*

Αποστολέας Θέμα: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας  (Αναγνώστηκε 12666 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Εκεί που νόμιζα ότι είχα βγάλει άκρη...όχι!!! άντε πάλι από την αρχή.

Λοιπόν παλεύω από τότε που διορίστηκα (1 Σεπτ) να προσκομίσω τα σωστά χαρτιά στη δευτεροβάθμια για να αναγνωριστεί η προϋπηρεσία μου από ΙΕΚ και ΤΕΙ. Αρχικώς μου δόθηκε η εντύπωση-και την έγραψα και εδώ στο φόρουμ-ότι πρέπει να τους πας χαρτί που να φαίνεται πράξη πρόσληψης και απόλυσης και σύνολο ωρών. Αφού λοιπόν ζάλισα τη γραμματέα του ενός τμήματος ΤΕΙ που δούλεψα, παίρνω στο χέρι το πολυπόθητο χαρτί και το πάω στη δευτεροβάθμια. Όχι μόνο δεν το δεχτηκαν, αλλά μου έγβαλαν "off" και το χαρτί του ΙΕΚ, το οποίο είχαν δεχτεί πριν μια βδομάδα!!! Και μου δίνει η υπεύθυνη ένα χαρτί του υπουργείου που εξηγεί το τι και πως-αν εσύ είσαι εκπαιδευτικός ωρομίσθιος σε δυο και τρία διαφορετικά ιδρύματα, πρέπει να τους πας αναλυτικό χαρτί ανά μήνα του κάθε ακαδημαΙκού έτους για να κάνουν την αναγωγή. Αγανάκτησα τόσο πολύ που της είπα στο τέλος "ξεχασέ το, ας μην αναγνωριστεί ποτέ η προϋπηρεσία μου!" και με κράτησε αυτή, λέγοντας προς Θεού, ΠΡΕΠΕΙ να αναγνωρίζεται η προϋπηρεσία του καθηγητή (αλλά με λίγα λόγια αν δεν είναι διατυπωμένη ΑΚΡΙΒΩΣ όπως τη θέλουμε εμείς, δεν τη δεχόμαστε)

α) όλα τα σχετικά χαρτιά τα έχω διαθέσιμα και μπορώ να τα σκανάρω και να τα στείλω σε όποιον βρίσκεται στην ίδια θεση με μένα (μπορεί να καθυστερήσω 2-3 μέρες γιατί πήζω όμως)
β) ρε παιδιά, υπάρχει κανένας από σας που να του δέχτηκαν χαρτί από ΤΕΙ; Πως ήταν διατυπωμένο; Μόνο εδώ μας ζαλίζουν;
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 22, 2006, 02:46:54 μμ »
Και μένα μου απέρριψαν προϋπηρεσία μου από ΤΕΙ λόγω λανθασμένης διατύπωσης. Έχει κανείς το «σωστό» χαρτί να το σκανάρει να μας το δείξει;  :-\

Αποσυνδεδεμένος bluebell

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 22, 2006, 03:22:24 μμ »
εχω δουλέψει στην ΑΣΕΤΕΜ ΣΕΛΕΤΕ και τη δεχτηκαν την προυπηρεσια μου. θελετε να σας στειλω τα χαρτια μου να δειτε πως ηταν;

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 22, 2006, 03:25:32 μμ »
έχω Doctor, έχω! Αυτό δεν έγραψα;
Είδα με τα ίδια μου τα μάτια βεβαίωση του ΤΕΙ που τη δέχτηκαν!!!
Σιγά μην έφευγα χωρίς κόπια! (με καλυμμένα φυσικά τα στοιχεία του ενδιαφερόμενου)
Θα στη στείλω αργότερα 8)
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος corsair05

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 24, 2006, 04:42:48 μμ »
Συγνώμη για το άσχετο του θέματος αλλα τι χρειάζεται να εχει κανείς για δούλεψει σε ΤΕΙ?

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 24, 2006, 08:08:56 μμ »
Συγνώμη για το άσχετο του θέματος αλλα τι χρειάζεται να εχει κανείς για δούλεψει σε ΤΕΙ?
Έχω γνωστούς που δούλευαν σε ΤΕΙ,τους οποίους τους πήραν χωρίς να έχουν κάποια προϋπηρεσία...Νομίζω εξαρτάται τόσο από τις αιτήσεις όσο και από τις ανάγκες της σχολής...Σου παραθέτω μία παλιότερη προκήρυξη
ΓΙΑ ΤΟ  ΤΜΗΜΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ
Α. Τομέας Γενικών Επιστημών
Β) Αντικείμενα διδακτικής απασχόλησης για Εργαστηριακούς Συνεργάτες

