*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2670602 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3906 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 07:34:32 μμ »
Έχει δώσει το λινκ ο Keravnos83 ήδη δύο φορές.Απάντηση #3803, Απάντηση #3812. Δηλαδή θα γεμίσουμε το θέμα με επαναλαμβανόμενα μηνύματα? Τα forum δεν είναι τηλεφωνικά κέντρα πληροφοριών να μας ενημερώνουν επειδή βαριόμαστε να ψάξουμε μερικές σελίδες πριν. Ακόμα κι αν βαριόμαστε να δούμε τις προηγούμενες σελίδες υπάρχει και το google. "Κριτήρια επιλογής εκπαιδευτών ιεκ" να βάλεις θα το βρεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:42:08 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3907 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 08:05:52 μμ »
Καλό είναι να κάνουμε και μια αναζήτηση στο φόρουμ για να βρίσκουμε τις πληροφορίες!
Παραθέτω άλλη μια φορά το link με τα κριτήρια επιλογής εκπαιδευτών, που έχει και τη μοριοδότηση:
http://www.gsae.edu.gr/attachments/article/975/%CE%92%CE%9B%CE%9B%CE%A69-630-signed.pdf

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3908 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 08:37:06 μμ »
με καλεσαν από ενα ιεκ της ανατολικης θεσ/κης, για 3 ωρες (1 ωρα/ημέρα), δηλαδη2 ωρες στο δρομο κάθε μερα για 1 ωρα μάθημα...σε ερωτηση που εκανα στο διευθυντη σχετικά με το πρόγραμμα η απαντηση του ηταν ' δεν φτανει που σου καναμε την τιμή και σε επιλέξαμε'..  επιπλέον υποψιαζομαι, οτι ατομο που ειναι κατω απο μενα στον πινακα πηρε πρισσοτερς ωρες από μενα.. νομίζω οτι δεν αξιζει καν να ασχοληθώ μαζί τους.. :-\

Το κάνει για να σε αποθαρρύνει και να αρνηθείς. Μου έχουν κάνει ακριβώς το ίδιο σε κάποιο ΤΕΙ, όπου και με ανάγκασαν να αρνηθώ, γιατί "δεν έβγαινε το πρόγραμμα διαφορετικά!". Ορισμένοι είναι γαιδούρια, με όλο το σεβασμό προς τα συμπαθή τετράποδα. Σου προτείνω να δεχτείς, για να του την σπάσεις και είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα μπορέσεις στην πορεία να αλλάξεις το πρόγραμμα. Όταν δει ότι δέχτηκες και δεν μπορεί να σε ξεφορτωθεί, θα σου αλλάξει τις ώρες και θα σε βολέψει. Φυσικά μπορείς να κάνεις και αμοιβαία αλλαγή με κάποιο συνάδελφο....Να δεχτείς. Αρκετά με τους μα....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2013, 08:38:51 μμ από sylvia77 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3909 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 09:27:13 μμ »
Λυπαμαι πολυ που μερικοι εκπαιδευτικοι(?!) εδω μεσα θεωρουν βελτιωση του προγραμματος σπουδων των σπουδαστων το να κοβονται ωρες απο τους Πληροφορικους και τους Ξενογλωσσους...Δυστυχως τετοια μυαλα μας φερανε σε ενα μεγαλο ποσοστο εδω που μας φερανε.Ο θανατος σου η ζωη μου...Αυριο μεθαυριο θα κοψουν ωρες κι απο αλλες ειδικοτητες...Τοση χαιρεκακια εις βαρος αλλων ειδικοτητων πραγματικα δεν την περιμενα...Να χαιρονται τη μορφωση τους...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:42:08 »

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3910 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 09:59:19 μμ »
συγκεκριμενα η χρηση Η/Υ και τα αγγλικα υπαρχουν πλεον απο το γ εξαμηνο και μετα
νομιζω οτι σε καποια τμηματα (πχ βοηθος φαρμακείου) τα αγγλικα ειναι κανονικα απο το πρωτο εξαμηνο μεχρι το τελευταιο και με τον καινουριο οδηγο σπουδων, σε αλλα ομως τα εβγαλαν τελειως.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2849
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3911 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 10:16:58 μμ »
ναι μαριος ισχύει αυτό ακριβώς που λες. Θα κάνω φέτος αγγλικά Α εξαμήνου ατο τμήμα αυτό.

