*

Αποστολέας Θέμα: "Μαργαριτάρια" & έξυπνες ατάκες μαθητών  (Αναγνώστηκε 327424 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Μαργαριτάρια!
« Απάντηση #1204 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 04:30:20 μμ »
Εγω στη ρασπουτάνα, στους αγγέλους και στη βαρύτητα

Επισης, στο χωρισμό παντα φταινε και οι δυο. Και αυτη και η μανα της.  ;D
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μαργαριτάρια!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:09:56 »

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5700
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Απ: Μαργαριτάρια!
« Απάντηση #1205 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 04:35:08 μμ »
Ναι, όντως, η παρατήρηση για τη βαρύτητα είναι βγαλμένη μέσα από τη ζωή. ;D ;D ;D

Η παρατήρηση για το χωρισμό, όμως, είναι βγαλμένη από το φαρμακόγλωσσο γαμπρό.  >:( ;D ;D ;D
Νομίζω;  ;)
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Μαργαριτάρια!
« Απάντηση #1206 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 04:55:48 μμ »
και ορισμενα που ειχα και γω. νομιζω οτι καπου μεσα στον υπολογιστη υπαρχουν κι αλλα αλλα πρεπει να τα ψαξω.

Και οι Ρώσοι ανέδειξαν μεγάλους ποιητές όπως ο Πούσκας, ο Λένιν, ο Τρότσκι και ο Ιβάν ο Τρομακτικός. Από την ποίηση αυτή σώζεται σήμερα η Σιβηρία με την παγωμένη λίμνη των Κύκλων που ο Τσακ Κόφσκι την έκανε παλέτα. (Ιστορία -Γυμνάσιο Κορίνθου)

Όταν ο Οδυσσέας γύρισε πίσω στην Ιθάκη, βρήκε τους είκοσι ανεμιστήρες και την Πηνελόπη να τους δουλεύει στο φουλ. (Ιστορία- Γυμνάσιο Θηβών)

Ο γλάρος είναι αποδημητικό πουλί. Το καλοκαίρι πάει στην παραλία, το χειμώνα στις ακτές. Ενδιαμέσως στους σκουπιδότοπους και λιμάνια. (Γυμνάσιο Καβάλας)

Ο κύκλος δεν έχει ούτε αρχή ούτε τέλος, εκτός αν σταματήσεις το διαβήτη. (Γυμνάσιο Καρδίτσας)

Η επανάσταση του '21 έγινε πριν από 1821 χρόνια. Σήμερα γιορτάζουμε την τελική του πτώση. (Ιστορία - Γυμνάσιο Κορίνθου)

Τι γνωρίζετε για τους μουσώνες?
Οι μουσώνες είναι μικρά ζουζουνάκια που περνάνε μέσα από μικρές ειδικές τρύπες και μετά βρέχει.

Αποσπάσματα από γραπτά μαθητών
    1. Τις πιο ισχυρές βιταμίνες τις βρίσκουμε στα χόρτα και ειδικότερα στα βλήτα, με πάμπλουτες βληταμίνες και οξέα.
     2. Η τήξις και η πήξις ήτανε φαινόμενα της πυξίδας.   
     3. Η αρκούδα κοιμάται όλον τον χειμώνα για να αποφύγει την χειμερία νάρκη.
     4. Λιμνοθάλασσα λέγεται πας θάλασσα που τα λίμνασε, και όχι πας λίμνη που τα θαλάσσωσε.
     5. Η γωνία Α στην κορυφή του τριγώνου λέγεται Αγωνία.
     6. Στον πάτο της βάσης, δεξιά και αριστερά, λέγονται Παταγωνία.
     7. Η γάτα είναι ένα τετράποδο θηλαστικό με τέσσερα πόδια αθόρυβα, μπρος, πίσω, δεξιά, αριστερά.
     8. Η χιλιετηρίδα είναι ερπετό και αυτό, αλλά με χιλιάδες πόδια, και κατά πολύ μεγαλύτερο από την κατσαρίδα.
     9. Όταν ο ατμός παράγεται έξι φορές ταχύτερα, το λέμε εξάτμιση.
    10.  Το τυρί περιέχει άμυλον, αλλά μόνο δια της τυρόπιτας!
    11.  Τη νύχτα οι αχινοί κινούνται με τρομακτική ταχύτητα, τη μέρα τέζα ακίνητοι να μας ξεγελάσουν και να μας τρυπήσουν με τα φοβερά 
           τσιμπούρια τους τα ολόμαυρα.

