κάθομαι στο σπίτι μου περιμένοντας να τρέξουν οι άλλοι.
Το mail του συλλόγου το έγραψα παραπάνω, στείλτε και σεις τα δικά σας, για να έχετε την ενήμέρωση. Όσον αφορά στη δευτεροβάθμια Ανατολικής Θεσσαλονίκης στον καθένα δίνουν και διαφορετική απάντηση. Αν κάποιος ξέρει κάτι άλλο ας ενημερώσει. Σε δική μου ερώτηση πάντως με παρουσία μου εκεί, μου απάντησαν:΄"... καθήστε να τακτοποιήσουμε τη μόνιμη και μετά θα καλέσουμε ωρομίσθιους".
Σε άλλες συναδέλφους επίσης είπαν ότι δεν υπάρχουν πιστώσεεις.
Ένα ακόμη πρόβλημα είναι επίσης είναι ότι κάποιοι διευθυντές απέσυραν το αίτημα τους για ωρομίσθιο ιταλικών, παρά το ότι είχαν πάνω απο 12 παιδιά, με τη δικαιολογία ότι δεν έχουν αίθουσες. Πως πρέπει να κινητοποιηθούμε; Υπάρχουν καλές ιδέες και άτομα που θα τρέξουν; Στην Ημαθία που κινητοποιήθηκαν κατάφεραν να πάρουν δύο αναπληρωτές.
Γι΄αυτό λέω ότι πρέπει να κάνουμε την παρουσία μας αισθητή. Μήπως και βγάλουμε καμιά άκρη.
Απο 23.10.08 έως 11.11.08 θα γίνονται οι αιτήσεις για το AΣΕΠ. Δεν διάβασα λεπτομέρειες, ανοίξτε το www.alfavita.gr και ψάξτε.
Αυτά προς το παρόν.
 
KETE45
ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, συμφωνώ απόλυτα για την ενεργοποίηση, ούτως ή άλλως τα αισθήματα μου προς τον σύλλογο είναι δηλωμένα στις παραπάνω σελίδες
 Θα τους στείλω την ηλεκτρονική μου διεύθυνση για να με ενημερώνουν, αν και μάλλον θα ήταν καλύτερο να ενημερώνουν την ιστοσελίδα, για να μπορούμε όλοι μας να έχουμε έναν μπούσουλα.
 Κάνουν τόση δουλειά και δεν φαίνεται προς τα έξω, πράγμα που τους το έχω γράψει , πες το και εσύ μήπως και γίνει κάτι γιατί δυστυχώς αυτό που συμβαίνει είναι  να τρέχουν 2-3 και οι υπόλοιποι απλά να κρίνουμε εκ του ασφαλούς!!
la vita e' bella

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #523 στις: Οκτώβριος 19, 2008, 02:26:09 μμ »
salve
το e-mail το έστειλα, οψόμεθα..
εσείς πού είστε παιδιά, διαβάζετε??
εγώ πάλι ΟΧΙ, γιορτάζω από τώρα την  28η Οκτωβρίου με μιά γερή πούντα και προσέχω μή τυχον και βγεί η προκήρυξη ..
λογικά αυριο το πολύ μεθαύριο θα είναι έτοιμη.
Άραγε τί χαρτιά χρειάζονται , ξέρει κάποιος .. μπας και αρχίζουμε να τα μαζεύουμε!
ciao
la vita e' bella

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #524 στις: Οκτώβριος 20, 2008, 04:02:33 μμ »
Άντε τέρμα τα ψέμματα.. ΕΚΔΟΘΗΚΕ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ!!!!!
Καλή μας Δύναμη!!
la vita e' bella

Αποσυνδεδεμένος kate45

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #525 στις: Οκτώβριος 20, 2008, 10:33:33 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Για διευκόλυνση των συναδέλφων επισυνάπτω το παρακάτω δελτίο τύπου. Καλή τύχη σε όλους.

Αθήνα, 20 Οκτωβρίου 2008
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ


ΕΚΔΟΣΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ 3Π/2008
Εκδόθηκε η 3Π/2008 Προκήρυξη του ΑΣΕΠ (ΦΕΚ 516/08.10.2008, Τεύχος Προκηρύξεων ΑΣΕΠ), που αφορά τη διεξαγωγή γραπτού διαγωνισμού για την κατάρτιση πινάκων διοριστέων χιλίων τετρακοσίων εξήντα μίας (1461) θέσεων εκπαιδευτικών λειτουργών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των κλάδων ΠΕ60 Νηπιαγωγών, ΠΕ01 Θεολόγων, ΠΕ05 Γαλλικής Γλώσσας, ΠΕ06 Αγγλικής Γλώσσας, ΠΕ07 Γερμανικής Γλώσσας, ΠΕ 09 Οικονομολόγων, ΠΕ10 Κοινωνιολόγων, ΠΕ11 Φυσικής Αγωγής, ΠΕ13 Πτυχιούχων Νομικών και Πολιτικών Επιστημών, ΠΕ19 Πληροφορικής ΑΕΙ, ΠΕ20 Πληροφορικής ΤΕΙ, ΠΕ32 Θεατρικών Σπουδών, ΠΕ33 Μεθοδολογίας Ιστορίας και Θεωρίας της Επιστήμης και ΠΕ34 Ιταλικής Γλώσσας, για τα σχολικά έτη 2009-2010 και 2010-2011. Το ΦΕΚ της προκήρυξης έχει καταχωριστεί στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ και διατίθεται δωρεάν από το Εθνικό Τυπογραφείο (Μάρνη 8, Αθήνα), από το Γραφείο Εξυπηρέτησης Πολιτών του ΑΣΕΠ (Πουλίου 6, Αθήνα), από τις Νομαρχιακές Αυτοδιοικήσεις και τις Περιφέρειες της χώρας.

