*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2655572 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10486 στις: Αύγουστος 22, 2019, 04:03:53 μμ »
Κατέθεσα κι εγώ σήμερα τα χαρτια μου σε ΙΕΚ της επαρχίας. Η κίνηση θα έλεγα ικανοποιητική. Οι ωρες υποδοχής κοινού 10 με 2. ΟΜΩΣ ο κύριος που παραλάμβανε τα χαρτια ήθελε να φύγει στη μία. Το λοιπόν- επειδή βιαζόταν- δε δεχτηκε το μεταπτυχιακό μου, επειδή δεν ήταν συναφές (λεει). Του απαντάω ότι το δήλωσα αυτό στο κουτάκι της συνάφειας,έβαλα δλδ όχι. Μου λέει δεν έχω χρόνο. Δεν το λαμβάνω υπόψη μου. Κάνε ένσταση αν δε σου αρέσει!!! Και τι δεν του είπα. Η απάντηση του; Βιάζομαι κυρία μου....
Ε,κι εγώ θα κάνω ένσταση, γιατί κάποιος βιαζόταν... >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:21:47 »

Αποσυνδεδεμένος Elpida4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10487 στις: Αύγουστος 22, 2019, 05:32:52 μμ »
Κι εγώ μια ερώτηση..η προϋπηρεσία σε φροντιστήριο ξένων γλωσσών μπαίνει στη δευτεροβάθμια;; Εγώ νόμιζα ότι μπαίνει στην εργασιακή...η υπάλληλος όμως μου είπε ότι σύμφωνα με την εφημερίδα της κυβέρνησης περνά στη δευτεροβάθμια. Ωστόσο μια συνάδελφος που κατέθεσε σε διαφορετικό ΙΕΚ από αυτό που πήγα εγώ, μου είπε ότι της το προσμέτρησαν στην εργασιακή. Έχω μπερδευτεί σε κάθε ΙΕΚ ισχύουν διαφορετικά μέτρα και σταθμά; Γνωρίζει κανείς τί ισχύει τελικά;; ???

Αποσυνδεδεμένος mirmidonas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10488 στις: Αύγουστος 22, 2019, 06:32:13 μμ »
Καλησπέρα,
μέχρι πόσες ώρες δίνει το κάθε ΙΕΚ στον κάθε εκπαιδευτικό;

Αποσυνδεδεμένος jkoulian

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10489 στις: Αύγουστος 22, 2019, 07:56:42 μμ »
Άνεργοι και Μερικής Απασχόλησης μέχρι 20 ώρες εβδομαδιαίως οι υπόλοιπες κατηγορίες μέχρι 10 εβδομαδιαίως

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:21:47 »

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10490 στις: Αύγουστος 23, 2019, 10:29:35 πμ »
Κι εγώ μια ερώτηση..η προϋπηρεσία σε φροντιστήριο ξένων γλωσσών μπαίνει στη δευτεροβάθμια;; Εγώ νόμιζα ότι μπαίνει στην εργασιακή...η υπάλληλος όμως μου είπε ότι σύμφωνα με την εφημερίδα της κυβέρνησης περνά στη δευτεροβάθμια. Ωστόσο μια συνάδελφος που κατέθεσε σε διαφορετικό ΙΕΚ από αυτό που πήγα εγώ, μου είπε ότι της το προσμέτρησαν στην εργασιακή. Έχω μπερδευτεί σε κάθε ΙΕΚ ισχύουν διαφορετικά μέτρα και σταθμά; Γνωρίζει κανείς τί ισχύει τελικά;; ???

Είναι εργασιακή εμπειρία.

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10491 στις: Αύγουστος 23, 2019, 08:38:27 μμ »
Κατέθεσα κι εγώ σήμερα τα χαρτια μου σε ΙΕΚ της επαρχίας. Η κίνηση θα έλεγα ικανοποιητική. Οι ωρες υποδοχής κοινού 10 με 2. ΟΜΩΣ ο κύριος που παραλάμβανε τα χαρτια ήθελε να φύγει στη μία. Το λοιπόν- επειδή βιαζόταν- δε δεχτηκε το μεταπτυχιακό μου, επειδή δεν ήταν συναφές (λεει). Του απαντάω ότι το δήλωσα αυτό στο κουτάκι της συνάφειας,έβαλα δλδ όχι. Μου λέει δεν έχω χρόνο. Δεν το λαμβάνω υπόψη μου. Κάνε ένσταση αν δε σου αρέσει!!! Και τι δεν του είπα. Η απάντηση του; Βιάζομαι κυρία μου....
Ε,κι εγώ θα κάνω ένσταση, γιατί κάποιος βιαζόταν... >:( >:(


Αυτές τις μέρες, το ωράριο "πρωί" - 14:00 , επί της ουσίας ΔΕΝ τηρείται... Μάλλον υπερβαίνεται κατά πολύ στα Δ.Ι.Ε.Κ. (Πόσο μάλλον ... βιαστικό 13:00!!...)

