*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2655580 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kora

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9800 στις: Οκτώβριος 09, 2017, 11:03:37 πμ »

σκέφτομαι μήπως πάω λάου λάου αρχικά, δηλ τους πάρω τους ίδιους τηλέφωνο να τους το πω, μήπως δεν έχουν ερμηνεύσει καλά τον οδηγό...
επίσης, το ΙΕΚ αυτό έχει

επειδή η ειδικότητα μας έχει φέτος καρατομηθεί, δεν περιμένω πολλά από άλλα ΙΕΚ, οπότε δεν θέλω να μείνω με 3 ώρες εφόσον είμαι πρώτη στη λίστα μου και η ανάθεση με βάζει επίσης πρώτη

ευχαριστώ και πάλι, καλημέρα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:31:49 »

Αποσυνδεδεμένος MATOYLA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9801 στις: Οκτώβριος 09, 2017, 05:46:25 μμ »
Καλησπέρα, έχω και γω παρόμοιο πρόβλημα...είμαι χημικός και το εργαστήριο της Αναλυτικής χημείας γίνεται από φαρμακοποιο ή χημικό. Εχουν δώσει το εργαστήριο σε φαρμακοποιο, που μάλιστα είναι μη πιστοποιημένος και έχει πολυ λιγότερα μόρια από μένα.. θα παρω στο Ινεδιβιμ να ρωτήσω, αλλά μοιράζουν τις ώρες όπως τους βολεύει

Αποσυνδεδεμένος mcris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9802 στις: Οκτώβριος 09, 2017, 07:36:00 μμ »
Ολοκληρώθηκε η διαδικασία των αναθεσεων λέτε?

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9803 στις: Οκτώβριος 09, 2017, 07:39:36 μμ »
Παντως σε καποια σαιτ των ιεκ δεν εχουν βαλει ακομη ανακοινωση ποτε ξεκινουν τα μαθηματα, αλλα λενε ξεκινουν πεμπτη, αλλα σημερα, οτι να ναι!!!! Νομιζω πως υπαρχουν ελπιδες ακομη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:31:49 »

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9804 στις: Οκτώβριος 09, 2017, 08:27:37 μμ »
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ! και με τΣΥΡΙΖΑ η ελπίδα έρχεται!


καλούν ακόμα !

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9805 στις: Οκτώβριος 09, 2017, 09:29:41 μμ »
Θεωρώ ότι θα τηλεφωνούν καθόλη την διάρκεια της εβδομάδας, έχει τύχει να με πάρουν μέχρι και 2 εβδομάδες μετά τν έναρξη των μαθημάτων...

Αποσυνδεδεμένος evalouna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9806 στις: Οκτώβριος 09, 2017, 09:40:51 μμ »
Τελικά η ειδοποίηση μεσω email ισχυει ή τηλεφωνουν πριν?

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9807 στις: Οκτώβριος 09, 2017, 09:49:12 μμ »

(υποκειμενική) μου εντύπωση , βάσιμη , ωστόσο , νομίζω.

•   1. Δεδομένου ότι μόλις την Παρασκευή βγήκαν οι οριστικοί Πίνακες Μοριοδότησης και καπάκι η εντολή «ξεκινήστε μαθήματα από ερχόμενη βδομάδα» … και ..
•   2. Όποιο Δ.ι.ε.κ. πρόκανε  άρχιζε μαθήματα από σήμερα … όποιο  από Τρίτη , Τετάρτη κλπ…
•   3.  Οι προσκλήσεις για αναθέσεις  ξεκίνησαν , επίσης βιαστικά και θα συνεχιστούν όλη τη βδομάδα. Η «λογική» είναι να καλυφτούν , με τη σειρά οι μέρες …  Όποιο Δ.ι.ε. κ. έβαζε μπρος από σήμερα , ξεκίνησε από Παρασκευή – Σάββατο , Κυριακή αναθέσεις για τη Δευτέρα.. άντε Τρίτη.  Όποιο από Τρίτη , έβαλε μπρος τηλ. ή μέηλς για αναθέσεις μαθημάτων Τρίτης , άντε Τετάρτης… κλπ. κλπ.