Για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να υποβάλουν σχετική αίτηση με το ειδικό έντυπο «ΑΙΤΗΣΗ - ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ» (ΕΝΤΥΠΟ ΑΣΕΠ  312), το οποίο διατίθεται από τις Περιφερειακές Υπηρεσίες του Υπουργείου Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων (Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης) που λειτουργούν στην έδρα κάθε Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης και από τα κατά τόπους ΚΕΠ. Οι υποψήφιοι μπορούν επίσης να αναζητήσουν το έντυπο της αίτησης στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ .

Η αίτηση υποβάλλεται από τους υποψηφίους είτε αυτοπροσώπως, είτε με άλλο εξουσιοδοτημένο από αυτούς πρόσωπο στις κατά τόπους Διευθύνσεις και τα Γραφεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Υπουργείου Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων όλης της Χώρας, ανεξαρτήτως της βαθμίδας εκπαίδευσης για την οποία πρόκειται να διαγωνισθούν, από την Πέμπτη 23 Οκτωβρίου 2008 μέχρι και την Τρίτη 11 Νοεμβρίου 2008.
 
Το ΦΕΚ και την αίτηση δήλωση τα βρίσκεται στην ηλεκτρονική σελίδα www.asep.gr

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #526 στις: Οκτώβριος 21, 2008, 08:23:28 πμ »
BUONGIORNO a tutti
η προκήρυξη είναι στην εξής διεύθυνση:

http://www.asep.gr/portal-files/dynamic/c273332/fek.file/516_8_10_08_el_GR.pdf

καλή δύναμη στο διάβασμα
και μην ξεχνάτε
la vita e' bella

Αποσυνδεδεμένος melinula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ34
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #527 στις: Οκτώβριος 27, 2008, 05:22:36 μμ »
 cara Kate45
το τηλέφωνο του Μπόνια στην Θεσσαλονίκη είναι 2310-280230...αν μάθετε κάτι για τυχόν σημειώσεις που μπορούμε να αγοράσουμε ενημερώστε.....
ciaoooooooooooo e a presto....

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #528 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 07:43:39 μμ »
salve a tutti,
παιδιά πού χαθήκατε?
έκανε κανένας την αίτηση για τον περιβόητο  διαγωνισμό?
la vita e' bella
 

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #529 στις: Οκτώβριος 31, 2008, 02:09:36 μμ »
Salve,
Τι κάνετε; Έκανα σήμερα την αίτηση και την κατάθεση των δικαιολογητικών για τον Διαγωνισμό των Εκπαιδευτικών. Δεν ξέρω τι γίνεται και τι ζητάνε στις Δευτεροβάθμιες των άλλων πόλεων, αλλά στην Αθήνα δεν κάταθέτουμε τα χαρτιά μας σε οποιοδήποτε γραφείο Δευτ/θμιας. π.χ εγώ μένω Καλλιθέα και για τον κλάδο μας έπρεπε να πάω στην Ν. Σμύρνη για να καταθέσω τα χαρτιά. Επιπλέον μου ζήτησαν να έχω μαζί μου φάκελο Α4 όπου έβαλα μέσα όλα τα δικαιολογητικά. Πάνω στον φάκελο έπρεπε να γράψω:
1. Ονοματεπώνυμο
2. Όνομα Πατερα
3. Όνομα Μητερας
4. Αριθμό Προκήρυξης
5. Κλάδο-Ειδικότητα
6. Αριθμό Πρωτοκόλλου (μας το δίνει η Δευτ/θμια όταν καταθέτουμε τα χαρτιά).

Όλα τα δικαιολογητικά και η αίτηση τα βάζεται στον φάκελο. Σας δίνουν πίσω ένα αντίγραφο της ηλεκτονικής αίτησης με όλα τα στοιχεία σας.

Σε όσους δεν είχαν κάνει αίτηση για αναπληρωτές και ωρομισθιους ζητούσαν και κάποιο έγγραφο που να φαίνεται το ΑΦΜ τους. Σε όσους ειχαν κάνει αίτηση δεν το ζητούσαν.

A presto

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #530 στις: Νοέμβριος 02, 2008, 09:13:28 μμ »
salve a tutti,
ΝΑΤΙ , σ' ευχαριστούμε για τις πληροφορίες,
Καλή Επιτυχία , σ' όλους!
la vita e' bella

Αποσυνδεδεμένος kate45

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #531 στις: Νοέμβριος 08, 2008, 09:50:18 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να σας ανακοινώσω ότι στις 22/11 θα γίνει γενική συνέλευση του Συλλόγου μας στη Θεσσαλονίκη και θα ακολουθήσει γενική συνέλευση και στην Αθήνα στις 29/11. Ο τόπος και η ώρα των συνελεύσεων δεν έχουν ακόμη οριστικοποιηθεί γι΄αυτό παρακαλείσθε να παρακολουθείτε το forum, το site του Συλλόγου ή να ενημερώνεστε μεταξύ σας και πολύ σύντομα θα γίνει νέα ανακοίνωση. Όσοι έχουν δώσει την ηλεκτρονική τους διεύθυνση θα ενημερωθούν με mail. Η συμμετοχή όλων είναι απαραίτητη και κυρίως νέων μελών για να μπορέσουμε να αποκτήσουμε αριθμητική δύναμη που θα μας επιτρέψει να διεκδικούμε καλύτερα τα αιτήματά μας.
A presto

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 840
Σύνολο: 852

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.