*

Αποστολέας Θέμα: Πτυχία πληροφορικής στα σχολεία  (Αναγνώστηκε 24712 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πτυχία πληροφορικής στα σχολεία
« Απάντηση #70 στις: Νοέμβριος 09, 2006, 12:28:35 μμ »
Παράθεση
Γράψου σε ένα ΑΕΙ με κατακτήριες να δεις από μόνος σου το επίπεδο.Μόνο από μέσα θα διαπιστώσεις με βεβαιότητα.

Συμφωνώ απόλυτα. Το ίδιο βέβαια πρέπει να κάνουν κι όσοι κατακρίνουν τα ΤΕΙ.
Φίλε είχα γραφτεί εγώ σε ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας για να πάρω το πάσο  και σου ανακοινώνω ότι το επίπεδο ήταν τραγικό..ειδικά στο μάθημα των Μαθηματικών ένιωθα ότι ήμουν τουλάχιστον ο Euler πριν καν αρχίσει να τυφλώνεται...

Ερώτηση 1: Προκαλώ-Προσκαλώ τον οποιοδήποτε να παρουσιάσει περίπτωση ανθρωπίνου όντος το οποίο ενώ είχε τα μόρια να γραφτεί σε σχολή ΑΕΙ  προτίμησε να γραφτεί σε ΤΕΙ από ότι σε ΑΕΙ για μια συγκεκριμένη ειδικότητα..π.χ Πέρναγε με τα μόριά του Πολιτικος Μηχανικός Ξάνθη και προτίμησε το ΤΕΙ Πολ.Εργων Υποδομής Θεσνίκης..
Ερώτηση 2: Υπάρχουν κατατακτήριες από ΑΕΙ σε ΤΕΙ και πόσες θέσεις δίνονται κάθε χρόνο? Έχω έναν φίλο που τέλειωσε Π.Μηχανικός και θέλει να γραφτεί στο Έργων Υποδομής Θεσνίκης για να παρακολουθήσει από κοντά το ΠρόγραμμαΣπουδών..μπορεί?



"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πτυχία πληροφορικής στα σχολεία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:07:49 »

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πτυχία πληροφορικής στα σχολεία
« Απάντηση #71 στις: Νοέμβριος 09, 2006, 12:33:55 μμ »
Παράθεση
Καταρχάς φίλε Sakis82 από τα γραφόμενά σου διακρίνω μια προφανή αντίφαση..
Παράθεση
Καλώς διέκρινες την αντίφαση γιατί υπάρχει

Ουδέν σχόλιον...η απάντησή σου είναι ενδεικτική, μιλάει από μόνη της νομίζω...

"Τα λάθη ειναι ανθρώπινα...η εμμονή σε αυτά διαβολική"
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • Global Moderator
  • Προχωρημένο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 138
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Πτυχία πληροφορικής στα σχολεία
« Απάντηση #72 στις: Νοέμβριος 09, 2006, 04:49:47 μμ »

Θα παρακαλούσα να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να μην επαναληφθούν σχόλια και χαρακτηρισμοί όπως προηγουμένως......

Η προειδοποίηση αυτή δεν θα επαναληφθεί...... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2006, 04:52:20 μμ από kokalo »

Αποσυνδεδεμένος sakis82

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πτυχία πληροφορικής στα σχολεία
« Απάντηση #73 στις: Νοέμβριος 09, 2006, 05:39:34 μμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πτυχία πληροφορικής στα σχολεία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:07:49 »