Μαργαριτάρια μαθητών που γράφτηκαν σε εκθέσεις!!!
«Η σκανδιναβία είναι μια πράξη που κάθε πολιτισμένος άνθρωπος πρέπει να αποφεύγει » (Από γυμνάσιο της Λάρνακας Κύπρου)

«Ο ογδοηκοντούτης είναι ένα είδος καλαμαροχτάποδο που γενναει ογδόντα κοντούτια τρείς φορές το χρόνο »

«Η Παπική Βούλα ήταν μια κατσίκα που την είχαν στο Βατικανό για το πρωινό γάλα του Πάπα »

«Ο εκδότης είναι ένα μικρό πουλάκι που ζεί στο Χάνι της Γράβιανης»

«Το παλαμίδι του Ναυπλίου είναι αφρόψαρο του Αργολικού, καταπώς λέμε σαρδέλλα Καλλονής Λέσβου. » (Από δημοτικό σχολείοτης Κατερίνης)

« Δημώδες λεγεται ένα σαν τραγούδι όταν είναι άσμα, δηλ. παλιό. Το καινούριο δημώδες άσμα αποκαλείται τραγούδι της μόδας όπως το χεβημέτα και δεν θεωρείται άσμα αλλά ούτε και τραγούδι, δότι θεωρείται ροκ. » (Απο γυμνάσιο της Αθήνας)

«.... Τα γκαρσόνια που σερβίρουν τσίρο με ρακή στα νησιά λέγονται τσιράκια. Άμα τους το πεις θυμώνουν, όπως με το Μπεγλαμπή στη Ναουσα στην Πάρο » (Από γυμνάσιο της Αθήνας)

«Την τελευταία μαχαιριά στον Καίσαρα την έδωσε ένας Έλληνας. Λεγόταν, νομίζω, Βρεττός »
 
«Ο Ρωμύλος και η Ιουλιέτα βύζαξαν τη λύκαινα κι έφτιαξαν τη Ρώμη, αλλά οι γονείς τους δεν τον ήθελαν το γάμο και στο τέλος τους δηλητηρίασαν μαζί με το Σαίξπηρ»

«Τα δικαστήρια της αρχαίας Ελλάδας ήτανε τρία, δηλ. ο Άρειος Πάγος σε τρία σημεία της γης ».

« Όταν ο Χριστός ήτανε μικρός, ο πατέρας του ο μαραγκός Ιωσήθ, το φώναζε Χρηστάκη »

« Η γυναίκα του Τσάρου λεγότανε Τσάρα. Η κόρη του τσατσάρα. Ο γιος του Νορέγιεφ. »

« Η Παραφίνη ήτανε η θεά που προστάτευε τα Χερουφίμια και τα Σεραφίμια».
(Από διαγώνισμα στα θρησκευτικά, γυμνάσιο της Κορίνθου)

«Το παιδί που οι γονείς του είναι από την Ύδρα, λέγεται Υδρογόνο»

«Το νερό ανακατεύεται με όλα τα υγρά, εκτός από το αίμα. Υπάρχει και παροιμία γι' αυτό »   
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μαργαριτάρια!
« Απάντηση #1207 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 06:01:04 μμ »
Πολύ καλή συλλογή!!  :D :D
  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μαργαριτάρια!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:09:56 »

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μαργαριτάρια!
« Απάντηση #1208 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 07:45:11 μμ »
Γιατί, βρε soul; Πέρα από την τύφλα τους, αποδεικνύουν ότι έχουν και χιούμορ. ;D ;D ;D

Εγώ δίνω βραβείο στον ορισμό του μισογύνη, στη μάνα του Ρασπούτιν και στην περιγραφή των αγγέλων.

και εγώ μαζί σας είμαι, αν και ένα ψιλοεγκεφαλικό το παθαίνουμε όταν τα διαβάζουμε (εξ ου και το ''ανθυγιεινής'' Μάρκο ;))
και βέβαια, χιουμορ δεν το λες, Αpri, μάλλον πλήρη ασχετοσύνη ;D
Να είστε καλά, βρε παιδιά, μήπως να εκδίδαμε και μια συλλογή να βγάλουμε κανένα χαρτζιλικι; ;D
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος δασκαλίτσα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μαργαριτάρια!
« Απάντηση #1209 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 07:49:04 μμ »
Σήμερα στην ορθογραφία:
-Γράψτε "παπί, πα πι, πα πι, πα πι, πα, πα, πα, πα...
Ένας μαθητής
-Χθες Παναιτωλικός-Καλλιθέα 1-1. 