•   4.  Εκτίμηση (μου) λοιπόν: Τηλεφωνα , μέηλς , αναθέσεις , θα συνεχιστούν για  Τετάρτη , Πέμπτη , Παρασκευή και για Δευτέρα.
Τώρα: Ορισμένες Διευθύνσεις , βάζοντας μπρος  τις αναθέσεις , πχ. για Τρίτη , με βάση τον πίνακα μοριοδότησης , όταν ο υποψήφιος δηλώνει αδυναμία για τη συγκεκριμένη μέρα , του προτείνουν μάθημα επόμενης μέρας της εβδομάδας , διευκολύνοντας και τον εαυτό τους , καθώς Ι. προχωρούν στους επόμενους του Πίνακα και ΙΙ. επόμενες μέρες θα έχουν λιγότερες «ζαλάδες».

•   Τα παραπάνω , δεν αναιρούν , διάφορα γνωστά και μη εξαιρετέα «πελατειακά» σε άλλα  Δ.ι.ε.κ.  , ούτε αδικίες και όλα τα σχετικά.

Υγου’ Ι.
Προσωπικά , θεώρησα ως θετικό ότι Διεύθυνση που μου τηλ. βράδυ Κυριακής για κάποια … όχι δα και τεράστια ανάθεση , παρότι με γνώριζε από τα δύο προηγούμενα χρόνια , μου τηλ. γρήγορα πάλι προκειμένου να με ρωτήσει για την ακριβή ειδικότητα Πτυχίου και Μεταπτυχιακού μου.  Εφόσον , βέβαια,  ο λόγος ήταν να διασφαλίσει ότι αυτά ήταν συναφή με την αντίστοιχη ειδικότητα του Δ.ι.ε.κ. και του μαθήματος , σύμφωνα με το «προσοντολόγιο».

Υγου’. ΙΙ.

Θετικό ήταν επίσης ότι , πρώτη φορά, οι αναθέσεις ξεκίνησαν … ΟΚ , μ’ όλη τη βιασύνη και τα στρεβλά,  ύστερα από την εξέταση των ενστάσεων και τους οριστικούς πίνακες.

Αυτά, προς ώρας.

Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος EVIDIM80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9808 στις: Οκτώβριος 09, 2017, 10:27:15 μμ »

(υποκειμενική) μου εντύπωση , βάσιμη , ωστόσο , νομίζω.

•   1. Δεδομένου ότι μόλις την Παρασκευή βγήκαν οι οριστικοί Πίνακες Μοριοδότησης και καπάκι η εντολή «ξεκινήστε μαθήματα από ερχόμενη βδομάδα» … και ..
•   2. Όποιο Δ.ι.ε.κ. πρόκανε  άρχιζε μαθήματα από σήμερα … όποιο  από Τρίτη , Τετάρτη κλπ…
•   3.  Οι προσκλήσεις για αναθέσεις  ξεκίνησαν , επίσης βιαστικά και θα συνεχιστούν όλη τη βδομάδα. Η «λογική» είναι να καλυφτούν , με τη σειρά οι μέρες …  Όποιο Δ.ι.ε. κ. έβαζε μπρος από σήμερα , ξεκίνησε από Παρασκευή – Σάββατο , Κυριακή αναθέσεις για τη Δευτέρα.. άντε Τρίτη.  Όποιο από Τρίτη , έβαλε μπρος τηλ. ή μέηλς για αναθέσεις μαθημάτων Τρίτης , άντε Τετάρτης… κλπ. κλπ.

•   4.  Εκτίμηση (μου) λοιπόν: Τηλεφωνα , μέηλς , αναθέσεις , θα συνεχιστούν για  Τετάρτη , Πέμπτη , Παρασκευή και για Δευτέρα.
Τώρα: Ορισμένες Διευθύνσεις , βάζοντας μπρος  τις αναθέσεις , πχ. για Τρίτη , με βάση τον πίνακα μοριοδότησης , όταν ο υποψήφιος δηλώνει αδυναμία για τη συγκεκριμένη μέρα , του προτείνουν μάθημα επόμενης μέρας της εβδομάδας , διευκολύνοντας και τον εαυτό τους , καθώς Ι. προχωρούν στους επόμενους του Πίνακα και ΙΙ. επόμενες μέρες θα έχουν λιγότερες «ζαλάδες».

•   Τα παραπάνω , δεν αναιρούν , διάφορα γνωστά και μη εξαιρετέα «πελατειακά» σε άλλα  Δ.ι.ε.κ.  , ούτε αδικίες και όλα τα σχετικά.

