*

Αποστολέας Θέμα: Κατατακτήριες (varia)  (Αναγνώστηκε 283142 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #476 στις: Μάιος 03, 2012, 12:53:41 πμ »
ευχαριστώωωωωωωωωωωω!!
Δεν ξέρω σε ποιό τμήμα θέλει ακριβώς, Κάτι με οικονομικά μου είπε. Σε κάθε περίπτωση εχω ήδη αρκετες πληροφοριες οποτε θα της  πω ό,τι ξέρω, θα της δώσω και τηλέφωνα και θα της πω να πάει στην ΑΣΟΕΕ που μένει και κοντά να τα βρει μόνη της.
Ευχαριστώ και πάλι πολύ πολύ !  :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:19:36 »

Αποσυνδεδεμένος Pinky!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #477 στις: Μάιος 11, 2012, 04:26:18 μμ »
Παιδιά καλησπέρα σε όλους,
ενδιαφέρομαι για κατατακτήριες στο τμήμα προσχολικής αγωγής (ΑΕΙ). Έχω ένα πρόβλημα ομως σε σχέση με τη βιβλιογραφία και την ύλη. Έχω κάποια παρεμφερη βιβλία που δεν ξέρω αν με καλύπτουν...μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #478 στις: Μάιος 11, 2012, 08:17:49 μμ »
κάθε τμήμα έχει τη δική του βιβλιογραφία. μη διαβάσεις άλλα βιβλία, δεν θα σε βοηθήσει.
περίμενε να βγει η ύλη (αν δεν έχει βγει ακόμα) και διάβασε ότι λέει αυτή.

καλή επιτυχία... :)

Αποσυνδεδεμένος Pinky!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #479 στις: Μάιος 11, 2012, 10:07:36 μμ »
Βασικα εχω βιβλια απο τη βιβλιογραφια αλλα οχι ολα κ σε ενα μάθημα εχω αυτο που διδαχτηκε στο τμημα αλλα όχι αυτο που ζητανε... :-[

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:19:36 »

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #480 στις: Μάιος 12, 2012, 08:12:28 μμ »
Επειδή κάποιοι με κορόιδεψαν εδώ μέσα ότι είμαι αστείος, ότι δεν ξέρω τι σημαίνει η αναφορά Mann et al, 1971 (λές και εγώ θα πρέπει να εξηγώ ότι γράφω ή τα αυτονόητα) το σταματάω εδώ..
Από ότι κατάλαβα το να βγαίνεις πρώτος ή να γράφεις 20 σε μάθημα που πάρα πολλά άτομα κόβονται ή παίρνουν 10, αυτό θεωρείται κακό...τι να πώ λυπάμαι....
Προτείνω για συμβουλή σε όσους θέλουν να δώσουν εξετάσεις του χρόνου να ρωτήσουν αυτούς που κόπηκαν ή πήραν 11 υπάρχουν εδώ στο forum).....θα έχουν πολλά να σας πούν.......μάλλον θα σας πούν πώς θα πάρετε και εσείς 10 (όποιος δώσει εξετάσεις του χρόνου) ή πώς θα κοπείτε
Αλλά η παροιμία "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια" είναι  η τελική μου συμβουλή!!!!!

Έχω τελειώσει δύο τμήματα με κατατακτήριες ( έδωσα 2 φορές κατατακτήριες μετά το βασικό μου πτυχίο σε 2 διαφορετικά τμήματα διαδοχικά μετά τη λήψη του πτυχίου ) και η συνταγή είναι αυτή που περιγράφεται πιο πάνω.

Συμβουλή μην μπλέκετε με φροντιστήρια.

Οργανωθείτε στην εξεταστέα ύλη και διαβάστε μεθοδικά.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος Pinky!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #481 στις: Μάιος 12, 2012, 11:28:01 μμ »

Τυχερουλα κ knaison ευχαριστώ...σίγουρα δεν θέλω να μπλεχτω με φροντιστήρια απλώς αγχώνομαι πολύ κ εχω πολλές απορίες τύπου αν στα βιβλία που εχω η ύλη είναι μέσα, πειράζει να μην εχω τα υπόλοιπα?

