*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2675281 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5068 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 02:54:36 μμ »
 :-* :-* :-*
Ευχαριστώωωωωωω
 ;D
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:44:29 »

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5069 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 05:41:14 μμ »
Δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε για διευκρινήσεις ή για διορθώσεις στο σύστημα υποβολής των αιτήσεων. Δεν προβλέπω καμία νέα ανακοίνωση μέχρι το πέρας της διαδικασίας.

Τη διδακτική εμπειρία σχετική:
i) ΅ε το αντικεί΅ενο των προκηρυσσό΅ενων ειδικοτήτων στα Ι.Ε.Κ. (2.1) καθώς και εκείνη σε άλλα προγράμματα Μη Τυπικής Εκπαίδευσης (2.4) θα τη συμπληρώσω σε ώρες
ii) με δομές της τυπικής εκπαίδευσης (2.2.1. , 2.2.2. και 2.2.3.) σε έτη

Συγκεκριμένα, θα προσθέσω ένα έτος για κάθε χρονιά που δίδαξα στις ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ, παρ' όλο που δεν είχα πλήρες ωράριο.
Από την στιγμή που το σύστημα δε δέχεται δεκαδικούς αριθμούς, ο υπολογισμός δεν μπορεί να γίνει με αναγωγή. Ας το αναλάβουν αυτοί.

Τη σχετική εργασιακή εμπειρία (3.1) σε έτη

Τέλος, αν και έχω την πεποίθηση ότι ΕΠΠΑΙΚ δεν είναι επιμόρφωση στην επαγγελματική κατάρτιση, σκέφτομαι να το δηλώσω στο 1.3.Β. (ο newteacher1 παρέθεσε μερικές σελίδες πριν ένα αρχείο που αποδεικνύει ότι πέρυσι καταμετρήθηκε) και να επισυνάψω μαζί με το πιστοποιητικό, τη βεβαίωση στην οποία αναγράφεται το ωρολόγιο πρόγραμμα και η αναλυτική βαθμολογία. Οι συνολικές ώρες προφανώς και θα υπολογιστούν αυθαίρετα (είτε 11, είτε 12 είναι οι βδομάδες, τα μόρια που θα προσμετρηθούν (αν προσμετρηθούν) είναι τα ίδια).

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5070 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 06:22:31 μμ »
Δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε για διευκρινήσεις ή για διορθώσεις στο σύστημα υποβολής των αιτήσεων. Δεν προβλέπω καμία νέα ανακοίνωση μέχρι το πέρας της διαδικασίας.

Τη διδακτική εμπειρία σχετική:
i) ΅ε το αντικεί΅ενο των προκηρυσσό΅ενων ειδικοτήτων στα Ι.Ε.Κ. (2.1) καθώς και εκείνη σε άλλα προγράμματα Μη Τυπικής Εκπαίδευσης (2.4) θα τη συμπληρώσω σε ώρες
ii) με δομές της τυπικής εκπαίδευσης (2.2.1. , 2.2.2. και 2.2.3.) σε έτη

Συγκεκριμένα, θα προσθέσω ένα έτος για κάθε χρονιά που δίδαξα στις ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ, παρ' όλο που δεν είχα πλήρες ωράριο.
Από την στιγμή που το σύστημα δε δέχεται δεκαδικούς αριθμούς, ο υπολογισμός δεν μπορεί να γίνει με αναγωγή. Ας το αναλάβουν αυτοί.

Τη σχετική εργασιακή εμπειρία (3.1) σε έτη

Τέλος, αν και έχω την πεποίθηση ότι ΕΠΠΑΙΚ δεν είναι επιμόρφωση στην επαγγελματική κατάρτιση, σκέφτομαι να το δηλώσω στο 1.3.Β. (ο newteacher1 παρέθεσε μερικές σελίδες πριν ένα αρχείο που αποδεικνύει ότι πέρυσι καταμετρήθηκε) και να επισυνάψω μαζί με το πιστοποιητικό, τη βεβαίωση στην οποία αναγράφεται το ωρολόγιο πρόγραμμα και η αναλυτική βαθμολογία. Οι συνολικές ώρες προφανώς και θα υπολογιστούν αυθαίρετα (είτε 11, είτε 12 είναι οι βδομάδες, τα μόρια που θα προσμετρηθούν (αν προσμετρηθούν) είναι τα ίδια).
Συμφωνώ γενικά με τον τρόπο αλλά θα έλεγα να μετατρέψεις την προυπηρεσία στην τυπική εκπαίδευση σε ώρες και μετά σύμφωνα με το φεκ σε έτη και στρογγυλοποίηση προς τα πάνω φυσικά. Πολύ μπάχαλο πάλι, κάθε χρόνο και χειρότερα.....

