*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 771709 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tina06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #196 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 02:29:14 μμ »
Ένα καλό και σχετικά εύκολο βιβλίο για Ε Class είναι το Choices E Class από εκδόσεις Burlington. Για Advanced μια καλή ιδέα ίσως είναι το Upstream Advanced C1 από Express Publishing.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:02:28 »

Αποσυνδεδεμένος marisia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #197 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 11:46:47 μμ »
Καλησπέρα! θα αναλαβω μια κοπέλα 4 ώρες τη βδομάδα για να δώσει lower. H κοπέλα δεν θα έχει πολύ χρόνο για διάβασμα γι αυτο κ κάνει ιδιαίτερα(μέχρι πέρσι πήγαινε φροντιστήριο). Της πρότεινα να δώσει το edexcel για ποιο εύκολο. Πέρσι έκαναν το outsiders ένα βιβλίο για skills κ καθόλου γραμματική (μόνο μέσα από το βιβλίο).Τι μου προτείνετε? Να συνεχίσω την ίδια σειρά? με γραμματική να της κάνω?please help :-\

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #198 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 09:54:07 πμ »
Καλησπέρα! θα αναλαβω μια κοπέλα 4 ώρες τη βδομάδα για να δώσει lower. H κοπέλα δεν θα έχει πολύ χρόνο για διάβασμα γι αυτο κ κάνει ιδιαίτερα(μέχρι πέρσι πήγαινε φροντιστήριο). Της πρότεινα να δώσει το edexcel για ποιο εύκολο. Πέρσι έκαναν το outsiders ένα βιβλίο για skills κ καθόλου γραμματική (μόνο μέσα από το βιβλίο).Τι μου προτείνετε? Να συνεχίσω την ίδια σειρά? με γραμματική να της κάνω?please help :-\

Ποτε θα δωσει;

Αποσυνδεδεμένος marisia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #199 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 11:23:51 πμ »
Τον Μαιο κ θέλει να τελειώνει γιατι κάνει πρωταθλητισμό και δεν θα έχει χρόνο. Είναι όμως έξυπνη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:02:28 »

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #200 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 11:32:17 πμ »
Για το edexcel δεν ξερω και πολλα.

Αν θελεις ecce, καντε το smart ecce του μπετση, εχει 12 κεφαλαια και θα παρει περιπου 24 μαθηματα.
Μπορεις να κανεις και τεστ συγχρονως απο καποιο κεφαλαιο και μετα.

Εχει μεσα λεξιλογιο, γραμματικη, speaking, εκθεση.

Μετα τα Χριστουγεννα ξεκινηστε εντατικα τεστ.

Επισης, προτεινω και το ΚΠγ αν σε ενδιαφερει.

Αποσυνδεδεμένος marisia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #201 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 11:48:18 πμ »
το ecce και το κρατικο της φαίνονται δύσκολα, Της τα προτεινα αλλά θέλει το edexcel

Αποσυνδεδεμένος gwgwka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #202 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 10:58:02 πμ »
Το έχω δουλέψει, αλλά δεν θα το πρότεινα για 3 λόγους.1)Είναι παλιό, δεν κάνει καθόλου motivation στα παιδιά.2) Το κομμάτι του warm up είναι για κλάματα.3)Το speaking γίνεται σε δυάδες μαθητών, δηλ δεν βολεύει για ιδιαίτερο, αλλά ακόμα και σε τάξη δεν μου άρεσε.Αντίθετα, τα heroes, και team up τα βρίσκω καλύτερα.Αν και τα τελευταία πάλι χάνουν πόντους στο speaking.


Καλημέρα.Λοιπόν πήρα το Without Borders στα χέρια μου και θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα έθεσες. Μάλλον θα καταλήξω  σε κάποιο άλλο βιβλίo, και μάλλον θα δουλέψω το cool english. Πιστεύω ότιθα του κεντρίσει το ενδιαφέρον περισσότερο.
Ευχαριστώ και πάλι :D

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #203 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 07:30:34 μμ »
Γεια σας!!χρειάζομαι βοήθεια για ένα παιδάκι που θα μπει b senior,πέμπτη δημοτικού.Είναι πολύ έξυπνη κ αρκετά  καλή γενικά απ' όσο είδα ,αλλά δεν μπορεί καθόλου να κάτσει ..το πολύ 45 λεπτά...Επίσης,δεν της αρέσει καθόλου η γραμματική.Η μητέρα της είπε οτι θέλει να κάνουμε πιο "ελεύθερο" μάθημα,να δουλεύουμε με ιστορίες και τέτοια κ τη γραμματική.Έχετε κάποιο βιβλίο να προτείνετε?Κάτι σε readers,κάποιο site,οτιδήποτε γιατί αυτά που έχω δεν επαρκούν για να βγάζω όλο το μάθημα....

