*

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 194004 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #322 στις: Ιούλιος 24, 2012, 02:47:52 μμ »
Διδάσκονται. Και οι μαθητές μαθαίνουν να λένε "me Tarzan you Jane." Μέχρι εκεί  :-\

Νομίζω πως αυτο που λεει η συναδελφισσα lkjhgfd ειναι πως οι ωρες αγγλικων στο σχολειο ΔΕΝ επαρκουν για μια σωστη εκμάθηση της γλωσσας, και πως πολλα σχολεια ξεκινουν καθυστερημενα τη ξενη γλωσσα. Δεν υποτιμα το εργο των καθηγητων,πολεμόχαρη φυλη μου, Το αντιθετο θα ελεγα...
+++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:27:20 »

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #323 στις: Ιούλιος 26, 2012, 10:53:54 μμ »
Συγγνώμη αν θεωρηθεί λίγο εκτός θέματος, αλλά σήμερα με πήρε ένας για μαθήματα Αγγλικών για Lower και στο τηλέφωνο ακουγόταν πολύ θετικός και ενθουσιώδης και συμφωνήσαμε για 15 ευρώ/ώρα, μου έστειλε τη διεύθυνσή του, κανονίσαμε μέρα και ώρα για το πρώτο μάθημα, κτλ κτλ, και το κλείσαμε. Μετά από λίγο παίρνει και 2ο τηλεφώνημα, με ρωτάει κάποια πράγματα μεταξύ των οποίων ήταν και το πώς θα γίνεται η πληρωμή και εάν το πρώτο μάθημα θα ήταν επί πληρωμή(!).  ??? Του απάντησα ότι ναι, πληρώνομαι ΚΑΙ για το 1ο μάθημα και γενικά πληρώνομαι στος τέλος κάθε μαθήματος (ε δεν την ξαναπατάω πλέον). Τον άκουσα κάπως απογοητευμένο, αλλά δεν είπε τίποτα, συμφώνησε. Με το που κλείσαμε το τηλέφωνο μου στέλνει μήνυμα και μου λέει πως ακυρώνεται το όλο θέμα με τα μαθήματα.

Αυτή τη λογική του "στα τρία γιαούρτια το ένα δώρο" προς τα ιδιαίτερα μαθήματα ειλικρινά δεν την καταλαβαίνω.. γιατί ΜΟΝΟ για τα ιδιαίτερα το έχω ακούσει αυτό. Δεν το λένε στο γιατρό, στο σουπερμάρκετ, στην κομμώτρια, κτλ. Ευτυχώς που ακυρώθηκε πριν καν αρχίσει γιατί μάλλον ήταν υποψήφιος κακοπληρωτής..

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #324 στις: Ιούλιος 26, 2012, 11:04:29 μμ »
αυτον τον βλεπω να κανει 100... πρωτα μαθηματα, δε θα παει παραπερα ;D

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #325 στις: Ιούλιος 26, 2012, 11:13:54 μμ »
αυτον τον βλεπω να κανει 100... πρωτα μαθηματα, δε θα παει παραπερα ;D

Physikos13, μην το γελάς καθόλου.. όταν είχα πρωτοαρχίσει να παραδίδω ιδιαίτερα, είχα βάλει το πρώτο μάθημα δωρεάν γιατί με είχαν πείσει κάποιοι ότι είναι κίνηση "καλού marketing" (μπούρδες!). Το μετάνιωσα πικρά μετά από 1-2 φορές που είχα μαθητές που στο 1ο μάθημα με το "καλησπέρα σας" με ρωτούσανε πολλές μαζεμένες απορίες και κάναμε μινι-επαναλήψεις ή προχωρούσαμε λίγο την ύλη και μετά δεν κανονίζανε ποτέ 2ο μάθημα. Επειδή έχω καεί στο χυλό, φυσάω και το γιαούρτι τώρα..  :P και δεν πρόκειται να δεχτώ μειώσεις, πληρωμές ανά μήνα και τέτοια γιατί σε βρίσκουν κορόιδο στο τέλος..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:27:20 »

