*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 261027 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #238 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 10:44:06 μμ »
Και εγώ μια από τα ίδια. Θα έπρεπε να αρχίσω διάβασμα για Παιδαγωγικά και Διδακτική, αλλά ούτε και εγώ έχω καθόλου όρεξη.  :(
Άκουσα ότι στο esos έβγαλαν ανακοίνωση ότι στην β' φάση αναπληρωτών οι θέσεις θα είναι 700. Λίγες δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:10:36 »

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #239 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 10:46:54 μμ »
ξερω εγω ρε ΝΑΤΙ? Λες να χει και δικους μας? Οι περισσότεροι θα ειναι φιλολογοι μαλλον....

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #240 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 11:01:43 μμ »
Μακάρι να έχει και κάποιον από τον δικό μας κλάδο για να γίνει η αρχή!  :)
Και εγώ πιστέυω πως οι περισσότεροι θα είναι φιλόλογοι. Έχω την αίσθηση πάντως πως δεν θα έχει πολλούς ξενόγλωσσους, γιατί παντού εδώ μέσα ακούω ότι δεν έχουν προκύψει πολλές κενές θέσεις για τους ξενόγλωσσους. Λίγες μέρες υπομονή και θα δούμε. Είπαν ότι βγαίνουν το Σάββατο.

Για πες, πως σου φάνηκε η εμπειρία σου στο σχολείο; Εύκολα τα πράγματα ή δύσκολα; Τα παιδιά; Εγώ πέρσυ μόνο είχα μια τάξη με 14 χρονα κορίτσια στο φροντιστήριο. Ένα έχω να σου πω: ΚΟΛΑΣΗ! ;D Τα αγόρια της ίδιας ηλικίας είναι πιο ήρεμα!!

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #241 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 11:07:14 μμ »
για δευτεροβαθμια θα βγουν Δευτερα...14 κοριτσια? στην ιδια ταξη? μπραβο ρε Νατι, πολλα άτομα ειχες. Εγω σε φροντιστηριο ειχα μεχρι 10 ατομα. Στο σχολειο ηταν διαφορετικα νομιζω απο τοφροντιστηριο. Λιγα παιδακια, 8 μολις...τωρα κανω κανενα ιδιαιτερο για να βγει το καλοκαιρι...ασε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:10:36 »

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #242 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 11:15:41 μμ »
για δευτεροβαθμια θα βγουν Δευτερα...14 κοριτσια? στην ιδια ταξη? μπραβο ρε Νατι, πολλα άτομα ειχες. Εγω σε φροντιστηριο ειχα μεχρι 10 ατομα. Στο σχολειο ηταν διαφορετικα νομιζω απο τοφροντιστηριο. Λιγα παιδακια, 8 μολις...τωρα κανω κανενα ιδιαιτερο για να βγει το καλοκαιρι...ασε...

Όχι ρε συ, 14 χρονών ήταν σε ηλικία. 6 ήταν σε αριθμό!
Η μια κοπέλα που είχε και μαθησιακά προβλήματα ήταν και η πιο ατίθαση. Φέτος αρχίζω αρχές Οκτώβρη και θα δούμε τι μου ξημερώνει για την νέα χρονία!!! :) Άσε που φέτος όσοι μου έχουν πει για ιδιαίτερο δεν με έχουν ενημερώσει ακόμη. Βλέποντας και κάνοντας. Κάνεις μόνο ιδιαίτερα ή είσαι και σε φροντιστήριο;

Αποσυνδεδεμένος cara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #243 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 11:16:49 μμ »
καλησπερα παιδια ηθελα να κανω μια ερωτηση οι ωρομισθιοι για πχ πελοποννησου ειναι 15 ενδεχεται να τους παρουν κ τους 15 αν δηλωσουν τα παιδια των περισσοτερων γυμνασιων ιταλικα?οι ωρες που διδασκονται θα ειναι 2 την εβδομαδα?

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #244 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 11:21:32 μμ »
για δευτεροβαθμια θα βγουν Δευτερα...14 κοριτσια? στην ιδια ταξη? μπραβο ρε Νατι, πολλα άτομα ειχες. Εγω σε φροντιστηριο ειχα μεχρι 10 ατομα. Στο σχολειο ηταν διαφορετικα νομιζω απο τοφροντιστηριο. Λιγα παιδακια, 8 μολις...τωρα κανω κανενα ιδιαιτερο για να βγει το καλοκαιρι...ασε...

Όχι ρε συ, 14 χρονών ήταν σε ηλικία. 6 ήταν σε αριθμό!
Η μια κοπέλα που είχε και μαθησιακά προβλήματα ήταν και η πιο ατίθαση. Φέτος αρχίζω αρχές Οκτώβρη και θα δούμε τι μου ξημερώνει για την νέα χρονία!!! :) Άσε που φέτος όσοι μου έχουν πει για ιδιαίτερο δεν με έχουν ενημερώσει ακόμη. Βλέποντας και κάνοντας. Κάνεις μόνο ιδιαίτερα ή είσαι και σε φροντιστήριο;

μονο ιδιαιτερα...δεν βρηκα θερινα σε φροντιστηριο...

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #245 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 11:23:36 μμ »
καλησπερα παιδια ηθελα να κανω μια ερωτηση οι ωρομισθιοι για πχ πελοποννησου ειναι 15 ενδεχεται να τους παρουν κ τους 15 αν δηλωσουν τα παιδια των περισσοτερων γυμνασιων ιταλικα?οι ωρες που διδασκονται θα ειναι 2 την εβδομαδα?

