*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά  (Αναγνώστηκε 21153 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 19, 2006, 10:50:38 πμ »

ΜΙΑ  ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ η επικυρωση του πτυχιου εχει γινει ηδη απο την γραμματεια της σχολης ,χρειαζεται και αλλη επικυρωση απο τα ΚΕΠ?
δηλαδη  το πτυχιο μου ειναι φωτοαντιγραφο επικυρωμενο απο την γραμματεια.ευχαριστω
.................................................
Ημεδαπής
α) Δημόσια έγγραφα ημεδαπής (έγγραφα που έχουν εκδοθεί στα πλαίσια της Εθνικής έννομης τάξης, προ−
ερχόμενα από ημεδαπές διοικητικές αρχές ή τις Υπηρεσίες της Ελληνικής Αστυνομίας, όπως τίτλοι σπουδών–
άδειες– πιστοποιητικά– βεβαιώσεις κ.λ.π.), υποβάλλονται σε πρωτότυπο ή σε ακριβές αντίγραφο του πρωτο−
τύπου ή σε αντίγραφο του ακριβούς αντιγράφου της αρχής που εξέδωσε το πρωτότυπο (όχι σε αντίγραφο το
οποίο δεν έχει επικυρωθεί από την αρχή που εξέδωσε το πρωτότυπο).
Η επικύρωση γίνεται από οποιαδήποτε
διοικητική αρχή ή Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών (ΚΕΠ) ή τις Υπηρεσίες της Ελληνικής Αστυνομίας ή δικηγό−
ρο ή συμβολαιογράφο.

Εσένα το αντίγραφο είναι επικυρωμένο από την αρχή που εξέδωσε το πρωτότυπο.Άρα δεν έχεις πρόβλημα. ;)

Θυμίστε μου λίγο: το παράβολο μόνο από δεξιά το συμπληρώνουμε;;;

Ένας φίλος καταλάθος συμπλήρωσε το παράβολο και αριστερά(το οποίο υποτίθεται,αν δεν κάνω λάθος,οτι συμπληρώνεται από τον προϊστάμενο) και, πριν στείλει την αίτηση,πήγε και ρώτησε στην εφορία και του είπαν οτι δεν έχει σημασία.Έτσι κι αλλιώς τι να συμπληρώσεις πάλι εσύ τα στοιχεία σου τι να το κάνει ο προϊστάμενος,τον βγάζεις από τον κόπο! ;D ;D ;D
Και να σου πω και κάτι άλλο,rica.Αυτό που τους ενδιαφέρει τους "κυρίους" του ΑΣΕΠ,είναι να πάρουν τα λεφτά-παράβολο.Αν κοιτάξεις τους περσινούς αποκλειόμενους από το διαγωνισμό,είναι ή "έλλειψη παραβόλου" ή "εκπρόθεσμη αίτηση".Δεν υπάρχει πουθενα "ελλειπή δικαιολογητικά" ή "λανθασμένα" ή κάτι τέτοιο.Νομίζω οτι αγχωνόμαστε άδικα(και βάζω και τον εαυτό μου μέσα! :P)

Αdigoni,σημασία έχει να μην είναι η βαθμολογία στρογγυλοποιημένη σε ακέραιη μονάδα.Δεν είναι απαραίτητο να έχει δύο δεκαδικά ψηφία.Αν εσύ έχεις βαθμό πχ 7,5 ακριβώς,με το ζόρι να βάλεις κι άλλο δεκαδικό?!?!Κάνε ένα τηλ. στο ΑΣΕΠ και ρώτα για σιγουριά! ;)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:14:25 »

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 19, 2006, 11:37:47 πμ »
Καλημέρα  :)

Στο παράβολο συμπληρώνουμε και τις δύο πρευρές;

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Amelie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 19, 2006, 03:23:52 μμ »
εκει που ζητάει τα συννημένα δικαιολογητικα γραψατε οτι βάζετε και φωτοαντιγραφο αιτησης ?

lousalome84

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 19, 2006, 03:36:56 μμ »
Στη σελίδα 11 της προκήρυξης θα βρεις την απάντηση που ψάχνεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:14:25 »

Αποσυνδεδεμένος Amelie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 19, 2006, 03:42:03 μμ »
Εγώ καταλαβαίνω οτι το γράφεις και αυτο..
Απλά δεν ήμουνα σίγουρη.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 19, 2006, 05:24:43 μμ »
πήρα τηλέφωνο στο ΑΣΕΠ και μου είπαν είναι εντάξει το πτυχίο με την ημερομηνία ορκωμοσίας, έγινε ανάκληση της διευκρινιστικής εγκυκλίου του ΑΣΕΠ. Αυτό για ημεροχρονολογία ισχύει για το Ιόνιο πανεπιστήμιο και τις καταλήψεις του Ιουνίου 2006 σε αυτό. Στη γραμματεία της Φιλολογίας του ΑΠΘ που πήρα τηλέφωνο είπαν αυτό και ότι έστειλαν ερώτηση στο ΑΣΕΠ για να τους απαντήσουν Όποιος θέλει ας βάλει και τα δύο. Προσωπικά δεν έχω αυτή τη δυνατότητα. Το παράβολο ΟΧΙ δεν το συμπληρώνεις στη δεξιά μεριά, ρώτησα στο ΚΕΠ

