*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2673695 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anna-kat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1274 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:01:27 μμ »
μπορείς να μας πεις ιεκ που σε κάλεσαν και ειδικότητα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:16:13 »

Αποσυνδεδεμένος xyz

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • ΠΕ17.11-ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1275 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:55:11 μμ »
Σήμερα μου τηλεφώνησαν και εμένα από το ΙΕΚ Καρδίτσας, δεν μου είπαν τίποτα για ώρες. Αύριο στην ενημέρωση.
Ειδικότητα ΠΕ20.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2011, 02:38:35 μμ από xyz »
It's all possible!

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1276 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 01:29:25 μμ »
και εμενα με καλεσαν σημερα. Εχουμε συναντηση τη Δευτερα. το μαθημα που μου ανεθεσαν λεγεται "τεχνικη συναλλαγων". Μου ειπαν και το ωραριο. ειναι 3 ωρες. το προβλημα μου ειναι πως τη μια ημερα απο τις οποιες θα διδασκεται το μαθημα θα εχω το μεταπτυχιακο μου! ελπιζω να μπορουν να το αλλαξουν.. :-\  εντομεταξυ υπαρχει κανεις απο εδω που να μπορει να με βοηθησει για το συγκεκριμενο μαθημα? το εχει διδαξει κανεις σας? νομιζετε οτι αξιζει να χασω την ανεργια μου για 3 ωρες μαθηματος την εβδομαδα? παρακαλω πειτε μου γενικες πληροφοριες σχετικα με τα ιεκ και ολα αυτα γιατι ειμαι στο πελαγος.. :-[

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1277 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 01:42:44 μμ »
και εμενα με καλεσαν σημερα. Εχουμε συναντηση τη Δευτερα. το μαθημα που μου ανεθεσαν λεγεται "τεχνικη συναλλαγων". Μου ειπαν και το ωραριο. ειναι 3 ωρες. το προβλημα μου ειναι πως τη μια ημερα απο τις οποιες θα διδασκεται το μαθημα θα εχω το μεταπτυχιακο μου! ελπιζω να μπορουν να το αλλαξουν.. :-\  εντομεταξυ υπαρχει κανεις απο εδω που να μπορει να με βοηθησει για το συγκεκριμενο μαθημα? το εχει διδαξει κανεις σας? νομιζετε οτι αξιζει να χασω την ανεργια μου για 3 ωρες μαθηματος την εβδομαδα? παρακαλω πειτε μου γενικες πληροφοριες σχετικα με τα ιεκ και ολα αυτα γιατι ειμαι στο πελαγος.. :-[
εαν περιμενεις να σε παρουν και αλλου ναι αξιζει τον κοπο για τα ιεκ, αν ομως ειναι να χασεις το ταμειο ανεργιας οχι, εαν παλι θελεις τοσο πολυ να πας κρατα το ταμειο ανεργιας και πηγαινε το επομενο εαρινο εξαμηνο.................η αποφαση ειναι δικη σου και φυσικα το μεταπτυχιακο ειναι προτεραιοτητα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:16:13 »

Αποσυνδεδεμένος tikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
    • qbCube - web design & developement
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1278 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 02:15:08 μμ »
Υπάρχει κανένας που να τον πήρανε τηλέφωνο για να του δωσουν ώρες διδασκαλίας από Τρίκαλα, Λάρισα, Βόλο, Καρδίτσα? Και αν ναι, ποιας ειδικοτητας είναι? Ενημερώστε και τους υπόλοιπους λίγο ρε παιδιά, για να μην περιμένουμε άδικα....!
qb Cube | web design & developement | http://www.qbcube.gr

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1279 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 02:35:32 μμ »
ξαναπηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι θα καλεσουν σημερα αφου το απογευμα εχουν συναντηση για ενημερωση

Αποσυνδεδεμένος tikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
    • qbCube - web design & developement
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1280 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 02:38:10 μμ »
ξαναπηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι θα καλεσουν σημερα αφου το απογευμα εχουν συναντηση για ενημερωση
Πότε θα καλέσουν σήμερα, αφού σήμερα έχουν ενημέρωση?? Λογικά έπρεπε να είχαν καλέσει ήδη, για να προλάβουν την ενημέρωση...!
qb Cube | web design & developement | http://www.qbcube.gr

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1281 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 02:39:09 μμ »
ξαναπηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι θα καλεσουν σημερα αφου το απογευμα εχουν συναντηση για ενημερωση
Πότε θα καλέσουν σήμερα, αφού σήμερα έχουν ενημέρωση?? Λογικά έπρεπε να είχαν καλέσει ήδη, για να προλάβουν την ενημέρωση...!
εαν ειναι η συναντηση αργα το βραδυ, ολο το μεσημερι θα καλουν.........παρε τηλεφωνο

