*

Αποστολέας Θέμα: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα  (Αναγνώστηκε 22500 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stellakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 21, 2008, 12:21:19 μμ »
Νομίζω ότι ξεχνάτε τα ΣΔΕ και τα ΣΜΕΑ που είχαν ξεκινήσει από αρχές Οκτώρβη, ένας με 11 ώρες και όλο τον Οκτώβρη και Ιούνιο μπορεί να έχει μέχρι και 4 μόρια!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:52:29 »

Αποσυνδεδεμένος tsiartas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 21, 2008, 12:57:32 μμ »
Τα ΣΔΕ ξεκίνησαν σίγουρα το Νοέμβριο. Τα ΣΜΕΑ δεν ξέρω, αλήθεια ξεκίνησαν τον Οκτώβρη. Το επιβεβαιώνει κανείς άλλος συνάδελφος; Επίσης υπάρχουν κάπου πίνακας με τους αναπληρωτές ΣΜΕΑ, Σιβιτανείδιο και εκκλησιαστικά που εργάστηκαν το 2007 -2008; Υπάρχει λαός με 8 και 9 μόρια προυπηρεσία και δεν είναι στους επίσημους αναπληρωτές του ΥΠΕΠΘ. Πώς θα τους ελέγξω εάν είναι στα παραπάνω;

Αποσυνδεδεμένος xstavros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 21, 2008, 01:07:01 μμ »
 Για τα ΣΜΕΑ που ξέρω (εργάστηκα δυο χρονιές αναπληρώτρια) δεν υπάρχει ενιαίος πίνακας (πανελλαδικά). Κάναμε αιτήσεις χωριστά σε 30 (maximum) δ/θμιες και καθεμιά κατάρτιζε το δικό της πίνακα με τα προσόντα και την προϋπηρεσία του κάθε συναδέλφου(γινόταν χαμός με παρατυπίες). Τώρα και να ψάξεις στα site της κάθε δ/θμιας το πιο πιθανόν είναι να μην υπάρχουν πλέον τα αρχεία ή και να υπάρχουν χρειάζεται πολλή δουλειά....Φέτος θα ανακοινωθεί για πρώτη φορά ενιαίος πίνακας αλλά δυστυχώς μετά από 10-15 μέρες....

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
ITALIKA
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 21, 2008, 01:11:13 μμ »
καλημερα παιδια, γνωριζει κανεις  ::)ποσους της ιταλικης θα παρουν και αν θα ειναι ωρομισθιοι ή αναπληρωτες?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:52:29 »

Αποσυνδεδεμένος stellakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 21, 2008, 01:14:12 μμ »
Εγώ δουλευα σε ΣΔΕ ωρομίσθια  εφέτος από 8 Οκτωβρίου πως λες ότι ξεκίνησαν Νοέμβρη δεν ξέρω!Και πέρασα όντως πολύ κόσμο με όλο σχεδόν τον Οκτώβρη και το Ιούνιο!

Αποσυνδεδεμένος tsiartas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 21, 2008, 01:45:20 μμ »
Εγώ δουλευα σε ΣΔΕ ωρομίσθια  εφέτος από 8 Οκτωβρίου πως λες ότι ξεκίνησαν Νοέμβρη δεν ξέρω!Και πέρασα όντως πολύ κόσμο με όλο σχεδόν τον Οκτώβρη και το Ιούνιο!

Το συμπέρασμα το έβγαλα από την επίσημη ανακοίνωση του ΙΔΕΚΕ, ότι οριστικοποιήθηκαν οι πίνακες των ωρομισθίων στις 9/11:

http://www.ideke.edu.gr/press_news.asp?id=307

Τώρα εάν υπάρχουν περιφέρειες (αν και νομίζω ότι σε αυτή την ανακοίνωση είναι όλα τα ΣΔΕ) που οριστικοποιήθηκαν οι πίνακες τους πιο νωρίς, δεν το ξέρω. Αλλιώς πρόκειται για άλλη μια περίπτωση παρατυπίας.

Αποσυνδεδεμένος stellakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 21, 2008, 01:57:33 μμ »
Η οριστικοποίηση έχει να κάνει με το αν υπάρξουν ενστάσειςσε καποιους πίνακες όπου τότε πραγματικά καθυστερούν οι προσλήψεις αν δεν υπάρχουν προσλαμάβονται οι καθηγητές κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος tsiartas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 21, 2008, 01:59:47 μμ »
Η οριστικοποίηση έχει να κάνει με το αν υπάρξουν ενστάσειςσε καποιους πίνακες όπου τότε πραγματικά καθυστερούν οι προσλήψεις αν δεν υπάρχουν προσλαμάβονται οι καθηγητές κανονικά.

