*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2672156 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gerontas13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1526 στις: Ιανουάριος 12, 2013, 01:25:55 μμ »
Για δείτε αυτό http://cert.gsae.edu.gr/diek/index.php?poio=&view=article&option=com_content&id=13&Itemid=115&id_id=&itemid=&f_mode=details&f_rid=1752&f__ff_mathimata_iek=%CE%99%CE%95%CE%9A+%CE%A4%CE%A1%CE%99%CE%91%CE%9D%CE%94%CE%A1%CE%99%CE%91%CE%A3&f__ff_selSearchType=0&f__ff_onSUBMIT_FILTER=search&f_page_size=50&f_p=1  και βρείτε το λάθος!
Όπως επίσης γιατί σε μαθήματα έχει τελιτσες (....) εκεί που θα έπρεπε να εχει προσόντα,ε?
Ή αγωνιζόμαστε για το κοινό καλό ή κοροϊδεύουμε τον κόσμο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:26:59 »

Αποσυνδεδεμένος arois

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1527 στις: Ιανουάριος 12, 2013, 03:16:25 μμ »
Μάλλον από μεθαύριο θα μπορούμε να καταχωρίσουμε ηλεκτρονικά τα στοιχεία μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 12, 2013, 03:29:40 μμ από arois »

Αποσυνδεδεμένος kvanto_thess

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1528 στις: Ιανουάριος 12, 2013, 04:21:50 μμ »
Ρε παιδια Διαφωτιστε με!  Στην ΜΟριοδοτηση Υποψηφιων  Δεν εχω καταλαβει το προσον

2.1. ∆Ι∆ΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ σχετική ΅ε το αντικεί΅ενο διδασκαλίας των
προκηρυσσό΅ενων ειδικοτήτων Ι.Ε.Κ.
Παρεχό΅ενη Εκπαίδευση ή Κατάρτιση σχετική ΅ε το αντικεί΅ενο διδασκαλίας των
προκηρυσσό΅ενων ειδικοτήτων στα ΙΕΚ
(1 ΅όριο ανά 28ωρο, ΅ε ΅έγιστο αριθ΅ό ΅ορίων 8)
 
και το προσον

2.2. ∆Ι∆ΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ σχετική ΅ε το ΅άθη΅α των προκηρυσσό΅ενων
ειδικοτήτων ανεξαρτήτως δο΅ής εκπαίδευσης (από Β/θ΅ια και άνω)
(όπου το ΅άθη΅α είναι ακριβώς το ίδιο ως τίτλος )
(0,25 ΅όριο ανά 28ωρο, ΅ε ΅έγιστο αριθ΅ό ΅ορίων 4)



ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ?????????????     Ας εξηγησει καποιος.....



και  ενα τελευταιο....ΠΟυ ειναι η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ σε ΙΕΚ?????  σε ποιο κουτι????

Αποσυνδεδεμένος gerontas13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1529 στις: Ιανουάριος 13, 2013, 11:14:50 πμ »
Ρε παιδια Διαφωτιστε με!  Στην ΜΟριοδοτηση Υποψηφιων  Δεν εχω καταλαβει το προσον

2.1. ∆Ι∆ΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ σχετική ΅ε το αντικεί΅ενο διδασκαλίας των
προκηρυσσό΅ενων ειδικοτήτων Ι.Ε.Κ.
Παρεχό΅ενη Εκπαίδευση ή Κατάρτιση σχετική ΅ε το αντικεί΅ενο διδασκαλίας των
προκηρυσσό΅ενων ειδικοτήτων στα ΙΕΚ
(1 ΅όριο ανά 28ωρο, ΅ε ΅έγιστο αριθ΅ό ΅ορίων 8)
 
και το προσον

2.2. ∆Ι∆ΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ σχετική ΅ε το ΅άθη΅α των προκηρυσσό΅ενων
ειδικοτήτων ανεξαρτήτως δο΅ής εκπαίδευσης (από Β/θ΅ια και άνω)
(όπου το ΅άθη΅α είναι ακριβώς το ίδιο ως τίτλος )
(0,25 ΅όριο ανά 28ωρο, ΅ε ΅έγιστο αριθ΅ό ΅ορίων 4)



ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ?????????????     Ας εξηγησει καποιος.....