Πληροφορική (Υπεύθυνοι λειτουργίας Υπολογιστικού κέντρου Η/Υ με πείρα Windows NT  ΚΑΙ Windows XP)

ΓΙΑ ΤΟ  ΤΜΗΜΑ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΙΑΣ
ΤΟΜΕΑΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΩΝ
Αντικείμενα διδακτικής απασχόλησης για Επιστημονικούς και για Εργαστηριακούς Συνεργάτες:
Πληροφορική Ι, ΙΙ (4 ώρες θεωρία)

ΓΙΑ ΤΟ  ΤΜΗΜΑ ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ

Β) Αντικείμενα διδακτικής απασχόλησης για Εργαστηριακούς Συνεργάτες

Εφαρμογές Η/Υ και Νέων Τεχνολογιών στη Λογοπαθολογία  (εργαστήριο – 2ω/εβδ)

Β.  Εργαστηριακοί Συνεργάτες  Τ.Ε.Ι.:
α)  Κατοχή τίτλου μεταπτυχιακών  σπουδών
β) Πέντε τουλάχιστον  έτη επαγγελματικής δραστηριότητας αντίστοιχης του επιπέδου  σπουδών, σε αντικείμενο σχετικό  με την ειδικότητα της θέσης που προκηρύσσεται από τη λήψη του βασικού πτυχίου ή διπλώματος. Η ανωτέρω επαγγελματική δραστηριότητα μπορεί να περιλαμβάνει μέχρι δύο έτη  διδακτικό
Έργο σε Πανεπιστήμια ή Τ.Ε.Ι. ή ομοταγή ιδρύματα του εξωτερικού.
γ)  Τεκμηριωμένη ικανότητα υπεύθυνης εφαρμογής επιστημονικών γνώσεων και τεχνολογικών μεθόδων ή εκτέλεσης τμήματος ερευνητικού έργου κατάλληλου  επιπέδου στην ειδικότητα της θέσης που προκηρύσσεται.
Σε περίπτωση προκηρύξεων που οι υποψήφιοι δεν  διαθέτουν τα προσόντα των προηγούμενων  παραγράφων (Α,Β), επιτρέπεται η ανάθεση, με ωριαία αντιμισθία, διδακτικού έργου σε υποψήφιους που κατέχουν τουλάχιστον τον αντίστοιχο βασικό τίτλο σπουδών και διδακτορικό δίπλωμα προκειμένου περί Επιστημονικών Συνεργατών.
ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ  ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ
1.Αίτηση (έντυπο χορηγείται από τις Γραμματείες των Τμημάτων και από την ιστοσελίδα του Τ.Ε.Ι. Στην αίτηση επισυνάπτεται   Υπεύθυνη Δήλωση την  οποία οι υποψήφιοι πρέπει να συμπληρώσουν με τα απαραίτητα στοιχεία.
1.Βασικοί  Τίτλοι  Σπουδών.
2.Πιστοποιητικό ξένης γλώσσας.
3.Πιστοποιητικό επαγγελματικής δραστηριότητας, θεωρημένο από τις κατά νόμο αρμόδιες αρχές.
4.Βιογραφικό σημείωμα και συνοπτική ανάλυση του συγγραφικού και    επιστημονικού έργου σε τρία τουλάχιστον αντίτυπα και υπεύθυνη δήλωση του άρθρου 8 του Ν.1599/86 στην οποία να δηλώνεται το  κύριο επάγγελμα και τα οικογενειακά  του  βάρη.
5.Γενικά  κάθε  στοιχείο (βιβλία,δημοσιεύσεις κ.λ.π.) που να αποδεικνύει τα προσόντα.
6.Πιστοποιητικό Γέννησης και εγγραφής στα μητρώα ή τα δημοτολόγια του Δήμου ή της Κοινότητας περί του τρόπου και χρόνου  κτήσης της    Ελληνικής Ιθαγένειας.
7.Υπεύθυνη δήλωση : Δηλώνω ότι δεν έχω καταδικαστεί ποτέ, για κανένα λόγο και από κανένα δικαστήριο της χώρας.
Πέρα από τα ανωτέρω ειδικά προσόντα οι υποψήφιοι πρέπει:
α) Να  είναι Έλληνες πολίτες και προκειμένου για αλλογενείς πολιτογραφηθέντες πρέπει να έχει περάσει ( 5ετία ) από την πολιτογράφηση.
β) Προκειμένου για άνδρες θα πρέπει να είναι γραμμένοι στα μητρώα αρρένων και να έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές  τους υποχρεώσεις ή να έχουν απαλλαγεί νόμιμα από αυτές και να μην έχουν κηρυχθεί ανυπότακτοι ή καταδικαστεί τελεσίδικα για λιποταξία. Προκειμένου για γυναίκες να είναι γραμμένες στο γενικό μητρώο των  δημοτών.
