*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2675443 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kvanto_thess

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8680 στις: Σεπτέμβριος 19, 2016, 11:39:08 μμ »
Ένας λόγος που ο αριθμός Πρωτοκόλλου έφτασε στο 30.000  νομίζω πως είναι .πως Οταν κανεις Διορθωση στην Αιτηση μετα την Αποθηκευση της Τροποποιησης Παιρνεις καινουριου αριθμου πρωτοκολλου ! αλλα αν λαβου οτι καθε μας περιπου κατα μεσο ορο εκανε μια τροποποιηση αρα εβλαε και 2 αρθμους πρωτοκολλου .!  Επομενως κατα την γνωμη μου οι αιτησεις ειναι 15.000 περιπου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:42:13 »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8681 στις: Σεπτέμβριος 19, 2016, 11:45:32 μμ »


το βιογραφικο για πιο λογο το ζητουσε??
ξερεις κανεις?


•   Το βιογραφικό , στο Δ.ι.ε.κ. που καταθέτεις φάκελλο , μάλλον είναι Τυπικό …ζητείται «ως εκ περισσού» , κατά πως θα λέγαν οι Νομικάριοι και οι Αρχαίοι ημών Γυμνασιάρχαι…

•   Τυπικό – ξετυπικό … «ως εκ περισσού» ή όχι , μπορεί …άααααααμα κάτσει (πηγή: Διαφημίσεις Ο.π.α.π.) να φανεί χρήσιμο , καθώς και κάποια από τα λοιπά Δ.ι.ε.κ. που σε καλούν για μαθήματα , συχνά στο ζητούν

•   Σπανίως μεν , με Υπαρκτή πιθανότητα δε , κάποιοι Διευθυντές – Υποδιέ , ξεδιαλέγουν και ρίχνουν κάποια ματιά σε Βιό…

•   Διόλου απίθανο …κάτι να τους αστράψει και να σου δώκουν πρόσθετες ώρες – μαθήματα στο Επόμενο (πλέον) εξάμηνο…

……

Συμβουλή
, που «κανονικά» .. «έπρεπε» να την κρατήσω δια την πολύτιμον Πάρτη μου:

•   Με το που περνάει η φούρια του 3ήμερου κατάθεσης των φακέλλων , κάνεις βολτίτσα από τα Δ.ι.ε.κ. που έχεις δηλώσει.


•   Ζητάς Διέ- Υποδιέ…  Ευγενικά , Σοβαρότατα,  χωρίς γλυψ- γλυψ και τέτοια μπλιαχς , δίνεις πακετάκι αντίγραφο της αίτησής σου με μοριοδότηση (άμα είναι καλή , ακόμα καλύτερα…) , Ακαδημαϊκά Αντίγραφα και επαγγελματικές πιστοποιήσεις ή πρόσφατες ανεργίες , βιογραφικούλι και λες ότι θα ήσουν κατάλληλος – θες «Αυτά τα μαθήματα» , σε «αυτές τις ειδικότητες».

•   Ο Διε – Υποδιέ , θέλει δεν θέλει κρατά το φάκελλο (καλό είν’ να τον πρωτοκολλήσει κι όλας) ΚΑΙ… Άμα Είν’ άνετος και Καλή καρδιά .. ή έστω εξ’ ανάγκης μιας που του χρόνου … του παραχρόνου θα περάσει από Αξιολόγηση , κρατάει σημείωση το Ονοματάκι σου και την πρόταση Μαθημάτων που κάνεις…

•   Το συνηθέστερο είναι ότι θα σου δώκει μαθήματα , διαφορετικά από αυτά που έχεις ζητήσει , στην Ειδικότητά σου πάντως.  Από το Εαρινό Εξάμηνο , ωστόσο , εφόσον αντέχουν τα μόριά σου και τα παιδιά που δίδαξες θα σου έχουν δώσει θετική αξιολόγηση , τα μαθήματα και οι ώρες Ανοίγουν…

………………… 

Χοντρικά:

Για όσους ΔΕΝ είναι των «κονγκλάβιων» - «πελατείας»

Για όσους ΔΕΝ καταθέτουν απλά φάκελλο , περιμένοντας πότε και Εάαααααααννν…. Θα τους τηλεφωνήσουν…

•   Αυτός είν’ ο ψιλοζόρικος ,κοπιώδης,  αλλά Αξιοπρεπής και κατά βάση αποδοτικός Τρόπος.