Αποσυνδεδεμένος PADA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #482 στις: Ιούνιος 26, 2012, 08:29:46 μμ »
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Θέλω 1 δεύτερο πτυχίο, αλλά δεν αντέχω να δίνω κατατακτήριες εξετάσεις. Ξέρω ότι κάποιες σχολές δέχονται πτυχιούχους με βάση το βαθμό πτυχίου, αλλά έχω μόνο 5,69 (Φυσικό Ιωαννίνων γαρ). Γνωρίζετε αν έχω κάποιες πιθανότητες και αν ναι σε ποιες σχολές; Θα μπορούσα να ασχοληθώ με οτιδήποτε (θετικές, θεωρητικές, οικονομικές, ΑΕΙ-ΤΕΙ) σπουδές. Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν το ερώτημά μου έχει επαναληφθεί στο θέμα, αλλά δεν μου είναι εύκολο να ψάξω 30 σελίδες. 

Αποσυνδεδεμένος nick1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #483 στις: Ιούνιος 26, 2012, 09:17:48 μμ »
oi σχολες που δεχονται με βαθμο πτυχιαου ειναι λιγες κ ειναι ΠΑΝΤΑ ΒΥΣΜΑΤΙΚΕΣ.εξαλλου κ το 5,69 ειναι πολυ χαμηλο!!
αν θες τη γνωμη μου στο πολυτεχνειο ολες οι σχολες εχουν κατατακτηριες κ  παιζει πολυ φυσικη!!θερμοδυναμικη,μηχανικη ρευστων, στατικες κ.α.καποιες εχουν κ μαθηματικα!!που γενικα πρεπει να σου φαινονται παιχνιδακι.
εγω σαν γεωλογος μπηκα με κατατακτηρ. στους πολιτικους μηχανικους!!!αν κ δεν παρακολουθω καθολου γιατι κανω διδακτορικο στους χημ.μηχανικους.
γενικα οι φυσικοι κανουν παρτυ στα πολυτεχνεια!!ειχα συμφοιτητες στο μαστερ (επιστημη υλικων) κ ηταν απιαστοι.για να καταλαβω εγω κβαντικη μηχανικη κ χημεια κ φυσικη στερεας καταστασης ελιωσα στο διαβασμα.
καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις.
για θεωρητικες σπουδες ή κοινωνικες εγω ειμαι εναντιον για το πτυχιο που διαθετεις!ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ,Ε!

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #484 στις: Ιούνιος 26, 2012, 09:18:40 μμ »
Καλησπέρα!

Λυπάμαι που στο λέω, αλλά νομίζω πως δεν έχεις και πολλές πιθανότητες..Το κακό είναι οτι προκηρύσσονται ελάχιστες θέσεις και τις χτυπάνε όποιοι έχουν από 9++!! Εγώ φέτος κοιτούσα να περάσω σε δεύτερη σχολή με κατατακτήριες γιατί ακόμα και με 7,5 βαθμό πτυχίου που έχω, δεν έπαιζε να μπω σε σχολή με το βαθμό μου. Δε σου συζητάω για Παιδαγωγικό Αθήνας που θέλεις σχεδόν 10 για να μπεις με βαθμό πτυχίου (δεν έχει εξετάσεις), αλλά ακόμα και η Κοινωνική Ανθρωπολογία στο Πάντειο (που οκ, τί επαγγελματική αποκατάσταση μπορεί να έχει και πόση ζήτηση!!) ξέρω κοπέλα με 9,2 η οποία έκανε τα χαρτιά της και δεν μπήκε! Την πήραν τη δεύτερη χρονιά που τα ξαναέκανε!

Επίσης είναι συχνό να περνούν με βαθμό πτυχίου άτομα μεγαλύτερης ηλικίας (40, 50 ++) τα οποία το κάνουν πιο πολύ σα χόμπυ. Οπότε, δεν έχεις να συναγωνιστείς μόνο τους νεότερους αλλά και τους μεγαλύτερους.

