*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2674041 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7616 στις: Νοέμβριος 26, 2015, 09:53:58 πμ »
καλημερα σε ολους
Γνωριζει καπιοις τη διαδικασια ενστασης οχι για τους πινακες εκει η προθεσμια εχει λειξει αλλα οταν εχουν ανατεθει ωρες σε καπιοον πολυ χαμηλα στη λιστα?

Συνάδελφε δεν τη ξέρω τη διαδικασία αλλά αν την μάθεις θα ήταν χρήσιμο να την παραθέσεις εδώ γιατί πολλοί μα πάρα πολλοι είναι στη θέση σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:49:27 »

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7617 στις: Νοέμβριος 26, 2015, 11:14:02 πμ »
Δεν ξέρω τί λέτε αλλά εγώ έχω πάρει έως τώρα 10 ώρες επειδή είμαι πιστοποιημένος. Αν δεν ήμουν θα έπαιρνα 0!
Επίσης οι αναθέσεις στα προγράμματα είναι τόσο φλου (π.χ. δάσκαλος ή νηπιαγωγός ή απόφοιτος φιλοσοφικής σχολής ΦΠΨ ή ψυχολόγος, ή , ή, ή) που ο διευθυντής έχει μεγάλη ευχέρεια επιλογής. Εγώ ό,τι ώρες πήρα τις πήρα επειδή πίεσα με επιχειρήματα για τα προσόντα μου και με δυνατό όπλο την πιστοποίηση.
Επισημαίνω στους απόφοιτους Φ.Π.Ψ. (ΠΕ02) σαν εμένα ότι, επειδή υπάρχουν πολύ λίγοι πιστοποιημένοι ψυχολόγοι (ΠΕ23), διάφορες ψυχολογίες μπορούν να τις αναλάβουν αυτοί. Δηλαδή ο διευθυντής να προτιμήσει πιστοποιημένο Φ.Π.Ψ., εφόσον βέβαια δεν υπάρχει πιστοποιημένος ΠΕ23 να δεχτεί την ανάθεση. Αλλά αυτό είναι στην ευχέρεια του διευθυντή και στη δική σου ικανότητα πειθούς.
Αλλαγή στην ανάθεση ωρών μπορείτε να πετύχετε μόνο εάν στο προσοντολόγιο δεν υπάρχει καθόλου η ειδικότητα στην οποία ο διευθυντής αναθέτει. Σε εμένα έτυχε αυτό και η ανάθεση άλλαξε και πήρα τις ώρες. Αν δεν είχα αντιδράσει, τις ώρες θα τις έπαιρνε ο άλλος και ας μην ήταν καθόλου στο προσοντολόγιο. Αν όμως βλέπετε στο προσοντολόγιο ενός μαθήματος τη δική σας ειδικότητα μαζί με άλλες, τότε δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα. Ο διευθυντής παίρνει όποια ειδικότητα θέλει και είναι και απόλυτα νόμιμος.

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7618 στις: Νοέμβριος 26, 2015, 11:22:29 πμ »
Επίσης οι ώρες μοιράζονται όπως θέλει ο διευθυντής (π.χ. 5+5 ή 2+2+2+2+2 ή 4+4+2) με το μόνο περιορισμό ο πρώτος να μην παίρνει λιγότερες ώρες από τον δεύτερο, ο δεύτερος από τον τρίτο, κτλ.

Αποσυνδεδεμένος galakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7619 στις: Νοέμβριος 26, 2015, 11:29:29 πμ »
Συνάδελφε δεν τη ξέρω τη διαδικασία αλλά αν την μάθεις θα ήταν χρήσιμο να την παραθέσεις εδώ γιατί πολλοί μα πάρα πολλοι είναι στη θέση σου.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΟΠΟΤΕ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΝΙΩΘΕΙ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΥΝΗΜΑ.
ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΣΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ "ΚΟΡΑΚΙΑ"ΠΟΥ ΛΕΙΜΕΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΩΝ ΔΙΕΚ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:49:27 »

Αποσυνδεδεμένος Evip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7620 στις: Νοέμβριος 26, 2015, 11:40:35 πμ »
Ενστασεις γίνονται στο ινεδεβιμ αποστολή στο τμήμα ενστάσεων ακριβή διεύθυνση στην ιστοσελίδα του ινεδεβιμ ή e-mail στο ggdvmng@minedu.gob. gr . Μόλις έστειλα την ένστασή μου για μη ανάθεση μαθημάτων που όχι μόνο έχω διδάξει αλλά και τα αναθέσει σε άτομα με λιγότερα μόρια διαφορετικής ειδικότητας και είναι και τριθεσίτες (διορισμένοι σε νοσοκομεία, διδάσκουν στην επας, ιεκ οαεδ και διεκ). Ποτέ τα προλαβαίνουν άγνωστο

Αποσυνδεδεμένος Evip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7621 στις: Νοέμβριος 26, 2015, 11:43:02 πμ »
Συγνώμη το e-mail είναι ggdvmng@minedu.gov.gr

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7622 στις: Νοέμβριος 26, 2015, 02:00:07 μμ »
δεν θέλω να σας απογοητευσω για τις ενστάσεις αλλα αυτο έχετε διαβάσει? ειναι αντιγραφή απο την προκήρυξη.
Ενστάσεις κατά του πίνακα συνολικά, ή κατά του συνόλου των υποψηφίων που προηγούνται του ενιστάμενου, απορρίπτονται