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1282 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 03:16:36 μμ »
και εμενα με καλεσαν σημερα. Εχουμε συναντηση τη Δευτερα. το μαθημα που μου ανεθεσαν λεγεται "τεχνικη συναλλαγων". Μου ειπαν και το ωραριο. ειναι 3 ωρες. το προβλημα μου ειναι πως τη μια ημερα απο τις οποιες θα διδασκεται το μαθημα θα εχω το μεταπτυχιακο μου! ελπιζω να μπορουν να το αλλαξουν.. :-\  εντομεταξυ υπαρχει κανεις απο εδω που να μπορει να με βοηθησει για το συγκεκριμενο μαθημα? το εχει διδαξει κανεις σας? νομιζετε οτι αξιζει να χασω την ανεργια μου για 3 ωρες μαθηματος την εβδομαδα? παρακαλω πειτε μου γενικες πληροφοριες σχετικα με τα ιεκ και ολα αυτα γιατι ειμαι στο πελαγος.. :-[

Γεια σου Tsampika, μπορείς να κάνεις δικανονισμό με τον ΟΑΕΔ αν δεν προκύψουν άλλλες ώρες, σου αφαιρούν από το ταμείο το ποσό που αντιστοιχεί στις ώρες σου κ παίρνεις σαν επίδομα ανεργίας τα υπόλοιπα, απλά πρέπει να το ζητήσεις κ να πάρεις από το αντίστοιχο ΙΕΚ μια βεβαίωση που θα αναφέρει πόσες ώρες κ μέρες εργάζεσαι την εβδομάδα κ τι ποσό αντιστοιχεί σε αυτές, γιατί οι περισσότεροι δεν το ξέρουν κ στον ΟΑΕΔ δεν στο λένε  ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Sp. Educator

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1283 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 03:52:42 μμ »
Καλά ρε παιδιά πώς είναι δυνατόν να καλούν σήμερα?
Στο Ιεκ Θερμης μου είπαν ότι έχει έρθει έγγραφο που ζητάει να μην γίνουν ενημερώσεις διότι υπάρχει σε εκκρεμότητα το θέμα των μονίμων που έχουν περίσσευμα ωρών. Για την ακρίβεια ήταν πολύ επιφυλακτικοί για το κατά πόσο θα μπορέσουν να καλέσουν και αύριο εκπαιδευτές. Περιμένουν να τους παρουσιαστούν αύριο οι μόνιμοι, να αναλάβουν μαθήματα του αντικειμένου τους (έχουν προτεραιότητα αυτοί) και μετά θα καλέσουν, ίσως αύριο, ίσως Σάββατο....
Γνωστό μου καθηγητή της πληροφορικής, διορισμένο, τον πήραν σήμερα τηλέφωνο να πάει από το Ιεκ Ευόσμου για να καλύψει εκεί τις δύο ώρες του.
Η μόνη σκέψη που κάνω είναι στα συγκεκριμένα ΙΕΚ που κάλεσαν εκπαιδευτές είτε να μην τους ήρθαν αποσπασμένοι, συνεπώς ακολούθησαν το σχεδιασμό που οι ίδιοι είχαν κάνει, είτε να ήρθαν εκπαιδευτικοί για συμπλήρωση ωραρίου από τις αρχές της εβδομάδας. Η διαδικασία πάντως φαίνεται ότι δεν έχει ολοκληρωθεί σε όλα τα ΙΕΚ. ???
"Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες." (Bertrand Russell)

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1284 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 03:55:19 μμ »
Για τα δημόσια ΙΕΚ και εγώ κάτι παρόμοιο ξέρω. Για παράδειγμα στο ιεκ της πόλης μου κάλεσαν μου είπαν καθηγητές μόνο για το τμήμα της νοσηλευτικής που θα δημιουργηθεί και δεν έχουν καλέσει ακόμη άλλους, π.χ. Πληροφορικής.

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1285 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 04:00:22 μμ »
Δεν ξέρω πως λειτούργησε το σύστημα πάντως πριν από λίγο αναρτήθηκαν στο Διαύγεια τα ονόματα τών μονίμων που θα πάνε στα ΙΕΚ

Αποσυνδεδεμένος Sp. Educator

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1286 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 04:03:28 μμ »
...και βεβαίως αφήνω ασχολίαστο και το θέμα της μη δημοσιοποίησης των μορίων των εκπαιδευτών.... Για άλλη μια χρονιά στο σκοτάδι...
"Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες." (Bertrand Russell)

Αποσυνδεδεμένος df478

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1287 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 04:39:19 μμ »
Δεν ξέρω πως λειτούργησε το σύστημα πάντως πριν από λίγο αναρτήθηκαν στο Διαύγεια τα ονόματα τών μονίμων που θα πάνε στα ΙΕΚ

Που ακριβώς το είδες αυτό; υπάρχει κάποιο link;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159819
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 385
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 333
Σύνολο: 339

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.