*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 261117 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #560 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 02:47:57 μμ »
Buonasera και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όσους δίνουν όταν δώσουν μάλλον μέσα φλεβάρη.Καλή δύναμη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:49:15 »

Αποσυνδεδεμένος Gioia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #561 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 08:55:52 μμ »
Buonasera a tutti!

Είμαι η Gioia, απόφοιτος από το 1996 και ενεργή συνάδελφός σας εδώ και 12 χρόνια!
Συγχαρητήρια σε όσους κατάφεραν το πολυπόθητο (ωρομίσθιοι κλπ) , εγώ δυστυχώς δεν ενημερώθηκα εγκαίρως για τις ημερομηνίες αιτήσεων.
Θα δώσω κι εγώ μαζί σας τις εξετάσεις του ΑΣΕΠ, αλλά έχω προετοιμαστεί μόνο σε μαθήματα Παιδιαγωγικής Ψυχολογίας - Γενικής Διδακτικής. Δεν έχω ιδέα για την Ειδική Διδακτική. Επικοινώνησα με Μπόνια (Αθήνα) αλλά δεν πουλάνε τις σημειώσεις τους. Πιστεύετε ότι μπορώ να τις αγοράσω από τον Μπόνια (Θεσ/νικη)? Έχω δει από τα θέματα της Αγγλικής ότι ζητάνε "Σχέδιο Μαθήματος", μπορεί κάποιος να με βοηθήσει που θα βρω σχετική μεθοδολογία απάντησης??   ???

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #562 στις: Ιανουάριος 08, 2009, 07:26:05 πμ »
Benvenuta Gioia ;  Και εγώ τέλειωσα το 1996 στην Θεσσαλονίκη!Θα σου απαντήσουν για το περίφημο σχέδιο μαθήματος τα κορίτσια που δίνουν.Δεν έγινε και κανένα μεγάλο κακό που δνε έκανες τα χαρτια σου ,θα τα κάνεις τον Μάιο.Ουτως ή άλλως έμαθες ότι έγινε χαμός με την ενημέρωση για τα ιταλικά.ΚΑλή επιτυχία με τον ΑΣΕΠ :)

Αποσυνδεδεμένος Gioia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #563 στις: Ιανουάριος 08, 2009, 11:33:54 πμ »
Grazie tante vecchiarella, ελπίζω να με ενημερώσει όποια κοπέλα γνωρίζει.
Μη φανταστείς ότι και τη Γενική Διδακτική έχω χρόνο να τη διαβάσω... με ένα πιτσιρίκι 3 χρονών... είναι difficilissimo! Στο φροντιστήριο που πήγα δεν είχαν καθηγητή για το Γνωστικό και την Ειδική Διδακτική των Ιταλικών? Φοβερή οργάνωση!! Τώρα είμαι απογοητευμένη, διότι έχω απόλυτη άγνοια για την προγέγγιση των θεμάτων. Εσύ δίνεις ΑΣΕΠ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:49:15 »

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #564 στις: Ιανουάριος 08, 2009, 02:26:05 μμ »
Buonasera a tutti!!Οχι δεν δίνω Gioia mia!Γιατί αν εσυ έχεις ένα πιτσιρίκι 3 χρονών εγώ έχω 2 πιτσιρίκια 6,5 και 5,5 χρονών αντιστοιχα ;DΤο μόνο που μου έλειπε είναι ο ΑΣΕΠ.Πάντως πιστεύω ότι καλύτερα είναι αν μπορείς να παρακολουθήσεις κάποιο φροντιστήριο σε βάζει σε ένα πρόγραμμα ,γιατί εδω που τα λέμε είναι δύσκολο να διαβάσεις μόνος σου,όχι΄οτι δεν γίνεται αλλα θέλει ώρες διάβασμα και σωστό προγραμματισμο.ΚΑλή δύναμη ;)

Αποσυνδεδεμένος Gioia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #565 στις: Ιανουάριος 08, 2009, 03:35:03 μμ »
Κουράγιο, σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ απλώς θα συμμετάσχω δεν έχω καμία πιθανότητα.
Κάνεις ιδιαίτερα?

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #566 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 08:25:49 πμ »
Buongiorno a tutti!Όλες οι φίλες μου με παρότρυναν να δώσω "έτσι για την εμπειρία" .. έλεγαν. Οταν όμως πρόκειται να διαγωνιστούμε για 9 θέσεις,είμαι βεβαία ότι θα περάσουν μόνο οι καλύτεροι.Ως καλύτερους θεωρώ αυτούς που διαβάζουν εδώ και αρκετό καιρό ,μια γνωστή μου συγκεκριμένα μου είχε προτείνει και αρκετα βιβλία για τα παιδαγωγικά πριν το καλοκαίρι.Μπορεί να δώσω την επόμενη φορά , ελπίζοντας ότι οι θέσεις θα είναι περισσότερες.Εγώ προς το παρόν ασχολούμαι μόνο με ιδιαίτερα και θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό γιατί έχω μαθητές μεγάλους που ενδιαφέρονται πραγματικά και έτσι το μάθημα είναι πολύ ευχάριστο.Εσύ είσαι στην Θεσσαλονίκη ή στην Αθήνα?Δουλεύεις σε φροντιστήριο ή κάνεις μόνο ιδιαίτερα? Καλή δύναμη σε όλους ;)