Αποσυνδεδεμένος Evip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7623 στις: Νοέμβριος 26, 2015, 02:23:15 μμ »
Πώς απορρίπτονται όταν έχουν λιγότερα μόρια και είναι και ήδη έχουν εργασία .  Τότε γιατί μοριοδοτούμαστε ;

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7624 στις: Νοέμβριος 26, 2015, 02:27:51 μμ »
δεν θέλω να σας απογοητευσω για τις ενστάσεις αλλα αυτο έχετε διαβάσει? ειναι αντιγραφή απο την προκήρυξη.
Ενστάσεις κατά του πίνακα συνολικά, ή κατά του συνόλου των υποψηφίων που προηγούνται του ενιστάμενου, απορρίπτονται

Αν την απορρίπτει το ΙΝΕΔΙΒΙΜ ίσως η επιθεώρηση εργασίας είναι μια λύση. Ας βοηθήσει κάποιος δικηγόρας.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7625 στις: Νοέμβριος 26, 2015, 02:28:36 μμ »
Συνάδελφοι έχετε δίκιο για τις αναθέσεις ωρών, όμως τα 10ωρα και παραπάνω δε νομίζω ότι έχουν νόημα στα επαρχιακά ΔΙΕΚ όπου τα παιδιά είναι λιγότερα και επομένως και τα τμήματα. Φανταστείτε σε μια ειδικότητα να λειτουργεί 1 τμήμα με 6-7 μαθήματα και να δώσουν είτε το 10ωρο στον μόνιμο είτε γενικά στον πρώτο σε μόρια πιστοποιημένο ή μη. Σε κάθε μάθημα οι εκπαιδευόμενοι θα βλέπουν τον ίδιο εκπαιδευτή, είναι δυνατόν; Παρόλο που δεν είμαι μόνιμος, παρόλο που θα ήθελα κι εγώ να έχω το μέγιστο ωράριο για να βγάζω πιο πολλά χρήματα, νομίζω ότι είναι πιο δίκαιο να μοιράζονται οι ώρες για να μπορεί να δουλέψει όσο το δυνατόν περισσότερος κόσμος. Η ανεργία καλπάζει ακόμα και 150 ευρώ το μήνα για κάποιος είναι σημαντικά στις εποχές που ζούμε.     

Πολύ καλή ιδέα.
Οπότε πρέπει να γίνει άμεσα εισήγηση στο Υπουργείο ώστε οι μόνιμοι να δουλέψουν τις μισές ώρες, να πάρουν το μισό μισθό και να προσληφθούν άλλοι τόσοι μόνιμοι.
Έτσι θα δουλεύουν οι διπλάσιοι άνθρωποι (με μισό μισθό βέβαια) και θα μειωθεί και η ανεργία!

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7626 στις: Νοέμβριος 26, 2015, 02:30:13 μμ »
αυτο λεει η προκήρυξη, και απο περσινή εμπειρια οι περισσότερες ενστάσεις απορριπτονται . εδω σε ξεκάθαρο λάθος στο υπολογισμό μορίων της ανεργίας, η απάντηση ήταν "δεν μπορούμε να κάνουμε την προσθεση με το χέρι, ότι βγάζει το συστημα αυτο δεχομαστε"

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7627 στις: Νοέμβριος 26, 2015, 02:33:46 μμ »
Τώρα μοιράστηκαν οι ώρες ήδη. Δεν μπορούν να πάρουν τον άλλο να του πούνε σου παίρνουμε πίσω τις ώρες και τις δίνουμε αλλού.
Ήδη γίνονται μαθήματα.

Μπορούν.
Να πάρουμε όλοι τηλέφωνο να πιέσουμε να δώσουν οδηγίες για τις αναθέσεις.
Οι δάσκαλοι που πίεσαν ήδη δουλεύουν...

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7628 στις: Νοέμβριος 26, 2015, 04:01:26 μμ »
Κάτι μου βρωμάει εδώ... Περίμενα τηλ από το ΙΕΚ της περιοχής μου καθώς είμαι στην πρώτη θέση της ειδικότητας μου κ μόλις τους πήρα κ μου είπαν ότι έχουν ξεκινήσει οι αναθέσεις κ για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία να καλέσω αύριο πρωινές ώρες το διευθυντή. Πολύ φοβάμαι ότι έχουν δώσει τις ώρες αλλού. Τι να κάνω;

Αποσυνδεδεμένος anna1979

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7629 στις: Νοέμβριος 26, 2015, 04:21:17 μμ »
Κάτι μου βρωμάει εδώ... Περίμενα τηλ από το ΙΕΚ της περιοχής μου καθώς είμαι στην πρώτη θέση της ειδικότητας μου κ μόλις τους πήρα κ μου είπαν ότι έχουν ξεκινήσει οι αναθέσεις κ για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία να καλέσω αύριο πρωινές ώρες το διευθυντή. Πολύ φοβάμαι ότι έχουν δώσει τις ώρες αλλού. Τι να κάνω;

Πηγαίνεις από εκεί σήμερα κι όλας. Εγώ στη θέση σου αυτό θα έκανα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 508
Σύνολο: 515

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.