*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2667027 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10150 στις: Σεπτέμβριος 05, 2018, 10:13:39 μμ »
τις ενστάνσεις ποιος τις εξετάζει?
αυτό που θέλω να πω είναι ότι έτσι κι αλλιώς οι διευθυντές κάνουν ό, τι θέλουν. με ελάχιστες εξαιρέσεις.... :(

Τις ενστάσεις τις εξετάζει το ΙΝΕΔΙΒΙΜ και όχι οι διευθυντές..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:22:52 »

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10151 στις: Σεπτέμβριος 05, 2018, 10:16:12 μμ »
εδώ πάντως ό, τι ένσταση έχει γίνει έχει απορριφθεί. μακάρι να είναι έτσι.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2018, 11:03:49 μμ από jellyfish »

Αποσυνδεδεμένος Nikoletta Karasmani

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10152 στις: Σεπτέμβριος 05, 2018, 10:51:42 μμ »
Η διδακτική προϋπηρεσία σε ΣΔΕ τελικά μπήκε στο πεδίο "2.3. Διδιακτική εμπειρία σε άλλα προγράμματα..."

Αποσυνδεδεμένος SOFIASAXINIDOU

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10153 στις: Σεπτέμβριος 06, 2018, 12:50:22 πμ »
ΟΤΑΝ  BΛΕΠΑME TA ONOMATA  ΞΕΡΑΜΕ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ...... ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΣΤΑΣΗ.... ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ ΠΟΛΕΙΣ.... ΟΙ ΑΛΗΤΕΕΙΕΣ ΦΑΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ....

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΙΘΜΟ ΜΗΤΡΩΟΥ,,,,, ΤΙ  ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ... ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ....

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ....??????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:22:52 »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10154 στις: Σεπτέμβριος 06, 2018, 06:33:09 πμ »


(ΔΕΝ ΞΕΡΩ γιατί...)
Ενώ η Προκήρυκξη αντιμετώπιζε με "άνεση" τα "προσωπικά δεδομένα" , λέγοντας (περίπου.. ότι..) υπερισχύει η "Διαφάνεια" ...

Μας κότσαρε Πίνακες με ... αριθμούς πρωτοκόλλου αίτησης , αντί για στοιχειώδη ονοματεπώνυμα ... όπως κάθε χρονιά.....

Σε ίδιες μέρες ,οπότε το Υπ. Παιδείας ανήρτησε Πίνακες Προσλαμβανομένων Τυπικής Εκπαίδεφσης... Όχι μόνο με τα Ονοματεπώνυμα , αλλά με ΑΔΤ , κινητά και.. ακίνητα τηλ. , Διεφθύσεις Οικείας....  (ΕΚΕΙ , ΝΑΙ είν' Βάναυσο!.... ).
..................................

Τώρα (;;...) σε ΔΥΟ μόλις ή ΤΡΕΙΣ Εργάσιμες -ΕΑΝ... εφόσον ΔΕΝ μετράει η Τετάρτη , ημέρα Μεσημβρινής Ανάρτησης Πινάκων..  -  Ό,τι μπορεί κανένας να κάνει στις απέραντες ΑττικοΣαλλόνικες (λοιπή περιφέρεια πιο έφκολο το ψάξιμο;;;...)

Είν' Ηλεκτρονικές Αιτήσεις προς κάθε  Δ.Ι.Ε.Κ. (με παράλληλη αίτηση πρωτοκόλλησης)  για πρόσβαση σε Ονόματα και  Φακέλλους Συναδέλφων ή "Ανταγωνιστών"... 

...Και Σήμερα κι όλας , εφόσον έχουν σταλεί ηλεκτρονικά οι αιτήσεις , τρέξιμο από Δ.ι.ε.κ. σε Δ.ι.ε.κ.  , προς έρευνα Επιλήψιμων ή "επιλήψιμων" ,  ώστε Ενστάσεις στο 2ήμερο ... άντε 3ήμερο χρονικό περιθώριο... 