Δε θέλω να σου μαυρίσω την καρδιά και να σε απαγοητέψω, αλλά για να μπεις σε δεύτερη σχολή με βαθμό πτυχίου θέλεις ΠΟΛΥ καλό βαθμό. Είναι κρίμα που καταργήθηκε το 10%  :(

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #485 στις: Ιούνιος 26, 2012, 09:21:36 μμ »
oi σχολες που δεχονται με βαθμο πτυχιαου ειναι λιγες κ ειναι ΠΑΝΤΑ ΒΥΣΜΑΤΙΚΕΣ

Νίκο, μπορεί να ισχύει το βύσμα σε πολλλές περιπτώσεις, αλλά πιστεύω πως δεν είναι στάνταρ και πάντα. Γνωρίζω άτομα που πέρασαν χωρίς γνωστό άτομο, απλά με πολύ ψηλό βαθμό πτυχιου.

Αποσυνδεδεμένος panos77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #486 στις: Ιούνιος 26, 2012, 09:51:05 μμ »
εγω ούτε βύσμα είχα ούτε τίποτα. διάβασα 5 μήνες καλά. έβαλα και βιβλιογραφία στις απαντήσεις και πέρασα πρώτος από 250 άτομα στο Παιδαγωγικό Πατρών. όλα τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες. ο καθρέπτης δεν λέει ψέμματα. μην ψάχνετε άλλοθι. διαβάστε πολύ. βάλτε βιβλιογραφία και ολα καλά θα πάνε. μην απαντάτε περιληπτικά-μονολεκτικά.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2012, 10:57:12 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #487 στις: Ιούνιος 26, 2012, 10:51:50 μμ »
Πρώτον η κοπέλα θέλει να κάνει αίτηση χωρίς κατατακτήριες. Δεύτερον δεν είπε κανείς ότι για τις κατατακτήριες χρειάζεται βύσμα. Ειπώθηκε ότι με βαθμό πτυχίου και χωρίς κατατακτήριες παίζει βύσμα. Δεν ξέρω τί διαβάζεις...

Και προς τί αυτός ο τόνος? Έχω διαβάσει και παλαιότερα μηνύματά σου για το ότι πέρασες στο Παιδαγωγικό και το πόσο το κοκορεύεσαι.. Συγχαρητήρια, αλλά δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος. Επίσης σε ένα Παιδαγωγικό πέρασες, δεν πήγες και στο Φεγγάρι!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2012, 10:53:46 μμ από monogramma »

Αποσυνδεδεμένος panos77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #488 στις: Ιούνιος 26, 2012, 11:10:31 μμ »
Ναι καλα να κανω...τιμη μου και καμαρι μου, στο ξαναλεω μεχρι να το χωνεψεις.........και στο φεγγαρι αν θες πρωτος θα περασω...........διοτι στηριζομαι στον εαυτο μου και σε κανεναν αλλον...
να καθομαι δηλαδη να μπαινω εδω μεσα και να ρωταω π.χ. πειτε μου...........αχ δεν ξερω την υλη....αν μπαινω με βαθμο πτυχιου 5.68 σε καποια σχολη και τριχες κατσαρες....................
ακομα δεν καταλαβε η φιλη σου οτι μονη της θα πρεπει να κολυμπησει?Δηλαδη θελει να την πιασουν απο το χερακι και να της πουν ελα κοριτσακι μου να σου πουμε τα θεματα, να σου πουμε με τι βαθμο πτυχιου μπαινεις κτλ?
30 χρονων ειναι και δεν ξερει απο μονη της?τι πραμα ειναι αυτο πια...ελεος πια με τις χαζες ρωτησεις

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #489 στις: Ιούνιος 26, 2012, 11:58:00 μμ »
Κοίταξε να δεις, ο λόγος  ύπαρξης αυτού του φόρουμ  όπως και κάθε φόρουμ (το λέει και η ίδια η λέξη) είναι η συζητηση. Αν δε σου αρέσουν οι συζητήσεις, δε σε υποχρεώνει κανείς να συμμετέχεις. Επίσης, αν δε σου αρέσουν οι απορίες του καθενός μπορείς κάλλιστα να μην απαντάς.

Λυπάμαι που το λέω, αλλά με προβληματίζει πάρα μα πάρα πολύ ότι κάτι τύποι σαν και σένα μπαίνουν σε Παιδαγωγικές σχολές και αύριο μεθαύριο θα έχουν να κάνουν με παιδιά..Παιδιά έξυπνα, παιδιά λιγότερο έξυπνα, παιδιά με ψυχολογικά προβλήματα, με μαθησιακές δυσκολίες, με προβλήματα στο σπίτι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 756
Σύνολο: 766

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.