*

Αποστολέας Θέμα: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;  (Αναγνώστηκε 90619 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sakis82

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #112 στις: Ιούλιος 22, 2006, 05:06:16 μμ »
Γιατί όμως να αποσύρουν τη συγκεκριμένη ανακοίνωση - απόφαση; Λογικά αφού αναφέρει ότι είναι υπογεγρμμένη θα ισχύει. Εγώ πιστεύω ότι αναφέρει το Νοέμβριο ώς μήνα διεξαγωγής του διαγωνισμού αφού η τελευταία επίσημη ενημέρωση από το ΥΠΕΠΘ σχετικά με το θέμα, αν θυμάμαι καλά, ήταν η συνέντευξη του υφυπουργού Γ.Καλού που δήλωσε ότι ο διαγωνισμός θα γίνει το τελευταίο Σαββατοκύριακο του Νοέμβρη. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:52:43 »

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #113 στις: Ιούλιος 22, 2006, 05:13:44 μμ »
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω κάτι: τις τελευταίες μέρες όλο και από περισσότερες πηγές "έπαιζε" ο Ιανουάριος. Είναι δυνατόν να του κάπνισε κάποιου και στα καλά καθούμενα, ενώ (ημι-) επίσημα ξέραμε για Νοέμβριο να ξεκίνησε να μιλάει για Ιανουάριο;
Ε, αν είναι, βγαίνω κι εγώ και λέω ότι, ξέρετε, έχω έγκυρες πληροφορίες ότι θα γίνει το Μάρτιο  ;D.
Δεν γίνεται, όμως, δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά, δεν λένε;;;

Αποσυνδεδεμένος sakis82

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #114 στις: Ιούλιος 23, 2006, 02:29:17 πμ »
Σήμερα το πρωί η alfavita δημοσίευσε μια ανακοίνωση για τον διαγωνισμό των εκπαιδευτικών στην εκπαιδευτική επικαιρότητα. Επειδη την έχουν αποσύρει την έχω δημοσιεύσει στο pde για να βγαλετε τα συμπεράσματα σας.

Τελικά την ανέβασαν ξανά την ανακοίνωση. Ενδεικτικά ο προηγούμενος διαγωνισμός ήταν για 2280 θέσεις πρωτοβάθμιας και 3669 θέσεις δευτεροβάθμιας συν 1658 θέσεις του διαγωνισμού των τεχνικών ειδικοτήτων και της πληροφορικής.

Αποσυνδεδεμένος GIANNIS_79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #115 στις: Ιούλιος 23, 2006, 09:21:08 μμ »
Συμφωνώ μαζί σου σου rica, και αισιοδοξώ τουλάχιστον, οι ημερομηνίες για την υποβολή δικαιολογητικών να είναι μέσα στο Σεπτέμβριο για να προλάβω να πάρω πτυχίο  :'(.Δίνω το τελευταίο μάθημα στις 5 Σεπτέβρη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:52:43 »

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #116 στις: Ιούλιος 24, 2006, 01:33:22 πμ »
Θεωρώ ότι θα αφήσουν περιθώρια και για εσάς που τελειώνετε Σεπτέμβρη. Το θέμα είναι, όμως, ότι δίνεις στις 5 το τελευταίο μάθημα, πότε όμως θα βγουν οι βαθμοί;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος sakis82

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #117 στις: Ιούλιος 24, 2006, 02:56:35 πμ »
Θεωρώ ότι θα αφήσουν περιθώρια και για εσάς που τελειώνετε Σεπτέμβρη. Το θέμα είναι, όμως, ότι δίνεις στις 5 το τελευταίο μάθημα, πότε όμως θα βγουν οι βαθμοί;;;;;;

Κι άντε πες βγήκαν οι βαθμοί, από τη γραφειοκρατεία της γραμματείας πως γλυτώνεις...

Στο τμήμα μου νομίζω ότι ο κανονισμός λέει ότι πρέπει σε δέκα μέρες να ανακοινωθούν οι βαθμοί. Το θέμα είναι ότι ακολουθεί και δεύτερη εξεταστική οπότε τα αποτελέσματα αναμένονται πιο έγκαιρα. Εγώ εξετάζομαι στο τελευταίο μου μάθημα στις 8/9 οπότε είμαι κι εγώ σε αγωνία...

Το θέμα είναι ότι αν είναι να γίνει ο διαγωνισμός το Νοέμβριο τότε η προκήρυξη πρέπει να βγει το συντομότερο δυνατο για να προλάβουν να επεξεργαστούν τις δεκάδες χιλιάδες αιτήσεις και να δώσουν αρκετό χρονικό διάστημα για την προετοιμασία των υποψηφίων. Εκτός αυτού κάπου διάβασα ότι φέτος η υποβολή αιτήσεων θα διαρκέσει μόλις 20 ημέρες απο τη δημοσίευση οπότε το βρισκω λίγο χλωμό να προλάβουμε εμείς που τελειώνουμε(ευελπιστώ) το Σεπτέμβρη που είναι και αμφίβολο αν θα γίνουν τελικά εξετάσεις λόγω καταλήψεων.