Μιλάω για τα παρτσακλά - μούλτι τρελλά που προέκυψαν , όπως και για τις πραγματικές δυσκολίες Καθαρών από τη Μία ή Εμμονικών από την άλλη Συναδέλφων....  Ως προς Ξεκαθάρισμα και Ενστάσεις...

"Και γιατί να το κρύψομεν άλλωστε;.." (γνωστή , αρχαία πηγή...) Μεταξύ , άπειρων καθαρών Συναδέλφων  ΚΑΙ Απατεώνες  - "πελάτες" υπάρχουν , όπως ΚΑΙ Εμμονικοί Ενστασάκηδες (με εξαίρεση ελάχιστους "εμμονικούς" , αλλά με ζήλο ξεκαθαρίσματος...). 

Όσον αφορά δε , Καθαρούς Συναδέλφους που Θέλουν να δουν Τί Συμβαίνει στον Πίνακα Ειδικότητάς τους , η άξαφνα προσήλωση Πινάκων στα "προσωπικά Δεδομένα" (Είπα πριν...) ΟΚ , δυσκλολεύει τους "εμμονικούς" που .. ο τράχηλός τους "προσωπικά" ζυγόν  ΔΕΝ υποφέρει.... θαβρουν την άκρη ....

….ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΙ όμως τους , απλώς ΚΑΘΑΡΟΥΣ που θέλουν να ψάξουν και πιθανόν να καταθέσουν ενστάσεις...

προσωπικά  (χμμ... και συμπαθάτε με γιαφτήν την παρένθεση.... έχοντας απόλυτη Διοικητική Επαλήθεφση στην αίτησή μου ... σε αφστηροξυνή , μα ΔΙΚΑΙΑ Διέφθυνση Δ.ι.ε.κ. που κατέθεσα .... ξέροντας όμως ότι... κι άν μου αφαιρούσε 10.000 μόρια θα έβρισκε πραγματικό ζήτημα στα πιστοποιητικά μου.... ή εάν μου προσέθετε 0,6 μόρια κάτι θα αναγνώρισε στα χαρτιά μου που το είχα παραλείψει αίτηση..)

Τα παρακολουθώ όλα αφτά , από μακρυά…  λατρεμμένο μου Πατρικό - Αγρίνιο , Ζώντας Δεφτέρα Γήπεδό μου Παναιτωλικό , με κακή μπάλλα... τα λέγαμε μετά και με Τράϊ Δέλλα , να κερδίζει καθαρά ΟΦΗ και ταϊζοντας Πέντε Γλυκά Νιαουράκια μου Κήπο , μεταξύ Τσιμέντων Πόλης , συν με Ρουμάκι - Δυόσμο απόψε....

ΔΕΝ θα εμπλακώ σε Διαμάχες...  ΚΙ όχι "υπεράνω"...

Απ' τη μια Πόσοι πια Απατεώνες ...Από την άλλη Πόσο πια Αίμα - Ανθρωποφαγία (μα συχνά όχι Ανθρωποφαγία.... Πείσμα Δίκιου..).

Άσχετο (;;...)

Μιλώντας σήμερα , με Συναδερφάκι , Γνήσιο Παιδί , Επιστήμονα και Εκπαιδευτή Ειδικότητάς μου (ΟΚ. στην προκείμενη , Πατρικής Περιφέρειας...) για τους Τοπικούς Πίνακες ....

...Σύμφωνοι .... χωρίς Ονόματα και Διεφθύνσεις , αλλά Μικρός ο Τόπος... Όλα Αντιληπτά.... μούβρισκε πισί αφτός - πισί Μούρη μου και τηλ. Περιπτώσεις "Συναδέλφων" ... ΠΟΥ ενώ  ΞΕΡΟΥΝ  .. την έχουν ματαβρεί .... αρχικές αιτήσεις πουχου 35.000+++++ αμ' και 40.000++++ μορίων , που η Διοικητική επαλήθεφσις (ΛΕΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ...) τους καταποντίζει πάλι , πιο κάτω από 15... 13.000... Εεεεεε;....