Αφτά

Θ._






Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8682 στις: Σεπτέμβριος 19, 2016, 11:50:23 μμ »
Καλό θα είναι φέτος τα αποτελέσματα να βγουν ανά ΙΕΚ να ξέρουμε τι μας γίνεται, όπως κάνει και ο ΟΑΕΔ, πέρσι και πρόπερσι ήταν ένας αχταρμάς και ουσιαστικά η σειρά κατάταξης δεν είχε κανένα νόημα, καθώς αποκλείεται όλοι οι εκπαιδευτές να δήλωσαν ακριβώς τα ίδια ΙΕΚ για να έχουν την ίδια σειρά κατάταξης σε όλα..

@Theta_ Μα πώς δεν είναι γλύψιμο αυτό; Για να γίνει αυτό πρέπει να ανήκεις στους τυχερούς 1-2 που είναι πρώτοι σε κάθε ειδικότητα και να ξέρεις σίγουρα ότι θα σε προσλάβουν! Αλλιώς είναι σα να λες, μην πάρεις τους άλλους, πάρε εμένα, έτσι δεν είναι;;

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8683 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 12:05:03 πμ »
Ένας λόγος που ο αριθμός Πρωτοκόλλου έφτασε στο 30.000  νομίζω πως είναι .πως Οταν κανεις Διορθωση στην Αιτηση μετα την Αποθηκευση της Τροποποιησης Παιρνεις καινουριου αριθμου πρωτοκολλου ! αλλα αν λαβου οτι καθε μας περιπου κατα μεσο ορο εκανε μια τροποποιηση αρα εβλαε και 2 αρθμους πρωτοκολλου .!  Επομενως κατα την γνωμη μου οι αιτησεις ειναι 15.000 περιπου.


Ιδιαίτερα Λογικό , σε σημαντικό πεδίο πιθανοτήτων Καλέ Συνάδελφε!

•   Το αναλογίστηκα ως περίπτωση – ΔΕΝ μπορούσα όμως και ΔΕΝ μπορώ να το αναρτήσω Σιγουράκι , διότι έκανα κανά δυο τρεις «υποβολές» - «τροποποιήσεις» -«υποβολές» , αλλά ΔΕΝ αποθήκευσα – εκτύπωσα την κάθε μια , ώστε να δω τυχόν διαφορετικούς «Α.Π.».
Τώρα , η , ενδεχομένως , Κακή συμπλήρωση:

•   Από Μνήμης , νομίζω ότι σε κάθε αλλαγή – νέα υποβολή , μου κρατούσε τον αρχικό Αριθμό Πρωτοκόλλου.
Επισφαλώς και ασιγούρευτα το καταθέτω!..

Οι πλέον κατάλληλοι να μας πούνε είναι οι εξής Συνάδελφοι:

•   Ι. Όσοι Υπέβαλλαν «φόρμα» τις πρώτες ώρες κατάθεσης , ώστε να μας πουν εάν έλαβαν Α.Π.  πχ. 135 ή…..3008   (που σημαίνει ότι στα πρωτόκολλα μπλέχτηκαν και άλλα εισερχόμενα – εξερχόμενα   Ι.νε.δι.βι.μ. )   
 
•   ΙΙ. Συνάδελφοι που έκαναν αλλαγές και   «επαν- υποβολές»      αίτησης και έχουν κρατήσει Διαφορετικούς ή ίδιο Α.Π.


Αφτά.

