*

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 194540 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #308 στις: Ιούλιος 09, 2012, 01:29:54 μμ »
εχω μαθητες 2 αδερφια σε διαφοερτικα γρουπ εδω και 4 χρονια.
Η μητερα τους με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε οτι θα μου φερει και η αδερφη της τα παιδια της που επιστρεφει απο εξωτερικο τοενα εκτη δημοτικου και το αλλο πρωτη λυκειου (παει για prof) > μου ζητησε να κανω καλες τιμες λογω του οτι εχω και τα δικα της παιδια. Συνηθως παιδια senior C /D που θα ειναι μαλλον ο μικρος παιρνω 10-11 ευρω και prof (σε ενα φοιτητη που εχω) παιρνω 25 ευρω τη  1.5 ωρα. Λετε να κανω ακομα καλυτερες τιμες?
Νομίζω ότι ήδη είναι πολύ καλές οι τιμές σου!Θα έλεγα και πολύ χαμηλές μάλιστα!Σε ποια πόλη εργάζεσαι αν επιτρέπεται?
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:18:19 »

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #309 στις: Ιούλιος 09, 2012, 02:47:17 μμ »
εχω μαθητες 2 αδερφια σε διαφοερτικα γρουπ εδω και 4 χρονια.
Η μητερα τους με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε οτι θα μου φερει και η αδερφη της τα παιδια της που επιστρεφει απο εξωτερικο τοενα εκτη δημοτικου και το αλλο πρωτη λυκειου (παει για prof) > μου ζητησε να κανω καλες τιμες λογω του οτι εχω και τα δικα της παιδια. Συνηθως παιδια senior C /D που θα ειναι μαλλον ο μικρος παιρνω 10-11 ευρω και prof (σε ενα φοιτητη που εχω) παιρνω 25 ευρω τη  1.5 ωρα. Λετε να κανω ακομα καλυτερες τιμες?

Θα συμφωνήσω με την Τάνια. Είναι ήδη πολύ καλές οι τιμές σου, μην τις κατεβάσεις κι άλλο.  :)

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #310 στις: Ιούλιος 10, 2012, 09:47:02 πμ »
Μια χαρά τιμή ειναι. Οσο για την αυτομόρφωση και γω το ιδιο εκανα. Ειχα τη καθηγητρια για ενα 2ωρο την εβδομαδα, γιατι δεν μπορουσα παραπανω, και ειχα παρει βιβλια απο το βιβλιοπωλειο "κόσμος" και διαβαζα και μονος μου.

υ.γ. γυναικα που  πηρα για γενικο και να μου σηκωσει, να μου πλυνει λιγο τα χαλιά πηρε 7 ευρω την ωρα.ασε που ολη την ωρα μου επιανε τη κουβεντα...

Ακριβώς! Αυτός που μαθαίνει μία ξένη γλώσσα μόνος του το μόνο που ΙΣΩΣ χρειαστεί από καθηγητή είναι λίγη καθοδήγηση στην έκθεση και εξάσκηση στην ομιλία (writing, speaking). 1.5 ώρα την εβδομάδα είναι καλά και οικονομικά..

Υ.Γ. Αυτοδιδασκαλία και στο μέλλον ίσως και κάποια υποτυπώδη καθοδήγηση από καθηγητή σκοπεύω να κάνω ΞΑΝΑ τώρα που άρχισα να μαθαίνω Ιταλικά! It never fails!  :)

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #311 στις: Ιούλιος 23, 2012, 03:28:46 μμ »
Από το κακό στο χειρότερο πάνε τα ιδιαίτερα...lower 15€ με το ζόρι και μειώσεις ωρών.
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:18:19 »

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #312 στις: Ιούλιος 24, 2012, 09:52:31 πμ »
Από το κακό στο χειρότερο πάνε τα ιδιαίτερα...lower 15€ με το ζόρι και μειώσεις ωρών.

Tinkerbell, κι εγώ τα ίδια βλέπω. Όπως είπα και πιο πριν, εδώ για Proficiency σε ενήλικα (που ήταν και μακρυά από την περιοχή μου!) είπα 15 ευρώ την ώρα και 4 ώρες την εβδομάδα, και μόνο που δε μου το έκλεισε στα μούτρα! Και για τις μειώσεις ωρών έχεις δίκιο, και μένα ό,τι επίπεδο και να είναι μου λένε να μην κάνουμε πάνω από 2ωρο την εβδομάδα λόγω του οικονομικού.. και ναι, OK, σεβαστό.. αλλά ο μαθητής  (είτε παιδί, είτε ενήλικας) πρέπει να διαβάζει ΠΟΛΥ περισσότερο μόνος του εάν είναι να μειωθούν οι διδακτικές ώρες, πράγμα που ΚΑΝΕΙΣ δεν κάνει! Φταίει ο καθηγητής τώρα εάν η ύλη προχωράει αργά;

Τι να πω.. ελπίζω να μη χειροτερέψουν κι άλλο τα πράγματα τον Σεπτέμβρη..