και  ενα τελευταιο....ΠΟυ ειναι η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ σε ΙΕΚ?????  σε ποιο κουτι????
Προυπηρεσία στην ειδικότητα φίλε μου,όχι γενικά σε ΙΕΚ.Για μενα αύτο είναι δίκαιο.Αυτό που με εξοργίζει είναι ότι πετάνε εκτός πτυχία σχετικά με τα μαθήματα.Π.χ. είναι δυνατόν να μου έχει πρώτη επιλογή σαν προσον τον απόφοιτο ΤΕΙ εποπτών Υγείας και εκτός τον Πτυχιούχο ιατρικής?Να μπορεί να δηλώσει για ανατομία απόφοιτος ΤΕΙ αλλά όχι απόφοιτος Οδοντιατρικής και Φαρμακευτικής?Μιλάμε σοβαρά?!
Ή αγωνιζόμαστε για το κοινό καλό ή κοροϊδεύουμε τον κόσμο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:26:59 »

Αποσυνδεδεμένος balder

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1530 στις: Ιανουάριος 13, 2013, 01:46:47 μμ »
Δεν αναφερει αμα θελουν και μεταφραση στις ξενες γλωσσες, και δεν εχει και καποιο τηλεφωνο να πληροφορηθουμε

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: ’ντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1531 στις: Ιανουάριος 13, 2013, 01:48:04 μμ »
Ρε παιδια Διαφωτιστε με!  Στην ΜΟριοδοτηση Υποψηφιων  Δεν εχω καταλαβει το προσον

2.1. ∆Ι∆ΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ σχετική ΅ε το αντικεί΅ενο διδασκαλίας των
προκηρυσσό΅ενων ειδικοτήτων Ι.Ε.Κ.
Παρεχό΅ενη Εκπαίδευση ή Κατάρτιση σχετική ΅ε το αντικεί΅ενο διδασκαλίας των
προκηρυσσό΅ενων ειδικοτήτων στα ΙΕΚ
(1 ΅όριο ανά 28ωρο, ΅ε ΅έγιστο αριθ΅ό ΅ορίων 8)
 
και το προσον

2.2. ∆Ι∆ΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ σχετική ΅ε το ΅άθη΅α των προκηρυσσό΅ενων
ειδικοτήτων ανεξαρτήτως δο΅ής εκπαίδευσης (από Β/θ΅ια και άνω)
(όπου το ΅άθη΅α είναι ακριβώς το ίδιο ως τίτλος )
(0,25 ΅όριο ανά 28ωρο, ΅ε ΅έγιστο αριθ΅ό ΅ορίων 4)



ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ?????????????     Ας εξηγησει καποιος.....

Αυτό δεν είμαι βέβαιος ότι το κατάλαβα κι εγώ. Ας υποθέσουμε δηλαδή ότι παίρνει κανείς κάποια μόρια προϋπηρεσίας από διδασκαλία σε ΙΕΚ, και δηλώνει μάθημα το οποίο έχει ξαναδιδάξει στο παρελθόν. Θα πάρει επίσης μόρια και από τη διδασκαλία του μαθήματος αυτού; Δηλαδή μόρια γενικά της προϋπηρεσίας και εξτρά μόρια από τη διδασκαλία συγκεκριμένου μαθήματος;
Επίσης, είναι αλήθεια ότι από ΙΕΚ σε ΙΕΚ παρατηρούνται διαφορές ως προς τα τυπικά προσόντα, δηλαδή για το ίδιο μάθημα σε διαφορετικά ΙΕΚ μπορεί να υπάρχουν άλλα προσόντα.
Ακόμα δεν κατάλαβα, θα γίνεται και ηλεκτρονική αίτηση και αίτηση στο εκάστοτε ΙΕΚ; Για ποιο λόγο; Θεωρώ ότι από την επόμενη χρονιά θα πρέπει τα δικαιολογητικά να αποστέλλονται απευθείας σε κάποιον κεντρικό φορέα, κάτι το οποίο επίσης θεωρώ εύλογο ότι δε μπορούσε να γίνει φέτος, καθώς συνήθως καθυστερεί ο έλεγχος των δικαιολογητικών, και άρα μάλλον δεν υπήρχε επαρκής χρόνος. Το πιο σωστό είναι να υπάρχει ένα μητρώο εκπαιδευτών, να αποστέλλει κανείς τα δικαιολογητικά του μια φορά, και σε κάθε περίοδο να αποστέλλουν δικαιολογητικά μόνο οι νέοι υποψήφιοι ή σε όσους άλλαξε κάτι και όλες οι αιτήσεις να αποστέλλονται ηλεκτρονικά.
Επιπλέον μάλλον θα πρέπει να εξεταστεί ο πίνακας κατάταξης να ισχύει επί ένα χρόνο για να γλυτώσουμε επιτέλους από την ταλαιπωρία υποβολής αιτήσεων και δικαιολογητικών κάθε εξάμηνο.

