*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2655629 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10892 στις: Σεπτέμβριος 17, 2020, 11:54:10 μμ »
Επίσης μόλις επισύναπτες το αρχείο του ξενόγλωσσου τίτλου εμφάνιζε δεύτερη επισύναψη στην οποία ζητούσε τη μετάφραση του τίτλου
Στην επιμόρφωση στο διδακτικό αντικείμενο δεν υπήρχε πρόβλεψη ξενόγλωσσου τίτλου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:02:37 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10893 στις: Σεπτέμβριος 18, 2020, 12:07:06 πμ »
Δεν μιλάμε για ξενόγλωσσους τίτλους αλλά για σεμινάρια που έγιναν στην Ελλάδα και γράφουν Microsoft Windows Server

και δυστυχώς οι εταιρεία που τα έκανε λεγόταν New Horizons  έπρεπε λοιπόν να γράφουν ΜικροΛογισμικο παραθύρων σερβιτόρος !!

Α,οκ. Αυτό είναι διαφορετικό από αυτό στο οποίο αναφέρομαι εγώ.

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10894 στις: Σεπτέμβριος 18, 2020, 12:23:46 πμ »
Διάβασα την προκήρυξη και ότι σχετικό υπήρχε και πουθενά δεν βρήκα κάπου να αναφέρει ότι η επιμόρφωση που γίνεται στη Ελλάδα από ελληνική εταιρεία / φορέα.  Το πιστοποιητικό της δεν θα πρέπει να περιλαμβάνει αγγλικούς όρους και αν ναι να χρειάζεται μετάφραση. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό πάνω στο θέμα ας βοηθήσει !

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10895 στις: Σεπτέμβριος 18, 2020, 12:29:55 πμ »
Δηλαδή σου απέρριψαν αυτά τα σεμινάρια και η αιτιολογία ήταν ότι  εμπεριέχουν αγγλικούς όρους; Το υπόλοιπο πιστοποιητικό είνα ιστα ελληνικα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:02:37 »

Αποσυνδεδεμένος cdipis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10896 στις: Σεπτέμβριος 18, 2020, 12:30:54 πμ »
Αυτό που δεν διαβάζουμε τι γράφει ο άλλος και απαντάμε έτσι αβίαστα είναι φοβερό χαρακτηριστικό
Οκ δεκτό. Και αν ισχύει είναι μεγαλη μ.... Απλά είναι εξοργιστικό στα τόσα χρόνια να γίνεται πραγματικά έλεγχος και κάποιοι να γκρινιάζουν. Όχι δε μου μέτρησαν την προϋπηρεσία από τα ιδιωτικά ΙΕΚ, όχι μου απέρριψαν το σεμινάριο που χα κάνει στη ΝΑΣΑ κτλ.
Και μη κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας, τόσα χρόνια δεν γινόταν και ο πιο σωστός έλεγχος των δικαιολογητικών, το αντίθετο μάλιστα χωρίς φυσικά αυτό να σημαίνει ότι τώρα δεν θα υπάρχουν προβλήματα και δε θα προκύψουν θέματα

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10897 στις: Σεπτέμβριος 18, 2020, 12:36:17 πμ »
Δηλαδή σου απέρριψαν αυτά τα σεμινάρια και η αιτιολογία ήταν ότι  εμπεριέχουν αγγλικούς όρους; Το υπόλοιπο πιστοποιητικό είνα ιστα ελληνικα;

Ναι, δεν υπάρχουν οι άνθρωποι!
Τώρα κακώς το κάνω μεγάλο θέμα γιατί τα μόρια που δεν θα μου μετρήσουν είναι ελάχιστα άλλα με θυμώνουν κάτι τέτοια.

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10898 στις: Σεπτέμβριος 18, 2020, 12:39:06 πμ »
Οκ δεκτό. Και αν ισχύει είναι μεγαλη μ.... Απλά είναι εξοργιστικό στα τόσα χρόνια να γίνεται πραγματικά έλεγχος και κάποιοι να γκρινιάζουν. Όχι δε μου μέτρησαν την προϋπηρεσία από τα ιδιωτικά ΙΕΚ, όχι μου απέρριψαν το σεμινάριο που χα κάνει στη ΝΑΣΑ κτλ.
Και μη κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας, τόσα χρόνια δεν γινόταν και ο πιο σωστός έλεγχος των δικαιολογητικών, το αντίθετο μάλιστα χωρίς φυσικά αυτό να σημαίνει ότι τώρα δεν θα υπάρχουν προβλήματα και δε θα προκύψουν θέματα
θα συμφωνήσω μαζί σου δεν γινόταν και ο πιο σωστός έλεγχος, άλλα τώρα το έφτασαν στο άλλο άκρο.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10899 στις: Σεπτέμβριος 18, 2020, 12:41:42 πμ »
Οκ δεκτό. Και αν ισχύει είναι μεγαλη μ.... Απλά είναι εξοργιστικό στα τόσα χρόνια να γίνεται πραγματικά έλεγχος και κάποιοι να γκρινιάζουν. Όχι δε μου μέτρησαν την προϋπηρεσία από τα ιδιωτικά ΙΕΚ, όχι μου απέρριψαν το σεμινάριο που χα κάνει στη ΝΑΣΑ κτλ.
Και μη κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας, τόσα χρόνια δεν γινόταν και ο πιο σωστός έλεγχος των δικαιολογητικών, το αντίθετο μάλιστα χωρίς φυσικά αυτό να σημαίνει ότι τώρα δεν θα υπάρχουν προβλήματα και δε θα προκύψουν θέματα

έχω μια ένσταση εδώ: ναι , να γίνει έλεγχος και ναι, να απορριφθούν όσα δικαιολογητικά δεν πληρούν τις προϋποθέσεις .Δεν θα πρέπει όμως να διευκρινίζεται στην εκάστοτε προκήρυξη το πως πρέπει να κατατεθούν τα δικαιολογητικά; Πχ για ξενόγλωσσους τίτλους το γράφουν πάντα ότι πρέπει να συνοδεύονται απο επίσημη  μετάφραση.Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως όπου ο τίτλος είναι στα ελληνικά με κάποιους ξενόγλωσσους όρους, τί γίνεται; Ρωτάω πολύ ήρεμα διότι δεν έχω ξανακούσει να υπάρχει σχετική οδηγία για τη συγκεκριμένη περίπτωση.

