*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2673963 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cg2016

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9240 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 01:47:55 μμ »
Από τη στιγμή που υπέγραψες σύμβαση για 15 ευρώ, απίθανο το βρίσκω να αλλάξει κάτι τώρα.

Ok Emily ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:21:29 »

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9241 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 01:50:05 μμ »
Το ρωτάω και εδώ μήπως κάποιος έχει κάποια γνώμη:

"Όταν υπέγραψα την σύμβαση, υπέγραψα για 15€ ενώ είχα μεταπτυχιακό και αυτό λόγω ¨δυσκοιλιότητας και αντιρρήσεων μη συνάφειας με τον κύριο τίτλο σπουδών" του διευθυντή ΙΕΚ στο οποίο ήμουν (ήταν για 1η φορά). Σήμερα πληρώθηκα με τα 15€ μεικτά, υπάρχει περίπτωση εάν επικοινωνήσω με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ να δεχτούν κάτι διαφορετικό (δηλαδή να κάνουν νέα εκκαθάριση με 18€ του μεταπτυχιακού);"
Συμπληρώνω ότι έστειλα χθες email στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ αλλά δεν έχω λάβει απάντηση........

Ευχαριστώ πολύ για πιθανές απαντήσεις και συμβουλές.

Ότι υπογράφεις πηρώνεσαι.
Γι' αυτό σε ρωτάνε πάντα αν είναι οκ το ποσό και σου λένε να διαβάσεις τη σύμβαση μήπως έχει κανένα λάθος.

Αποσυνδεδεμένος cg2016

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9242 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 01:52:29 μμ »
Ότι υπογράφεις πηρώνεσαι.
Γι' αυτό σε ρωτάνε πάντα αν είναι οκ το ποσό και σου λένε να διαβάσεις τη σύμβαση μήπως έχει κανένα λάθος.

Λες να μην ήξερε ο διευθυντής τι ποσό έβαλε και αν είχα ή όχι μεταπτυχιακό.......σου είπα ήταν 1η φορά που είχα επιλεχθεί και τότε δεν ήθελα να το τραβήξω άλλο....

Αποσυνδεδεμένος cg2016

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9243 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 01:54:21 μμ »
Κάποιος που εμφανίζεται στους προσωρινούς πίνακες σαν πιστοποιημένος αλλά στον ΕΟΠΠΕΠ δεν τον βγάζει σαν πιστοποιημένο μπορεί να έχει γίνει λάθος και να είναι όντως πιστοποιημένος;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:21:29 »

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9244 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 02:32:41 μμ »
Λες να μην ήξερε ο διευθυντής τι ποσό έβαλε και αν είχα ή όχι μεταπτυχιακό.......σου είπα ήταν 1η φορά που είχα επιλεχθεί και τότε δεν ήθελα να το τραβήξω άλλο....

Δεν αμφιβάλλω. Απλά δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι τώρα.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9245 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 02:33:07 μμ »
Λες να μην ήξερε ο διευθυντής τι ποσό έβαλε και αν είχα ή όχι μεταπτυχιακό.......σου είπα ήταν 1η φορά που είχα επιλεχθεί και τότε δεν ήθελα να το τραβήξω άλλο....

Κι εμένα πάντως όταν μου έδωσαν να υπογράψω τη σύμβαση, μου είχαν γράψει 15 ευρώ και έκανα ολόκληρο χαμό διότι δεν γίνεται να μου μοριοδοτούν το μεταπτυχιακό ως συναφές για την κατάταξή μου στους πίνακες και για το θέμα αμοιβής να μην το αναγνωρίζουν και μετά από πολλή πίεση το διόρθωσαν και υπέγραψα σύμβαση για 18 ευρώ. Θα πρέπει να διεκδικούμε και τα αυτονόητα.....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2016, 02:36:29 μμ από emily_ »

Αποσυνδεδεμένος kalliopi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9246 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 02:33:29 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω πώς γίνεται να κάνουν ήδη κάποια ΙΕΚ ανάθεση στους εκπαιδευτές εφόσον δε βγήκαν ακόμα οι οριστικοί πίνακες με τα μόρια; Και επιπλέον πώς μαθαίνεις αν πράγματι σου έχουν αναθέσει μαθήματα; Πηγαίνεις στα ΙΕΚ που δήλωσες από κοντά και ρωτάς;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2016, 02:51:30 μμ από kalliopi »

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9247 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 03:01:58 μμ »
Κανονικά θα πρέπει αν σε πάρουν τηλέφωνο. Κάποια ΙΕΚ δουλεύουν με τους αποσπασμένους μέχρι να έρθουν οι ωρομίσθιοι. Κάποια άλλα λογικά... παρανομούν.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9248 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 04:03:51 μμ »
Κάποιος που εμφανίζεται στους προσωρινούς πίνακες σαν πιστοποιημένος αλλά στον ΕΟΠΠΕΠ δεν τον βγάζει σαν πιστοποιημένο μπορεί να έχει γίνει λάθος και να είναι όντως πιστοποιημένος;

Υπάρχει και αυτή η πιθανότητα. Και δεν είναι μικρή.