Τρελοίίί συνειρμοί...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μαργαριτάρια!
« Απάντηση #1210 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 08:03:09 μμ »
Δεν είναι ακριβώς μαργαριτάρι μαθητή αλλά  έτσι όπως το διάβασα άνετα θα γινόταν ένα ωραιότατο μάθημα διάρκειας μόλις 5'!!  Το βρήκα στο ΦΜΠ και το μοιράζομαι μαζί σας :

Ένας καθηγητής μπαίνει στην αίθουσα και ρωτάει:
-Ποιος θέλει αυτό το χαρτονόμισμα των 50 ευρώ; Πολλά χέρια υψώθηκαν, αλλά ο καθηγητής είπε:
-Πριν το δώσω, υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω.
Λυσσασμένα το τσάκισε, και ρώτησε ξανά:
-Ποιος θέλει
ακόμα αυτό το χαρτονόμισμα;
Τα χέρια συνέχισαν να είναι υψωμένα.
- Και αν κάνω αυτό;
Το πέταξε στον τοίχο, αφήνοντάς το να πέσει στο πάτωμα, το κλώτσησε, το πάτησε και πάλι σήκωσε το χαρτονόμισμα - βρώμικο και τσαλακωμένο.
Επανέλαβε την ερώτηση και τα χέρια παρέμειναν υψωμένα.
-Δεν πρέπει ποτέ να ξεχάσετε αυτήν την σκηνή - είπε ο καθηγητής. Ό,τι κι αν κάνω με αυτό το χαρτονόμισμα, θα συνεχίσει να αξίζει 50 ευρώ.

Πολλές φορές στις ζωές μας μας τσακίζουν, μας πατάνε, μας κλωτσάνε, μας κακομεταχειρίζονται, μας προσβάλλουν: αλλά, παρόλα αυτά, εξακολουθούμε να αξίζουμε το ίδιο!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μαργαριτάρια!
« Απάντηση #1211 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 08:50:31 μμ »
Δεν είναι ακριβώς μαργαριτάρι μαθητή αλλά  έτσι όπως το διάβασα άνετα θα γινόταν ένα ωραιότατο μάθημα διάρκειας μόλις 5'!!  Το βρήκα στο ΦΜΠ και το μοιράζομαι μαζί σας :

Ένας καθηγητής μπαίνει στην αίθουσα και ρωτάει:
-Ποιος θέλει αυτό το χαρτονόμισμα των 50 ευρώ; Πολλά χέρια υψώθηκαν, αλλά ο καθηγητής είπε:
-Πριν το δώσω, υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω.
Λυσσασμένα το τσάκισε, και ρώτησε ξανά:
-Ποιος θέλει
ακόμα αυτό το χαρτονόμισμα;
Τα χέρια συνέχισαν να είναι υψωμένα.
- Και αν κάνω αυτό;
Το πέταξε στον τοίχο, αφήνοντάς το να πέσει στο πάτωμα, το κλώτσησε, το πάτησε και πάλι σήκωσε το χαρτονόμισμα - βρώμικο και τσαλακωμένο.
Επανέλαβε την ερώτηση και τα χέρια παρέμειναν υψωμένα.
-Δεν πρέπει ποτέ να ξεχάσετε αυτήν την σκηνή - είπε ο καθηγητής. Ό,τι κι αν κάνω με αυτό το χαρτονόμισμα, θα συνεχίσει να αξίζει 50 ευρώ.

Πολλές φορές στις ζωές μας μας τσακίζουν, μας πατάνε, μας κλωτσάνε, μας κακομεταχειρίζονται, μας προσβάλλουν: αλλά, παρόλα αυτά, εξακολουθούμε να αξίζουμε το ίδιο!