Αποσυνδεδεμένος euler

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • If you are going through hell, keep going
    • Προφίλ
Απ: Πτυχία πληροφορικής στα σχολεία
« Απάντηση #74 στις: Νοέμβριος 09, 2006, 10:31:40 μμ »
Να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα. Δεν υποστηρίζω ούτε υποστήριξα ότι όλα τα ΑΕΙ είναι χειρότερα από όλα τα ΤΕΙ. Είπα αυτό που λες και εσύ, ότι υπάρχουν 5-6 ΑΕΙ τα οποία είναι πολύ ψηλότερα από τους άλλους σε όλα τα θέματα. Από εκεί και πέρα δεν είναι λογικό να υποστηρίζει κάποιος ότι το νεοσύστατο τμήμα πληροφορικής στην Τρίπολη ή αυτό της Κέρκυρας μπορεί να παρέχουν ποιότητα εκπαίδευσης ανώτερη από το ΤΕΙ Αθήνας ή το Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων του Πειραιά.
     Το ουσιαστικό πρόβλημα και σε αυτό πρέπει να σταθούμε είναι ο προσανατολισμός που έχουν τα ΤΕΙ. Προσπαθούν να γίνουν ΑΕΙ και αυτό είναι πολύ κακό όχι μόνο για την αγορά εργασίας αλλά και για τα ίδια τα ΤΕΙ. Δηλαδή με τις αλλαγές στο πρόγραμμα σπουδών και την αντιγραφή του προγράμματος σπουδών κάποιων ΑΕΙ δεν σημαίνει ότι έγιναν αυτόματα Ανώτατα Ιδρύματα. Αντί να ρίξουν το βάρος σε τεχνικά θέματα όπως το στήσιμο δικτυακών τόπων με Php/mysql για παράδειγμα, να είχαν μερικά παραπάνω πράγματα πάνω σε διαχείριση δικτύων (για παράδειγμα η πιστοποίηση Cisco στην αγορά μετράει πάρα πολύ) και γενικότερα να προετοιμάζουν τους φοιτητές για την αγορά εργασίας έχουν βάλει και αυτοί στο πρόγραμμα χίλια δυο άχρηστα μαθήματα. Θέλω να πω ότι ενώ είχαν την ευκαιρία να χτυπήσουν τους απόφοιτους ΑΕΙ στην αγορά εργασίας ως πιο εξειδικευμένο προσωπικό κάνουν τα ίδια και για την ακρίβεια χειρότερα. Στη σημερινή αγορά εργασίας (στην Ελλάδα) ο απόφοιτος ΑΕΙ μάλλον είναι περιττός. Όλες οι θέσεις που ανοίγουν δεν ζητάνε κάποιον με θεωρητικό υπόβαθρο αφού κανείς δεν κάνει σοβαρή ανάπτυξη λογισμικού ή τελοσπάντων κάποια δουλειά υψηλού επιπέδου, αλλά πολύ συγκεκριμένα τεχνικά θέματα.
     Παρ'όλα αυτά πιστεύω (προσωπική μου άποψη) ότι τα περισσότερα ΤΕΙ της επαρχίας που απλά έχουν προσθέσει και την λέξη πληροφορική ή παράγωγό της στον τίτλο τους δεν είναι σοβαρές σχολές, δεν γίνεται σοβαρή δουλειά και οι περισσότεροι από τους απόφοιτούς τους δεν γνωρίζουν στοιχειώδη πράγματα.

Για το ότι έδωσες και θρησκευτικά στις πανελλήνιες δε φταις εσύ, φταίει ο Αρσένης με το έγκλημα που έκανε τότε. Τώρα αυτό που λες ότι μπορεί κάποιος να πάει θεωρητική κατεύθυνση και να περάσει οικονομικό θεωρητικά γίνεται. Όπως και να περάσει κάποιος πληροφορική από θετική κατεύθυνση. Το δεύτερο συμβαίνει συχνά. Το πρώτο όμως που λες είναι πολύ σπάνιο και δεν καταλάβαινω γιατί επιμένεις σε αυτό. Απλά σου λέω ότι όποιος δηλώνει σχολή που δεν ανήκει στην κατεύθυνσή του χάνει τόσα πολλά μόρια που κάνει την εισαγωγή του πρακτικά ανέφικτη. Ξέρεις πολλούς που να πέρασαν σε μια θετική σχολή από θεωρητική κατεύθυνση; Σχεδόν κανένας δεν το κάνει. Το σημερινό σύστημα μοιάζει πολύ με τις δέσμες απλά είναι πολύ πιο εύκολο να γράψεις 20 από ότι ήταν παλιά.

Συμφωνώ μαζί σου. Το επίπεδο έρευνας σε κάποια ΑΕΙ είναι πολύ υψήλο. ...Στα υπόλοιπα τι γίνεται;
Μιας και το ανέφερες, ξέρω καθηγητές με προσόντα που προτιμούν ΤΕΙ από ΑΕΙ.
Το γεγονός του ότι δεν υπάρχουν πολλοί καθηγητές σε ΤΕΙ και ΑΕΙ που να αποφοίτησαν απο ΤΕΙ συμβαίνει γιατί οχι νωρίτερα παρα μόνο τα τελευταία 4-5 χρόνια δώθηκε το δικαίωμα στους απόφοιτους να κάνουν μεταπτυχιακά στην Ελλάδα. Ξέρεις πολλούς καθηγητές  μόνο με βασικό πτυχίο; Περίμενε λίγο καιρό ακόμα που θα αρχίσουν τα ΤΕΙ να προσφέρουν αυτόνομα μεταπτυχιακά προγράμματα και μετά βλέπουμε.
Προσωπικά έδωσα μέχρι και στα θρησκευτικά πανελλήνιες για να περάσω στην τριτοβάθμεια. Άσχετα από αυτό, με τα σημερινά δεδομένα μπορείς να επιλέξεις οποιαδήποτε σχολή σου αρέσει ανεξάρτητα απο την κατεύθυνση που ακολουθείς στο σχολείο. Οπότε κάποιος που εξετάζεται σε πανελλήνιο επίπεδο στα αρχαία, λατινικα κτλ μπορει να μπει πχ σε οικονομικό τμήμα.