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9249 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 06:41:56 μμ »
Πριν λίγο μου τηλεφώνησαν από το ΙΕΚ που εργαζόμουν πέρσι και είχα καταθέσει το φάκελό μου πριν λίγες μέρες και μου είπαν ότι χρειάζονται επιπλέον τα ένσημά μου από το Νοέμβριο που ξεκίνησα εκεί μέχρι και τέλος Ιουνίου. Έχει ζητηθεί και σε κάποιον άλλον το ίδιο;

Αποσυνδεδεμένος kalliopi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9250 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 07:00:59 μμ »
Έχει κάνει κάποιος αίτηση ως ΠΕ 60? Μόλις πριν πήγα σε ένα ΙΕΚ της προτίμησής μου και μου είπαν ότι πέρνουν μόνο Βρεφονηπιοκόμους για την ειδικότητα βοηθοί βρεφονηπιοκόμοι και αναρρωτιέμαι εμείς τελικά για ποιο λόγο κάνουμε αίτηση?

Αποσυνδεδεμένος dimmos1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9251 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 08:59:28 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα! Μπορεί κάποιος να ποστάρει λινκ με το προσοντολογιο των ιεκ γιατι έχω ζορι με μια ανάθεση...! ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9252 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 10:25:40 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω πώς γίνεται να κάνουν ήδη κάποια ΙΕΚ ανάθεση στους εκπαιδευτές εφόσον δε βγήκαν ακόμα οι οριστικοί πίνακες με τα μόρια; Και επιπλέον πώς μαθαίνεις αν πράγματι σου έχουν αναθέσει μαθήματα; Πηγαίνεις στα ΙΕΚ που δήλωσες από κοντά και ρωτάς;;;
Κανονικά θα πρέπει αν σε πάρουν τηλέφωνο. Κάποια ΙΕΚ δουλεύουν με τους αποσπασμένους μέχρι να έρθουν οι ωρομίσθιοι. Κάποια άλλα λογικά... παρανομούν.

Παιδιά καλησπέρα!..
Προσωπικά , εκτιμώ ότι οι αναθέσεις λίγο – πολύ , άντε με κάποιες εκκρεμότητες σε μπόλικα Δ.ιε.κ. έχουν «ολοκληρωθεί».
Είτε θα λήξουν τα αμέσως επόμενα 24ωρα , συμπεριλαμβανομένου και του σημερινού.
•   Συμφωνώ απόλυτα και Τονίζω το Νόμιμο και Ορθό ότι οι αναθέσεις Οφείλουν να ξεκινούν από Πίνακες , που έχουν Οριστικοποιηθεί μετά την εξέταση των Ενστάσεων.
•   Φέτος αφτό έγινε μερικά , δεδομένου ότι επανεξετάστηκαν οι φάκελοι , κατόπιν της καταγγελίας της «ΕΔΙΕΚ» , μόνον όμως στα πεδία ποιοι είν’ «πιστοί» - ποιοι «άπιστοι» , ποιοι Δ.Υ.- Συντάξ. Εμφανίστηκαν ως «Ιδιώτες».
•   Λοιπές Ενστάσεις ΔΕΝ έχουν καν διερευνηθεί , ως προς το Δίκαιο ή το άδικό τους.
2ον : Όπως κάθε χρόνο  ή μάλλον εξάμηνο , οι αναθέσεις έγιναν – γίνονται τηλεφωνικά , με τις συνθήκες που συζητήσαμε και τις τελευταίες μέρες και συζητάμε σε κάθε διάστημα αναθέσεων.
3ον :  Υπάρχουν Πολλοί Συνάδελφοι σε μια επιπλέον Κακή , εις βάρος τους Εκκρεμότητα:  Μετά απ’ όσα περιγράφω παραπάνω και ξέρουμε , τους Ανέθεσαν , τους Πάγωσαν και τους επαναανέθεσαν μαθήματα.
•   Ώσπου έλαβαν νέο τηλέφωνο… ξανά Πάγος: Νέα Αναστολή , ώσπου να δούμε Εάν και Τί θα μας στείλει ο Υπουργείος , ως «περίσσευμα» της Τυπικής Εκπαίδευσης και να ξαναδούμε ποιοι θα διδάξουν Τι…
(λίγη ώρα νωρίτερα , κουβεντιάζαμε Ακριβώς επ’ αφτού ,  τηλ. με Εξαιρετικό Συνάδελφο , Μεταδιδακτορικό , Σπουδαίο Δάσκαλο και παλληκάρι Κων. , που «άξαφνα» βρέθηκε στον «πάγο» και την «εκκρεμότητα»)

Αφτά,

Θ._

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2016, 10:27:45 μμ από Theta._ »
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος pcilos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9253 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 11:20:35 μμ »
Κανονικά όλες οι αναθέσεις όλων των ΙΕΚ πρέπει να αναρτώνται για να τις βλέπει ο καθένας....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 529
Σύνολο: 540

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.