*

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 194613 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JOY_PE06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #168 στις: Ιούλιος 13, 2011, 12:44:58 πμ »
απο τη μια αυτο σκεφτομαι αλλα απο την αλλη και τα δικα μου εξοδα εχουν αυξηθει.παλιοτερα ερχοντουσαν σπιτι μου ενω τωρα πηγαινω εγω στο δικο τους.πραγματικα δεν ξερω ουτε να αφησω την ιδια τιμη θελω(ηδη θεωρω οτι τους παιρνω λιγα)αλλα και να την αυξησω δυσκολο μου φαινεται.ειδωμεν............εχω 2 μηνες ακομη μπροστα μου για να το σκεφτω και τελικα να παρω για πολλοστη φορα τη ν αποφαση που θα ειναι εις βαρος μου οπως παντα :'(

se katalavainw apoluta bettina....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:21:51 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #169 στις: Ιούλιος 13, 2011, 10:59:04 πμ »
απο τη μια αυτο σκεφτομαι αλλα απο την αλλη και τα δικα μου εξοδα εχουν αυξηθει.παλιοτερα ερχοντουσαν σπιτι μου ενω τωρα πηγαινω εγω στο δικο τους.πραγματικα δεν ξερω ουτε να αφησω την ιδια τιμη θελω(ηδη θεωρω οτι τους παιρνω λιγα)αλλα και να την αυξησω δυσκολο μου φαινεται.ειδωμεν............εχω 2 μηνες ακομη μπροστα μου για να το σκεφτω και τελικα να παρω για πολλοστη φορα τη ν αποφαση που θα ειναι εις βαρος μου οπως παντα :'(

ολοι τα ιδια σκεφτομαστε bettina! και γω αυξησεις δεν θα κανω, μονο σε 1 που ειναι για b2. τα υπολοιπα στα ιδια.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #170 στις: Ιούλιος 13, 2011, 05:39:56 μμ »
ουτε και εργω θα κανω αυξησεις....αμα αλλαξουμε πειπεδο ισως,,,, :-X

Αποσυνδεδεμένος Tzortzina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #171 στις: Ιούλιος 13, 2011, 10:55:58 μμ »
Καλησπέρα! Επαναφέρω το θέμα επειδή σε συζητήσεις με συναδέλφους οι απόψεις διίστανται. Άλλοι υποστηρίζουν πως καθώς οι καιροί είναι δύσκολοι και οι τιμές αγαθών και υπηρεσιών έχουν ανέβει στα ύψη, θα πρέπει να ρίξουν την αμοιβής τους για το μάθημα της ξένης γλώσσας. Ακολουθώντας όμως το ίδιο σκεπτικό κάποιοι άλλοι λένε πως όπως οι τιμές που εκτινάσσονται προς τα πάνω ισχύουν και για εμάς που τελικά έχουμε και τόσα έξοδα για κάθε μάθημα (τα ξέρετε όσοι κάνετε μαθήματα: βενζίνες, μελάνια εκτυπωτή κλπ).Ποια τιμή θεωρείτε λογική πχ για ιδιαίτερο αντίστοιχα C, D ΚΑΙ E Class?(Σε περιοχές μέσης οικονομικής κατάστασης).

Καλησπερα! Εγω ζηταω 15e, 16e και 17e αντιστοιχα! Εχω γνωστες συναδελφους ομως που ζητουν 20e για τη C. Μαλλον εξαρταται... Υπαρχει μια τιμη για καθε περιπτωση...
What's past is prologue...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:21:51 »

Αποσυνδεδεμένος JOY_PE06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #172 στις: Αύγουστος 02, 2011, 06:24:11 μμ »
paidia, sta groupakia pou kanoun idiaitera pou kumainontai oi times? p.x. se 2 adelfia i 2 simmathites pou kanoun mazi?

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #173 στις: Αύγουστος 02, 2011, 08:19:10 μμ »
αν η τιμη ειναι 15 ευρω η ωρα τοτε 12 εκαστος.

(θα σε παρακαλεσω να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες. Ευχαριστω!)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος JOY_PE06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #174 στις: Αύγουστος 02, 2011, 10:57:27 μμ »
αν η τιμη ειναι 15 ευρω η ωρα τοτε 12 εκαστος.

(θα σε παρακαλεσω να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες. Ευχαριστω!)

Ναι, σωστά... :) Ευχαριστώ Μάρκο!!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #175 στις: Αύγουστος 03, 2011, 12:35:39 πμ »
Για το καθορισμο της τιμης σε ιδιαιτερο θα λαβεις υποψη σου: ταξη, συνολο ωρων, αποσταση,οικονομικη κατασταση γονεων.

Προσεξε μη τη πατησεις στη πληρωμη. Το αργοτερο τελος της εβδομαδας (εγω σε "νεο" ιδιαιτερο πληρωνομαι στο τελος του μαθηματος, για παιδια που ηδη τα ξερω καθε 15 ή τελος του μηνα το αργοτερο).
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #176 στις: Αύγουστος 03, 2011, 10:04:09 πμ »
παιιδια περυσι ειχα 2 [παιδια σε γκρουπακι για lower τους επαιρνα 11 ευρω το παιδια 3 ωρε ς/ εβδομαδα
φετος θα συνεχισουμε advanced ποσα να παρω? (ειμαστε δευτερα ξαδελφια)

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #177 στις: Αύγουστος 30, 2011, 05:10:25 μμ »
Για το καθορισμο της τιμης σε ιδιαιτερο θα λαβεις υποψη σου: ταξη, συνολο ωρων, αποσταση,οικονομικη κατασταση γονεων.