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Πτυχία πληροφορικής στα σχολεία
« Απάντηση #75 στις: Νοέμβριος 10, 2006, 12:46:59 πμ »

Θα παρακαλούσα να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να μην επαναληφθούν σχόλια και χαρακτηρισμοί όπως προηγουμένως......

Η προειδοποίηση αυτή δεν θα επαναληφθεί...... ;)

Τι έγινε κόκκαλο, γίναμε μοδεράτορες και ξεχάσαμε τους χαρακτηρισμούς που εξαπολύαμε μέσα από το πάλαι ποτέ ΚΕΠ; Και απειλούμε κιόλας ;)
Είναι αναπόφευκτο ένα τέτοιο θέμα να οδηγήσει σε κόντρες 19-20, το είπα και παραπάνω, ωστόσο απολαμβάνω την ανταλλαγή επιχειρημάτων στο περιβάλλον αυτό, δεν νομίζω να έχει ξεφύγει κανείς από τα όρια της ευπρέπειας, σε όποιο στρατόπεδο κι αν ανήκει... οπότε θεωρώ πως η απειλή σου είναι περιττή... με όλο το θάρρος και σεβασμό πάντα 8)

Παιδιά, γίνεται όλοι μας 19 και 20 να είμαστε αφοσιωμένοι στο σκοπό μας, να καθοδηγούμε τους μαθητές (μικρούς και μεγάλους) στη γνώση και να τους παρατρύνουμε ή ακόμα και να τους παρασύρουμε στο πάθος για μάθηση; Βλέπω με χαρά ότι η δευτεροβάθμια εκπαίδευση, εμένα προσωπικά μου δίνει πολλά δημιουργικά ερεθίσματα για σπουδαίο έργο, μέσα και έξω από την αίθουσα διδασκαλίας... υπάρχουν πάμπολλα προγράμματα που λειτουργούν παράλληλα με το σχολικό πρόγραμμα (διαγωνισμοί, περιβαλλοντικά κ.ο.κ.-ουδέποτε είδα σε ΙΕΚ ή ΤΕΙ τόσα προγράμματα), και παρά τους δισταγμούς του διευθυντή ότι οι μαθητές του εσπερινού δεν έχουν τέτοιες δυνατότητες και ότι θα καταλήξω να φτιάχνω μόνη μου τα project, εγώ έχω εμπιστοσύνη στις κυριούλες μου 8) (ξέρετε πόσο συγκλονιστικό είναι να κάνεις ερωτήσεις για σκληρούς δίσκους, RAM και Γιγαμπάιτ και να σου απαντούν σωστά και ολοκληρωμένα μανάδες με παιδιά φοιτητές; Όλα τα λεφτά ;D)
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • Global Moderator
  • Προχωρημένο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 138
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Πτυχία πληροφορικής στα σχολεία
« Απάντηση #76 στις: Νοέμβριος 10, 2006, 09:28:11 πμ »

Θα παρακαλούσα να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να μην επαναληφθούν σχόλια και χαρακτηρισμοί όπως προηγουμένως......

Η προειδοποίηση αυτή δεν θα επαναληφθεί...... ;)

Τι έγινε κόκκαλο, γίναμε μοδεράτορες και ξεχάσαμε τους χαρακτηρισμούς που εξαπολύαμε μέσα από το πάλαι ποτέ ΚΕΠ; Και απειλούμε κιόλας ;)
Είναι αναπόφευκτο ένα τέτοιο θέμα να οδηγήσει σε κόντρες 19-20, το είπα και παραπάνω, ωστόσο απολαμβάνω την ανταλλαγή επιχειρημάτων στο περιβάλλον αυτό, δεν νομίζω να έχει ξεφύγει κανείς από τα όρια της ευπρέπειας, σε όποιο στρατόπεδο κι αν ανήκει... οπότε θεωρώ πως η απειλή σου είναι περιττή... με όλο το θάρρος και σεβασμό πάντα 8)


