*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2673927 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7980 στις: Μάρτιος 11, 2016, 09:41:22 πμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:34:13 »

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7981 στις: Μάρτιος 11, 2016, 09:55:46 πμ »


Ακριβώς το ίδιο άκουσα και εγώ. Και το έχω δει να συμβαίνει και άλλες φορές.  "Βιο"  μου είπε ο υπεύθυνος "αυτό ανήκει σε βιολόγο" και έδωσε τις 3 ώρες βιοχημείας στον βιολόγο.
Επιπλέον, ενώ είμαι μοναδική με πιστοποίηση,  με τις περισσότερες ώρες εμπειρία στο συγκεκριμένο τμήμα, αλλά και στην εκπαίδευση γενικά, τελικά πήρα τις λιγότερες ώρες.   

Και είναι και άλλα πολλά... αλλά θα "φορτώσω" και πάλι αν πιάσω και τα γράψω....
Είναι φοβερό αυτό που συμβαίνει ...παντού. Δεν έχω λόγια...

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση :). Έψαξα στον ΕΟΠΠΕΠ αλλά δεν βρήκα άκρη. Δεν βρήκα πουθενά προσοντολόγιο για το τμήμα βοηθός φαρμακείου. Μπορεί και να μην υπάρχει καν....
Πάρε τηλ στο 2131311696. Θα σε κατατοπισουν
Κάτι αντίστοιχο συνέβη σ' εμενα και μου είπαν αρχικά να κάνω ένσταση στο ΙΕΚ και εφόσον δε με ικανοποιήσει ή απάντησή τους να τη στειλω στη γγδβμ.

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7982 στις: Μάρτιος 11, 2016, 11:43:58 πμ »
Πάρε τηλ στο 2131311696. Θα σε κατατοπισουν
Κάτι αντίστοιχο συνέβη σ' εμενα και μου είπαν αρχικά να κάνω ένσταση στο ΙΕΚ και εφόσον δε με ικανοποιήσει ή απάντησή τους να τη στειλω στη γγδβμ.

Πήρα σήμερα και με συμβούλεψαν το ίδιο. Θα τους ζητήσω ένα επίσημο έγγραφο που να αναφέρει για ποιο λόγο δεν πήρα το μάθημα που έχω τα προσόντα να διδάσκω. Για να δούμε πως θα υπογράψουν το επιχείρημα "εσύ δεν έχεις ανάγκη" (!!) που χρησιμοποίησαν σαν δικαιολογία. 

Ούτε καν τον οδηγό σπουδών δεν κοίταξαν. Ακόμα και ένας άσχετος μπορεί να καταλάβει ότι  καμία σχέση δεν έχει το συγκεκριμένο μάθημα με την βιολογία (πχ .  Λιπίδια-χημική σύσταση, Οξείδωση ακόρεστων λιπαρών οξέων, Κύκλος του Krebs, Φωσφορολίωση γλυκόζης, Απαμίνωση  κτλ..). 
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 11, 2016, 12:56:05 μμ από Παυλινα »

Αποσυνδεδεμένος sofaki82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7983 στις: Μάρτιος 11, 2016, 01:49:27 μμ »
Πάντως από προσωπική εμπειρία μην περιμένετε πολλά από τη γγδβμ. Οι απαντήσεις και από εκεί είναι ανεπαρκείς. Δεν το ψάχνουν παραπάνω δέχονται απλά τις δικαιολογίες των διευθυντών.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:34:13 »

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7984 στις: Μάρτιος 11, 2016, 03:38:58 μμ »
Πάντως από προσωπική εμπειρία μην περιμένετε πολλά από τη γγδβμ. Οι απαντήσεις και από εκεί είναι ανεπαρκείς. Δεν το ψάχνουν παραπάνω δέχονται απλά τις δικαιολογίες των διευθυντών.

Σε πιστεύω και γι αυτό δεν περιμένω τίποτα.