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1532 στις: Ιανουάριος 13, 2013, 03:23:20 μμ »
Καλησπέρα σας και Καλή χρονιά!

Αναφορικά με τη νέα προκήρυξη για τα δημόσια ιεκ του εαρινού εξαμήνου
μήπως μπορεί κάποιος/α να με βοηθήσει σε πόσα ιεκ μπορώ να καταθέσω
τα δικαιολογητικά μου? π.χ. μένω Σέρρες μπορώ να τα κάνω σε 2 ιεκ ( Σερρών και Σιδηροκάστρου)

'Οι εκπαιδευτές επιλέγονται για δύο (2) μαθήματα το μέγιστο ανά Ι.Ε.Κ. και μέχρι δύο (2) Ι.Ε.Κ. στην
περιφέρεια που έχουν δηλώσει'

Μπορώ παρόλα αυτά να τα κάνω και σε όσους γειτονικούς νομούς θέλω? Π.χ. Καβάλας, Δράμας κ.ο.κ.

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος stavy_t

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1533 στις: Ιανουάριος 13, 2013, 04:48:50 μμ »
Καλησπέρα!Γνωρίζει κανείς μεχρι πόσες ώρες δίνουν τα Ιεκ και πόσο πληρώνεται η ώρα; Επίσης υπάρχει κανένα ιεκ στην αθήνα που να ναι πρωινό; Από οτι βλέπω τα περισσότερα είναι απόγευμα. Εχω ιδιαίτερα τα απογεύματα και δεν το βλέπω να αξίζει να αφήσω κάποια για κάτι τόσο περιστασιακό (λέμε τωρα...γιατί και να μας πάρουν λίγο δύσκολο μου φαίνεται). 

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1534 στις: Ιανουάριος 13, 2013, 05:12:26 μμ »
Επιτέλους έγινε ένα θετικό βήμα προς τη διαφάνεια με τη μοριοδότηση. Δεν ξέρω όμως σε πιο βαθμό οι διευθυντές και τα κολλητάρια τους θα μπορουν να επηρεάσουν τα πράγματα καθώς τα δικαιολογητικά κατατίθενται στα ίδια τα ΙΕΚ. Ποιοι θα ελέγξουν τα δικαιολογητικά; Πάλι οι διευθυντές. Που ξέρω εγώ οτι δεν θα αλλοιωθούν εις βάρος κάποιων τα στοιχεία ορισμένων εκπαιδευτών. Είναι ασαφές.Δεν διευκρινίζεται αυτό. Επίσης δεν αναφέρεται τίποτα σχετικά με ημερομηνίες ένστάσεων.Μήπως όλο αυτό έιναι απλως στάχτη στα μάτια όλων εκείνων που κάναμε ενστάσεις και καταγγελίες; Μου φαίνεται ημιτελής ως διαδικασία. Κανονικά ο έλεχγος πρέπει να αφαιρεθεί εντελώς από τους διευθυντές και όλα να γίνονται από τις ομαδες έργου του ΙΝΕΔΙΒΙΜ; Επίσης σχετικά με αυτό που παραπάνω αναφέρθηκε σχετικά με το πόσα ΔΙΕΚ δηλώνουμε νομιζω ότι δεν ισχύει. Η προκήρυξη αναφέρει ότι δηλώνεις περιφέρεια (έτσι το κατάλαβα εγώ) και έχεις δικαίωμα να προσληφθείς μόνο σε δύο της περιφέρειας αυτής.