Δηλαδή ΔευτεροΤρίτη , που θα σκάσει μύτη το άπειρο μπούγιο κάποιοι θα κατεβάζουν ό,τι ώρα τους σκάσει τα ρολά , δε  πανά περιμένουν στην "υποδοχή" ακόμα και δεκάδες αιτούντες;...

Τώρα , όσον αφορά Συνάδελφε το Μεταπτυχιακό σου: Ουδείς , Ουδεμία , Ουδέν έχει δικαίωμα να αρνηθεί να δεχθεί κάτι ... μα ό,τι... οτιδήποτε στο ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΦΑΚΕΛΛΟ... "Σχετικό" ή '' Άσχετο"!!... 
Το μόνο που δικαιούται είναι να ΜΗΝ το Μοριοδοτήσει , οπότε Κατόπιν κάνεις Ένσταση!..

Προσοχή όμως!. Προκειμένου να κάνεις ένσταση , ώστε να υπάρχει "ανώτερη" Κρίση , το οιοδήποτε "χαρτί" - στην προκείμενη Μεταπτυχιακό ΠΡΕΠΕΙ να Υπάρχει στο φάκελό σου!.
Συνεπώς , εφόσον ΔΕΝ έχει λήξει η προθεσμία , μέχρι Τρίτη "μεσημέρι".. άντε έως 13:00 που θέλει ο βιαστικός αυτός Καίσαρας , απαιτείς γουστάρει - δεν γουστάρει , να προσθέσει το μεταπτυχιακό σου.  Εξ' άλλου , στην πλήρη αίτηση , που συνοδεύεται από τα δικαιολογητικά , ΕΣΥ υπογράφεις.. Όχι αυτός!...

..............

ΥΓΟΥ' , σχετικό- άσχετο.

Έφτασα σε Δ.ι.ε.κ.  της Αττικής , για να καταθέσω, σχεδόν 3 "μ.μ." , σήμερα. Φυσικά ήταν ανοιχτό (όπως και άλλα Δ.ι.ε.κ. κατάθεσης , προηγούμενες χρονιές..).
Είχα κάθε διευκόλυνση , ενώ παρεμπιπτόντως , με γνώση και δική μου και δική τους ότι ΔΕΝ μοριοδοτείται και ΔΕΝ "φαίνεται" , έτερο δεύτερό μου πτυχίο το δέχτηκαν. 

Το Δ.ι.ε.κ. ΔΕΝ είχε κλείσει ...ούτε καν ώρα 16:00.. Κάθε Συνάδελφος μπορούσε να προσέλθει έως και τότε!...

Στα λοιπά, όντως υπήρχε υποτονικότατη προσέλευση - έμαθα πως ούτε καν 20 είχαμε καταθέσει έως σήμερα!..  Ίδια εικόνα , μαθαίνω , και σε άλλα Δ.ι.ε.κ. Αττικής!...  Άρα από Δευτέρα .....πάνικ!...

Οπότε Συνάδελφοι τρέξτε το εί δυνατόν τη Δευτέρα...  διότι Τρίτη , τελευταία μέρα μπορεί να κάτσει καμιά στραβή ... ενώ προφανώς ΔΕΝ έχουμε δα καμιά εγγύηση για παράταση!... 

Αφτά.