Θ._
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:42:13 »

Αποσυνδεδεμένος kvanto_thess

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8684 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 12:06:59 πμ »
Εγω ο ιδιος εκανε Τροποπιηση και μου εβγαλε αλλον αριθμο πρωτοκολου ! εκανε την πρωτη μερα και ειχα 1504  και μετα την τελευταια κοντα και ειχα 25.000

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8685 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 12:53:44 πμ »
Καλό θα είναι φέτος τα αποτελέσματα να βγουν ανά ΙΕΚ να ξέρουμε τι μας γίνεται, όπως κάνει και ο ΟΑΕΔ, πέρσι και πρόπερσι ήταν ένας αχταρμάς και ουσιαστικά η σειρά κατάταξης δεν είχε κανένα νόημα, καθώς αποκλείεται όλοι οι εκπαιδευτές να δήλωσαν ακριβώς τα ίδια ΙΕΚ για να έχουν την ίδια σειρά κατάταξης σε όλα..

@Theta_ Μα πώς δεν είναι γλύψιμο αυτό; Για να γίνει αυτό πρέπει να ανήκεις στους τυχερούς 1-2 που είναι πρώτοι σε κάθε ειδικότητα και να ξέρεις σίγουρα ότι θα σε προσλάβουν! Αλλιώς είναι σα να λες, μην πάρεις τους άλλους, πάρε εμένα, έτσι δεν είναι;;
   



•   Ι. Δες. Τυπικά , ό,τι λες λειτουργεί… αλλά τελείως τυπικά!...

•   Οι Διε- Υποδιε , πέραν της πελατείας , έχουν τον Μοριοδοτικό Πίναξ , ανά ειδικότητα ή Ομάδα Ειδικοτήτων – Μαθημάτων και καλούν «με τη σειρά».
•   Το απόλυτό σου Δίκιο και Γενικότερο Δίκιο , είναι ότι σε κάθε Δ.ι.ε.κ. έπρεπε να αναρτάται Ξεχωριστός και Ειδικός , ανά Ακαδημαϊκή και Εμπειροτεχνική Ειδικότητα Πίνακας Μοριοδότησης.

Μικρή «επιφύλαξη»: ΔΕΝ μπορείς , παρά μόνον εκ των υστέρων να ξέρεις Πόσες ώρες στο συγκεκριμένο Δ.ι.ε.κ. και Πόσες Συνολικά σε Όλα τα Δ.ι.ε.κ. πήρε ο «επίμαχος» Συνάφελφος.



ΙΙ. Απολύτως ΟΧΙ!...

•   Πας Ξεκάθαρα και Σοβαρά , μα  Α Π Ο Λ Υ Τ Α με «καλή» ή «μικρότερη» μοριοδότηση και παρουσιάζεις τα «μοριοδοτικά» και τα Πρόσθετα Προσόντα σου.  Ούτε γαλιφιές3 ... ούτε Τίποτα..

•      Στις άπειρες ειδικότητες και μαθήματα , ΝΑΙ είναι δυνατόν  Συνάδελφος Εξειδικευμένος σε Ορισμένο πεδίο να ΠΡΕΠΕΙ και να ξεπεράσει «πιστό» και «μοριούχους» …
«Υπερβολικό» (;;…) …τεσπά ΔΕΝ παίζει φέτος, νομίζω, στους πίνακες …

Πουχου , Λέω..  «Ραδιοφωνικός Παραγωγός».

•   Νταξ’ , εγώ μπορεί να έχω διδακτορικό και παραδόσεις σε Α.Ε.Ι.  , σε Δημοσιογραφία , Επικοινωνία & ΜΜΕ…  Συν 800 χρόνια Εργασιακή Προϋπηρεσία , Συν σεμινάρια Συν Κοινωνικά Κριτήρια …συν… συν… κλπκλπ….
Η Ειδικότητα όμως έχει μαθήματα Ηχοληψίας …και εγώ εγώ ξέρω μόνο πώς είναι το μικρόφωνο , η «ψείρα» και έχω μια φάτσα της κονσόλας (που η τεχνολογία της αλλάζει κάθε μισό χρόνο…)

•   Μου λείπουν 4 ώρες  Χ 20 Ευρώ Διδακτορικά (μεικτά) για να συμπληρώσω!...
Να απαιτήσω από τη Διεύθυνση – Υποδιέ το μάθημα;;…

Α Χ Ρ Η Σ Τ Ο Σ   Θα ‘ μαι και Οφείλει η Διέ – Υποδιέ  να σηκώσει ανάστημα να πει «Έχεις 40 μόρια ‘ακαδημαϊκά’ κλπ. .. έχει  ΤΕ συν Εμπειροτεχνίτικα …Θα το πάρει  Α Υ Τ Ο Σ !!!!»