Αυτό ποιος το λέει;

Αποσυνδεδεμένος stellakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 21, 2008, 02:02:44 μμ »
Οταν προσλήφθηκα εγώ έλειπαν κάποιες ειδότητες που έγιναν ενστάσεις αυτοί ηρθαν αργότερα αλλά σίγουρα όχι με μεγαλύρτερη καθυστέρηση της εβδομάδας

Αποσυνδεδεμένος stellakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 21, 2008, 02:16:31 μμ »
Συμπληρωματικά ενημερώνω ότι ο πρωτος πίνακας που αναρτήθηκε για ενστάσεις ήταν 28/9 και υπήρξε προθεσμία 3 ημερών για τους πίνακες που δεν έγιναν ενστάσεις προχώρησαν σε προσλήψεις στις 8/10 και επόμενες μετά την εξέταση των ενστάσεων σταδικακά μέσα στο μήνα. Το μέγιστο που μάζεψα ήταν 3,6 μόρια.

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 21, 2008, 03:54:31 μμ »
Μου ζήτησαν να κάνω  ένσταση -καταγγελία επώνυμη που θα πάει στο υπουργείο. Υπάρχουν άτομα με περισσότερες ώρες από 11 ώρες. Αυτό που μου έκανε εντύπωση μεγάλη είναι ότι δεν πήγε κανείς άλλος για παρόμοιο ζήτημα από καμία ειδικότητα. Αν δεν κινητοποιηθούμε πώς θα βρούμε το δίκιο μας; Ήταν πολύ πρόθυμοι να με βοηθήσουν. Απλά είχε πολύ κόσμο και μάλλον θα γίνει αύριο. Απλά σας ενημερώνω αν θέλει κάποιος να κινηθεί. Δεν είναι όλοι με πάνω από 3 και παράνομοι, ακόμα κ αν ήταν κάτω στον πίνακα, γιατί υπάρχουν μάλλον και τα σχολεία δεύτερης ευκαιρίας όπως έχει αναφερθεί που λογικά μετράνε. Αλλά 17 ώρες πρόσθετη που βρέθηκαν είναι παράνομο.

Συνάδελφε έκανα ένσταση για παρόμοιο ζήτημα από την Παρασκευή και ακόμη δεν μου απάντησαν.

Αποσυνδεδεμένος np1969

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 21, 2008, 04:07:16 μμ »
έκανα τελικά σήμερα.μου είπαν ότι θα έρθει απάντηση εφόσον πρωτοκολλήθηκε. θα δούμε.Το πρόβλημα είναι ότι επειδή δεν έγινε σε μεμωνομένα άτομα θα πρέπει να εξετασθεί όλος ο πίνακας, και δεν ξέρω αν αυτό θα γίνει , εφόσον λίγοι το ζητάμε και επείγει να βγουν οι οριστικοί πίνακες διορισμού. Πότε θα προλάβουν να τα εξετάσουν όλα; Αν και υπήρξαν περιπτώσεις που φάνηκαν παρανομίες.

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 21, 2008, 05:04:37 μμ »
έκανα τελικά σήμερα.μου είπαν ότι θα έρθει απάντηση εφόσον πρωτοκολλήθηκε. θα δούμε.Το πρόβλημα είναι ότι επειδή δεν έγινε σε μεμωνομένα άτομα θα πρέπει να εξετασθεί όλος ο πίνακας, και δεν ξέρω αν αυτό θα γίνει , εφόσον λίγοι το ζητάμε και επείγει να βγουν οι οριστικοί πίνακες διορισμού. Πότε θα προλάβουν να τα εξετάσουν όλα; Αν και υπήρξαν περιπτώσεις που φάνηκαν παρανομίες.

Εγώ έκανα ένσταση σε μεμονωμένο άτομο από την πρώτη μέρα αλλά δεν έλαβα ακόμα απάντηση. Τι πρέπει να υποθέσουμε;

Αποσυνδεδεμένος np1969

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 21, 2008, 05:32:39 μμ »
Όταν κάνεις σε μεμονωμένα άτομα ξέρω ότι περιμένεις να βγάλουν από το σύστημα τις ώρες τους και από που τις πήρε. Εκείνη τη στιγμή γίνεται. Και εφόσον έχεις δίκαιο τη στέλνουν και καταχωρείται. Δεν ξέρω αν κρατάς αντίγραφο, όπως και πότε θα γίνουν οι αλλαγές. Άτομα που βρέθηκαν με περισσότερες ώρες αδικαιολόγητα άλλαζουν πάντως από την εμπειρία που έχω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162160
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 573
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 467
Σύνολο: 482

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.