*

Αποστολέας Θέμα: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές  (Αναγνώστηκε 344664 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε08
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #462 στις: Ιούλιος 28, 2009, 02:17:13 μμ »
geia sou efi a!Μολις σημερα μιλησα μαζι τους και μου ειπαν "βεβαιως αναγνωριζεται,ανηκει στο παν. θεσσαλιας"!παρε τηλ να δεις για θεσεισ!αν καποιος τοχει παρακολουθησει μπορει να μας πεισ απο πρωτο χερι,βεβαια! ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:33:27 »

Αποσυνδεδεμένος thCnd

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #463 στις: Ιούλιος 28, 2009, 02:21:04 μμ »
Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Πήρα και εγώ τηλ και μου το είπαν.Μπορούμε όμως να είμαστε σίγουρες?Στο υπουργείο που πήρα και εκεί τηλ δεν ήξεραν σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος mim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε08
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #464 στις: Ιούλιος 28, 2009, 02:30:16 μμ »
Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Πήρα και εγώ τηλ και μου το είπαν.Μπορούμε όμως να είμαστε σίγουρες?Στο υπουργείο που πήρα και εκεί τηλ δεν ήξεραν σίγουρα.

αυτο το "δεν ηξεραν σιγουρα"...τι φοβερο βρε παιδι μου...ποιος ξερει τοτε? >:( ....ααχχχ!θα παρω κι εγω στο γραφειο ειδικης κι αν εχω κατι αλλο θα σου πω!παντως αν γνωριζει καποιος στο forum ,περιμενουμε και τη δικη του αποψη! :)

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #465 στις: Ιούλιος 28, 2009, 02:36:36 μμ »
τα σεμινάρια παίρνουν  έγκριση κατά τη διάρκεια ή στο τέλος κάθε χρονιάς και όχι πριν ξεκινήσουν. το ξέρω γιατί εγώ κανω του Αιγαίου και πήρε την έγκριση πριν 2-3 βδομάδες. Κάθε χρονο άλλωστε ισχύει και κάτι άλλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:33:27 »

Αποσυνδεδεμένος thCnd

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #466 στις: Ιούλιος 28, 2009, 02:41:56 μμ »
Ναι σίγουρα,είναι λογικό αυτό που λες.Απλά θα μπορούσε να απαντήσει κάποιος που έχει παρακολουθήσει τα αντίστοιχα σεμινάρια προηγουμένων ετών που είχε διοργανώσει το τμήμα ειδικής αγωγής του Βόλου.

Αποσυνδεδεμένος vikimak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #467 στις: Ιούλιος 29, 2009, 07:10:13 μμ »


Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.
Προέρχομαι απο εναν τελείως διαφορετικό χώρο απο τον δικό σας.
Σπουδάζω ακόμα ψυχολογία στο Πάντειο Πανεπιστήμιο απλά μ'αρέσει απο τώρα να ψάχνομαι για διάφορα.
Επειδή πρόκειται να κάνω πρακτική σε σχολείο ειδικής αγωγής, θα ήθελα να με διαφωτίσετε αν τα εν λόγω σεμινάρια αφορούν και εμένα το ίδιο.
Που θα μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω. Ξέρω οτι οι δικές μας προκηρύξεις είναι ελάχιστες γενικά, απλά το όνειρό μου είναι να ασχοληθώ με αυτά τα τόσο ιδιαίτερα και χαρισματικά παιδιά (μιλάω απο προσωπική πείρα).
Ζητώ συγνώμη αν σε κάποιους φανώ άσχετη σε αυτό το forum.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι στον καθένα ξεχωριστά μέσα απο την καρδιά μου, τα καλύτερα..

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #468 στις: Ιούλιος 29, 2009, 10:17:03 μμ »
vikimak κάλη συνέχεια με τις σπουδες σου. Κολλητή μου φίλη συνάδελφος σου δουλεύει σε κέντρα ειδικής αγωγής ως ψυχολογος με μεταπτυχιακό στον αυτισμό και έκανε φέτος και σεμινάριο "ειδικευσης" στην ειδική αγωγή ωστε να έχει ένα προσόν για να διοριστεί σε αυτές τις λίγες θέσεις >:( >:( που βγαίνουν για τους ψυχολόγους σε ΣΜΕΑ αρα λογικά θα σου είναι χρήσιμο! Δεν γνωρίζω αν είναι και για σας προαπαιτούμενο έστω ένα σεμινάριο για να σας πάρουν. Πριν αποφασίσεις να ξεκινήσεις ένα απο αυτά να ρωτήσεις το Υπουργειο Παιδείας αν σου χρειάζεται και αν το συγκεκριμένο που θα κάνεις είναι αναγνωρισμένο!

