*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2676227 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος korina_gr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4564 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 10:03:14 πμ »
Τελικα το εξαμηνο ξεκινά στις 27/2?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:50:55 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4565 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 10:36:33 πμ »
ναι, χθες με πηρε τηλεφωνο ο υποδιευθυντης να κανονισουμε ωρε ς για το νεο εξαμηνο. Και μαλιστα με ρωτησε αν θελω το τμημα με τις 2 ωρες αγγλικα ή  ενα αλλο με 3. Λες και ειναι πολλες  ωρες και εχουμε και επιλογες.....Τι  να πεις? Μας δουλευουν και απο πανω...

Αποσυνδεδεμένος gt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4566 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 12:10:26 μμ »
Καλημέρα κ από μένα! Στην περιοχή που είμαι είμαστε μόνο 2 αγγλικών στον πίνακα με τους εκπαιδευτές. Παιρνει μόνο ο πρώτος τις ώρες των τμημάτων [ 3 κ 2 ώρες αντίστοιχα ] ή μπορούν να χωριστούν οι ώρες  κ να μοιραστούν αντίστοιχα κ στους 2 μας;;

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4567 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 12:11:19 μμ »
ναι, χθες με πηρε τηλεφωνο ο υποδιευθυντης να κανονισουμε ωρε ς για το νεο εξαμηνο. Και μαλιστα με ρωτησε αν θελω το τμημα με τις 2 ωρες αγγλικα ή  ενα αλλο με 3. Λες και ειναι πολλες  ωρες και εχουμε και επιλογες.....Τι  να πεις? Μας δουλευουν και απο πανω...

Πολύ εξυπηρετικός υποδιευθυντής αυτός, που παίρνει έναν έναν τους εκπαιδευτές τηλέφωνο για να κανονίσουν τις ώρες.
 ::)
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:50:55 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4568 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 12:17:27 μμ »
Πολύ εξυπηρετικός υποδιευθυντής αυτός, που παίρνει έναν έναν τους εκπαιδευτές τηλέφωνο για να κανονίσουν τις ώρες.
 ::)
πως αλλιως θα βγαλει προγραμμα? με 2-4 ωρες που δινουν στον καθενα απο μας ενω οι πρωτοι δικαιουμαστε μεχρι 15 ωρες απο οτι διαβασα εδω στο φορουμ , το λιγοτερο που θα μπορουσε να κανει ειναι να μας τηλεφωνησει πριν βγαλει προγραμμα

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4569 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 12:19:40 μμ »
Καλημέρα κ από μένα! Στην περιοχή που είμαι είμαστε μόνο 2 αγγλικών στον πίνακα με τους εκπαιδευτές. Παιρνει μόνο ο πρώτος τις ώρες των τμημάτων [ 3 κ 2 ώρες αντίστοιχα ] ή μπορούν να χωριστούν οι ώρες  κ να μοιραστούν αντίστοιχα κ στους 2 μας;;
αν θέλεις μπορεις να τις διεκδηκησεις ολες....τις δικαιουσαι αλλα η τελικη αποφαση ειναι στο χερι του διευθυντη....ετσι πιστευω διοτι πηρα τηλεφνα στην αρχη της χρονιας στο ΙΝΕΔΕΒΙΜ για να δω αν δικαιουμαι παραπανω απο 3 ωρες και ακρη δεν εβρισκα. Αρα συμπεραινω ειναι καθαρα αποφαση διευθυντη.

Αποσυνδεδεμένος gt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4570 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 12:22:40 μμ »
αν θέλεις μπορεις να τις διεκδηκησεις ολες....τις δικαιουσαι αλλα η τελικη αποφαση ειναι στο χερι του διευθυντη....ετσι πιστευω διοτι πηρα τηλεφνα στην αρχη της χρονιας στο ΙΝΕΔΕΒΙΜ για να δω αν δικαιουμαι παραπανω απο 3 ωρες και ακρη δεν εβρισκα. Αρα συμπεραινω ειναι καθαρα αποφαση διευθυντη.

Σ'ευχαριστώ πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4571 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 12:23:57 μμ »
πως αλλιως θα βγαλει προγραμμα? με 2-4 ωρες που δινουν στον καθενα απο μας ενω οι πρωτοι δικαιουμαστε μεχρι 15 ωρες απο οτι διαβασα εδω στο φορουμ , το λιγοτερο που θα μπορουσε να κανει ειναι να μας τηλεφωνησει πριν βγαλει προγραμμα