γ) Να μην  έχουν κώλυμα από ποινική καταδίκη, όπως αυτές προβλέπονται  στο άρθρο 8 του Ν. 2683/99 και να μην τελούν υπό απαγόρευση ή δικαστική αντίληψη.
δ) Γενικά να μην υπόκεινται στα κωλύματα διορισμού που αναφέρει ο  Ν. 2683/99.
Οι πολίτες των κρατών-μελών  της Ευρωπαϊκής Ένωσης, εκτός  των ανωτέρω δικαιολογητικών, οφείλουν να υποβάλλουν και πτυχίο ή  μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών Ελληνικού Α.Ε.Ι. ή απολυτήριο Ελληνικού Λυκείου ή εξαταξίου Γυμνασίου  ή πιστοποιητικό ελληνομάθειας Δ΄ επιπέδου από το  Κέντρο Ελληνικής Γλώσσας, από το οποίο θα αποδεικνύεται η πλήρης γνώση και άνετη χρήση της Ελληνικής  Γλώσσας.
Οι υποψήφιοι πρέπει να υποβάλλουν, μέσα σε αποκλειστική προθεσμία είκοσι (20) ημερών από την επόμενη της ημερομηνίας της τελευταίας δημοσίευσης της προκήρυξης αυτής στον  ημερήσιο τύπο αίτηση μαζί με όλα τα αναγκαία για την  κρίση  δικαιολογητικά, χωρίς να υπάρχει δυνατότητα  συμπλήρωσης των  δικαιολογητικών της προκήρυξης μετά την  κατάθεση και πρωτοκόλληση των  αιτήσεων υποψηφιότητας, παρά μόνο αν πρόκειται για διασαφηνιστικά  στοιχεία, που ζητήθηκαν συμπληρωματικά  από την οικεία εισηγητική επιτροπή  και αφορούν σε δικαιολογητικά που κατατέθηκαν εμπρόθεσμα.
Στις αιτήσεις των υποψηφίων πρέπει να αναφέρονται κατά σειρά προτίμησης οι ομάδες μαθημάτων. Οι υποψήφιοι Επιστημονικοί Συνεργάτες αναφέρουν και τη  σειρά προτίμησης του διδακτικού αντικειμένου.
Τα δικαιολογητικά πρέπει να  φέρουν αρίθμηση και να είναι τοποθετημένα σε  ειδικό φάκελο.
Επίσης τα δικαιολογητικά πρέπει να είναι θεωρημένα επίσημα από τις κατά  νόμο αρμόδιες  αρχές.
Τα  ξενόγλωσσα δικαιολογητικά πρέπει να συνοδεύονται  από επίσημες μεταφράσεις του Ελληνικού  Υπουργείου Εξωτερικών ή Ελληνικής διπλωματικής  αρχής στο Εξωτερικό. Επιπλέον οι τίτλοι σπουδών του Εξωτερικού πρέπει να συνοδεύονται  από πράξη  ή  βεβαίωση του κατά νόμο  αρμοδίου οργάνου με την  οποία αναγνωρίζονται ως ισότιμοι προς  τους  απονεμόμενους από τα Ελληνικά Εκπαιδευτικά Ιδρύματα.
Οποιοδήποτε από τα παραπάνω δικαιολογητικά υποβληθεί σε φωτοαντίγραφο, αυτό θα πρέπει να είναι νόμιμα επικυρωμένο.
Επισημάνσεις για την κατάθεση αιτήσεων από τους ενδιαφερόμενους:
I.Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να προμηθευτούν τις αιτήσεις για την υποβολή δικαιολογητικών για τις θέσεις των ΕΡ.ΔΙ.Π., Επιστημονικών Συνεργατών, Εργαστηριακών Συνεργατών και Ε.Ε.Μ. από τις Γραμματείες των Τμημάτων και από την ιστοσελίδα του Τ.Ε.Ι.
II.Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να ενημερωθούν για το πρόγραμμα σπουδών και το περιεχόμενο του μαθήματος ή μαθημάτων του αντίστοιχου Τμήματος που τους ενδιαφέρει είτε από ιστοσελίδα του Τ.Ε.Ι. είτε από το έντυπο πρόγραμμα σπουδών από τη γραμματεία του οικείου Τμήματος.
III.Όσοι ενδιαφερόμενοι έχουν υποβάλει φάκελο με τα απαραίτητα δικαιολογητικά το προηγούμενο έτος παρακαλούνται να υποβάλουν μόνο τα όποια συμπληρωματικά δικαιολογητικά και πιστοποιητικά έχουν προκύψει από την κατάθεση του φακέλου και μετά.