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 19, 2006, 05:29:31 μμ »
Λάθος: στην αριστερή μεριά δεν το συμπληρώνεις, θα το συμπληρώσει ο προϊστάμενος όπως λέει το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος buruburu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 09
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 20, 2006, 10:22:12 πμ »
Καλημέρα κι από μένα. Εγώ έχω τις εξής απορίες:
1) Αν δεν είναι επικυρωμένο το αντίγραφο του Δελτίου ταυτότητας θα θεωρηθεί άκυρη η αίτηση;
2) Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω παράβολα κάπου εκτός ΔΟΥ (π.χ. περίπτερο ή αστυνομικό τμήμα); Ή δίνονται μόνο στις εφορίες;

Αποσυνδεδεμένος Amelie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 20, 2006, 10:31:43 πμ »
1) Για την ταυτότητα από τα ΚΕΠ μου είπαν οτι δεν πειράζει..Αλλωστε και η προκήρηξη δεν λέει επικυρωμένη...
Αλλά η κυρια εκεί μου την επικύρωσε και μου είπε να την βάλω έτσι για καλό και για κακό...
2) Για το παράβολο νομίζω ότι η εφορία είναι η μόνη πηγή...Ισως μπορέσεις να βρείς και σε περίπτερο αλλά επειδή είναι των 20 χλωμό...

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 20, 2006, 11:00:22 πμ »
Λάθος: στην αριστερή μεριά δεν το συμπληρώνεις, θα το συμπληρώσει ο προϊστάμενος όπως λέει το ίδιο.

Μόλις τηλεφώνησα στο ΑΣΕΠ για το παράβολο και μου είπαν οτι δεν τους ενδιαφέρει είτε το συμπληρώσουμε αριστερά είτε όχι.Επίσης ρώτησα αν κόβουμε και κρατάμε το απόκομα(δηλ. την αριστερή μεριά) και μου είπε οτι επίσης δεν τους νοιάζει κι αν θέλω μπορώ να το κρατήσω.Αυτο που τους ενδιαφέρει,συνέχισε, είναι να είναι σωστά συμπληρωμένα τα στοιχεία στο κυρίως μέρος ,να γράφει οτι είναι για ΑΣΕΠ και για το διαγωνισμό των εκπαιδευτικών και να μην συμπληρώσουμε την πίσω πλευρά για να μπορέσουν να εξαργυρώσουν τα χρήματα!!!
Όπως λοιπόν τα λέγαμε,αυτό μόνο τους ενδιαφέρει,να πάρουν τα χρήματα... ;D ;D ;D
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος lelupa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 20, 2006, 12:27:24 μμ »
     Παιδιά όταν μπείτε στο topic της συζήτησης θα ήθελα να βοηθήσετε όποιος γνωρίζει... Σχετικά με την προυπηρεσία πριν καιρό για αίτηση στο δήμο η Α'βάθμια μου έβγαλε συνολικά τα 2 έτη που έχω σε ώρες ανά μήνα και σε μήνες συνολικά παρόλο που ο κάθε χρόνος έχει γίνει σε διαφορετικές περιφέρειες. Αυτό αν κατάλαβα καλά προέκυψε από καινούργιο πρόγραμμα του Υπουργείου μας στο "σύστημα".Μπορώ να βάλω  αυτή τη βεβαίωση για ασεπ? Ελπίζω γιατί από την άλλη διεύθηνση περιμένω απάντηση εδώ και 15 μέρες. Έχουν "ουρά"είπαν. Όσον αφορά της επικειρώσεις κάποιες πρέπει να γίνουν από την Β'θμια? (εκεί ανήκω) ή γίνονται όλες σε ΚΕΠ? Τα έντιπα χρειάζονται επικήρωση? Όταν επιτέλους τα έχω όλα στα ΚΕΠ θα ζητήσω ένα γενικό έλεγχο για να είμαι σίγουρη γιατί η Β'θμια λέει πως πήρε εντολή να μην ανακατευθεί... άκουσον άκουσον... Ευτυχώς που υπάρχε αυτό το forum!    Ευχαριστώ   

MaYaMaYa

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 24, 2006, 05:01:54 μμ »
τελικά ποιόσ μετα βεβαιότητος μπορεί να απαντήσει (εξαιρώ τους υπευθύνους του ΑΣΕΠ, οι οποιοι σε όλα λανα "δεν υπάρχει πρόβλημα, αρα να παει το παράβολο σωστα!)

α) τι γράφουμε στο παράβολο, ειδικα στο που απευθύνεται

β) στο πτυχίο μου αναγραφεται η ημερομηνία της ορκομωσιας και ο βαθμος, πρέπει τελικα να πάρω και γραπτή βεβαίωση για την ακριβή ημερομηνία αποκτησης πτυχίου? Λεω αυριο να καταθεσω επιτέλους τα δικαιοληγητικα με το ασεπ ποστ και δεν εχω χρονο για αναζητηση αλλων περαν των δικαιολογητικών που ηδη εχω συγκεντρώσει. Σπουδασα στα Γιαννενα και η γραμματεια δεν θα ειναι σε θεση να εξυπηρετησει λογω εγγραφών πρωτοετών

ευχαριστώ θερμά όποιον μπορέσει με σαφήνεια να μου απαντήσει, καταλβαινετε ολοι το αγχος! ???

MaYaMaYa

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 24, 2006, 05:26:39 μμ »
το παράβολο μπορούμα να το παρουμε και απο τα κεπ? ???

Αποσυνδεδεμένος buruburu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 09
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ και Δικαιολογητικά
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 25, 2006, 12:14:41 μμ »
Νομίζω πως όχι αλλά καλού-κακού κάνε τους ένα τηλέφωνο να μάθεις.
Ρε παιδιά όποιος ξέρει ας μας πει πού αλλού μπορούμε να βρίσκουμε παράβολα εκτός από τις ΔΟΥ...  ???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 724
Σύνολο: 727

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.