Προσεξε μη τη πατησεις στη πληρωμη. Το αργοτερο τελος της εβδομαδας (εγω σε "νεο" ιδιαιτερο πληρωνομαι στο τελος του μαθηματος, για παιδια που ηδη τα ξερω καθε 15 ή τελος του μηνα το αργοτερο).

Η καλύτερη συμβουλή παιδιά... Εγώ είχα φτάσει να μου χρωστάνε 400 ευρώ, και να διαμαρτύρονται κιόλας επειδή τα ζητούσα. Σε άλλο ιδιαίτερο, 80 ευρουδάκια τα κλαίω ακόμα... πάλι καλά, μικρό το κακό.

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #178 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 01:19:55 μμ »
Καλησπερα σε ολους, ειμαι καινουρια στο επαγγελμα δηλαδη για την ακριβεια ακομη δεν εχω ξεκινησει ειμαι στο ψαξιμο. Μου φανηκε πολυ λογικο το να ζηταω τα χρηματα μετα απο καθε ιδιαιτερο αλλα αυτο ειναι μαλλον ουτοπικο γιατι κανεις δεν θα το δεχτει και η αληθεια ειναι οτι θα ντρεπομουν να το ζητησω κιολας. Παντως ειναι ενα σοβαρο προβλημα ειδικα αν τυχεις σε περιεργους που δεν πληρωνουν ή το καθυστερουν πολυ, εσεις οι πιο εμπειροι πως το αντιμετωπιζετε αυτο?

Αποσυνδεδεμένος incognito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #179 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 01:35:31 μμ »
Γεια σας..!!!
θα ήθελα την συμβουλή σας γιατί έχω πρόβλημα. Πέρσυ ξεκίνησα να κάνω ιδιαίτερα αγγλικών αφού δουλειά σε φροντιστήριο δεν βρήκα (μεγάλη κρίση εδώ κάτω) και είχα παιδάκι που με την μητέρα του είχαμε πολύ καλές σχέσεις και η οποία μίλησε για εμένα και σε άλλες μανάδες. Το θέμα είναι οτι, ενω πέρσυ έκανα μάθημα στον γιό της με 12 ευρώ την ώρα και φέτος θα αναλάβω και την κόρη της, οι καινούργιες μητέρες έχουν παιδιά πιο μεγάλων ταξεων C και D και είναι και περίπου 25 χιλιόμετρα απο το χωριό μου οπότε πρέπει να τους ζητήσω 15-18 ευρώ την ώρα. Αλλά λένε οτι είναι άδικο να παίρνω στην άλλη 12/ώρα. Οπότε πρέπει να συμβιβαστώ με 12/'ωρα και με αυτές. Τι να κάνω??? Τα απιδιά ειναι 4 και δουλειά δεν υπάρχει ενώ αντίθετα τα έξοδα αυξάνονται. Πως να τις πείσω ρε παιδιά?? Με 12/ώρα δεν μπορώ να δουλέψω μαζί τους αλλά και να τα χάσω δεν είναι κρίμα????
Β Ο Η Θ Ε Ι Α !!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #180 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 01:42:32 μμ »
incognito εαν τους εκανες ομαδικα μηπως σε συνεφερε?το δεχονται αυτες οι μαμαδες και τα παιδια?ειδαλλως πες τους, για τα λεφτα που θελετε να δωσετε, να κανετε εσεις 25χλμ δρομο και να ερθετε να γινουν τα ιδιαιτερα στον χωρο μου.

freyarip οσον αφορα το θεμα πληρωμων, να εισαι προσεκτικη γιατι δεν ειναι ελαχιστοι αυτοι που δεν πληρωνουν η που τα καθυστερουν πολυ, εξαπλωνονται, πιστεψε με. εφοσον θες να πληρωνεσαι αμεσως μετα το μαθημα, μπορεις να το προτεινεις, οτι εγω συνηθως, πες, πληρωνομαι σε καθε μαθημα, αλλιως καθε βδομαδα. με αυτο τον τροπο, θα τσεκαρεις τι θα γινει εαν περασουν οι 2 πρωτες βδομαδες, και σε περιπτωση που δεις ευτραπελα, φευγεις με την μια. μην λυπηθεις τα παιδια, η δεν ξερω και εγω τι, οπως εκανα εγω, γιατι η μονη χαμενη θα εισαι εσυ.
"Φύσα Νοτιά μου κι άδικα λυπήθηκα

    σ' άλλους καιρούς μπορεί και ν' αγαπήθηκα.."

Αποσυνδεδεμένος incognito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #181 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 01:48:04 μμ »
Εγώ τους κάνω συμφωνία. Κάθε πότε θέλετε να με πληρώνετε??? Κάθε 10 ώρες κάθε 15 μέρες? αν στις 11 ώρες ή 17 μέρες δεν έχω πάρει τα χρήματά μου σταματάω να κάνω μάθημα μέχρι να εξοφληθώ. Αλλιώς δεν γίνετε....!!!! Καλύτερα να χάσεις 150 ευρώ παρά 450...!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 753
Σύνολο: 764

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.