*

Αποστολέας Θέμα: Εκπαιδευτική άδεια (μακράς διαρκείας)  (Αναγνώστηκε 144088 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτική άδεια (μαρκάς διαρκείας)
« Απάντηση #462 στις: Ιούνιος 02, 2011, 10:09:57 πμ »
φέτος θα δοθούν εκπαιδευτικές άδειες;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εκπαιδευτική άδεια (μαρκάς διαρκείας)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:28:48 »

Αποσυνδεδεμένος vasileios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτική άδεια (μαρκάς διαρκείας)
« Απάντηση #463 στις: Ιούνιος 02, 2011, 11:00:14 πμ »
βγήκε η εγκύκλιος, μόνο ανανεώσεις με ΙΚΥ.

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=34607
"Δάσκαλε, δεν είμαι δοχείο να με γεμίσεις. Είμαι σπίρτο να με ανάψεις..." (Ι. Κακριδής)

Αποσυνδεδεμένος vasileios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτική άδεια (μαρκάς διαρκείας)
« Απάντηση #464 στις: Ιούνιος 02, 2011, 11:07:53 πμ »
Διόρθωση: ανανεώσεις υφιστάμενων αδειών κανονικά, νέες χορηγήσεις μόνο με ΙΚΥ
"Δάσκαλε, δεν είμαι δοχείο να με γεμίσεις. Είμαι σπίρτο να με ανάψεις..." (Ι. Κακριδής)

Αποσυνδεδεμένος nanu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • ...
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτική άδεια (μαρκάς διαρκείας)
« Απάντηση #465 στις: Ιούνιος 02, 2011, 11:20:32 πμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εκπαιδευτική άδεια (μαρκάς διαρκείας)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:28:48 »

Αποσυνδεδεμένος papaki1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτική άδεια (μαρκάς διαρκείας)
« Απάντηση #466 στις: Ιούνιος 02, 2011, 12:39:12 μμ »

Αφού το ΙΚΥ δεν εχει βγάλει προκύρηξη φέτος πως θα δοθούν σε νέους υποτρόφους? Και αφού περυσι δεν έδωσε πόσες θα είναι οι ανανεώσεις?

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτική άδεια (μαρκάς διαρκείας)
« Απάντηση #467 στις: Ιούνιος 02, 2011, 03:25:45 μμ »
ΑΧ παπάκι1, το περίμενα αυτο...
Έβγαλαν εγκύκλιο ταχα μου για νεες χορηγησεις μονο με ΙΚΥ που φυσικα δεν εχει προκηρύξει ΤΙΠΟΤΑ, και έβγαλαν την προτασούλα που είχε πέρυσι η εγκύκλιος και για υποτροφίες από αλλα ιδρύματα...
θελω να τους σκισω τους αλητες.

Η απάντηση του ΙΚΥ σε σχετικό ερώτημά μου για υποτροφίες έτους 2011-2012 ήταν : "Αγαπητή κ. .............,
 Καραρχήν θα πρέπει να σας ενημερώσω ότι το Ίδρυμα έχει προβεί σε όλες τις απαιτούμενες ενέργειες προκειμένου να χορηγηθούν υποτροφίες για το ακαδ. έτος 2011-2012. Ωστόσο, το θέμα ακόμη εκκρεμεί αναμένοντας τις τελικές οδηγίες από το αρμόδιο Υπουργείο αναφορικά με τον τρόπο χορήγησής τους (επιλογή). Από όσο γνωρίζουμε θα έχουμε πληρέστερη πληροφόρηση μέχρι το πρώτο  10 ήμερο του Ιουνίου".

Έχω γίνει δεκτή σε πανεπιστήμιο της Σουηδίας, έχω κάνει αίτηση σε 3 ιδρύματα υποτροφιών και εάν πάρω την υποτροφία δεν θα μου δώσουν την άδεια? ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ?
Τρώω άνθρωπο αυτή τη στιγμη  >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος OlgaK.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτική άδεια (μαρκάς διαρκείας)
« Απάντηση #468 στις: Ιούνιος 02, 2011, 03:52:16 μμ »
Κάποιοι μας κοροϊδεύουν!!!Πώς γίνεται αυτό;Αφού δεν έχει βγάλει εγκύκλιο το ΙΚΥ!!
Και εμένα τα ίδια μου είπαν στο ΙΚΥ.
Κάτι πρέπει να γίνει!!Έχω γίνει δεκτή σε 3 μεταπτυχιακά στην Αγγλία και έχω κάνει αίτηση σε 4 Ιδρύματα για υποτροφίες ελπίζοντας πως θα έδιναν άδειες και σε υπότροφους άλλων φορέων!!!
Μας θέλουν αμόρφωτους!!!!

Αποσυνδεδεμένος papaki1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτική άδεια (μαρκάς διαρκείας)
« Απάντηση #469 στις: Ιούνιος 02, 2011, 06:23:42 μμ »

Αλλη μια φορά το αθάνατο ελληνικό κράτος μας αφήνει υποχρεωμένους με τις διαδικασίες που ορίζει και το παράλογο που εμπεριέχουν.Από την άλλη κανείς δεν μπορεί να δώσει μια ικανοποιητική εξήγηση....καλή συνέχεια και το γλέντι συνεχίζεται