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #326 στις: Αύγουστος 27, 2012, 07:33:36 μμ »
Γεια σας συναδελφοι. Μου προτειναν να αναλαβω 3 παιδακια εντελως αρχαρια. Σκεφτομαι να τα κανω γκρουπακι και να ζητησω 20 ευρω την ωρα. Θεωρειτε ειναι καλη τιμη; Μιλαω για την πολη της Λαρισας οχι πολυ μακρια απο το σπιτι μου και ειμαι αρχαρια κι εγω. Αν δεν ειναι γκρουπ 8 ευρω το ενα ειναι καλα;

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #327 στις: Αύγουστος 27, 2012, 07:38:52 μμ »
Καλα ειναι πιστευω, σχεδον τιμη φροντιστηριου τους κανετε, τα 8€ για ενα παιδι νομιζω ειναι λιγα. Γνωμη μου μια και ειστε και στην αρχη μην πεφτετε κατω απο 12-15

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #328 στις: Αύγουστος 27, 2012, 07:44:46 μμ »
Γεια σας συναδελφοι. Μου προτειναν να αναλαβω 3 παιδακια εντελως αρχαρια. Σκεφτομαι να τα κανω γκρουπακι και να ζητησω 20 ευρω την ωρα. Θεωρειτε ειναι καλη τιμη; Μιλαω για την πολη της Λαρισας οχι πολυ μακρια απο το σπιτι μου και ειμαι αρχαρια κι εγω. Αν δεν ειναι γκρουπ 8 ευρω το ενα ειναι καλα;
Είναι λίγα τα 8 ευρώ την ώρα!Καλύτερα να ξεκινήσεις με 10 την ώρα αν είναι μεμονωμένα και 25 αν κάνεις γκρουπάκι! Εξάλλου αν είναι σε τόσο αρχάριο επίπεδο 2 ώρες την εβδομάδα είναι αρκετές!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος stavroula06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #329 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 04:41:22 μμ »
Γεια σας συνάδελφοι!!

Πείτε μου σας παρακαλώ τί χρήματα θα ζητούσατε για 4 μαθητές στην ίδια οικογένεια χωρισμένοι σε 2 γκρουπάκια. Επίπεδα C-D Senior. Διαφωτίστε με pleaseeee!! :)

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #330 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 07:07:54 μμ »
σταυρουλα, δώσε λιγα στοιχεία περισσότερα, είσαι σε μεγάλη πόλη ή σε επαρχία; θα μετακινείσαι με αμάξι; ειναι μακριά; έτσι στο κουτουρου δεν μπορώ να σου πω εγώ προσωπικά, αν δεν ξέρω αυτές τις παραμέτρους.. αν απαντούσα με βάση τα δικά μου στάνταρ όμως, για μια νορμάλ απόσταση με αμάξι τυπου 10 λεπτά δρόμος και στην αθήνα όντας, θα ζητούσα 20-25 ευρώ την ώρα για το κάθε γκρουπ. και βέβαια παίζει και το παιδί ρόλο, άμα είναι νορμάλ άνθρωπος ή θα σου βγάζει την ψυχή; ;D
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #331 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 12:41:38 πμ »
γεια σας. Πριν απο μια εβδομαδα επεσε στα χερια μου ενα διαφημιστικο για ιδιαιτερα αγγλικων στην Πατρα και... ανατριχιασα. 8 ευρω την ωρα για μικρες ταξεις , 10 για Lower και 12 για ... Proficiency.