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3912 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 11:08:41 μμ »
υπαρχει αποφαση για ποια τμηματα τελικα δε θα λειτουργησουν, και αν ναι, που;

Αποσυνδεδεμένος ecal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Μαθαίνω τον κόσμο...πώς να μαθαίνει!
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3913 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 11:36:13 μμ »
Λυπαμαι πολυ που μερικοι εκπαιδευτικοι(?!) εδω μεσα θεωρουν βελτιωση του προγραμματος σπουδων των σπουδαστων το να κοβονται ωρες απο τους Πληροφορικους και τους Ξενογλωσσους...Δυστυχως τετοια μυαλα μας φερανε σε ενα μεγαλο ποσοστο εδω που μας φερανε.Ο θανατος σου η ζωη μου...Αυριο μεθαυριο θα κοψουν ωρες κι απο αλλες ειδικοτητες...Τοση χαιρεκακια εις βαρος αλλων ειδικοτητων πραγματικα δεν την περιμενα...Να χαιρονται τη μορφωση τους...

Αν έδινες και ένα επιχείρημα για αυτό που θεωρείς ως βελτίωση προγράμματος σπουδών της Επαγγελματικής Κατάρτισης...καλά θα ήταν (...αρκεί βέβαια να έχεις και κάποια εμπειρία ή γνώση στο Σχεδιασμό και στην Αξιολόγηση Προγραμμάτων Εκπαίδευσης Ενηλίκων)!!!
1. Δεν είμαι Εκπαιδευτικός...αλλά Εκπαιδευτής
2. Από πού συμπέρανες ότι η ειδικότητα μου δεν είναι είτε Πληροφορικού, είτε Ξενόγλωσσου?
3. Η κατάντια που αναφέρεις, σκέφτηκες ότι ίσως προέρχεται από τα δικά σου μυαλά?

Αποσυνδεδεμένος ecal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Μαθαίνω τον κόσμο...πώς να μαθαίνει!
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3914 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 11:43:43 μμ »
υπαρχει αποφαση για ποια τμηματα τελικα δε θα λειτουργησουν, και αν ναι, που;

Λογικά αύριο θα βγει απόφαση για τα οριστικά τμήματα που θα λειτουργήσουν. Μέχρι και την Παρασκευή σε κάποια ΙΕΚ γίνονταν εγγραφές σε ειδικότητες που δεν θα έτρεχαν σύμφωνα με την πρώτη έγκριση. Αν δεν βγάλει η Γ.Γ.Δ.Β.Μ. απόφαση, καλό θα είναι να επικοινωνήσεις ο ίδιος αύριο με τα ΙΕΚ που σε ενδιαφέρουν.

Αποσυνδεδεμένος coffee_break

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3915 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 11:51:10 μμ »
Έχει κανείς ιδέα τι παίζει με τα ιεκ της Γ Αθήνας;;; Είμαι πληροφορικός με θέση λίγο πιο πάνω από τη μέση στη λίστα που ανακοινώθηκε και δε με έχουν πάρει κανένα τηλ. Μαθαίνω από συναδέρφους και άτομα άλλων ειδικότητων ότι γίνεται ένας πανικός και δεν βγάζεις άκρη, αλλά από την άλλη δεν είμαι και από τους πρώτους για να μπορώ να πάω κάνω ένσταση και να είμαι σίγουρος ότι δεν έχει προσληφθεί κάποιος κάτω από εμένα. Μπορεί να ελέγξει κανείς ποιος τελικά πήρε ώρες;;

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3916 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 08:20:55 πμ »
Καλό είναι να κάνουμε και μια αναζήτηση στο φόρουμ για να βρίσκουμε τις πληροφορίες!
Παραθέτω άλλη μια φορά το link με τα κριτήρια επιλογής εκπαιδευτών, που έχει και τη μοριοδότηση:
http://www.gsae.edu.gr/attachments/article/975/%CE%92%CE%9B%CE%9B%CE%A69-630-signed.pdf
ευχαριστω lasid  :)

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3917 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 09:28:57 πμ »
Αν έδινες και ένα επιχείρημα για αυτό που θεωρείς ως βελτίωση προγράμματος σπουδών της Επαγγελματικής Κατάρτισης...καλά θα ήταν (...αρκεί βέβαια να έχεις και κάποια εμπειρία ή γνώση στο Σχεδιασμό και στην Αξιολόγηση Προγραμμάτων Εκπαίδευσης Ενηλίκων)!!!
1. Δεν είμαι Εκπαιδευτικός...αλλά Εκπαιδευτής
2. Από πού συμπέρανες ότι η ειδικότητα μου δεν είναι είτε Πληροφορικού, είτε Ξενόγλωσσου?
3. Η κατάντια που αναφέρεις, σκέφτηκες ότι ίσως προέρχεται από τα δικά σου μυαλά?