Ζητώντας πάλι και πια να γίνουμε Κλάδος και Συνάδελφοι Πεντακάθαροπι ... παρά τις διαφορές μας... 

Ώσπου να επιστρέψω Αθηνιστάν , Παρακολουθώ .... ταϊζοντας τα Νιαούρια μου , που σας κάνουν Φάτσες και σας κουνάνε χαρούμενα Ουρίτσες!....

Φιλιά,

Θ._



Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10155 στις: Σεπτέμβριος 06, 2018, 08:52:37 πμ »
εδώ πάντως ό, τι ένσταση έχει γίνει έχει απορριφθεί. μακάρι να είναι έτσι.
Καλημέρα δεν ξέρω για άλλους εγώ πάντως που έκανα ένσταση πέρυσι κανονικά έγινε δεκτή εμφανίστηκε, διορθωθηκε κ βγήκε κ στο διαύγεια

Αποσυνδεδεμένος csemis10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10156 στις: Σεπτέμβριος 06, 2018, 09:20:47 πμ »
ΟΤΑΝ  BΛΕΠΑME TA ONOMATA  ΞΕΡΑΜΕ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ...... ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΣΤΑΣΗ.... ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ ΠΟΛΕΙΣ.... ΟΙ ΑΛΗΤΕΕΙΕΣ ΦΑΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ....

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΙΘΜΟ ΜΗΤΡΩΟΥ,,,,, ΤΙ  ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ... ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ....

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ....??????

Καλά κάνανε 1η φορά στη ζωή μ συμφωνώ με απόφαση της Διοίκησης ... ο κάθε τελευταίος και ψυχωτικός έκανε εν(σ)τάσεις και όλοι μαζί κουτσομπολεύαμε το πίνακα σαν τους παππούδες στα καφενεία. Μας γλίτωσαν σημαντικό χρόνο "λέζας" και μιζέριας να τον αναλώσουμε πιο αποδοτικά στα πραγματικά προβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος dlqr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10157 στις: Σεπτέμβριος 06, 2018, 12:03:15 μμ »
Τελικά παιδιά με την ασπαιτε τι γίνετε? Σε κάποια ιεκ την μετράνε σε κάποια όχι. Εμείς πως θα ξέρουμε που την μετρησαν κ που όχι και υπάρχουν πολλά παραδείγματα που την μέτρησαν. Ξέρει κάποιος πως το βλέπουμε αυτό?

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10158 στις: Σεπτέμβριος 06, 2018, 01:10:33 μμ »
Τελικά παιδιά με την ασπαιτε τι γίνετε? Σε κάποια ιεκ την μετράνε σε κάποια όχι. Εμείς πως θα ξέρουμε που την μετρησαν κ που όχι και υπάρχουν πολλά παραδείγματα που την μέτρησαν. Ξέρει κάποιος πως το βλέπουμε αυτό?

Δεν μοριοδοτείται η ΑΣΠΑΙΤΕ και η επάρκεια. Το έγραφε στην προκήρυξη.

Αποσυνδεδεμένος cdipis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10159 στις: Σεπτέμβριος 06, 2018, 01:41:58 μμ »
Το μεγαααάλο μπάχαλο θα γίνει με τις αναθέσεις στην τεράστια κατηγορία των ΠΕ80. Και μην μου πει κανεις ότι θα γίνει διαχωρισμός, δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Αυτό είναι το κοινό μυστικό που το ξέρουν όλοι καλά....! Λογιστεσ-οικονομολόγοι θα κάνουν τουριστικά και τουριστικοί μάρκετινγκ και λογιστικά.Οποιος πρόλαβε πήρε κι ότι πήρε! Ή ότι του δόθηκε..... Σύντομα στις οθόνες μας...! Κι άντε μετά βγάλε εσύ άκρη... κοινώς πιάσε το αυγό και κούρευτο.