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #332 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 01:06:14 πμ »
γεια σας. Πριν απο μια εβδομαδα επεσε στα χερια μου ενα διαφημιστικο για ιδιαιτερα αγγλικων στην Πατρα και... ανατριχιασα. 8 ευρω την ωρα για μικρες ταξεις , 10 για Lower και 12 για ... Proficiency.
Μη σου φαίνεται παράξενο!Σε εργατική γειτονιά της Θεσσαλονίκης έχω δει φυλλάδια με 6 ευρώ την ώρα από καθηγήτρια με πείρα κιόλας!!!Είπαμε να ρίξουμε τις τιμές λόγω των συνθηκών αλλά αυτό είναι εξωφρενικό!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #333 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 01:14:30 πμ »
Και κάτι ακόμα!Με πήρε σήμερα μαμά να με ρωτήσει αν μπορώ να κάνω μια προσφορά για γκρουπάκι 2 παιδιών ΑSenior για όλη τη χρονιά.Της είπα ότι γενικώς δεν δουλεύω έτσι ωστόσο της είπα ότι με 20 ευρώ την ώρα (και για τα δυο παιδιά) και 3 ώρες την εβδομάδα βγαίνουν 60 δηλαδή 240 τον μήνα!Αν θεωρήσουμε ότι η χρονιά έχει 8 μήνες τότε βγαίνει κοντά στα 1900 ευρώ και για τα δυο παιδιά! Με τα μαθήματα που πιθανόν χαθούν της είπα ότι πρέπει να υπολογίζει γύρω στο 900αρι!Δεν θεωρείται ότι είναι καλό το ποσό?Σαν να μου τα μασούσε...Θα δω αν θα με ξαναπάρει αύριο!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος stavroula06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #334 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 02:45:16 πμ »
σταυρουλα, δώσε λιγα στοιχεία περισσότερα, είσαι σε μεγάλη πόλη ή σε επαρχία; θα μετακινείσαι με αμάξι; ειναι μακριά; έτσι στο κουτουρου δεν μπορώ να σου πω εγώ προσωπικά, αν δεν ξέρω αυτές τις παραμέτρους.. αν απαντούσα με βάση τα δικά μου στάνταρ όμως, για μια νορμάλ απόσταση με αμάξι τυπου 10 λεπτά δρόμος και στην αθήνα όντας, θα ζητούσα 20-25 ευρώ την ώρα για το κάθε γκρουπ. και βέβαια παίζει και το παιδί ρόλο, άμα είναι νορμάλ άνθρωπος ή θα σου βγάζει την ψυχή; ;D

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Και γω 20 ευρώ το κάθε γκρουπ σκέφτομαι. θεσνικη είμαι και απόσταση 10-15 λεπτά με αυτοκίνητο

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #335 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 08:09:27 πμ »
σταυρουλα, τότε ναι, πιστεύω είναι καλή τιμή αν και τα παιδιά είναι νορμάλ! καλη αρχή!

τάνια, άστα, μια χαρά τιμή της είπες, εγώ δεν κάθομαι καν να τους κάνω το ετήσιο ποσό, την ώρα τους λεω και αυτοί τα υπολογιζουν αν τους συμφέρει, αλλά η κατάσταση έχει παραγίνει.. σαν τον άλλον τον μαη που πήγα σπίτι του (νομίζω σας το είχα ξαναπεί) και ήθελε εντατικά για lower στο παιδί του με 10 ευρώ την ώρα;; κι ήταν και συνάδελφος καθηγητής... όχι αγγλικών, αλλά καθηγητής.. που κάνει ιδιαίτερα.. και μου είπε κιολας ότι όλοι έχουμε ρίξει τις τιμές μας! και φυσικά το εχουμε κάνει του ειπα, γι αυτό ζητάω 15 κι όχι 20 που ζήταγα... αλλά μου είπε είναι πολλά, γιατί η προηγούμενη έπαιρνε 10! Την οποία προηγούμενη ήθελαν να την διώξουν γιατί δεν έκανε δουλειά και κοίταζε το ρολόι της να φυγει.. εεμμμ, πώς να μην το κοιτάει με 10 ευρώ την ώρα.. αει σιχτιρ, κατάφερα να συγχυστώ 8 η ώρα το πρωί!! ;D ;D ;D
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32321
  • Τελευταία: ikaramper
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161450
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 430
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 320
Σύνολο: 334

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.