Όχι ρε συ space....δεν έχω ξεχάσει τίποτα από αυτά που έλεγα στα ΚΕΠ και φυσικά και δεν αλλάζω γραμμή από τις απόψεις μου....
Και φυσικά δεν απειλώ σε καμμία περίπτωση.....αυτό θα έπρεπε να το ξέρεις αν και δεν έχουμε βρεθεί από κοντά ......
Και εγώ απολάμβανα τις κόντρες μου στα ΚΕΠ αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αυτές οι κόντρες με τους συγκεκριμένους χαρακτηρισμούς πρέπει να συνεχιστούν και εδώ όπου έχουμε κατορθώσει να διατηρήσουμε κάποιο καλό επίπεδο..... Εγώ ξέρω πως κρατιέμαι να μην γράψω στο συγκεκριμένο θέμα γιατί ξέρω από παλιά που θα οδηγήσει .....και δεν θέλω να δω να συμβαίνει κάτι τέτοιο εδώ....
Άλλωστε το αν ξέφυγε κανείς από τα όρια της ευπρέπειας, δεν μπόρεσες να το δεις γιατί το συγκεκριμένο μήνυμα διαγράφηκε..... :(
Η "απειλή" όπως την λες δεν αφορά κανέναν ο οποίος παραμένει ευπρεπής, ακόμα και σε στιγμές μεγάλης κόντρας, όπως συνέβη και σε σένα άλλωστε σε πρόσφατη κόντρα  ;).....

Και επιπλέον....
Το ότι έγινα "μοδεράτορας" δεν λέει τίποτα απολύτως.......ατυχέστατη σαν παρατήρηση..... :(

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πτυχία πληροφορικής στα σχολεία
« Απάντηση #77 στις: Νοέμβριος 10, 2006, 10:19:48 πμ »
Παράθεση
Θα παρακαλούσα να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να μην επαναληφθούν σχόλια και χαρακτηρισμοί όπως προηγουμένως......

Θα σε παρακαλούσα να μου πεις αν αναφέρεσαι σε μένα προσωπικώς ή μιλάς γενικά...

Παράθεση
Η προειδοποίηση αυτή δεν θα επαναληφθεί...... Wink
Αυτό τί σημαίνει? Ότι θα αποκλείσεις κάποιον επικαλούμενος κάποιον από τους κανονισμούς του site..?



"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Πτυχία πληροφορικής στα σχολεία
« Απάντηση #78 στις: Νοέμβριος 10, 2006, 10:29:11 πμ »

Θα παρακαλούσα να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να μην επαναληφθούν σχόλια και χαρακτηρισμοί όπως προηγουμένως......

Η προειδοποίηση αυτή δεν θα επαναληφθεί...... ;)

Τι έγινε κόκκαλο, γίναμε μοδεράτορες και ξεχάσαμε τους χαρακτηρισμούς που εξαπολύαμε μέσα από το πάλαι ποτέ ΚΕΠ; Και απειλούμε κιόλας ;)
Είναι αναπόφευκτο ένα τέτοιο θέμα να οδηγήσει σε κόντρες 19-20, το είπα και παραπάνω, ωστόσο απολαμβάνω την ανταλλαγή επιχειρημάτων στο περιβάλλον αυτό, δεν νομίζω να έχει ξεφύγει κανείς από τα όρια της ευπρέπειας, σε όποιο στρατόπεδο κι αν ανήκει... οπότε θεωρώ πως η απειλή σου είναι περιττή... με όλο το θάρρος και σεβασμό πάντα 8)


Όχι ρε συ space....δεν έχω ξεχάσει τίποτα από αυτά που έλεγα στα ΚΕΠ και φυσικά και δεν αλλάζω γραμμή από τις απόψεις μου....
Και φυσικά δεν απειλώ σε καμμία περίπτωση.....αυτό θα έπρεπε να το ξέρεις αν και δεν έχουμε βρεθεί από κοντά ......
Και εγώ απολάμβανα τις κόντρες μου στα ΚΕΠ αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αυτές οι κόντρες με τους συγκεκριμένους χαρακτηρισμούς πρέπει να συνεχιστούν και εδώ όπου έχουμε κατορθώσει να διατηρήσουμε κάποιο καλό επίπεδο..... Εγώ ξέρω πως κρατιέμαι να μην γράψω στο συγκεκριμένο θέμα γιατί ξέρω από παλιά που θα οδηγήσει .....και δεν θέλω να δω να συμβαίνει κάτι τέτοιο εδώ....
Άλλωστε το αν ξέφυγε κανείς από τα όρια της ευπρέπειας, δεν μπόρεσες να το δεις γιατί το συγκεκριμένο μήνυμα διαγράφηκε..... :(
Η "απειλή" όπως την λες δεν αφορά κανέναν ο οποίος παραμένει ευπρεπής, ακόμα και σε στιγμές μεγάλης κόντρας, όπως συνέβη και σε σένα άλλωστε σε πρόσφατη κόντρα  ;).....