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #204 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 10:21:41 μμ »
Hello! Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Θα ξεκινήσω ένα ιδιαίτερο όπου το παιδάκι (αγόρι) πηγαίνει τετάρτη δημοτικού και έχει κάνει αγγλικά μόνο στο σχολείο. Δεν έχω δει ακόμη πιο βιβλίο έκανε. Επίσης, είχε κάνει αγγλικά και στην πρώτη δημοτικού σε ιδιωτικό σχολείο. Γενικά σκέφτομαι να το ξεκινήσω Junior B. Ποιο βιβλίο προτείνετε? Τα βιβλία που ήδη έχω είναι Junior A ή Junior A+B. Είμαι ανάμεσα στο Our Town της Burlington, Junior Smarties (Litera) kai Dippy's Adventures (new Editions) από τα οποία έχω μόνο της Junior A. Αν έχετε αυτά τα βιβλία σε Junior B, θα ήθελα τη γνώμη σας. Ευχαριστώ! ;)
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #205 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 10:53:17 μμ »
Για γραμματική C Class, με τους κανόνες στα Ελληνικά, Profile Μποκουβάλα, Functional Grammar, ή Grammar Way?
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #206 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 11:17:30 μμ »
Hello! Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Θα ξεκινήσω ένα ιδιαίτερο όπου το παιδάκι (αγόρι) πηγαίνει τετάρτη δημοτικού και έχει κάνει αγγλικά μόνο στο σχολείο. Δεν έχω δει ακόμη πιο βιβλίο έκανε. Επίσης, είχε κάνει αγγλικά και στην πρώτη δημοτικού σε ιδιωτικό σχολείο. Γενικά σκέφτομαι να το ξεκινήσω Junior B. Ποιο βιβλίο προτείνετε? Τα βιβλία που ήδη έχω είναι Junior A ή Junior A+B. Είμαι ανάμεσα στο Our Town της Burlington, Junior Smarties (Litera) kai Dippy's Adventures (new Editions) από τα οποία έχω μόνο της Junior A. Αν έχετε αυτά τα βιβλία σε Junior B, θα ήθελα τη γνώμη σας. Ευχαριστώ! ;)

Καλύτερα junior b να μην μένει πίσω στις τάξεις.Θα πρότεινα Our Town (γενικά έχω μια προτίμηση στα βιβλία της Burlington) έχω δει για junior A &μου φάνηκε καλό.Το Junior Smarties (Litera) δε με τραβηξε.Το Dippy's Adventures (new Editions) δεν το ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #207 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 12:12:19 πμ »
Hello! Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Θα ξεκινήσω ένα ιδιαίτερο όπου το παιδάκι (αγόρι) πηγαίνει τετάρτη δημοτικού και έχει κάνει αγγλικά μόνο στο σχολείο. Δεν έχω δει ακόμη πιο βιβλίο έκανε. Επίσης, είχε κάνει αγγλικά και στην πρώτη δημοτικού σε ιδιωτικό σχολείο. Γενικά σκέφτομαι να το ξεκινήσω Junior B. Ποιο βιβλίο προτείνετε? Τα βιβλία που ήδη έχω είναι Junior A ή Junior A+B. Είμαι ανάμεσα στο Our Town της Burlington, Junior Smarties (Litera) kai Dippy's Adventures (new Editions) από τα οποία έχω μόνο της Junior A. Αν έχετε αυτά τα βιβλία σε Junior B, θα ήθελα τη γνώμη σας. Ευχαριστώ! ;)

Καλύτερα junior b να μην μένει πίσω στις τάξεις.Θα πρότεινα Our Town (γενικά έχω μια προτίμηση στα βιβλία της Burlington) έχω δει για junior A &μου φάνηκε καλό.Το Junior Smarties (Litera) δε με τραβηξε.Το Dippy's Adventures (new Editions) δεν το ξέρω.

Ευχαριστώ! Κι εμένα αυτό το βιβλίο μ'αρέσει καλύτερα. Ο εκδοτικός Burlington Θα στείλει σπίτι δωρεάν??
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #208 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 12:25:36 πμ »
Στέλνει μέχρι 2 βιβλία τη χρονιά.Αν δε θες για κάποια άλλη τάξη ρώτα αν εκτος από το Teacher's book μήπως σου στείλει και τα class cd ή flashcards.Εγώ ήθελα για δύο τάξεις κ μου έστειλε τα 2 Teacher's κ τώρα ψάχνω τα cd.

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #209 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 12:59:50 πμ »
Στέλνει μέχρι 2 βιβλία τη χρονιά.Αν δε θες για κάποια άλλη τάξη ρώτα αν εκτος από το Teacher's book μήπως σου στείλει και τα class cd ή flashcards.Εγώ ήθελα για δύο τάξεις κ μου έστειλε τα 2 Teacher's κ τώρα ψάχνω τα cd.

Ok, thanks!!!
ΠΕ06

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 739
Σύνολο: 741

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.