*

Αποστολέας Θέμα: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές  (Αναγνώστηκε 344670 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gatopardaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #756 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 09:06:52 μμ »
vania για χαλάρωσε λίγο!Στην ειδική αγωγή οργανικές θέσεις δεν υπάρχουν για την ώρα.Ειναι λογικό τα κενα να καλύπτονται απο αναπληρωτές και ωρομίσθιους που ναι μπαινουν στους πίνακες είτε με σεμινάρια ειτε με μεταπτυχιακά.Για τα ειδικά σχολεια δεν ειπε τιποτα.Οποτε καλό ειναι να μη μιλάμε αμα δε ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:59:59 »

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #757 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 09:41:01 μμ »
ναι ειναι καλο να μη μιλαμε αν δεν ξερουμε και δεν ειμαστε σιγουροι.θα φανει απο βδομαδα.και τα σεμιναρια δεν τα κανουμε επειδη μας περισσευουν λεφτα ή επειδη εχουμε μεσο.απλα ειναι ενας εμμεσος τροπος.δεν τρωμε τη θεση κανενος.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #758 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 11:12:16 πμ »
αγαπητοι συναδελφοι ολα τα καναλια ανακοινωνουν τις  μεταρρυθμισεις που θα γινουν στα ειδικα σχολεια,πδσ,εκκλησιαστικα κ αλλου και εσεις λετε οτι δενιπει τιποτε????ψαξτε το λιγο.εγω γ το καλο σας το λεω.εσεις θα χασετε τα λεφτουδακια σας...καλα,για της ειδικης αγωγης  τον διαγωνισμο ασεπ και για τον ασεπ ως βασικο κριτηριο και το κλεισιμο παραθυρων δεν ακουσατε τιποτε????
οσον αφορα τον εμμεσο τροπο σας συγγνωμη αλλα αυτο που λες ειναι κατι λιγοτερο απο κατακριτεο...δλδ θα εκμεταλλευτουμε τα παιδακια με τα τοσα προβληματα αντι να κατσουμε τον κ@#$λο μας κατω να διαβασουμε για ασεπ???δλδ γιατι σε αυτην την χωρα οτι προσπαθουν καπου να μπουν με εμμεσο τροπο???αμενος τροπος δεν υπαρχει????

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #759 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 11:31:18 πμ »
δεν ειπαν τιιποτα για αλλαγες για   την ειιδικη αγωγη θα σε παρακαλεσω να μην λες κατιι ποου δ εν ισχυει που ακουσες για αλλαγες στην ειδικη αγωγη? για τιις δηλωσερις διαμαντοπουλου ναι ακουσαμε ολοι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:59:59 »

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #760 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 11:33:17 πμ »
και ποιος σου εξασφαλίζει το άριστα στον ΑΣΕΠ; διότι μόνο λίγοι ασεπίτες θα διορίζονται. δεν το κατάλαβες; μόνο οι ΑΡΙΣΤΟΙ! επιστροφή 11000 αποσπασμένων σημαίνει σχεδόν πληρότητα στα σχολεία! θα γίνονται ελάχιστοι νέοι διορισμοί. αυτά τα αποτελέσματα τα έφερε ο ΑΣΕΠ και οι κυβερνήσεις.

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #761 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 11:47:22 πμ »
το θεμα μας ειναι η ειδικη αγωγη και τα σεμιναρια αν κατααβα καλα

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #762 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 12:12:42 μμ »
μα και στην ειδική θα ισχύσουν τα ίδια. ΑΣΕΠ χωρίς προυπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #763 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 12:15:35 μμ »
μα και στην ειδική θα ισχύσουν τα ίδια. ΑΣΕΠ χωρίς προυπηρεσία.
ωραια ναι αυτο φαινετε οτι θα ισχυσει και τ εννεοις με το ποιος σου εξηασφαλιζει επιτυχια στοον ασεπ? δηλαδη ειναι σωστοτερο να μπαινανε καποιοι στα σεμα χωρις ασεπ αλλα μονο με σεμιναρια? εμενα αλ΄λο με απασχολει με τις νεες ρυθμισεις συμφερει καποιον να κανει σεμιναριο ειδικης αγωγης απο τη στιμγη πιου αν παρει προυπηρεσια σε σεμα αυτη δεν θα μετραει ουτε στους πινακες ουτε θα μπορει να την χρησιμοπιησηει για διορισμο ?

Αποσυνδεδεμένος bubuka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #764 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 01:57:41 μμ »
Εγώ από τη μικρή μου πέιρα, ένα πράγμα ξέρω. Αν κάποιος θέλει κάτι, το καταφέρνει!
Και γω κατά τη διάρκεια του μεταπτυχιακού μου δούλευα, στο εξωτερικό, full-time και τελείωσα. Δεν λέω ότι ήταν εύκολο. Ήταν πολύ δύσκολο. Αλλά το ήθελα και το έκανα. Το ίδιο έκαναν και πολλοί άλλοι φίλοι και γνωστοί μου, τόσο στο εξωτερικό όσο και στην Ελλάδα


αυτο προσπαθω να εξηγησω.στην ελλαδα δεν υπαρχει τετοιο μεταπτυχιακο, που να μπορεις δλδ να δουλευεις.το εαπ δεν εχει ειδικη αγωγη και ο βολος πεφτει λιγο μακρια οταν δουλευεις 10ωρα (και σαββατοκυριακο).μου ειπαν για ενα πανεπιστημιο στην αγγλια, θα το ψαξω
η επανασταση ξεκιναει απο μεσα μας