Στην ουσία, δεν πρόκειται και τόσο για τις 3 ώρες, τις οποίες βεβαίως ότι έχω ανάγκη αλλά θα επιζήσω και χωρίς αυτά.
Εξοργίζομαι που πρέπει να μπούμε σε μια ψυχοφθόρα διαδικασία για να διεκδικήσουμε κάτι που σε έναν λογικό πλανήτη θα ήταν δεδομένο.
Και ακόμη, εξοργίζομαι που μερικοί κάνουν τους μικρούς Θεούς μοιράζοντας τα μαθήματα με το "έτσι θέλω, όπως θέλω και σε όποιον θέλω" εξυπηρετώντας πολλές φορές τα δικά τους προσωπικά συμφέροντα και όχι τα συμφέροντα των εκπαιδευόμενων οι οποίοι δικαιούνται τον καλύτερο εκπαιδευτή.

Δεν θα αισθανόμουν καθόλου αδικημένη αν είχαν δώσει το μάθημα σε κάποιον βιοχημικό ή χημικό με περισσότερα προσόντα από μένα. Μπορώ να το παλέψω αυτό. Μπορώ να αποκτήσω τα προσόντα που χρειάζονται για να είμαι κάποτε πρώτη. Αλλά επιχειρήματα τύπου "εσύ δεν έχεις ανάγκη",  ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΟΝΤΑΙ.


Αποσυνδεδεμένος mtoura

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7985 στις: Μάρτιος 11, 2016, 06:18:28 μμ »
Καλησπερα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις που μου δώσατε σε προηγούμενη ερώτηση μου.

Γνωρίζει κανεις που μπορώ να βρω σημειώσεις και την ύλη μαθημάτων που διδάσκονται στα ΙΕΚ;

Αποσυνδεδεμένος solareng

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7986 στις: Μάρτιος 11, 2016, 10:05:41 μμ »
Έγινε και αυτό!

Αριστερή κυβέρνηση στέλνει τους σπουδαστές των ΙΕΚ να κάνουν μάθημα στο στρατόπεδο! Σκοτωθείτε εσείς να μαζέψετε πιστοποιητικά και επιμορφώσεις για να πάρετε μια ώρα στα ΙΕΚ. Σε λίγο και μαθήματα και για την ειδικότητα μαγειρικής από την κυρά Σούλα της γειτονιάς αφού μαγειρεύει από μικρή και έχει εμπειρία.

http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/381732

Αποσυνδεδεμένος NikosChatzoglou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Η υπερανάλυση ξενερώνει
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7987 στις: Μάρτιος 11, 2016, 11:29:35 μμ »
Γιατί το βρίσκεις κακό αυτό και που κολλάει η κυρα Σουλα;;  Δεν αναφερεται σε εκπαιδευτές αλλά στον χώρο μετεγκατάστασης. Αφού υπάρχει εκεί κατάλληλος χώρος γιατί να μην πάει;;
Everyone has three lives; a public life, a private life and a secret life.

Αποσυνδεδεμένος solareng

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7988 στις: Μάρτιος 12, 2016, 12:11:03 πμ »
Γιατί το βρίσκεις κακό αυτό και που κολλάει η κυρα Σουλα;;  Δεν αναφερεται σε εκπαιδευτές αλλά στον χώρο μετεγκατάστασης. Αφού υπάρχει εκεί κατάλληλος χώρος γιατί να μην πάει;;
Μάλλον δε διάβασες καλά τι γράφει.

"Θα χρησιμοποιήσουμε το ίδιο το πολιτικό προσωπικό του στρατοπέδου το οποίο είναι πολύ ικανό σ’ αυτά τα θέματα. Θα χρησιμοποιηθούν ως εκπαιδευτικοί. "

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7989 στις: Μάρτιος 12, 2016, 03:09:56 πμ »
 Όσοι τους ψήφησαν να τους χαίρονται !!!
Άλλωστε η καριέρα είναι χολέρα …
 
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 12, 2016, 03:11:53 πμ από @@ »

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7990 στις: Μάρτιος 12, 2016, 11:15:50 πμ »

Έγινε και αυτό!