καλησπερα....μακαρι να τους παρουν όλους, φανταζεσαι?

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #246 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 11:26:11 μμ »
Δεν ξέρω πάντως θα προτιμηθούν, απ'όσο έχω καταλάβει γιατί μην νομίζεις ότι ξέρουμε και κάτι σίγουρο,πρώτα όσοι έχουν προυπηρεσία και μετά οι μη έχοντες. Όπως λέγαμε και σε προηγούμενη σελίδα, μην με ρωτήσεις σε ποιά γιατί δεν θυμάμαι  :),λογικά πάντα θα πάρουν ωρομίσθιους φέτος εφόσον τα Ιταλικά μπαίνουν από φέτος στα γυμνάσια και λογικά θα ξεκινήσει η διδασκαλία τους από την α' γυμνασίου. Οπότε λογικά πάντα δεν θα μπορούν να καλυφθούν οι 21 ώρες. Τώρα τι θα κάνει το Υπουργείο με εμάς μόνο αυτό το ξέρει.... και δεν σηκώνουν και κανα τηλ. να το μάθουμε και εμείς; Μας το κρατούν ως έκπληξη, ελπίζω εύχάριστη!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #247 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 11:27:33 μμ »
καλως ηρθατε και εσεις στο κλαμπ των ταλαιπωρων δευτερης ξενης γλωσσας.οι ωρες την εβδομαδα ειναι δυο...καλο κουραγιο και αγωνιστικους χαιρετισμους απο τους πε05.αντε να μπουνε και της ισπανικης,να μας γυρισει ο Αλμοδοβαρ καμια ταινια:"kαθηγητες δευτερης γλωσσας στα προθυρα νευρικης κρισης''καλη δυναμη γι αυτα που θα αντιμετωπισετε ευχομαι.

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #248 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 11:30:12 μμ »
παντως ρε παιδια νομιζω πως έχει μεγαλυτερη "ισχύ" αυτος που δηλωσε μια πολη χωρις να εχει προυπηρεσία, παρα αυτος που εχει προυπηρεσία και δεν δηλωσε μια πολη...
 μπορει να παρουν αρκετους ωρομισθιους με λιγες ωρες, ή εναν-δυο αναπληρωτες και να τον εχουν σε 4,5 σχολεια..ξερω εγώ? :(

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #249 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 11:31:27 μμ »
καλως ηρθατε και εσεις στο κλαμπ των ταλαιπωρων δευτερης ξενης γλωσσας.οι ωρες την εβδομαδα ειναι δυο...καλο κουραγιο και αγωνιστικους χαιρετισμους απο τους πε05.αντε να μπουνε και της ισπανικης,να μας γυρισει ο Αλμοδοβαρ καμια ταινια:"kαθηγητες δευτερης γλωσσας στα προθυρα νευρικης κρισης''καλη δυναμη γι αυτα που θα αντιμετωπισετε ευχομαι.

ευχαριστούμε οι της ιταλικής.... ;)

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #250 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 11:35:21 μμ »
Θερινά δεν είχα ούτε και εγώ, αλλά για την χρονία που μας πέρασε δεν ήθελα κι όλας να σου πω. Ήθελα να ξεκουραστώ.
Πέρσυ δούλευα το πρωί οκτάωρο 9-5 και με τα 6-10 στο φροντιστήριο. Α! Είχα και τον γάμο μου μεσα σε όλα!! :)Τα είδα όλα φιλενάδα, γι'αυτό και τον προηγούμενο Φεβρουάριο σταμάτησα την πρωινή δουλειά, παρότι μου απέφερε περισσότερα χρήματα από το φροντιστήριο + 1 ιδιαίτερο. Γενικότερα μίλαγα κάνεις μόνο ιδιαίτερα ή είσαι και σε φροντιστήριο; Το λέω γιατί ξέρω φίλες μου των ιταλικών που κάνουν μόνο ιδιαίτερα και πρωινή δουλειά. Εγώ τα ξεκίνησα ως συνήθως ανάποδα. Πρώτα πρωινή δουλεία μετα φροντηστίριο και έπειτα προέκυψαν και τα ιδιαίτερα. Μην φανταστείς πολλά...  Ο κόσμος δεν έχει λεφτά για ιδιαίτερα πόσο μάλον για τα ιταλικά που δεν θεωρούνται και πρώτη γλώσσα επιλογής!!  

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #251 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 11:38:50 μμ »
καλως ηρθατε και εσεις στο κλαμπ των ταλαιπωρων δευτερης ξενης γλωσσας.οι ωρες την εβδομαδα ειναι δυο...καλο κουραγιο και αγωνιστικους χαιρετισμους απο τους πε05.αντε να μπουνε και της ισπανικης,να μας γυρισει ο Αλμοδοβαρ καμια ταινια:"kαθηγητες δευτερης γλωσσας στα προθυρα νευρικης κρισης''καλη δυναμη γι αυτα που θα αντιμετωπισετε ευχομαι.

Ομολογουμένως ήταν καλό και πετυχημένο το σχόλιό σου!! Καλή δύναμη ευχόμαστε και σε εσάς γιατί απ'ότι βλέπω όλοι την χρειαζόμαστε!! :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160910
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 396
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 414
Σύνολο: 414

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.