Πολύ όμορφο, μάθημα ζωής θα το έλεγα.
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Μαργαριτάρια!
« Απάντηση #1212 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 09:25:53 μμ »
apri  και γιώτα δεν ξέρω ποια να πρωτοδιαλέξω για το τοπ 5... ;D





Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μαργαριτάρια!
« Απάντηση #1213 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 09:25:11 πμ »
Κορίτσια, μπράβο, ό,τι καλύτερο για πρωινό! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Μαργαριτάρια!
« Απάντηση #1214 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 01:54:13 μμ »
bitch περιμένω.. (ρώτα συντονιστές πως επισυνάπτεται αρχείο, κάνε το .jpeg).

adigoni είδες που τα παιδιά τελικά κάτι ήξεραν;  :P


ααααα κι εγώ περίμενα να μου γράψεις εσύ ....θα ρωτήσω λοιπον και θα το ανεβάσω την Πέμπτη - αύριο έχω σεμινάριο οποτε δε θα ειμαι στη δουλειά! :)

Κάτι ξεχάσαμε;  ::)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Μαργαριτάρια!
« Απάντηση #1215 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 05:43:24 μμ »
οριστε και καποια αλλα που βρηκα μεσα στο χαος του σκληρου δισκου. σορρυ αν κατι εχει ξαναγραφτει.

Το  Πόρτο  Ρίκο  ήταν  υπό  την  ανεξαρτησία  των Αγγλων.
Το βάθος  της  διώρυγας  Παναμά  είναι  στα  άκρα  χαμηλό  και  στο  κέντρο  φθάνει  τα  520μ.  Γι΄  αυτό  τα  πλοία  που  διαβαίνουν  την  διώρυγα  ανεβαίνουν  την  διώρυγα  με  ελαττωμένη  ταχύτητα.  Κατόπιν  η  διώρυγα  είναι  κατηφορική  και  την  κατεβαίνουν  εύκολα.
Η  Λέσβος  βγάζει  και  μάρμαρα  όπως  είναι  το  άγαλμα  του  Ερμή.
Οι  αρχαίοι  Έλληνες   έσκαβαν  βαθιά  την  γη  και  έκτιζαν  εκεί  τα  σπίτια  τους.  Γι΄  αυτό  σήμερα  αναγκαζόμαστε  να  σκάβουμε  για  να  τα  βρούμε
Η  Οριστιάδα  χτίστηκε   κοντά  στον  ποταμό  Νέβρο.
Οι λίμνες της Ρωσίας είναι η λίμνη της Βεγγάλης που είναι τόσο μεγάλη και την λένε θάλασσα της Βεγγάλης. ΄Aλλες λίμνες είναι η Καραβαϊκή.
Στις  εύφορες  πεδιάδες,  καλλιεργείται  πολύ  η  γεωργία.
Η  Βουλγαρία  βρίσκεται  στο  δυτικοανατολικό  μέρος  της  Ευρώπης. 
Η  Βουλγαρία  έχει  ποταμούς,  βουνά,  πεδιάδες  κ.α.  Η  μορφή  του  εδάφους  της  είναι   πολύ   ωραία.
Ο  Αμαζόνιος  είναι  μεγάλος  ποταμός  και  ωφελεί  πολύ  την  Ελλάδα,  ο  μισός  χύνεται  στο  Αιγαίο  και  ο  άλλος  μισός  στο  Ιόνιο  πέλαγος.
Η Πάτμος είναι το νησί που ευρέθη η αποκάλυψη, επίσης λέγεται ότι στην Πάτμο έγραψε το ιερό ευαγγέλιο ο ευαγγελιστής Λουκάς.
Στην Πάτμο ο Ιωάννης ο πρόδρομος, έγραψε την αποκάλυψη.
Η νήσος Πάτμος είναι ιστορική, εκεί είναι η μονή του Ιωάννη του παθολόγου.
Στην Πάτμο έδρασε ο ευαγγελιστής Ιωάννης ο θεολόγος.
Την Πάτμο την επισκέπτονται πολλοί ξένοι, διότι έχει τον Ιωάννη τον Χρυσόστομο σε λείψανο.
Στην Πάτμο υπάρχει η μονή του Γρηγορίου του θεολόγου.
Στην Πάτμο υπάρχει η μονή του Ιωάννη του προδρόμου και ο ίδιος έγραψε την αποκάλυψή του.
Στην Πάτμο υπάρχει η μονή ενός αγίου που έγραψε την ιεραποστολή.
Στην Πάτμο έγραψε ο Ευαγγελιστής Ιωάννης την αποκεφάλιση του Ιωάννη.
Πρωτεύουσα της Αιγύπτου είναι το Τόκιο, με ωραία κτίρια, πυραμίδες, αγάλματα κ.λ.
Η συγκοινωνία στην Αίγυπτο είναι αναπτυγμένη, μία γραμμή ξεκινά από το Κάιρο και πηγαίνει στην Ιρλανδία.
Η σπουδαιότερη πόλη της Αιγύπτου είναι το Ελ Αλαμέιν, όπου πολέμησαν στον β΄ παγκόσμιο πόλεμο οι σύμμαχοι και οι Έλληνες μαζί και νίκησαν τους Γερμανούς στην Καισαρεία.
Η  συγκοινωνία στην Αίγυπτο είναι πολύ καλή με πλωτούς σιδηροδρόμους.
Οι κάτοικοι της Αιγύπτου είναι παλιός λαός, γνώρισε την πυξίδα, δεν έκανε μεγάλη πρόοδο όπως οι Ευρώπη και η Αμερική. Αλλά παρ΄ όλα αυτά η Αίγυπτος έχει ωραία έργα όπως το Σινικό τείχος το οποίο έκαναν για να προφυλάσσονται από τους επιδρομείς Μογγόλους.
Η συγκοινωνία της Αιγύπτου δεν είναι αναπτυγμένη, λόγω του άμμου και γίνεται με ελικόπτερα.
Η Αίγυπτος έχει έκταση 35000 κατοίκους.
Τα βουνά της Ιβηρικής χερσονήσου είναι η Σιέρα Νεβάδα και το φαλακρό και είναι στρογγυλοποιημένα από την ευκλείδεια πτύχωση.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μαργαριτάρια!
« Απάντηση #1216 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 06:25:09 μμ »
bitch περιμένω.. (ρώτα συντονιστές πως επισυνάπτεται αρχείο, κάνε το .jpeg).