Αριστερή κυβέρνηση στέλνει τους σπουδαστές των ΙΕΚ να κάνουν μάθημα στο στρατόπεδο! Σκοτωθείτε εσείς να μαζέψετε πιστοποιητικά και επιμορφώσεις για να πάρετε μια ώρα στα ΙΕΚ. Σε λίγο και μαθήματα και για την ειδικότητα μαγειρικής από την κυρά Σούλα της γειτονιάς αφού μαγειρεύει από μικρή και έχει εμπειρία.

http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/381732
Εγινε ποιό? το καταξευτίλισμα της μεταδευτεροβάθμιας επαγγελματικής κατάρτισης , ή αλλιως το ανοιξε και εσυ ενα ΙΕΚ μπορείς?

Αυτό έχει λάβει χώρα απο το 1997 και γιγαντώθηκε επί Γιαννάκου. Το κράτος πουθενά δεν έχει συνέχεια εκτος απο τα ΙΕΚ.

Δεξιοί αριστεροί μία πολιτική.

Θέσεις εργασίας ωρομισθίων απλήρωτων για χρόνια φουκαράδων.

Σπουδές κοροιδία σε φτωχά παιδιά , κλείνοντας το μάτι σε Κολλεγιάρχες να φτιάχνουν μαγαζάκια με γελοίες ειδικότητες μεταδευτεροβάθμιου επιπέδου κιόλας, και να βάζουν ταμπέλες ότι παρέχουν κρατικά διπλώματα κόστους χιλιάδων ευρώ, που σου βρίσκουν άμμεσα δουλειά. Δουλειά σε σπουδές οι οποίες δεν εχουν καμμία βαρύτητα για τον κομιστή του πτυχίου σε επίπεδο επαγγελματικών δικαιωμάτων.

Τα ΙΕΚ θα γίνουν προσφιλης τόπος για εργασία και οχι μια διαχρονική φρίκη,  και θα προσφέρουν ασφαλείς θέσεις εργασίας (αξιοπρεπείς μισθούς , μονιμότητα)  μονο αν αποκτησουν βαρύτητα τα διπλώματα που παρέχουν.

ΤΟ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑ ΙΕΚ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ. Η ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΙΛΟ

Οι σπουδες σε στρατόπεδο ειναι η ταφοπλακα του θεσμου των ΙΕΚ.Απλά τα πάνε για κλείσμο, πρεπει να τους σταματησουν!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 12, 2016, 11:24:58 πμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7991 στις: Μάρτιος 12, 2016, 11:22:21 πμ »
χαχαχαχα
Και ο μενεγά-κιας παιρνει τον μηνα (βλεποντας την ελενη) οσα θα παρει ενας εκπαιδευτης σε 3 χρονια (κι οταν τα παρει)!

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 12, 2016, 05:27:02 μμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος kinel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7993 στις: Μάρτιος 12, 2016, 05:37:11 μμ »
Έγινε και αυτό!

Σκοτωθείτε εσείς να μαζέψετε πιστοποιητικά και επιμορφώσεις για να πάρετε μια ώρα στα ΙΕΚ. Σε λίγο και μαθήματα και για την ειδικότητα μαγειρικής από την κυρά Σούλα της γειτονιάς αφού μαγειρεύει από μικρή και έχει εμπειρία.


Η κυρά Σούλα διδάσκει ήδη… στο υπογράφω κι εγώ…το έθεσες πολύ σωστά…!!! Και αν σου είχε πάρει και μάθημα στο τρέχον εκεί να δεις την πίκρα… Αλλά τι περιμένεις?… αν ο διευθυντής προέρχεται από το χώρο των επαλ και είναι επιπέδου τει ή μάλλον κατεε (δεν ξέρω αν το λέω και σωστά…) και επιλέγει αποφοίτους επας, εμπειροτεχνίτες, “πλήρως καταρτισμένους” των ιεκ και δε συμμαζεύεται και όλα αυτά από τη γενική κατηγορία “άλλο” έχοντας ελάχιστα μόρια… μόνο και μόνο επειδή είναι “ο κύριος διευθυντής”… τότε να είσαι σίγουρος ότι εκμεταλλεύεται τη θέση του προσπαθώντας να ισοφαρίσει την κόμπλα του για τους ΠΕ…

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 572
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 543
Σύνολο: 553

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.