Αποσυνδεδεμένος lio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Τι Λωζάνη τι Κοζάνη
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 27, 2006, 04:46:27 μμ »
Επειδή έχω ρωτήσει και σε άλλο θέμα (και με έχουν γράψει κανονικά) μήπως έχει κανείς σας εμπειρία σε ΚΕΕ (ΙΔΕΚΕ) από πέρυσι; Αν ναι, μετράει η προυπηρεσία αυτή; θενκς!
«Ζήτω,ο Λεοναρτο ντα Βιτσι!»Ανονυμοσ

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • Global Moderator
  • Προχωρημένο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 138
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 27, 2006, 11:05:26 μμ »
Επειδή έχω ρωτήσει και σε άλλο θέμα (και με έχουν γράψει κανονικά) μήπως έχει κανείς σας εμπειρία σε ΚΕΕ (ΙΔΕΚΕ) από πέρυσι; Αν ναι, μετράει η προυπηρεσία αυτή; θενκς!

Lio όπως σου απάντησα και σε άλλο thread....προφανώς δεν γνωρίζει κάποιος για να απαντήσει...
Αυτός όμως δεν είναι λόγος να γεμίζεις με το ίδιο post όλα τα thread......

Αποσυνδεδεμένος ktmelos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 28, 2006, 01:05:05 πμ »
εσύ έχεις δίκιο που διαμαρτύρεσε για την ταλαιπορία, αλλά ξέρεις πόσοι έχουν προσκομίσει βεβαιώσεις μαϊμού; (που δυστυχώς μέχρι να αποκαλυφθεί η κομπίνα αναγνωρίστηκαν και τώρα άντε να βρεις άκρη).

Αποσυνδεδεμένος lio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Τι Λωζάνη τι Κοζάνη
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 28, 2006, 04:48:17 μμ »
Επειδή έχω ρωτήσει και σε άλλο θέμα (και με έχουν γράψει κανονικά) μήπως έχει κανείς σας εμπειρία σε ΚΕΕ (ΙΔΕΚΕ) από πέρυσι; Αν ναι, μετράει η προυπηρεσία αυτή; θενκς!

Lio όπως σου απάντησα και σε άλλο thread....προφανώς δεν γνωρίζει κάποιος για να απαντήσει...
Αυτός όμως δεν είναι λόγος να γεμίζεις με το ίδιο post όλα τα thread......

Now we' re getting somewhere  ;D
Και όμως το 1ο thread (εδώ κι 1 μήνα: ΙΔΕΚΕ) δε το είδε κανείς! Οι μόνιμοι που κάνετε αιτήσεις για το ΙΔΕΚΕ δε ξέρετε αν θα προσμετρηθεί η προυπηρεσία σας μισθολογικά; Τότε γιατί το κάνετε; Μόνο για τα λεφτά; Σαν επιμορφωτές σε άλλες ειδικότητες πληρωνεστε πολύ περισσότερα!
«Ζήτω,ο Λεοναρτο ντα Βιτσι!»Ανονυμοσ

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • Global Moderator
  • Προχωρημένο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 138
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 28, 2006, 09:47:52 μμ »
Επειδή έχω ρωτήσει και σε άλλο θέμα (και με έχουν γράψει κανονικά) μήπως έχει κανείς σας εμπειρία σε ΚΕΕ (ΙΔΕΚΕ) από πέρυσι; Αν ναι, μετράει η προυπηρεσία αυτή; θενκς!

Lio όπως σου απάντησα και σε άλλο thread....προφανώς δεν γνωρίζει κάποιος για να απαντήσει...
Αυτός όμως δεν είναι λόγος να γεμίζεις με το ίδιο post όλα τα thread......

Now we' re getting somewhere  ;D
Και όμως το 1ο thread (εδώ κι 1 μήνα: ΙΔΕΚΕ) δε το είδε κανείς! Οι μόνιμοι που κάνετε αιτήσεις για το ΙΔΕΚΕ δε ξέρετε αν θα προσμετρηθεί η προυπηρεσία σας μισθολογικά; Τότε γιατί το κάνετε; Μόνο για τα λεφτά; Σαν επιμορφωτές σε άλλες ειδικότητες πληρωνεστε πολύ περισσότερα!