Αποσυνδεδεμένος GIANNIS_79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #118 στις: Ιούλιος 24, 2006, 11:33:35 πμ »
Απλά ελπίζω σε μια απίθανη συγκυρία ωστε να τα προλάβω όλα  ???.Τελικά είναι και επίσημα πλέον ο Νοέμβριος ο μήνας των παθών? πώς θα τα προλάβουν όλα σε μερικούς μήνες:
διορισμούς απο τον διαγωνισμό 2004, μεταθέσεις, επεξεργασία αιτήσεων, εκλογές κ.τ.λ 


Αποσυνδεδεμένος homeboy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20 - μάθε παιδί μου γράμματα
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #119 στις: Ιούλιος 27, 2006, 11:21:50 πμ »
Επίσης, σύμφωνα με τον υφυπουργό, ολοκληρώνονται οι διαδικασίες για τον επόμενο διαγωνισμό προσλήψεων στη δημόσια εκπαίδευση μέσω ΑΣΕΠ, ο οποίος θα γίνει στα μέσα του προσεχούς Δεκεμβρίου.

http://www.diorismos.gr/Dpages/news/viewnews.php?nid=2548
Μην αμφιβάλεις ποτέ γι'αυτόν που σου λέει ότι φοβάται! Να φοβάσαι, όμως πάντα αυτόν που σου λέει ότι δεν αμφιβάλει!

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #120 στις: Ιούλιος 27, 2006, 03:10:37 μμ »
Τώρα μιλάνε για Δεκέμβριο;;;;;; !!!!!!!!!!!!!!
Μπας και μας δουλεύουν ψιλό γαζί;;; >:(
Εγώ πλέον δεν πιστεύω Τ Ι Π Ο Τ Α αν δεν δω προκήρυξη. Έχει καταντήσει πλέον γερό σπάσιμο νεύρων το θέμα! Δεν τη παλεύω άλλο μ' αυτή την αγωνία. >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2006, 03:15:49 μμ από rica »

Αποσυνδεδεμένος sakis82

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #121 στις: Ιούλιος 27, 2006, 04:20:55 μμ »
Επίσης, σύμφωνα με τον υφυπουργό, ολοκληρώνονται οι διαδικασίες για τον επόμενο διαγωνισμό προσλήψεων στη δημόσια εκπαίδευση μέσω ΑΣΕΠ, ο οποίος θα γίνει στα μέσα του προσεχούς Δεκεμβρίου.

http://www.diorismos.gr/Dpages/news/viewnews.php?nid=2548
:D Τρίγωνα καλαντά μες στη γειτωνιά ήρθαν τα χριστούγεννα κι η πρωτοχρονια εειιι!  :D

Αποσυνδεδεμένος vassilis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα καλύτερα έρχονται ! ! ! (ΠΕ 02)
    • Προφίλ
    • http://dradio.gr
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #122 στις: Ιούλιος 27, 2006, 04:25:49 μμ »

 :D Τρίγωνα καλαντά μες στη γειτωνιά ήρθαν τα χριστούγεννα κι η πρωτοχρονια εειιι!  :D

Αληθώς ο Κύριος :D :D :D
<br />blog:adioristos <br /><br /><br />radio station dRadio

Αποσυνδεδεμένος sakis82

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #123 στις: Ιούλιος 27, 2006, 04:29:08 μμ »
Βρε λες να πάει Πάσχα; :D

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #124 στις: Ιούλιος 27, 2006, 05:18:49 μμ »

 :D Τρίγωνα καλαντά μες στη γειτωνιά ήρθαν τα χριστούγεννα κι η πρωτοχρονια εειιι!  :D

Αληθώς ο Κύριος :D :D :D

Εσένα σε βλέπω σταθερό στις απόψεις σου... αλλά δεν το κόβω να πάει τόσο μακριά η βαλίτσα. Καλά θα'ταν αλλά....

Αποσυνδεδεμένος sakis82

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #125 στις: Ιούλιος 27, 2006, 05:47:55 μμ »

 :D Τρίγωνα καλαντά μες στη γειτωνιά ήρθαν τα χριστούγεννα κι η πρωτοχρονια εειιι!  :D

Αληθώς ο Κύριος :D :D :D

Εσένα σε βλέπω σταθερό στις απόψεις σου... αλλά δεν το κόβω να πάει τόσο μακριά η βαλίτσα. Καλά θα'ταν αλλά....

Θα άντεχες δηλαδή άλλους τοσους μήνες αγωνίας μόνο και μόνο για να βγάλεις την ύλη; Εγώ πιστεύω ότι πότε δεν θα είσαι, κι εσυ κι ολοι, 100% έτοιμη για τον διαγωνισμό. Μια ψυχή που είναι να βγει ας βγει να τελειώνουμε. Βέβαια με μια μικρή καθυστέριση ακόμα, να παρω κι εγώ (κι όσοι έχασαν την εξεταστική) το παλιόχαρτο! ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162210
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 473
Σύνολο: 483

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.052 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.