Αποσυνδεδεμένος Gioia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #567 στις: Ιανουάριος 11, 2009, 12:22:02 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα ότι το δίκαιο είναι να περάσουν όσοι το έχουν παλέψει με οποιοδήποτε τρόπο. Εγώ είμαι στην Αθήνα (Ν. Προάστια) και κάνω ιδιαίτερα εδώ και 12 χρόνια, πράγμα που λατρεύω όσο κι εσύ! Η γνώμη μου είναι ότι δεν έχεις τίποτα να χάσεις να συμμετέχεις στις εξετάσεις, αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα τον εαυτό σου, πάντως τα παιδαγωγικά έχουν αρκετά μεγάλη ύλη και δεν μπορείς να πεις ότι το ρισκάρω και ελπίζω... απλά λες δοκιμάζω για την εμπειρία. Τελικά δεν υπάρχει η διάθεση για βοήθεια σχετικά με το σχέδιο μαθήματος... Δεν πειράζει, αν και με την απλή πληροφόρηση δεν κινδυνεύει η θέση κανενός βρε παιδιά!  Όλοι την ίδια σχολή τελειώσαμε στο κάτω-κάτω και όλοι μια ομάδα είμαστε ή θα έπρεπε να είμαστε. ??? Καλή επιτυχία σε όλους προετοιμασμένους και μη! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2009, 12:24:26 μμ από Gioia »

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #568 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 08:23:52 πμ »
Buongiorno ragazze.Νομίζω ότι εσεις που δίνετε ΑΣΕΠ μπορούσατε να δώσετε μια απάντηση για το ερώτημα που έθεσε η Gioia.Αν δεν γνωρζετε κάτι όπως και εγώ απαντήστε έστω αρνητικά.Καλή δύναμη σε όλους  ;)

Αποσυνδεδεμένος Gioia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #569 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 10:58:29 μμ »
Grazie tante vecchiarella για την κατανόηση  :).

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #570 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 04:24:52 μμ »
Salve a tutti,
a/ Όπως είδατε ο διαγωνισμός πάει για 31/1 και 1/2/09, Καλή Επιτυχία σε όλους.
β/ Benvenuta Gioia
g/ Δεν νομίζω να μας έπιασε η κακία μας, αλλά αν κρίνω από εμένα μπαίνω σπάνια στο pde γιατί δεν βλέπω κίνηση από τους συναδέλφους και έτσι "κρύωσα", άλλωστε βρέ παιδιά μου έρχεται λίγο δύσκολο να γραφω και να μου απαντώ, τi στο καλό "Γιάννης κερνά Γιάννης πίνει;"
Πάντως εγώ διάβάζω από το ΠΕ34, αν και έχω βγάλει φωτοτυπίες όσες και η ΔΟΜΗ, αλλά πού καιρός! και για σχέδιο στα ιταλικά μόνο το δείγμα του Τσοπάνογλου και αυτό που υπάρχει σε προηγούμενη σελίδα του φόρουμ! Για να είμαι ειλικρινής προσπαθώ να βγάλω νόημα διαβάζοντας απο σχέδια άλλων ξενόγλωσσων πχ γαλλικών και αγγλικών που υπάρχουν, αλλιώς πώς?
la vita e' bella
   
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 14, 2009, 11:56:54 πμ από artsatal »

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #571 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 10:02:39 μμ »
Buonasera artsatal.Συμφωνώ με το "Γιάννης κερνά , Γιάννης πίνει..." Ε΄γω μπαίνω κάθε μέρα 3 φορές , σαν αντιβίωση ένα πράγμα πρωι , μεσημέρι , βράδυ , το ίδιο άκρα του τάφου σιωπή.Το ίδιο συμβαίνει και με το site του συλλόγου.Τουλάχιστον εμείς λέμε και ένα γεια , χρόνια πολλά , πως πάει το διάβασμα , τα μαθήματα.Τώρα διάβασα ότι ο διαγωνισμός θα γίνει 31/1 και 1/2  καλή επιτυχία!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 14, 2009, 08:35:09 πμ από vecchiarella »

Αποσυνδεδεμένος LunaLoca

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #572 στις: Ιανουάριος 14, 2009, 07:02:02 μμ »
Και εγώ μπαίνω που και που αλλά πολύ ησυχία.. Δεν διαβάζω δεν έχω ιδέα για σχέδια μαθήματος και τέτοια.. Δεν έχω παιδάκια αλλά έχω μαγαζί ανοιχτό κάθε μέρα ως τις 9.00 και ιδιαίτερα... οπότε. Καλή επιτυχία σε όσους θα δώσουν και καλό κουράγιο!! Άσχετο εγώ είμαι απόφοιτος το 98 standard θα βλεπόμασταν στη σχολή κορίτσια. Άσε που μπήκα το 92 οπότε μάλλον είμασταν και στο ίδιο έτος. Απλά ή εμένα με έφαγε ο έρωτας ή εσεις ήσασταν πιο προκομένες

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #573 στις: Ιανουάριος 14, 2009, 10:27:48 μμ »
Buonasera LunaLoca!!! ;D Εγω προκομένη???!!!!Μπήκα το '90 και τέλειωσα το '96...Δούλευα συγχρόνως για 3 χρόνια είχα μόνο 1 μάθημα.Λογοτεχνία με την Russo(Θεσσαλονίκη) και νόμιζα ότι ποτέ δεν ήμουν καλά διαβασμένη.Μετά το πήρε ο Γκικόπουλος και αποφάσησα να το δώσω και ακόμα θυμάμαι το άγχος που είχα!!!!Καλή δύναμη σε όλους ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160913
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 758
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 716
Σύνολο: 725

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.052 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.