Σχετικό – ψιλοάσχετο από μένα το παράδειγμα!..

Λέω  ότι έτσι οφείλουμε να λειτουργούμε τα πράματα

Θ._
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8686 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 12:59:34 πμ »
Εγω ο ιδιος εκανε Τροποπιηση και μου εβγαλε αλλον αριθμο πρωτοκολου ! εκανε την πρωτη μερα και ειχα 1504  και μετα την τελευταια κοντα και ειχα 25.000


Χμμμ!...


Πολύ σημαντικό ετούτο Συνάδελφε... Ιδίως διότι το λες με προσωπική επίγνωση - εμπειρία (ξαναλέω: Κι εγώ υπέβαλα και "μετέβαλα" - ξαναϋπέβαλα , χωρίς να κραστήσω Α.Π. )

Ευχαριστώ .. Ευχαριστούμε εκτιμώ Όλοι για την ενημέρωση.

Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος mk2016

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8687 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 10:48:01 πμ »
Λογικά θα μας πάρουν τηλέφωνο από την Γραμματεία του ΙΕΚ.
Τουλάχιστον αυτό γινόταν μέχρι τώρα.
Δεν νομίζω να στείλουν email. Αλλά και email να στείλουν, το ίδιο δεν είναι; Μην ανησυχείς! Αν επιλεγείς, θα σε ειδοποιήσυν. Καλά αποτελέσματα!

Ευχαριστώ πολύ, Sylvia! Καλή επιτυχία σε όλους μας!

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μουσικοπαρμενη..
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8688 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 11:55:05 πμ »
καλημερα σας!

μια ερωτηση,για οσους γνωριζουν..
ενας φιλολογος σε ποιες ειδικοτητες των ΔΙΕΚ μπορεί να απασχοληθει;

Αποσυνδεδεμένος MV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8689 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 11:59:16 πμ »
Καλημέρα σε όλους και καλή επιτυχία!! Τα δικαιολογητικά-βεβαιώσεις από ιδιωτικούς φορείς τα καταθέτουμε με υπεύθυνη δήλωση "γνήσιων αντιγράφων τω πρωτοτύπων" από ΚΕΠ ή δεν χρειάζεται? Ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8690 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 12:04:03 μμ »
καλημερα σας!

μια ερωτηση,για οσους γνωριζουν..
ενας φιλολογος σε ποιες ειδικοτητες των ΔΙΕΚ μπορεί να απασχοληθει;
σε όλες, καλή θέληση να υπάρχει...και γνωριμία με τον προιστάμενο.
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος root

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • ----
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8691 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 12:56:53 μμ »
Καλημέρα σε όλους και καλή επιτυχία!! Τα δικαιολογητικά-βεβαιώσεις από ιδιωτικούς φορείς τα καταθέτουμε με υπεύθυνη δήλωση "γνήσιων αντιγράφων τω πρωτοτύπων" από ΚΕΠ ή δεν χρειάζεται? Ευχαριστώ!!!

Καλημερα, οχι δεν χρειαζεται πλεον πουθενα να γινει αυτο, οχι μονο στα ΙΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8692 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 01:31:38 μμ »
Γνωρίζει κανείς τη μοριοδοτείται στο 1.3.β Σε θέματα σχετικά με το θεσμό της επαγγελματικής εκπαίδευσης και κατάρτισης ;

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8693 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 01:33:40 μμ »
Καλημέρα σε όλους και καλή επιτυχία!! Τα δικαιολογητικά-βεβαιώσεις από ιδιωτικούς φορείς τα καταθέτουμε με υπεύθυνη δήλωση "γνήσιων αντιγράφων τω πρωτοτύπων" από ΚΕΠ ή δεν χρειάζεται? Ευχαριστώ!!!

Απλη φωτοτυπια μονο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159858
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 499
Σύνολο: 500

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.