Κι εγώ στους πρώτους είμαι στην περιοχή μου (βέβαια θα ήθελα πολύ να ξέρω από ποιούς και αν ελεγχθηκαν τα μόρια που έβαζε ο καθένας, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία), αλλά κανείς δεν με πήρε τηλέφωνο να με ρωτήσει για ώρες κλπ.
Με πήραν τηλέφωνο απλά να μου πούν ποιές τρείς ώρες έχω.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4572 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 12:31:08 μμ »
Κι εγώ στους πρώτους είμαι στην περιοχή μου (βέβαια θα ήθελα πολύ να ξέρω από ποιούς και αν ελεγχθηκαν τα μόρια που έβαζε ο καθένας, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία), αλλά κανείς δεν με πήρε τηλέφωνο να με ρωτήσει για ώρες κλπ.
Με πήραν τηλέφωνο απλά να μου πούν ποιές τρείς ώρες έχω.
κοιτα , απο την αρχη της χρονιας που πηγα να εργαστω δηλωσα οτι εμενα η μονη μου σταθερη δουλεια ειναι τα ιδιαιτερα και αν μπορουμε να βρουμε κοινες ωρες τοτε θα εργαστω εκει. ΔΕν πιεσα κανενα απλα δηλωσα την θεση μου. Στην αρχη ζοριστηκαν αλλα ακριβως επειδη δινουν ελαχιστες ωρες , δεν νομιζω οτι δημιουργω σε κανεναν προβλημα. Αλλωστε εγω και αλλοι 2 εκπιαδευτες σε αυτο το τμημα εργαζομαστε απογευμα συστηματικα . ολοι οι αλλοι εχουν πρωινες εργασιες.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4573 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 12:38:56 μμ »
Δεν το λέω για να επιτεθώ, και ελπίζω να μην φαίνεται έτσι.
Απλά με το σύστημα όπως διαμορφωθηκε, δημιουργείται ένα κλίμα εξαιρετικά αδιαφανές, που επιτρέπει στον καθένα να κάνει ό,τι θέλει.
Ποιός τους εμποδίζει, πχ, να συννενοηθούν, και να δώσουν σε κάποιον που βρίσκεται στους πρώτους 3 ώρες σε τρείς διαφορετικές μέρες σ' ένα ΙΕΚ "στου διαόλου τη μάνα", αφαιρώντας του μ' αυτόν τον τρόπο την δυνατότητα να κάνει ένσταση, και να "βολέψουν" κάποιον που βρίσκεται χαμηλώτερα στη λίστα σε κοντινά ΙΕΚ με περισσότερες, ενδεχομένως, ώρες.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4574 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 12:43:36 μμ »
εχεις δικαιο και για του λογου το αληθες , εχω ακουσει περιπτωση οπου ενας εκπαιδευτικος αρνηθηκε να βαλει βαθμος σε μαθητη που δεν εδωσε και επειδη ζοριστηκε ο διευθυντης τον ακουσα να λεει οτι "Πολυ μας εχει πρηξει ο ταδε....Θα κανονισω το προγραμμα ετσι ωστε να μην μπορει να παρει ωρες...." αν το εκανε τελικα δεν ξερω αλλα και μονο που το διακηρυξε μπροστα στους υπολοιπους , καταλαβαινεις......... :-\

Αποσυνδεδεμένος a_pauper

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, μισώ τα δίδακτρα.
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4575 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 12:44:07 μμ »
Εκεί που λέγαμε οτι το σύστημα έχει σαπίσει τελείως, βρίσκουμε νέα επίπεδα σήψης.
Δεν είναι νέα επιπεδα σήψης. Είναι καινούργια δείγματα στο παλιό επίπεδο. Καινούργιο επίπεδο θα ηταν πχ. να καθιερωθεί ο δ/της να σου ζητάει μέρος απο την αμοιβή σου για τον εαυτό του.

"για τα αίσχη και την προχειρότητα του προηγούμενου εξαμήνου ουδείς τιμωρήθηκε."
Το σάπιο καθεστώς συνεχίζεται, δεν άλλαξε-χειροτέρεψε.
Λεφτά υπάρχουν. Σήμερα βρήκα 1€ περπατώντας στο δρόμο. Θα συνεχίσω τις βόλτες.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4576 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 12:55:48 μμ »
Δεν είναι νέα επιπεδα σήψης. Είναι καινούργια δείγματα στο παλιό επίπεδο. Καινούργιο επίπεδο θα ηταν πχ. να καθιερωθεί ο δ/της να σου ζητάει μέρος απο την αμοιβή σου για τον εαυτό του.

"για τα αίσχη και την προχειρότητα του προηγούμενου εξαμήνου ουδείς τιμωρήθηκε."
Το σάπιο καθεστώς συνεχίζεται, δεν άλλαξε-χειροτέρεψε.
εχεις δικαιο! ειχα εργαστει στο ιδιο ιεκ πριν 16 χρονια. αλλος διευθυντης και αλλος υποδιευθυντης. Και τι εκανε ο νεος???? αντι να υιοθετησει δικες του τακτικες , μπηκε στα αρχεια και ειδε τι γινοταν στο ΙΕΚ και ακολουθει τις στρατηγικες των παλιων. Πχ ειδε οτι ουδεις μαθητης οσο .... ανεγκεφαλος και  αν ειναι δεν εχει μεινει και το ιδιο κανει και αυτος...και περιμενει αν τον επικροτησουμε κιολας . τι να πω?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 25, 2014, 01:05:01 μμ από catwoman »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4577 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 08:40:26 μμ »
επειδη εχω πει πολλα ασχημα για το ιεκ  μου να πω και το εξης καλο. με πηρε τηλεφωνο ο υποδιευθυντης προ ολιγου να μου πει οτι μπορει να μου δωσει και αλλες 3 ωρες αγγλικα διοτι ως πρωτη στον καταλογο το διακαιουμαι (και δεν φευγει και κανενας απο τους παλιος εκαπιδευτικους.)...να λεμε και τα καλα...μαλλον ομως δεν μπορω να τις παρω λογω φορτωμενου προγραμματος αλλα σημασια εχει η κινηση... :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 487
Σύνολο: 491

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.