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #765 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:42:42 μμ »
μα ζουμε στην ιδια χωρα ή οχι????αν εσεις δεν ξερετε τι σας γινετε δικο σας προβλημα...δεν λεω κατι που δεν ακουσα ή δεν ειπωθηκε απλα εσεις ειστε ανενημερωτοι...καντε λοιπον οτι θελετε ... μετα απο 1 χρονο ομως μην κατηγορειτε τα πανεπιστημια και τους φορεις σεμιναριων οτι δηθεν εκλεψαν τα λεφτα σας γιατι εδω περα καποιοι οπως και εγω σας λεμε οτι ειναι ματαιο αν δεν εχετε επιτυχια στον ασεπ ή ορεξη για να διαβασετε σε ασεπ...το παραθυρο της ειδικης κλεινει για οσους δεν εχουν επιιτυχια σε ασεπ..αν θελετε να θωπευετε τα αυτια σας καντε το..εμενα δεν με ενδιαφερει...εγω να ενημερωσω θελω αλλα μαλλον εδω εσεις θελετε να ακουτε οτι ενα σεμιναριο θα σας διορισει...καντε ονειρα λοιποιν αναμεταξυ σας αφου δεν καταλαβαινετε. . .

Αποσυνδεδεμένος gatopardaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #766 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 03:15:20 μμ »
το καλό του ο καθένας το ξέρει από μόνος του!ούτε συμβουλάτορες χρειαζόμαστε ούτε άτομα που σπέρνουν τον πανικό και εκτοξεύουν κακίες!!Για την ειδική δεν ειπώθηκε τίποτα για την ώρα!Αντε ξεστραβώσου και άνοιξε τα αυτιά σου

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΛΤΟΣΤΑΜΜΥ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #767 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 03:29:03 μμ »
Ήδη πολλές ειδικότητες είναι κορεσμένες και στην ειδική αγωγή. Στη φάση που είμαστε δεν ξέρουμε τι να πρωτοκάνουμε. Πάρτε ότι χαρτί μπορείτε και ο Θεός βοηθός. Τώρα το τίμημα....... άστα να πάνε.
Δεν ξέρω πλέον αν και ο ίδιος ο Θεός ξέρει τι θα γίνει γιατί οι πολιτικοί στην Ελλάδα δεν έχουν τον Θεό τους >:( >:( >:(
ΜΕΓΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ;;;  ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΒΥΣΜΑ

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #768 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 05:27:27 μμ »
Εγώ από τη μικρή μου πέιρα, ένα πράγμα ξέρω. Αν κάποιος θέλει κάτι, το καταφέρνει!
Και γω κατά τη διάρκεια του μεταπτυχιακού μου δούλευα, στο εξωτερικό, full-time και τελείωσα. Δεν λέω ότι ήταν εύκολο. Ήταν πολύ δύσκολο. Αλλά το ήθελα και το έκανα. Το ίδιο έκαναν και πολλοί άλλοι φίλοι και γνωστοί μου, τόσο στο εξωτερικό όσο και στην Ελλάδα


αυτο προσπαθω να εξηγησω.στην ελλαδα δεν υπαρχει τετοιο μεταπτυχιακο, που να μπορεις δλδ να δουλευεις.το εαπ δεν εχει ειδικη αγωγη και ο βολος πεφτει λιγο μακρια οταν δουλευεις 10ωρα (και σαββατοκυριακο).μου ειπαν για ενα πανεπιστημιο στην αγγλια, θα το ψαξω
υπάρχει και το ανεφερε λιγο πιο πανω η vasiliki
αν δεν εισαι διορισμενος,ΔΕΝ μπορεις να παρακολουθησεις ενα μεταπτυχιακο full time. πιστευεις οτι αν υπηρχε τροπος δεν θα το εκανε τοσος κοσμος? θα πηγαινε να δωσει τοσα λεφτα σε σεμιναρια κοροιδιας?
Σε γενικές γραμμές ναι, τα περισσότερα μεταπτυχιακά δεν συνδιάζονται με δουλειά, όμως υπάρχει για παραάδειγμα και ο Βόλος και η Ρόδος που έχουν μεταπτυχιακά με μαθήματα Παρασκευή-Σαββατο-Κυριακή.

επιπλέον και στο Αριστοτέλειο στη Θεσσαλονικη.
Τωρα αν ψαχνεις για Αθηνα αυτο ειναι αλλο, δε το διευκρινιζεις...παντως και η Θεσσαλονικη και ο Βολος πεφτουν πιο κοντα απο το Λονδινο, εαν το θεμα ειναι η αποσταση...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2009, 05:29:32 μμ από grooog »

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #769 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 06:15:23 μμ »
περιμενεις να σου απαντησω τωρα σε αυτα που ειπες????δεν θα πεσω στο επιπεδο σου.
αν δεν θελετε συμβουλες απο ατομα που γνωριζουν κι αν ξερετε το καλο σας τοτε μην μπαινετε να ρωτατε.και εσυ προσωπικα κατσε να φτιαξεις το υφακι και το στυλακι σου και μετα αναζητησε τροπο να εισβαλλεις σε κανα σχολειο που πολυ αμφιβαλλω αν ατομα σας και εσενα καταφερνουν και πολλα και στη ζωη τους με το μυαλο που κουβαλαν.
αυτα....και για να κλεισω το θεματακι γιατι εγω ηθελα να βοηθησω αλλα πολλοι απο δω μεσα δεν πατε καλα και τελικα θα βρω και τον μπελα μου, σταματαω,δεν προκειται να ξαναβοηθησω κανεναν κι ας ξεστραβωθειτε μονοι σας γιατι εσεις εχετε αναγκη να ξεστραβωθειτε κι οχι εγω...
καλη συνεχεια σε οτι κι αν κανετε λοιπον αφου ξερετε το καλο σας και ειστε βεβαιοι για τις αποψεις σας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 549
Σύνολο: 562

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.