Και επιπλέον....
Το ότι έγινα "μοδεράτορας" δεν λέει τίποτα απολύτως.......ατυχέστατη σαν παρατήρηση..... :(

ΟΚ δεκτόν, δεν αντιλήφθηκα ότι είχες αναγκαστεί να διαγράψεις post, γι'αυτό και η "σπόντα" περί μοδεράτορα  ;)(δεν το πρόλαβα για να έχω άποψη περί της ευπρέπειας ή όχι του σχολίου... σαφώς και δεν πρέπει να γίνουμε ΚΕΠ εδώ μέσα...)
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • Global Moderator
  • Προχωρημένο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 138
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Πτυχία πληροφορικής στα σχολεία
« Απάντηση #79 στις: Νοέμβριος 10, 2006, 11:52:12 πμ »
Παράθεση
Θα παρακαλούσα να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να μην επαναληφθούν σχόλια και χαρακτηρισμοί όπως προηγουμένως......

Θα σε παρακαλούσα να μου πεις αν αναφέρεσαι σε μένα προσωπικώς ή μιλάς γενικά...

Παράθεση
Η προειδοποίηση αυτή δεν θα επαναληφθεί...... Wink
Αυτό τί σημαίνει? Ότι θα αποκλείσεις κάποιον επικαλούμενος κάποιον από τους κανονισμούς του site..?


Μιλάω γενικά για την τροπή και το ύφος που έχει πάρει η συζήτηση......
Και σ' αυτό εμπεριέχονται όλοι οι εμπλεκόμενοι.......

Και το παραπάνω σχόλιο σημαίνει ότι θα προσπαθήσω να κάνω ότι είναι δυνατόν για να μην γίνει το PDE ένα νέο ΚΕΠ...!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος sakis82

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πτυχία πληροφορικής στα σχολεία
« Απάντηση #80 στις: Νοέμβριος 10, 2006, 01:40:15 μμ »
Εγώ όμως που είμαι περίεργος θα ήθελα να μάθω αν το μήνυμα που διαγράφηκε απευθυνόνταν σε κάποιον ή μαλλον αν απευθύνονταν σε μένα. Νομίζω ότι αν το μήνυμα προσέβαλε κάποιον ή κάποια ομάδα ανθρώπων ο αποστολέας του πρέπει να πάρει την απάντηση του, μέσω προσωπικού μηνύματος βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Πτυχία πληροφορικής στα σχολεία
« Απάντηση #81 στις: Νοέμβριος 10, 2006, 02:09:26 μμ »
Σάκη καλύτερα να μη δώσουμε έκταση στο θέμα, εγώ μίλησα μόνο και μόνο επειδή δεν είχα αντιληφθεί ότι έπεσε σχόλιο που έπρεπε να διαγραφεί και νόμιζα ότι ο συντονιστής μας έκρινε τα σχόλια που γράφουμε γενικώς... και επειδή είχαν πέσει πολλές μα πάρα πολλές χοντράδες στο παλιό φορουμ του ΚΕΠ (στο καινούργιο-αν έχει ανοίξει παλι-ούτε καν έχω μπει, ούτε θέλω), και είχε μπλεχτεί και ο ίδιος, καταλαβαίνω απόλυτα τι προσπαθεί να αποφύγει... δεν έχει νόημα άλλωστε, δεν έχουμε τίποτα να μοιράσουμε στον χώρο της εκπαίδευσης, είμαστε συνάδελφοι... έξω από την εκπαίδευση, έχουμε ο καθένας τα δικαιώματα που μας δίνει το κράτος, και όποιος νιώθει αδικημένος καλά θα κάνει να κινήσει νομικές διαδικασίες ενατίον του κράτους, γιατί η γκρίνια και η αμπελοφιλοσοφία πουθενά δεν οδηγεί ούτως ή άλλως...
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162246
  • Σύνολο θεμάτων: 19245
  • Σε σύνδεση σήμερα: 584
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 509
Σύνολο: 527

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.