adigoni είδες που τα παιδιά τελικά κάτι ήξεραν;  :P


ααααα κι εγώ περίμενα να μου γράψεις εσύ ....θα ρωτήσω λοιπον και θα το ανεβάσω την Πέμπτη - αύριο έχω σεμινάριο οποτε δε θα ειμαι στη δουλειά! :)

Κάτι ξεχάσαμε;  ::)


ωρέ, όντως το ξέχασα !! ( έχουμε και μια ηλικία είμεθα και ξανθές). Θα προσπαθησω να το θυμηθώ αύριο.

Λοιπον, υπάρχει βιβλίο με όλα τα μαργαριτάρια μαζεμένα : μιλαμε για ψυχοθεραπεία και νέο συκώτι ώσπου να φτάσεις στην τελευταία σελίδα . Το βιβλίο τιτλοφορείται : είτε παίδες ελλήνων ( είτε παίδες βαρβάρων).

Το χα αγοράσει κάτι χρόνια πριν, το χα δανείσει σ έναν γνωστό κι έκτοτε ακόμα περιμένω να μου το ξαναδώσει. Μου φαίνεται θα πάω να το ξανα-αγοράσω!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Μαργαριτάρια!
« Απάντηση #1217 στις: Νοέμβριος 05, 2012, 06:12:26 μμ »
Κάποια μαργαριταράκια-σαρδαμάκια που ειπώθηκαν αυτές τις μέρες και τα θυμάμαι...
Τα πρωτάκια ζωγραφίζουν και ακούγεται μια φωνή: Βρε Μαρία, σου έχω ξαναπεί μην παίρνεις τις ξυμπολογιές μου!! ;D ;D
Εγώ σε μαθητή έκτης: Γιώργο, κάνε μια αναγνώριση του ρήματος θα πλυθούμε....
Κάνει με δυσκολία ο Γιώργος την αναγνώριση και τον ρωτάω: πώς είναι το ρήμα στον Ενεστώτα;;
Γιώργος: πλύνομαι! ;D ;D
Ξανά ένα πρωτάκι, η Μαρία... Κυρία θα ντυθώ παραμυθάκι!
Σκέφτομαι εγώ, στις απόκριες εννοεί;; Και συνεχίζει η Μαρία: και θα φοράω και νυφικό!!
Εννοούσε παρανυφάκι!! ::) ;D ;D ;D ;D ;D
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159911
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 566
Σύνολο: 578

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.143 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.