Οι αιτήσεις σε κάθε εξάμηνο πανελλαδικώς φθάνουν τις 40.000 αν θυμάμαι καλά. Για να συγκεντρωθούν όλες αυτές οι αιτήσεις σε μία μόνο ομάδα πανελλαδικά θα κάνετε τις αιτήσεις φέτος για να δουλέψετε στο φθινοπωρινό εξάμηνο του επόμενου έτους.  Να μην πω οτι μετά από 1-2 εξάμηνα αιτήσεων θα χρειάζεται ένα κτίριο μόνο για τη φύλαξη των αιτήσεων και των δικαιολογητικών. Επιπρόσθετα αν κάποιος προσληφθεί σε ένα ΙΕΚ, μετά θα έπρεπε να ξαναπροσκομίσει κάποια δικαιολογητικά για να μπορέσουν σύμφωνα με αυτά να βγάλουν τη σύμβαση του. Η συγκεκριμένη μοριοδότηση κατοχυρώνει τους πάντες. Μέχρι τώρα οι κατά ΙΕΚ τριμελείς επιτροπές μπορούσαν να κατατάσσουν κατ' εκτίμηση, οπότε οποιαδήποτε ένσταση με μια εύκολα απορριπτόνταν. Σήμερα δεν μπορεί να γίνει αυτό. Η σκόπιμη παραποίηση των μορίων είναι αδίκημα, δύσκολα κάποιος θα μπει σε αυτή τη διαδικασία για να ικανοποιήσει κάποιον γνωστό του.  Πάντως έχοντας εμπειρία από τη δουλειά, όποιος φωνάζει δεν έχει πάντα δίκιο. Θα έλεγα οτι σε ένα ποσοστό 50% είχαν δίκιο εκπαιδευτές που διαμαρτύρονταν, αλλά και κατά ένα άλλο 50% είχαν εμφανέστατα άδικο, απλά προσδοκούσαν οτι φωνάζοντας ή απειλώντας για ενστάσεις καταγγελίες κλπ ίσως ο Διευθυντής/ντρια για να αποφύγει το να ακουστεί το όνομα του για καταγγελίες, θα του δώσει κανένα μάθημα.

Οι διαμαρτυρίες για το ορθό ή όχι της μοριοδότησης πάντα θα υπάρχουν, ούτε ποτέ μπορεί να υπάρξει "απόλυτα δίκαιη" μοριοδότηση. πχ κάποιος έχει μεταπτυχιακό και κάποιος έχει προϋπηρεσία ποιος προηγείται; Μπορεί ένα μεταπτυχιακό στη λογιστική να αντικαταστήσει επαγγελματική εμπειρία 20 ετών; αν όμως αυτός που έχει το μεταπτυχιακό έχει και 10-15 χρόνια προυπηρεσία η διαφορά στην προϋπηρεσία είναι τόσο σημαντική, ώστε να υπερκαλύψει το μεταπτυχιακό; Θέλω να πω πως απόλυτα αντικειμενική μοριοδότηση δεν μπορεί να υπάρξει ποτέ και για τίποτα. Από τη στιγμή, όμως που οι θέσεις εργασίας δυστυχώς είναι λιγότερες από όσους έχουν ανάγκη για εργασία, πρέπει να υπάρχει μια διαδικασία, ώστε να συμμετέχουν όλοι με τα ίδια γνωστά εκ των προτέρων κριτήρια.

Αποσυνδεδεμένος gerontas13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1535 στις: Ιανουάριος 14, 2013, 12:59:40 πμ »
Ρε παιδια Διαφωτιστε με!  Στην ΜΟριοδοτηση Υποψηφιων  Δεν εχω καταλαβει το προσον

2.1. ∆Ι∆ΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ σχετική ΅ε το αντικεί΅ενο διδασκαλίας των
προκηρυσσό΅ενων ειδικοτήτων Ι.Ε.Κ.
Παρεχό΅ενη Εκπαίδευση ή Κατάρτιση σχετική ΅ε το αντικεί΅ενο διδασκαλίας των
προκηρυσσό΅ενων ειδικοτήτων στα ΙΕΚ
(1 ΅όριο ανά 28ωρο, ΅ε ΅έγιστο αριθ΅ό ΅ορίων 8)
 
και το προσον

2.2. ∆Ι∆ΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ σχετική ΅ε το ΅άθη΅α των προκηρυσσό΅ενων
ειδικοτήτων ανεξαρτήτως δο΅ής εκπαίδευσης (από Β/θ΅ια και άνω)
(όπου το ΅άθη΅α είναι ακριβώς το ίδιο ως τίτλος )
(0,25 ΅όριο ανά 28ωρο, ΅ε ΅έγιστο αριθ΅ό ΅ορίων 4)



ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ?????????????     Ας εξηγησει καποιος.....