Αποσυνδεδεμένος dlqr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10160 στις: Σεπτέμβριος 06, 2018, 02:04:44 μμ »
Δεν μοριοδοτείται η ΑΣΠΑΙΤΕ και η επάρκεια. Το έγραφε στην προκήρυξη.
Το ξέρω αλλα υπάρχουν ατομα που τους την έχουν μετρήσει στην κατάρτιση , όποτε κλασικά μπάχαλο πάλι  με τα μόρια οτι θέλει το κάθε ιεκ κάνει.

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10161 στις: Σεπτέμβριος 06, 2018, 02:21:21 μμ »
Καλά κάνανε 1η φορά στη ζωή μ συμφωνώ με απόφαση της Διοίκησης ... ο κάθε τελευταίος και ψυχωτικός έκανε εν(σ)τάσεις και όλοι μαζί κουτσομπολεύαμε το πίνακα σαν τους παππούδες στα καφενεία. Μας γλίτωσαν σημαντικό χρόνο "λέζας" και μιζέριας να τον αναλώσουμε πιο αποδοτικά στα πραγματικά προβλήματα.

συμφωνώ απόλυτα..  ;)

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10162 στις: Σεπτέμβριος 06, 2018, 02:49:11 μμ »
Το μεγαααάλο μπάχαλο θα γίνει με τις αναθέσεις στην τεράστια κατηγορία των ΠΕ80. Και μην μου πει κανεις ότι θα γίνει διαχωρισμός, δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Αυτό είναι το κοινό μυστικό που το ξέρουν όλοι καλά....! Λογιστεσ-οικονομολόγοι θα κάνουν τουριστικά και τουριστικοί μάρκετινγκ και λογιστικά.Οποιος πρόλαβε πήρε κι ότι πήρε! Ή ότι του δόθηκε..... Σύντομα στις οθόνες μας...! Κι άντε μετά βγάλε εσύ άκρη... κοινώς πιάσε το αυγό και κούρευτο.

Οι αναθέσεις θα γίνουν με βάση το προσοντολόγιο που αναφέρεται σε κάθε οδηγό σπουδών (τελευταίες σελίδες). Εκεί αναφέρονται ανά μάθημα ποια πτυχία είναι αποδεκτά.

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10163 στις: Σεπτέμβριος 06, 2018, 10:15:14 μμ »
Οι αναθέσεις θα γίνουν με βάση το προσοντολόγιο που αναφέρεται σε κάθε οδηγό σπουδών (τελευταίες σελίδες). Εκεί αναφέρονται ανά μάθημα ποια πτυχία είναι αποδεκτά.

Έχετε δίκιο, τυπικά έτσι πρέπει να γίνει. Αλλά η γυναίκα του Καίσαρα δεν αρκεί να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται! Αν όλοι είναι άγνωστοι πώς θα ξέρουμε αν θα γίνουν αξιοκρατικά οι αναθέσεις...ο νόμος περί προστασίας προσωπικών δεδομένων στη συγκεκριμένη περίπτωση έχει τα αντίθετα από τα προσδοκόμενα αποτελέσματα. Και να πω και κάτι; Πόσο πολύ προσωπικά δεδομένα είναι οι σπουδές και τα προσόντα κάποιου; Έχει κανείς υποστεί ηθική ή υλική βλάβη από την ανακοίνωση του ονόματος του σε τέτοιες περιπτώσεις; Ακόμα και σε περιπτώσεις κοινωνικών κριτηρίων, δεν ανακοινώνεται ο ακριβής λόγος του κριτηρίου, και προς Θεού επιστήμονες άνθρωποι είμαστε, όχι η κυρά Κατίνα της γειτονιάς..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159419
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 173
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 154
Σύνολο: 162

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.