Προφανως νιωθεις την αναγκη να επιδεκνυεις την οποιαδηποτε μορφωση εχεις προκειμενου να πιστεψεις οτι αυτα που λες στεκουν κι εχεις το απολυτο δικιο. Μαλιστε κυριε εκπαιδευτη...Και μπορει κιολας να εισαι ή Πληροφορικος ή Ξενογλωσσος και υποστηριζεις τοσο ενθερμα και μαλιστα με μεγαλη δοση χαιρεκακιας τις ωρες που ειχε τοσος κοσμος κι εβγαζε το ψωμι του...Και μιλας κιολας γι'αυτες τις ειδικοτητες σαν να μην προσεφεραν απολυτως τιποτα...Υποτιμας και νοημοσυνες λοιπον κυριε εκπαιδευτη....Επειδη εχω διαβαζω απο την αρχη αυτο το φορουμ δε θα συνεχισω αλλο αυτο το τριπακι μαζι σου...Και ναι επιμενω,οπως συμφωνησαν και πολλοι αλλοι συναδελφοι πιο πανω,λυμαμαι για την οιαδηποτε μορφωση σου...κυριε εκπαιδευτα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Τζωρτζιάννα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3918 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 09:37:43 πμ »
Καλημερα συνάδελφοι!Έκανα φέτος για πρώτη φορά την ηλεκτρονική αίτηση για τα ΙΕΚ.Μετά τα αποτελέσματα τηλεφώνησα για να μάθω και θεώρησα καλύτερο να περάσω από εκεί.Μετά λύπης μου άκουσα ότι δεν υπάρχει ούτε μια ώρα για μαθηματικό και όταν τόλμησα να ρωτήσω ποιός θα κάνει Στατιστική γιατί είδα φευγαλέα το πρόγραμμα,μου είπαν ότι θα γίνει από οικονομολόγο γιατί είναι Στατιστική οικονομικών και όχι Μαθηματικών.Να σημειώσω ότι μου είπαν ότι έκανα λάθος που έκανα αίτηση(δηλ. δεν χρειαζόταν μαθηματικούς) και όταν τόλμησα να ρωτήσω τα αυτονόητα αλλά και να διεκδικήσω τα δικαιούμενα μου είπαν τα εξής:φέτος που δεν σας καλούν προσπαθείτε να πιαστείτε από παντού!Συγχνώμη τι συμπεριφορά ειναι αυτή,φυσικά και παραξενεύτηκα που δεν υπήρχε ούτε ένα δίωρο μαθηματικών!Έφυγα πικραμένη αλλά και έξαλλη.Σκέφτομαι να στείλω κάποιο έγγραφο στα κεντρικά,εσείς τι λέτε;Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Chunk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3919 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 10:42:20 πμ »
Καλημερα συνάδελφοι!Έκανα φέτος για πρώτη φορά την ηλεκτρονική αίτηση για τα ΙΕΚ.Μετά τα αποτελέσματα τηλεφώνησα για να μάθω και θεώρησα καλύτερο να περάσω από εκεί.Μετά λύπης μου άκουσα ότι δεν υπάρχει ούτε μια ώρα για μαθηματικό και όταν τόλμησα να ρωτήσω ποιός θα κάνει Στατιστική γιατί είδα φευγαλέα το πρόγραμμα,μου είπαν ότι θα γίνει από οικονομολόγο γιατί είναι Στατιστική οικονομικών και όχι Μαθηματικών.Να σημειώσω ότι μου είπαν ότι έκανα λάθος που έκανα αίτηση(δηλ. δεν χρειαζόταν μαθηματικούς) και όταν τόλμησα να ρωτήσω τα αυτονόητα αλλά και να διεκδικήσω τα δικαιούμενα μου είπαν τα εξής:φέτος που δεν σας καλούν προσπαθείτε να πιαστείτε από παντού!Συγχνώμη τι συμπεριφορά ειναι αυτή,φυσικά και παραξενεύτηκα που δεν υπήρχε ούτε ένα δίωρο μαθηματικών!Έφυγα πικραμένη αλλά και έξαλλη.Σκέφτομαι να στείλω κάποιο έγγραφο στα κεντρικά,εσείς τι λέτε;Ευχαριστώ.

Δεν μπορούσαν να ανακοινώσουν τις αναθέσεις και να μην μας παιδεύουν με τις αιτήσεις χωρίς λόγο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 336
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 259
Σύνολο: 259

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.