Θ._
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος irisiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10492 στις: Αύγουστος 25, 2019, 09:34:30 μμ »
Τα ιεκ στη σιβιτανιδειο δε μοριοδοτουν δεύτερη ξένη γλώσσα;

Αποσυνδεδεμένος DIMIS3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10493 στις: Αύγουστος 27, 2019, 12:18:59 μμ »
Καλησπέρα,
Κατεθεσα το φακελο με τα δικαιολογητικά και στην επιμόρφωση στο θεσμό της επαγγελματικής εκπαίδευσης και κατάρτισης  έβαλα το πιστοποιητικό επιμόρφωσης: 《συμβουλευτική και επαγγελματικός προσανατολισμός 》το οποίο όμως δε μου το μετρανε γιατί λένε δεν είναι σχετικό. Γνωρίζει  κάποιος αν ισχύει αυτο;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2019, 12:21:26 μμ από DIMIS3 »

Αποσυνδεδεμένος Zoltrix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10494 στις: Αύγουστος 30, 2019, 11:39:13 πμ »


Έφτασα σε Δ.ι.ε.κ.  της Αττικής , για να καταθέσω, σχεδόν 3 "μ.μ." , σήμερα. Φυσικά ήταν ανοιχτό (όπως και άλλα Δ.ι.ε.κ. κατάθεσης , προηγούμενες χρονιές..).
Είχα κάθε διευκόλυνση , ενώ παρεμπιπτόντως , με γνώση και δική μου και δική τους ότι ΔΕΝ μοριοδοτείται και ΔΕΝ "φαίνεται" , έτερο δεύτερό μου πτυχίο το δέχτηκαν. 



Για ποιο λόγο τότε κατέθεσες το δεύτερο πτυχίο σου?
Το ρωτάω γιατί τώρα με την ενοποίηση των ειδικοτήτων και στα ΔΙΕΚ, αναρωτιόμουν πως να "κατευθύνω" τις αναθέσεις στις ειδικότητες που με ενδιαφέρουν, γιατί αν με καλέσουν σε μια ειδικότητα που δεν ενδιαφέρομαι πολύ να πάω και αρνηθώ, ενδεχομένως (μάλλον σίγουρα) δεν θα με καλέσουν σε κάποια ειδικότητα που με ενδιαφέρει...
Και για να μην μιλάω αορίστως, είμαι στους Μηχανολόγους και με ενδιαφέρει η ειδικότητα της Μηχανοτρονικής (μηχανικοί αυτοκινήτων) και όχι γενικής Μηχανολογίας (πχ υδραυλικοί, ψυκτικοί κλπ)...

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10495 στις: Σεπτέμβριος 02, 2019, 05:33:03 μμ »
Σήμερα εκδόθηκαν τα Προσωρινά!

Αποσυνδεδεμένος yiannk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10496 στις: Σεπτέμβριος 02, 2019, 06:41:57 μμ »
Αυτό θα πει οργάνωση με χρονοδιάγραμμα και γρήγορες διαδικασίες! Και για το ότι είμαστε ακόμα απλήρωτοι για το προηγούμενο εξάμηνο; Έλα μωρέ, πως κάνετε έτσι, οι παραδόσεις να τηρούνται...Πρώτα οι προσλήψεις της νέας χρονιάς, μετά οι πληρωμές της παλιάς....

Αποσυνδεδεμένος irisiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10497 στις: Σεπτέμβριος 02, 2019, 07:01:16 μμ »
Καλησπέρα! Για να καλέσουν απτόν πίνακα πιστοποιημενοι δημόσιοι υπάλληλοι πρέπει να εξαντλησούν πρώτα όλο τον από πάνω πίνακα πιστοποιημενων μη δημοσίων υπαλλήλων, η πραττουν κατά βούληση; πχ φτάνουν μέχρι κάποιο αριθμό στον πρώτο πίνακα κ μετά ξεκινάνε απτην αρχή του δεύτερου πινακα

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10498 στις: Σεπτέμβριος 02, 2019, 07:10:40 μμ »
Καλησπέρα! Για να καλέσουν απτόν πίνακα πιστοποιημενοι δημόσιοι υπάλληλοι πρέπει να εξαντλησούν πρώτα όλο τον από πάνω πίνακα πιστοποιημενων μη δημοσίων υπαλλήλων, η πραττουν κατά βούληση; πχ φτάνουν μέχρι κάποιο αριθμό στον πρώτο πίνακα κ μετά ξεκινάνε απτην αρχή του δεύτερου πινακα

Υποχρεούνται να τηρήσουν τη σειρά του πίνακα!

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10499 στις: Σεπτέμβριος 02, 2019, 07:45:50 μμ »
Σήμερα εκδόθηκαν τα Προσωρινά!
μπαίνω στη σελίδα του Ι ΝΕΔΙΒΙΜ και δε τα βρίσκω...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 506
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.