*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 264490 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kyrdim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1134 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 07:59:18 πμ »
Νομίζω το προεδρείο πρέπει να μας πει (με email προς τα μέλη - όχι στο pde) που βρισκόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:52:27 »

Αποσυνδεδεμένος Navona

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1135 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 11:32:26 πμ »


      Παιδια θα μας ενημερωσει με τον γνωστο τροπο ( non dico tutto in questo sito) συντομα απ οσο ξερω.Στο μεταξυ εμεις να το προσπαθουμε να υπερβουμε το προβλεπομενο οριο.
    Για τους αναπληρωτες ελπιζω να καλεσει καποιους επιπλεον γιατι στην 6η φαση δεν πηρε κανεναν ξενογλωσσο οποτε ισως συντομα να το κανουν. καλα μη φανταστειτε οτι θα παρει αρκετους απο μας προς το παρον αλλα η Βεροια Π.Χ. ζηταει 3 αναπληρωτες επιπλεον. δεν πρεπει να καλυφθει?

Αποσυνδεδεμένος kyrdim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1136 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 02:34:52 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα, ας πάει με όσο το δυνατόν περισσότερες υπογραφές, η βαρύτητα είναι πολύ μεγαλύτερη αν συγκεντρωθούν περισσότερες υπογραφές. Αν θέλουμε καλό αποτέλεσμα θα πρέπει να κάνουμε ότι περνάει απο το χέρι μας για να βοηθήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος lenagreca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nil desperandum!
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1137 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 09:43:34 μμ »
Άρχισαν να λειτουργούν και τμήματα στη Φθιώτιδα και στην Εύβοια!! Καιρός ήταν!!
Il mio lavoro è la mia passione...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:52:27 »

Αποσυνδεδεμένος Navona

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1138 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 12:17:55 πμ »

                   αντε καλη αρχη και καλη συνεχεια  ;)

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1139 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 08:41:17 μμ »
Αρχισαν να διερευνούν για διαθεσιμότητα στο Ηράκλειο!!!!
Καιρός 'ηταν !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
la vita e' bella

Αποσυνδεδεμένος kyrdim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1140 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 05:59:56 μμ »
http://www.alfavita.gr/ank_b/ank13_11_0419.php

βγαζετε καμία ακρη για αυτα που λέει ? ΑΣΕΠ πόσοι έχουν περάσει ? καλύπτουν τα κενά ? νομίζω όχι.
Οι συνάδελφοι της Ισπανικής ? Τι θα κάνει με αυτούς τους κλάδους που ποτέ δεν έγινε ΑΣΕΠ ? Πως θα καλύψει τα κενά ?

Θα μας τρελάνει η Αννα...

Αποσυνδεδεμένος iwanna10

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1141 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 07:59:11 μμ »
σε λίστα θα είναι μόνο οι επιτυγχόντες του ΑΣΕΠ από εκεί θα καλεί  ωρομίσθιους,αναπληρωτές η ό,τι άλλο κενό προκύψει
Μας εμπαίζουν!

Αποσυνδεδεμένος kyrdim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1142 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 08:22:46 μμ »
Ναι , συμφωνώ αλλά απο που προκύπτει ότι τα κενά καλύπτονται απο αυτούς που είναι στις λίστες, οι των Ισπανικών δεν έχουν δώσει ΑΣΕΠ οπότε δεν υπάρχει λίστα, τι θα κάνει ? απο που θα πάρει ?
Οι δικοί μας που είναι στην λίστα επαρκούν ? Αν ναι, επαρκούν σε όλη την περιφέρεια ?
Μου φαίνετε ανενημέρωτη και κάνει λάθη.

Αποσυνδεδεμένος iwanna10

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1143 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:19:43 μμ »
όντως είναι ένα θέμα αυτό με τα ισπανικά..τι να πω δεν ξέρω εμένα με φοβίζει πάρα πολύ τι θα γίνει με τα μόρια μας?
και αν στον επόμενο ΑΣΕΠ κάποιος αποτύχει θα τον πετάνε έξω η θα ισχύει το ό,τι έστω και μία φορά ήταν επιτυχών?
Che Dio ci aiuti!!!

Αποσυνδεδεμένος kyrdim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1144 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:46:06 πμ »
Δεν ξέρω με τα μόρια μας  ??? αλλά η Αννούλα πάει να αποδείξει ότι έχει μεγάλο ... μόριο, ;D δεν υπολογίζει καλά όμως τα πράγματα, άρχισαν τα όργανα και μάλιστα νωρίς.

Κάτι που έλαβα και αναφερεται σε αυτήν.