Αποσυνδεδεμένος OlgaK.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτική άδεια (μαρκάς διαρκείας)
« Απάντηση #470 στις: Ιούνιος 04, 2011, 07:33:13 μμ »
Μου είπαν από το ΑΠΥΣΠΕ της περιοχής μου ότι οι άδειες με αποδοχές είναι για τους περσινούς υποτρόφους του ΙΚΥ. Γιατί έτσι κι αλλιώς και να δώσει φέτος υποτροφίες το ΙΚΥ δεν τις προλαβαίνουμε!!!!
Από το ΙΚΥ μου είπαν ότι ελπίζουν η εγκύκλιος να βγει μέχρι τις 20/6. Είναι θέμα υπουργού να υπογραφεί και να γραφτεί στο ΦΕΚ.
Νομίζω ότι η μόνη μου ελπίδα να κάνω το μεταπτυχιακό που θέλω είναι να ζητήσω άδεια άνευ αποδοχών.
Φοβάμαι όμως ότι με τόσες αλλαγές που γίνονται στον δημόσιο τομέα να μην γυρίσω και έχω χάσει τη θέση μου. Ξέρει κανείς αν υπάρχει τέτοιος κίνδυνος; :'(

Αποσυνδεδεμένος vasileios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτική άδεια (μαρκάς διαρκείας)
« Απάντηση #471 στις: Ιούνιος 04, 2011, 09:50:41 μμ »
Χωρίς να θέλω να κινδυνολογώ, δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει με τόσες αλλαγές που γίνονται τελευταία... Είναι ρίσκο να το κάνεις σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς.
"Δάσκαλε, δεν είμαι δοχείο να με γεμίσεις. Είμαι σπίρτο να με ανάψεις..." (Ι. Κακριδής)

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτική άδεια (μαρκάς διαρκείας)
« Απάντηση #472 στις: Ιούνιος 04, 2011, 10:52:57 μμ »
Μου είπαν από το ΑΠΥΣΠΕ της περιοχής μου ότι οι άδειες με αποδοχές είναι για τους περσινούς υποτρόφους του ΙΚΥ. Γιατί έτσι κι αλλιώς και να δώσει φέτος υποτροφίες το ΙΚΥ δεν τις προλαβαίνουμε!!!!
Από το ΙΚΥ μου είπαν ότι ελπίζουν η εγκύκλιος να βγει μέχρι τις 20/6. Είναι θέμα υπουργού να υπογραφεί και να γραφτεί στο ΦΕΚ.
Νομίζω ότι η μόνη μου ελπίδα να κάνω το μεταπτυχιακό που θέλω είναι να ζητήσω άδεια άνευ αποδοχών.
Φοβάμαι όμως ότι με τόσες αλλαγές που γίνονται στον δημόσιο τομέα να μην γυρίσω και έχω χάσει τη θέση μου. Ξέρει κανείς αν υπάρχει τέτοιος κίνδυνος; :'(

Χωρίς να θέλω να κινδυνολογώ, δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει με τόσες αλλαγές που γίνονται τελευταία... Είναι ρίσκο να το κάνεις σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς.

Συμφωνώ με τον Vasileios!!!Όπως βλέπετε, το υπουργείο πλέον έχει άλλες προτεραιότητες, πέραν των αδειών μας, πάνε και για άλλες συγχώνευσεις  σχολείων, πανεπιστημίων κλπ κλπ!!!!Ουσιαστικά ακυρώνουν τα πάντα(και μέσα σε αυτά είναι και οι... αείμνηστες πλέον εκπαιδευτικές άδειες!!!!!!), που ,στη λογική τους, θεωρούνται... σπατάλη!!!!! Για άδεια ανευ αποδοχών, τέτοια εποχή, άστο καλύτερα!!!Μόνο να δεις τί περιλαμβάνει το.... Μεσοπρόθεσμο ή Μνημόνιο 2 θα σου φύγει κάθε όχι μόνο σκέψη αλλά και  υποψία σκέψης για άδεια ανευ αποδοχών!!!!

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτική άδεια (μαρκάς διαρκείας)
« Απάντηση #473 στις: Ιούλιος 08, 2011, 09:41:06 πμ »
δίνονται εκπαιδευτικές άδειες;
σκέφτομαι να κάνω ένα μεταπτυχιακό τον Σεπτέμβρη που μας έρχεται, αλλά θα πρέπει να μετακομοίσω (αν έμενα κοντά, κάπως θα το βόλευα να δουλεύω στο σχολείο και ταυτόχρονα να κάνω το μεταπτυχιακό).

Έχει ζητήσει κανείς εκπαιδευτική άδεια για του χρόνου; (για το σχολ έτος 2011-2012)

Αποσυνδεδεμένος vasileios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτική άδεια (μαρκάς διαρκείας)
« Απάντηση #474 στις: Ιούλιος 08, 2011, 09:57:10 πμ »
Εγώ φέτος έκανα αίτηση ανανέωσης λόγω ΙΚΥ. Από ό,τι είχα δει στην εγκύκλιο φέτος νέες χορηγήσεις προβλέπονται μόνο για υποτρόφους του ΙΚΥ  (πέρυσι ήταν και για λοιπούς υποτρόφους). Τώρα το ότι το ΙΚΥ δεν έκανε φέτος διαγωνισμό είναι άλλο θέμα.
"Δάσκαλε, δεν είμαι δοχείο να με γεμίσεις. Είμαι σπίρτο να με ανάψεις..." (Ι. Κακριδής)

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Εκπαιδευτική άδεια (μαρκάς διαρκείας)
« Απάντηση #475 στις: Ιούλιος 08, 2011, 10:17:56 πμ »
οκ άλλο η ανανέωση και άλλο να ζητήσω από τον περιφερειάρχη (νομίζω οτι από εκεί εγκρίνεται) εκπαιδευτική άδεια.
Έχω την εντύπωση ότι δίνονται μόνο ανανεώσεις αλλά όχι νέες εκπ. άδειες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161381
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 512
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 483
Σύνολο: 492

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.