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5071 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 07:05:40 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα με τους δύο προλαλήσαντες, έχω εντούτοις να προσθέσω ότι παρατηρώ κάποιες αλλαγές στο σύστημα:

ΠΛΕΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΑ ΜΟΡΙΑ!!!!!!!

Ο υπολογισμός του συστήματος υποστηρίζει τα όσα γράφτηκαν πιο πάνω.

Μήπως όμως, λέω μήπως αυτό είναι το πρώτο στάδιο και είναι θέμα χρόνου να επιτρέψουν την υποβολή δεκαδικών στα έτη;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:44:29 »

Αποσυνδεδεμένος cse

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5072 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 12:06:10 πμ »
Απλά και μόνο να αναφέρω πως αν όντως η πλατφόρμα αυτή (http://applications.inedivim.gr) φτιάχτηκε από την εταιρία που φαίνεται δίπλα στο 2010 © Copyright κάτω κάτω στο footer, τότε με μια πρόχειρη αναζήτηση μπορείτε να οδηγηθείτε στην τάξη μεγέθους τους κόστους.

από στο Διαύγεια (το ΑΦΜ είναι πολύ εύκολο να το βρει κανείς) το κόστος της είναι αρκετά μεγάλο ( ίσως και 100.000 με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν είναι εύκολο να διασταυρωθεί από το Διαύγεια η αιτιολογία της υπηρεσίας)

Μεθοδολογία Αναζήτησης κατασκευαστή:
1) αρχικά πλοηγηθείτε στην ιστοσελίδα του πιθανού κατασκευαστή (που δεν κατονομάζω) δίπλα στο 2010 © Copyright κάτω κάτω καθώς κάνετε την αίτηση σας
2) στην ιστοσελίδα του πιθανού κατασκευαστή πηγαίνετε κάτω κάτω και κάντε κλικ στο Login Area
3) πηγαίνετε μετά στο επικοινωνία
4) με το τηλέφωνο που θα βρείτε κάντε αναζήτηση στο google "Αθηνα 210 xxxxxxxx" , όπου xxxxx το τηλέφωνο που βρήκατε
5) έτσι θα βρείτε το ονοματεπώνυμο του πιθανού κατασκευαστή
6) με το ονοματεπώνυμο κάντε αναζήτηση στο google "ονοματεπώνυμο διαυγεια" και θα βγει μια πράξη της Διαυγειας από όπου θα βρείτε το ΑΦΜ του
7) με το ΑΦΜ του κάντε απλή αναζήτηση στο Διαύγεια και δείτε τι έχει χρεωθεί (πιθανώς) το ΙΔΕΚΕ και το ΙΝΕΔΙΒΙΜ (μάλλον) για αυτό που ονομάζουν εφαρμογή ή πλατφόρμα ή λογισμικό αίτησης υποψηφίων εκπαιδευτών ιεκ 

και μια ερώτηση: χάθηκε να το αναλάβουν μερικοί καθηγητές Πληροφορικής και κομμάτια να γίνει να τους δώσουν για ένα έτος δουλειά σε ΙΕΚ ; Δυο τρείς φόρμες php είναι και μια βάση MySQL με 2-3 πίνακες.





Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5073 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 01:12:34 πμ »
Καλησπέρα παιδιά

Μπορεί η ερωτήσεις που έχω να κάνω να μοιάζουν για κάποιους χαζές, αλλά ειλικρινά έχω μπερδευτεί.
1)Για τη διδακτική εμπειρία στον ιδιωτικό τομέα αναφέρει να προσκομίσουμε βεβαίωση του ασφαλιστικού φορέα ή  υπεύθυνη δήλωση για το φορέα που εργαστήκαμε και τις ώρες, δεν αναφέρει για προσκόμιση βεβαίωσης από τον ιδιωτικό φορέα. Απαιτείται ή δεν απαιτείται και βεβαίωση του ιδιωτικού φορέα; Αν ναι χρειάζεται επικύρωση από δικηγόρο όπως όλα τα μη δημόσια έγγραφα;
2) Αναφέρει ότι τα δικαιολογητικά θα πρέπει να προσκομίσουμε αυτοπροσώπως στο ΙΕΚ που δηλώσαμε, δηλαδή δεν μπορούμε να τα στείλουμε ταχυδρομικώς; Επίσης αναφέρει να υποβάλλουμε φάκελλο, αν πάμε αυτοπροσώπως θα τα έχουμε μέσα σε φάκελλο θα τα παραλάβει όποιος είναι υπεύθυνος και μετά θα κάνουν την αξιολόγηση; 



Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5074 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 09:22:39 πμ »
Καλημερα...για την αιτηση στα ιεκ χρειαστηκε να κανετε ξανα εγγραφη? γιατι κατα την εισοδο δεν δεχεται τον κωδικο μου και μου λεει οτι το e-mail μου δεν υπαρχει