Αποσυνδεδεμένος Nastazia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #469 στις: Ιούλιος 30, 2009, 11:45:23 μμ »
Καλησπέρα,
θα ήθελα να ρωτήσω αν κανείς έχει παρακολουθήσει το σεμινάριο που διοργανώνει Το Εργαστήριο Νευροψυχολογίας του Τμήματος Ειδικής Αγωγής (ΠΤΕΑ) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σε Αθήνα και Βόλο?Αναγνωρίζεται από το υπουργείο ως ετήσιο σεμινάριο?


Παρακολούθησα φέτος το σεμινάριο στο οποίο αναφέρεσαι. Αναγνωρίζεται κανονικά από το υπουργείο ως ετήσιο σεμινάριο. Πριν λίγες μέρες έκανα τα χαρτιά μου για την ειδική αγωγή και μου το δέχτηκαν χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος plits

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #470 στις: Ιούλιος 31, 2009, 09:53:21 πμ »
Παίρνουν τελικά ωρομίσθιους ή αναπληρωτές με τα σεμινάρια αυτά;για φιλολόγους -ξέρει μήπως κανείς;

Αποσυνδεδεμένος mim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε08
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #471 στις: Ιούλιος 31, 2009, 07:28:03 μμ »
Καλησπέρα,
θα ήθελα να ρωτήσω αν κανείς έχει παρακολουθήσει το σεμινάριο που διοργανώνει Το Εργαστήριο Νευροψυχολογίας του Τμήματος Ειδικής Αγωγής (ΠΤΕΑ) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σε Αθήνα και Βόλο?Αναγνωρίζεται από το υπουργείο ως ετήσιο σεμινάριο?


Παρακολούθησα φέτος το σεμινάριο στο οποίο αναφέρεσαι. Αναγνωρίζεται κανονικά από το υπουργείο ως ετήσιο σεμινάριο. Πριν λίγες μέρες έκανα τα χαρτιά μου για την ειδική αγωγή και μου το δέχτηκαν χωρίς κανένα πρόβλημα.

ευχαριστουμε για τη θετικη απαντηση !!! :Dνασαι καλα nastazia και καλη συνεχεια !!!

Αποσυνδεδεμένος jpapaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #472 στις: Αύγουστος 02, 2009, 11:21:55 πμ »
Νεο σεμιναριο στην ειδικη αγωγη διοργανωνουν ΜΕΥ-ΚΕΑΤ απο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ 2009 εως ΙΟΥΝΙΟ 2010 στην Αθηνα

Αποσυνδεδεμένος petinoss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #473 στις: Αύγουστος 04, 2009, 12:50:46 μμ »
kalimera!!!
tha ithela na rotiso tin sxoliki xronia pou mas perase ektos apo ta seminaria eidikis agogis pou diorganose to panepistimio thesalias pios allos foreas ekane seminaria ta opoia teliosan ton iounio tou 2009;
sas euxaristo!!!

Αποσυνδεδεμένος BALLET

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #474 στις: Αύγουστος 04, 2009, 09:55:51 μμ »
Παίρνουν τελικά ωρομίσθιους ή αναπληρωτές με τα σεμινάρια αυτά;για φιλολόγους -ξέρει μήπως κανείς;


Εγώ παρακολούθησα το σεμιναριο Του πανεπιστημίου μακεδονιας το2006-2007. στο μεταξύ με κάλεσαν αναπληρώτρια  στο τέλος Γενάρη, ωστόσο καταφερα και το ολοκλήρωσα.Την επόμενη χρονια που κατέθεσα τα χαρτιά μου και για τα ΣΜΕΑ  έφυγα  αναπληρώτρια σε  κανονικο σχολείο .Δεν με  καλεσαν  σε σχολείο Ειδικής  αγωγής σημειωτέον οτι είχα και BRAIL και ένα κύκλο  Νοηματικής.Αυτα απο την προσωπική μου εμπειρία .Αν καποιος αλλος εχει καποια πιο αισιόδοξη  απαντηση ας την παραθέσει
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2009, 09:57:43 μμ από BALLET »

Αποσυνδεδεμένος jpapaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #475 στις: Αύγουστος 05, 2009, 07:32:07 μμ »
kalimera!!!
tha ithela na rotiso tin sxoliki xronia pou mas perase ektos apo ta seminaria eidikis agogis pou diorganose to panepistimio thesalias pios allos foreas ekane seminaria ta opoia teliosan ton iounio tou 2009;
sas euxaristo!!!
ΙΑΤΡΙΚΗ(ΜΕΥ)-ΚΕΑΤ εκανε δυο σεμιναρια στην ΑΘΗΝΑ που τελειωσαν ΜΑΙΟ 2009 και ξεκινα καινουργιο Σεπτεμβριο 2009 εως Ιουνιο 2010

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 558
Σύνολο: 568

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.