Αυτό δεν είμαι βέβαιος ότι το κατάλαβα κι εγώ. Ας υποθέσουμε δηλαδή ότι παίρνει κανείς κάποια μόρια προϋπηρεσίας από διδασκαλία σε ΙΕΚ, και δηλώνει μάθημα το οποίο έχει ξαναδιδάξει στο παρελθόν. Θα πάρει επίσης μόρια και από τη διδασκαλία του μαθήματος αυτού; Δηλαδή μόρια γενικά της προϋπηρεσίας και εξτρά μόρια από τη διδασκαλία συγκεκριμένου μαθήματος;
Επίσης, είναι αλήθεια ότι από ΙΕΚ σε ΙΕΚ παρατηρούνται διαφορές ως προς τα τυπικά προσόντα, δηλαδή για το ίδιο μάθημα σε διαφορετικά ΙΕΚ μπορεί να υπάρχουν άλλα προσόντα.
Ακόμα δεν κατάλαβα, θα γίνεται και ηλεκτρονική αίτηση και αίτηση στο εκάστοτε ΙΕΚ; Για ποιο λόγο; Θεωρώ ότι από την επόμενη χρονιά θα πρέπει τα δικαιολογητικά να αποστέλλονται απευθείας σε κάποιον κεντρικό φορέα, κάτι το οποίο επίσης θεωρώ εύλογο ότι δε μπορούσε να γίνει φέτος, καθώς συνήθως καθυστερεί ο έλεγχος των δικαιολογητικών, και άρα μάλλον δεν υπήρχε επαρκής χρόνος. Το πιο σωστό είναι να υπάρχει ένα μητρώο εκπαιδευτών, να αποστέλλει κανείς τα δικαιολογητικά του μια φορά, και σε κάθε περίοδο να αποστέλλουν δικαιολογητικά μόνο οι νέοι υποψήφιοι ή σε όσους άλλαξε κάτι και όλες οι αιτήσεις να αποστέλλονται ηλεκτρονικά.
Επιπλέον μάλλον θα πρέπει να εξεταστεί ο πίνακας κατάταξης να ισχύει επί ένα χρόνο για να γλυτώσουμε επιτέλους από την ταλαιπωρία υποβολής αιτήσεων και δικαιολογητικών κάθε εξάμηνο.
Φαίνεται ότι στην μία περίπτωση θα παίρνεις μόρια από μάθημα της ίδιας ειδικότητας όσον αφορά τα ιεκ και μόρια από β'θμια και άνω(επας οαεδ-γυμνάσια-λύκεια κτλ)αλλά μονο στην ιδια ειδικότητα.Εξάλλου όταν αναφέρεται στον μαγικό αριθμό 28 (2ωρες χ14 εβδομάδες) μιλάει για ιεκ επας κτλ
Ή αγωνιζόμαστε για το κοινό καλό ή κοροϊδεύουμε τον κόσμο...

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1536 στις: Ιανουάριος 14, 2013, 01:34:20 πμ »
Πολλά τα ερωτήματα για το νέο σύστημα μοριοδότησης. Επίσης για ίδια μαθήματα, δίνονται διαφορετικές προτεραιαότητες ανάθεσης απο ΙΕΚ σε ΙΕΚ. Μπορεί τέλος να δηλώσει κάποιος ταυτόχρονα δυο περιφέρειες;

Αποσυνδεδεμένος kvanto_thess

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1537 στις: Ιανουάριος 14, 2013, 01:52:14 πμ »
Λοιπον παιδια απο σημερα Δευτερα 13-1. Να παρουμε ολοι οι ενδιαφερομενοι στα ΙΕΚ και σε Διευθυντες και υποδιευθυντες να διευκρισουμε αυτες τις αποριες μας !!!

Ολες τις πληροφοριες να τις παραθετουμε στο Φορουμ!!  Ειναι μια βδομαδα μονο οι Ηλεκτρονικες δηλωσεις.

Απο αυριο τηλ λοιπον στα ΙΕΚ για διευκρινισεις!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 14, 2013, 10:43:09 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1538 στις: Ιανουάριος 14, 2013, 09:37:04 πμ »
Καλημερα! Ξερει κανεις αν θα πληρωνομαστε με ΑΠΥ; Εγω κατι τετοιο καταλαβα κι αν ισχυει τοτε σιγουρα δε συμφερει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 14, 2013, 10:44:34 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1539 στις: Ιανουάριος 14, 2013, 10:58:09 πμ »
Καλημερα! Ξερει κανεις αν θα πληρωνομαστε με ΑΠΥ; Εγω κατι τετοιο καταλαβα κι αν ισχυει τοτε σιγουρα δε συμφερει.
Καλημέρα συνάδελφοι.....
Το αν θα πληρωθείς με ΑΠΥ εξαρτάται απο το εκκαθαριστικό σου. Εάν έχεις εισόδημα από παροχή υπηρεσιών (κωδικός 507-508) και είναι πάνω από 5.000 ευρώ τότε υποχρεούσαι να εκδίδεις ΑΠΥ. (μπορείς να έχεις και εισόδημα απο μισθωτές υπηρεσίες ή εισόδημα απο ακίνητα...εδώ ενδιαφέρει μόνο το εισόδημα απο τους συγκεκριμένους  κωδικούς)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 400
Σύνολο: 412

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.