Αποσυνδεδεμένος foteini88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5075 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 09:28:31 πμ »
Καλημερα...για την αιτηση στα ιεκ χρειαστηκε να κανετε ξανα εγγραφη? γιατι κατα την εισοδο δεν δεχεται τον κωδικο μου και μου λεει οτι το e-mail μου δεν υπαρχει
Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα και αναγκαστικά έκανα ξανά εγγραφή με τους ίδιους κωδικούς και το ίδιο μειλ και τα δέχτηκε κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5076 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 09:30:18 πμ »
ευχαριστω πολυ θα δοκιμασω κι εγω ετσι

Αποσυνδεδεμένος ecal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: ’ντρας
  • Μαθαίνω τον κόσμο...πώς να μαθαίνει!
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5077 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 10:03:49 πμ »
...
και μια ερώτηση: χάθηκε να το αναλάβουν μερικοί καθηγητές Πληροφορικής και κομμάτια να γίνει να τους δώσουν για ένα έτος δουλειά σε ΙΕΚ ; Δυο τρείς φόρμες php είναι και μια βάση MySQL με 2-3 πίνακες.

Ανοικτή θα ήταν η πρόσκληση για Μειοδοτικό Διαγωνισμό..οπότε ας μαζεύονταν μερικοί καθηγητές Πληροφορικής (φτιάχνοντας κοινοπραξία - αυμβίβαστη με τη δημοσιοϋπαλληλική ιδιότητα)...ας πρότειναν μικρότερη τιμή...ας έλεγαν στην πρότασή τους ότι θα έφτιαχναν 2-3 φόρμες php και μία βάση MySQL με 2-3 πίνακες...και ας έπαιρναν αυτοί το έργο. Απλά είναι τα πράγματα... ;)


Αποσυνδεδεμένος lida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5078 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 10:25:12 πμ »
Εμένα πάντως παιδιά μου είχαν απαντήσει στο τηλ στο help desk. Ζητησα μέσω mail να διαγραφει η αιτηση και διεγραφη μετά από 5 ημέρες. Μου εστειλαν mail.

Αποσυνδεδεμένος jimmaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5079 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 01:17:21 μμ »
Καλημέρα!!Μετα απο τηλ.επικοινωνία που είχα με μια πολύ εξυπηρετική υπάλληλο...έμαθα τα εξής...η εργασιακή εμπειρία μπαίνει σε έτη...η διδακτική εμπειρία σε ιεκ κτλ σε ώρες....τίποτα απολύτως δεν βάζουμε σε μόρια....τα βγάζει μόνο του το σύστημα με βαση αυτα που δηλώσαμε...!

Αποσυνδεδεμένος dlqr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5080 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 01:21:15 μμ »
Καλημέρα!!Μετα απο τηλ.επικοινωνία που είχα με μια πολύ εξυπηρετική υπάλληλο...έμαθα τα εξής...η εργασιακή εμπειρία μπαίνει σε έτη...η διδακτική εμπειρία σε ιεκ κτλ σε ώρες....τίποτα απολύτως δεν βάζουμε σε μόρια....τα βγάζει μόνο του το σύστημα με βαση αυτα που δηλώσαμε...!
.     

Δηλαδή Α , Β και όλα τα αλλά σε ώρες ?

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5081 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 02:07:27 μμ »

και μια ερώτηση: χάθηκε να το αναλάβουν μερικοί καθηγητές Πληροφορικής και κομμάτια να γίνει να τους δώσουν για ένα έτος δουλειά σε ΙΕΚ ; Δυο τρείς φόρμες php είναι και μια βάση MySQL με 2-3 πίνακες.

Οι πληροφορικαριοι (οπως μας αποκαλουν) στη Ελλαδα ειναι για να σου φτιαξουν τον υπολογιστη, το κινητο, την ΤV, τον εκτυπωτη, το σαιτ, κτλ κτλ. με 5 ευρω/ την ωρα.
Φυσικα αυτος που πρωτοκολλει στο ΙΝΔΙΒΙΜ ειναι πιο σημαντικος απο εναν πληροφορικαριο.


Ανοικτή θα ήταν η πρόσκληση για Μειοδοτικό Διαγωνισμό..οπότε ας μαζεύονταν μερικοί καθηγητές Πληροφορικής (φτιάχνοντας κοινοπραξία - αυμβίβαστη με τη δημοσιοϋπαλληλική ιδιότητα)...ας πρότειναν μικρότερη τιμή...ας έλεγαν στην πρότασή τους ότι θα έφτιαχναν 2-3 φόρμες php και μία βάση MySQL με 2-3 πίνακες...και ας έπαιρναν αυτοί το έργο. Απλά είναι τα πράγματα... ;)

Ποιοι θα φτιαξουν κοινοπραξια? Οι πληροφορικαριοι? χαχαχαχαχαχα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 492
Σύνολο: 492

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.