Ε όχι αγαπητέ, αν και έχω κάνει αίτηση για τα ΚΕΕ δεν γνωρίζω αν θα μου προσμετρηθεί η προυπηρεσία μισθολογικά, και δεν είναι αυτό που με απασχολεί ιδιαίτερα τώρα....Θα με απασχολήσει αν και όταν με πάρουν......
Και φυσικά το κάνουμε για τα λεφτά......για τι άλλο θα το κάναμε......?
Και φυσικά αν έχεις πληροφορίες σχετικά με επιμορφωτές με μεγαλύτερη αμοιβή, δεν νομίζω να χάνεις και τίποτα να τις μοιραστείς μαζί μας... :) :) :) ;)

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 09, 2006, 12:25:18 πμ »
παιδιά, ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ!!! Κρατάω στα χέρια μου έγκυρες βεβαιώσεις και από τα τρία τμήματα ΤΕΙ που δούλεψα, και δεν μπορούν με τίποτα να τις απορρίψουν! Με αναλυτικές ώρες ανά μήνα, με πρόσληψη-απόλυση, κομπλέ!
Και διαπιστώνω επίσης ότι οι ώρες μου ανέρχονται μαζί με τα ΙΕΚ σε πάνω από 800!
Ο διευθυντής του σχολείου μου έδωσε ένα έντυπο του Υπουργείου (15-9-2006, Α.Π. 93953/Δ2) που εξηγεί αναλυτικά και με παραδείγματα πως υπολογίζεις και κάνεις την αναγωγή του τι ακριβώς θα προσμετρηθεί. Αναζητήστε το έντυπο, και αν δεν το βρείτε, τι να κάνω θα μπω στον κόπο να το σκανάρω και να το στείλω σε όποιον το χρειάζεται ;D
Αύριο πρωί τα πάω στη Δευτεροβάθμια, μαζί με υπεύθυνη δήλωση ότι θέλω μόνο ΤΣΜΕΔΕ (έβγαλα άκρη και μ΄αυτό) και ησυχάζω λοιπόν...και μενει μετά να βγάλω και το πιστοποιητικό υγείας...ελπίζω να μην έχεις κι αυτό περιπέτειες, γιατί σα να πήρε το μάτι μου σχετικό θέμα στην κατηγορία αυτή... :-\
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

Αποσυνδεδεμένος yannis_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 17, 2006, 12:37:54 πμ »
παιδιά, ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ!!! Κρατάω στα χέρια μου έγκυρες βεβαιώσεις και από τα τρία τμήματα ΤΕΙ που δούλεψα, και δεν μπορούν με τίποτα να τις απορρίψουν! Με αναλυτικές ώρες ανά μήνα, με πρόσληψη-απόλυση, κομπλέ!
Και διαπιστώνω επίσης ότι οι ώρες μου ανέρχονται μαζί με τα ΙΕΚ σε πάνω από 800!
Ο διευθυντής του σχολείου μου έδωσε ένα έντυπο του Υπουργείου (15-9-2006, Α.Π. 93953/Δ2) που εξηγεί αναλυτικά και με παραδείγματα πως υπολογίζεις και κάνεις την αναγωγή του τι ακριβώς θα προσμετρηθεί. Αναζητήστε το έντυπο, και αν δεν το βρείτε, τι να κάνω θα μπω στον κόπο να το σκανάρω και να το στείλω σε όποιον το χρειάζεται ;D
Αύριο πρωί τα πάω στη Δευτεροβάθμια, μαζί με υπεύθυνη δήλωση ότι θέλω μόνο ΤΣΜΕΔΕ (έβγαλα άκρη και μ΄αυτό) και ησυχάζω λοιπόν...και μενει μετά να βγάλω και το πιστοποιητικό υγείας...ελπίζω να μην έχεις κι αυτό περιπέτειες, γιατί σα να πήρε το μάτι μου σχετικό θέμα στην κατηγορία αυτή... :-\

Φίλε μου, ειλικρινά είμαι περίεργος να το δω αυτο το έγγραφο, γιατί ακούγονται πολλά για την προϋπηρεσία στα ΙΕΚ. Αν μπορείς να το στείλεις, θα με βοηθούσες πολύ. Η διεύθυνση μου είναι pontikidou@yahoo.gr. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 22, 2006, 02:54:32 πμ »
τώρα είδα το post φίλε/-η (γιατί yannis_k μεν nick, pontikidou to e-mail ;)) με την πρώτη ευκαιρία αν ακόμη ενδιαφέρεσαι θα το σκανάρω και θα στο στείλω :)
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159773
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 529
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 485
Σύνολο: 491

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.