Υγου’ Ι.
Προσωπικά , θεώρησα ως θετικό ότι Διεύθυνση που μου τηλ. βράδυ Κυριακής για κάποια … όχι δα και τεράστια ανάθεση , παρότι με γνώριζε από τα δύο προηγούμενα χρόνια , μου τηλ. γρήγορα πάλι προκειμένου να με ρωτήσει για την ακριβή ειδικότητα Πτυχίου και Μεταπτυχιακού μου.  Εφόσον , βέβαια,  ο λόγος ήταν να διασφαλίσει ότι αυτά ήταν συναφή με την αντίστοιχη ειδικότητα του Δ.ι.ε.κ. και του μαθήματος , σύμφωνα με το «προσοντολόγιο».

Υγου’. ΙΙ.

Θετικό ήταν επίσης ότι , πρώτη φορά, οι αναθέσεις ξεκίνησαν … ΟΚ , μ’ όλη τη βιασύνη και τα στρεβλά,  ύστερα από την εξέταση των ενστάσεων και τους οριστικούς πίνακες.

Αυτά, προς ώρας.

Η διεύθυνση από το ΙΕΚ δήλωσε κενά στην δευτεροβάθμια και συγχρόνως στον πίνακα έγραφε και ποιες ειδικότητες καλύπτουν τα συγκεκριμένα μαθήματα.Βάση της αντιστοιχίας ειδικοτήτων μαθημάτων που είχε εκδοθεί πριν λίγες εβδομάδες από το υπουργείο,ο πίνακας που έστειλε η διεύθυνση του ΙΕΚ στη δευτεροβάθμια δεν είχε κανονικά την αντιστοιχία.Τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;Η δευτεροβάθμια βασίζεται στον πίνακα που έστειλε η διεύθυνση του ΙΕΚ;

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9809 στις: Οκτώβριος 10, 2017, 12:11:42 πμ »
Η διεύθυνση από το ΙΕΚ δήλωσε κενά στην δευτεροβάθμια και συγχρόνως στον πίνακα έγραφε και ποιες ειδικότητες καλύπτουν τα συγκεκριμένα μαθήματα.Βάση της αντιστοιχίας ειδικοτήτων μαθημάτων που είχε εκδοθεί πριν λίγες εβδομάδες από το υπουργείο,ο πίνακας που έστειλε η διεύθυνση του ΙΕΚ στη δευτεροβάθμια δεν είχε κανονικά την αντιστοιχία.Τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;Η δευτεροβάθμια βασίζεται στον πίνακα που έστειλε η διεύθυνση του ΙΕΚ;


•   Συνάδελφε , εφόσον δεν μπορώ να ξέρω τα του (του συγκεκριμένου...)  δ.ι.ε.κ.  μπορώ να απαντήσω  , αλλού  ορθολογικά και αλλού υποθετικά.

•   Στο υποθετικό , λοιπόν:  φαντάζομαι ότι η Β’βάθμια , δεν θα καθήσει ν’ ασχοληθεί με τα «προσοντολόγια» ανά ειδικότητα και μάθημα της Γ.Γ. Δια βίου Μάθησης κλπ.  , τα οποία κατά πάσα πιθανότητα αγνοεί.  Μάλλον θα αρκεστεί , στο Τί  της ζητάει η Διεύθυνση του Δ.ι.ε.κ. , θεωρώντας ότι αυτή «ξέρει» , ζήτησε «σωστά» κλπ.

•   Στα Ορθολογικά , τώρα:

•   Σε πολλές Ειδικότητες – σε όσες τουλάχιστο επικαιροποιήθηκαν οι Οδηγοί Σπουδών , φέτος το καλοκαίρι ,  υπήρξε και κάποια επικαιροποίηση των «προσοντολογίων» , ανά Ειδικότητα και Μάθημα.  Μια μικρή ή μεγάλη αλήθεια εδώ: Δεδομένου ότι  οι Νέοι Οδηγοί συντάχθηκαν από Εκπαιδευτές Δ.ι.ε.κ.  και σε πολλές περιπτώσεις , όντως , από την επιστημονική «ελίτ» υπαρχόντων διδασκόντων στις ειδικότητες , ΔΕΝ αποφεύχθηκαν και κάποιες περιπτώσεις … στις οποίες , προκειμένου να ανατραπούν προηγούμενες αδικίες ,  δημιουργήθηκαν νέοι «στενοί κορσέδες» οι οποίοι αποκλείουν άλλους Συναδέλφους.

•   Σε κάθε περίπτωση , ό,τι ισχύει πια για αναθέσεις ανά Ειδικότητα και Μάθημα , είναι τα Νέα «Προσοντολόγια» , όπου τουλάχιστο υπάρχουν.