Αποσυνδεδεμένος ΑΚΛ2012

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10900 στις: Σεπτέμβριος 18, 2020, 12:44:30 πμ »
Συνάδελφοι ας μου επιτραπεί να καταθέσω μια ερώτηση : Αν προσμετράται η προϋπηρεσία στα ΙΕΚ του ΙΝΕΔΙΒΙΜ στους πίνακες αναπληρωτών του υπουργείου Παιδείας
Ευχαριστώ όποιον απαντήσει!!!!!

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10901 στις: Σεπτέμβριος 18, 2020, 12:50:52 πμ »
έχω μια ένσταση εδώ: ναι , να γίνει έλεγχος και ναι, να απορριφθούν όσα δικαιολογητικά δεν πληρούν τις προϋποθέσεις .Δεν θα πρέπει όμως να διευκρινίζεται στην εκάστοτε προκήρυξη το πως πρέπει να κατατεθούν τα δικαιολογητικά; Πχ για ξενόγλωσσους τίτλους το γράφουν πάντα ότι πρέπει να συνοδεύονται απο επίσημη  μετάφραση.Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως όπου ο τίτλος είναι στα ελληνικά με κάποιους ξενόγλωσσους όρους, τί γίνεται; Ρωτάω πολύ ήρεμα διότι δεν έχω ξανακούσει να υπάρχει σχετική οδηγία για τη συγκεκριμένη περίπτωση.

Πολύ σωστά επίσης θέλω να επισημάνω και θέλω να πιστεύω πως υπάρχουν αρκετά (το γνωρίζω γιατί ήμουν εξεταστής στην ECDL).

Τα πρώτα (και για αρκετά χρόνια ήταν έτσι) ECDL από την ΕΠΥ ήταν εντελώς ξενόγλωσσα τι γίνεται με αυτά !!

https://images.app.goo.gl/w8BAY4e6NwakGUb87

Και τα νεότερα από ότι φαίνεται στην παρακάτω εικόνα ξενόγλωσσα είναι!

https://images.app.goo.gl/RYShNUZbnJsdaBDi7
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2020, 12:59:19 πμ από stavros_plh »

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10902 στις: Σεπτέμβριος 18, 2020, 01:05:58 πμ »
Συνάδελφοι ας μου επιτραπεί να καταθέσω μια ερώτηση : Αν προσμετράται η προϋπηρεσία στα ΙΕΚ του ΙΝΕΔΙΒΙΜ στους πίνακες αναπληρωτών του υπουργείου Παιδείας
Ευχαριστώ όποιον απαντήσει!!!!!
Δεν προσμετράται. 

Αποσυνδεδεμένος ΑΚΛ2012

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10903 στις: Σεπτέμβριος 18, 2020, 02:54:16 πμ »
Δεν προσμετράται.

Ευχαριστώ συνάδελφε.

Αποσυνδεδεμένος pgenikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10904 στις: Σεπτέμβριος 18, 2020, 01:41:29 μμ »
πριν λίγο μου ήρθε μήνυμα οτι η προϋπηρεσία μου σε φροντιστήριο δεν μετράει ως επαγγελματική(ενώ μέχρι πέρυσι αναγνωριζόταν) , αλλά ως διδακτική ....ισχύει αυτό συνάδελφοι ή οχι? κι αν έχουν κάνει αυτοί λάθος, θα πρέπει να κάνω ένσταση?

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10905 στις: Σεπτέμβριος 18, 2020, 03:38:48 μμ »
πριν λίγο μου ήρθε μήνυμα οτι η προϋπηρεσία μου σε φροντιστήριο δεν μετράει ως επαγγελματική(ενώ μέχρι πέρυσι αναγνωριζόταν) , αλλά ως διδακτική ....ισχύει αυτό συνάδελφοι ή οχι? κι αν έχουν κάνει αυτοί λάθος, θα πρέπει να κάνω ένσταση?
   
Ποτέ δε μετρούσε κι αν σας τη μετρούσαν ήταν παράτυπα. Σε ΔΙΕΚ την πρώτη φορά που την έβαλα μου την αφαίρεσαν γιατί αφού διδάσκουμε είναι διδακτική- δεν τη βαφτίζουμε επαγγελματική γιατί έτσι συμφέρει.... Τελικά έχει κι ένα καλό αυτό το μητρώο. Έβαζαν ότι να είναι και το μετρούσαν παλιά, τώρα πλέον υπάρχει έστω κάποιος έλεγχος. Σκεφτείτε πόσοι έπαιρναν ώρες έτσι... Εννοείται δεν το γράφω για σένα συνάδελφε αυτό. Κι εννοείται ότι είναι απαράδεκτο να μη μετράει η εκπαίδευση ενηλίκων και η επάρκεια απλώς να μοριοδοτειται,κτλ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2020, 03:41:59 μμ από Foufoutos »
stuDYING...!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158552
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 534

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.