"Στο οτι την διορισαν νομαρχη στα 26 σταθηκατε? Για κοιταξτε το βιογραφικο της και δειτε τι η ιδια λεει..!!!Οτι καπου μεταξυ 1981-85 διδασκει στο ΤΕΙ !!!Πριν δηλαδη τα 26 της, καθηγητρια στην τριτοβαθμια εκπαιδευση με τι φοντα ακριβως???! Και μετα εχει το θρασος και ζηταει πτυχιο πανεπιστημιου , μερικους  ΑΣΕΠ , δοκιμαστικη περιοδο 2 ετων μετα τον διορισμο και αξιολογηση του καθηγητη και του δασκαλου!!! Αλητεια!!!!" :-\

Αποσυνδεδεμένος Kekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1145 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:34:21 μμ »
Tελικά το μέσο δεν μας αρέσει. Οι εξετάσεις δεν μας αρέσουν. Αντε να αποφασίσουμε ρε παιδιά. Να ξέρουμε τι ακριβώς θέλουμε για να το διεκδικήσουμε. Παρότι το παιχνίδι γίνεται ακόμη πιο δύσκολο και σε λίγο θα αποχωρήσω (λόγω ηλικίας και υποχρεώσεων) το όλο μου ακούγεται αξιοκρατικό. Φίλη φιλόλογος κάθε χρονιά είναι επιτυχούσα στον ασεπ και ποτέ δεν την κάλεσαν αναπληρώτρια. Διότι όπως γνωρίζουμε έτσι και σε πάρουν μία φορά είσαι πάντα μέσα. Δίνει από τον πρώτο ασεπ έως σήμερα. Από την άλλη και οι συνάδελφοι που χρόνια τριγυρνάνε μακρυά από τα σπίτια τους για να μαζέψουν "πόντους" έχουν τα δίκια τους.
Μμμμ.. θα δούμε

Αποσυνδεδεμένος kyrdim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1146 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 12:58:15 μμ »
Φυσικά το μέσο δεν αρέσει, οι εξετάσεις ok, αλλά στον ΑΣΕΠ πρέπει να μετράνε όλα τα πτυχία μεταπτυχιακά, αποδεδειγμένη εμπειρία...που έχει κανείς.
Είμαι υπέρ ενός ΑΣΕΠ γρήγορου και ευέλικτου σε αποφάσεις πάνω απο όλα αξιοκρατικού, φυσικά και θα πρέπει να εφαρμόζονται οι αξιολογήσεις του ΑΣΕΠ.
Θα πρέπει να διευκρινηστεί τι θα γίνει με όσους είναι στις λίστες και αυτό είναι καίριο. Αν δει κανείς τις λίστες όλων των ΠΕ θα μετρήσει πάνω απο 200000 πτυχιούχους που αυτήν την στιγμή βρίσκονται στον αέρα.

Αποσυνδεδεμένος lenagreca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nil desperandum!
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #1147 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 05:45:50 μμ »
Ούσα σε μία γενικότερη σύγχυση λόγω των υπερβολικών πληροφοριών που προκύπτουν από τις δηλώσεις της Υπουργού Παιδείας και προσπαθώντας να διακρίνω την ουσία που κρύβεται πίσω από τα γεμάτα διπλωματία και μαεστρία λόγια της και τις επιπτώσεις των νέων πρακτικών  αυτών στις ζωές μας, δύο ερωτήματα προκύπτουν ξεκάθαρα στην κρίση μου και θα ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας...
1. Αξίζουν τα 1000 χιλιόμετρα που κάνω την εβδομάδα για να πάω στα σχολεία? Ή θα αποδειχτεί τελικά ότι είναι χαμένος κόπος  και πεταμένα λεφτά σε βενζίνες (τα οποία δεν γεννοβολάω και σύντομα θα χρειαστεί να δανειστώ για να βγάλω τις υποχρεώσεις μου) ??
2. Πώς μπορεί  η μία μέρα του διαγωνισμού ΑΣΕΠ (και με ποιά λογική?)να  κρίνει το μέλλον μου? Πώς μπορούν δύο τρίωρα να αποφασίσουν εάν είμαι ή όχι κατάλληλη να δουλέψω πάνω στο αντικείμενο σπουδών μου και να διδάξω παιδιά? Και εάν οι συγκυρίες τα φέρουν έτσι και είτε με χωρίσει ο άντρας μου την προηγούμενη είτε πεθάνει κάποιος δικός μου είτε, σε τελική βρε αδερφέ, δεν αποδώσω το μέγιστο των δυνατοτήτων για τον Χ λόγο, δεδομένου ότι έχω διαβάσει ικανοποιητικά και θεωρώ τον εαυτό μου έτοιμο να αποδώσω σε χαρτί όλη τη γνώση (έχω βρει χρόνο για μελέτη δηλαδή, τον οποίο δεν γεννοβολάω επίσης και το 24ωρο δεν επαρκεί πάντα), πώς μπορούν αυτά τα 360 λεπτά να βγάλουν την ετυμηγορία εάν αξίζω ή όχι??  >:( Είναι άδικο!
Il mio lavoro è la mia passione...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162181
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 677
Σύνολο: 688

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.