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #313 στις: Ιούλιος 24, 2012, 10:08:47 πμ »
Στο σχολειο δε διδασκονται αγγλικα?

Αποσυνδεδεμένος lkjhgfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #314 στις: Ιούλιος 24, 2012, 01:41:31 μμ »
Διδάσκονται. Και οι μαθητές μαθαίνουν να λένε "me Tarzan you Jane." Μέχρι εκεί  :-\
"Come out come out wherever you are..."

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #315 στις: Ιούλιος 24, 2012, 01:50:20 μμ »
Διδάσκονται. Και οι μαθητές μαθαίνουν να λένε "me Tarzan you Jane." Μέχρι εκεί  :-\
Παρακαλώ πολύ να μην γίνονται γενικεύσεις!
Σε πολλές περιπτώσεις οι αναπληρωτές καθηγητές Αγγλικής μπαίνουν πολύ αργά μέσα στα σχολεία, από Νοέμβριο κι έπειτα!
Επιπλέον οι ώρες δεν επαρκούν,τα βιβλία είναι ακατάλληλα και τα τμήματα είναι κατά γενική ομολογία πολυπληθή για να διδαχτεί η μια οποιαδήποτε ξένη γλώσσα και εντελώς ανομοιογενή!
Για να μην αναφερθώ καν στη νοοτροπία παιδιών και γονιών που θέλουν τα Αγγλικά στο σχολείο δευτερεύον μάθημα αφού εντάξει μωρέ τα έχουμε κάνει/θα τα κάνουμε στο φροντιστήριο!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος lkjhgfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #316 στις: Ιούλιος 24, 2012, 01:59:46 μμ »
Αυτό που λες δεν ακυρώνει αυτό που λέω εγώ παραπάνω
Στο post μου δε νομίζω πως καταφέρομαι εναντίον των καθηγητών.
"Come out come out wherever you are..."

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #317 στις: Ιούλιος 24, 2012, 02:04:24 μμ »
Διδάσκονται. Και οι μαθητές μαθαίνουν να λένε "me Tarzan you Jane." Μέχρι εκεί  :-\
Αυτη η ...ανησυχια για να μαθουν τα παιδια σωστα αγγλικα, φανταζομαι θα ισχυει και μεσα στην ταξη αφου διοριστεις ....
Η οταν διοριστεις και ελειψει "κινητρου" τα παιδια της ταξης σου ειναι καταδικασμενα στο " me tarzan you jane"?

Αποσυνδεδεμένος lkjhgfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #318 στις: Ιούλιος 24, 2012, 02:08:43 μμ »
Δε συνεννοούμαστε. Απλά λέω πώς είναι η πραγματικότητα. Δεν σημαίνει ότι την υποστηρίζω κιόλας ή οτι είμαι αδιάφορη. Η Τάνια με συμπλήρωσε αναφέροντας τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν οι καθηγητές στα σχολεία λόγω του απαράδεκτου εκπαιδευτικού συστήματος.
"Come out come out wherever you are..."

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #319 στις: Ιούλιος 24, 2012, 02:15:08 μμ »
Φταινε οπωσδηποτε και οι γονεις.
Αλλα καθηγητες  οι οποιοι δικαιολογουνται μονιμα για το απαραδεκτο εκπαιδευτικο συστημα του οποιου αποτελουν μεριδιο, νομιζω δεν εχουν δουλεια στην ταξη.
Ειναι παντελως παραλογο  να πληρωνεται κοσμος για να μας λεει για το ...."απαραδεκτο εκπαιδευτικο συστημα" και να κρυβετΙ πισω απο αυτο.
Επισης ειναι εντελως γελοιο να πληρωνεται και ειδικα στις τρεχουσες πικονομικες συγκυριες κοσμος , τη δουλεια των οποιων τα παιδια την αντιλαμβανονται μονο οταν κοιταζουν το προγραμμα των μαθηματων τους.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #320 στις: Ιούλιος 24, 2012, 02:19:02 μμ »
Διδάσκονται. Και οι μαθητές μαθαίνουν να λένε "me Tarzan you Jane." Μέχρι εκεί  :-\

Νομίζω πως αυτο που λεει η συναδελφισσα lkjhgfd ειναι πως οι ωρες αγγλικων στο σχολειο ΔΕΝ επαρκουν για μια σωστη εκμάθηση της γλωσσας, και πως πολλα σχολεια ξεκινουν καθυστερημενα τη ξενη γλωσσα. Δεν υποτιμα το εργο των καθηγητων,πολεμόχαρη φυλη μου, Το αντιθετο θα ελεγα...
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος lkjhgfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #321 στις: Ιούλιος 24, 2012, 02:24:04 μμ »
Με πιάνεις Μάρκο, να 'σαι καλά για τη συμπλήρωση, γιατί μονίμως αφήνω πράγματα στον αέρα και παρεξηγούμαι στο τέλος ;)
"Come out come out wherever you are..."

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 716
Σύνολο: 720

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.