•   Υφίστανται όμως  πολλές … μα πολλές ειδικότητες στις οποίες δεν υπήρξε ομάδα εργασίας , ώστε να επικαιροποιήσει Οδηγούς Σπουδών -  «Προσοντολόγια».  Το ζήτημα λέει ότι εκεί , υπάρχουν ενίοτε και κάποια μαθήματα Κοινά με άλλες Ειδικότητες , στα οποία ανανεώθηκαν και οι Οδηγοί Σπουδών και τα προαπαιτούμενα για τους Διδάσκοντες…   Μπέρδεμα εκεί… Μπέρδεμα!...   και καλά , Τί συμβαίνει ως προς το ποιός «παλαιού» ή «νέου» Τύπου «προσόντων» , ας πούμε «δικαιούται» να του ανατεθεί Τί…  Ως προς την ίλη του Μαθήματος , όμως το οποίο θα διδαχθεί;….  Ισχύει η παμπάλαια ή η νέα;..

Αυτά…  θέτοντας και άλλα ζητήματα , πέρα από τα ειδικά τα οποία ρωτάς.

Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος nikolas_pat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9810 στις: Οκτώβριος 10, 2017, 01:59:50 πμ »
ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΙΕΚ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ <mail@iek-amaliad.ilei.sch.gr>
Προς   ************   Οκτ 9 τις 10:33 μ.μ.
 
Παρακαλούμε , όπως μας απαντήσετε εγγράφως με σχετικό e-mail , εντός τριών (3) ωρών αν μπορείτε  ή όχι να αναλάβετε  ώρες στο Δ.ΙΕΚ Αμαλιάδας.
Σε περίπτωση που η παραπάνω προθεσμία παρέλθει , θεωρείται ότι αρνηθήκατε την  ανάθεση μαθημάτων
 

Καλά ...είναι δυνατόν να ενημερώνουν στις 10:33 μετά μεσημβρίας (μ.μ) και να απαιτούν να απαντήσω εντός 3 ωρών ??? εεεεεεεεεεεεεεε ??????? Καλά πλάκα κάνουν????? Εξαγριώνομαι.......γκρρρρρρρρρρρ

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9811 στις: Οκτώβριος 10, 2017, 06:27:46 πμ »
Ενημέρωση Κυριακή ξεκίνησε κ καλούσε το Μαρούσι, Δευτέρα καλούσαν Γλυφάδα και Ηλιούπολη.
Καλημέρα σε όλους

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9812 στις: Οκτώβριος 10, 2017, 10:18:55 πμ »
ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΙΕΚ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ <mail@iek-amaliad.ilei.sch.gr>
Προς   ************   Οκτ 9 τις 10:33 μ.μ.
 
Παρακαλούμε , όπως μας απαντήσετε εγγράφως με σχετικό e-mail , εντός τριών (3) ωρών αν μπορείτε  ή όχι να αναλάβετε  ώρες στο Δ.ΙΕΚ Αμαλιάδας.
Σε περίπτωση που η παραπάνω προθεσμία παρέλθει , θεωρείται ότι αρνηθήκατε την  ανάθεση μαθημάτων
 

Καλά ...είναι δυνατόν να ενημερώνουν στις 10:33 μετά μεσημβρίας (μ.μ) και να απαιτούν να απαντήσω εντός 3 ωρών ??? εεεεεεεεεεεεεεε ??????? Καλά πλάκα κάνουν????? Εξαγριώνομαι.......γκρρρρρρρρρρρ

Είναι μάλλον οι κουτοπονηριές που κάνουν ορισμένοι διευθυντές για να μην αναθέσουν ώρες σε κάποιους και να αναθέσουν σε κάποιους άλλους με την ελπίδα ότι δε θα δεις το e-mail και θα προχωρήσουν στους δικούς τους, αν και θεωρώ ότι αν κάνεις φασαρία θα βρεις το δίκιο σου. Πάντως αν κρίνω από την ώρα που έγραψες κι εσύ το μήνυμα μάλλον το είδες εγκαίρως....!  ::)

Αποσυνδεδεμένος laourasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύτρια
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9813 στις: Οκτώβριος 10, 2017, 11:17:17 πμ »
Σε εμας δυστυχως δοθηκαν αναθεσεις σε μη πιστοποιημενους. Δεν τηρηθηκε η προτεραιοτητα των πιστοποιημενων. Και μαλιστα σε μη πιστοποιημενο και Δημοσιο υπαλληλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158540
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 497
Σύνολο: 517

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.