*

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 194585 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #252 στις: Οκτώβριος 30, 2011, 02:32:13 πμ »
Και πολυ καλα επραξες. κατα συνειδηση που λεμε. Καθε μαθητης ειναι μια ιδιαιτερη περιπτωση και ετσι πρεπει να την αντιμεωτιζουμε. Υπαρχει ενα πλαφον αλλα απο κει και περα η διαμορφωση της τιμης ειναι "πολυπαραγοντική".

και γω ειχα κανει πριν καποια χρόνια αιτηση στο Χατζηκυριακειο Ιδρυμα (ορφανοτροφειο)Πειραια για εθελοντικη εργασια για να βοηθησω τα παιδια. Και ολοι μας πιστευω εχουμε προσφερει τον εαυτο μας αμισθι για χαρη των παιδιων που αντιμετωπιζαν προβλημα. Πανω και περα απ όλα ειμαστε Ανθρωποι! Μπραβο effie!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:12:50 »

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #253 στις: Οκτώβριος 30, 2011, 04:46:31 μμ »
Και πολυ καλα επραξες. κατα συνειδηση που λεμε. Καθε μαθητης ειναι μια ιδιαιτερη περιπτωση και ετσι πρεπει να την αντιμεωτιζουμε. Υπαρχει ενα πλαφον αλλα απο κει και περα η διαμορφωση της τιμης ειναι "πολυπαραγοντική".

και γω ειχα κανει πριν καποια χρόνια αιτηση στο Χατζηκυριακειο Ιδρυμα (ορφανοτροφειο)Πειραια για εθελοντικη εργασια για να βοηθησω τα παιδια. Και ολοι μας πιστευω εχουμε προσφερει τον εαυτο μας αμισθι για χαρη των παιδιων που αντιμετωπιζαν προβλημα. Πανω και περα απ όλα ειμαστε Ανθρωποι! Μπραβο effie!

ΜΠΡΑΒΟ κ από μένα ! Πιστεύω ότι πρέπει όλοι να είμαστε προσαρμοστικοί στα νέα δεδομένα, αξιοπρεπείς κ πάνω απ'όλα άνθρωποι !

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #254 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 09:29:20 μμ »
Και εγώ είμαι της άποψης ότι τη δουλειά μου την έχω αξιολογήσει όσο την έχω αξιολογήσει και δε θα δεχτώ παζάρια γιατί από εμπειρία χρόνων έχω καταλήξει ότι αυτοί που κάνουν παζάρια στα ιδιαίτερα είναι συνήθως κακοπληρωτές.  Δε μειώνω λοιπόν την τιμή που ζητάω και προτιμώνα κάνω λιγότερα. Φέτος όμως μου συνέβη το εξής: έχω μαθήτρια, ενήλικη εδώ και 3 χρόνια. Στη δουλειά της έχουν προβλήματα. Μου εξηγήθηκε λοιπόν η κοπέλα ότι αν μείνει χωρίς δουλειά προφανώς δεν μπορεί να κάνει αγγλικά. Δε ζήτησε λιγότερα ούτε ποτέ παζάρεψε την τιμή. Πρόσφατα έμαθα ότι υπάρχει η περίπτωση μετά τα Χριστούγεννα να είναι άνεργη. Σκέφτομαι λοιπόν την ιδιαιτερότητα της κατάστασης και αποφασίζω το εξής: Για τη 1,1/2 ώρα που έπαιρνα 30 ευρώ της παίρνω 20 και όταν μείνει από δουλειά δε χρειάζεται να με πληρώνει. Τουλάχιστον θεωρώ υποχρέωσή μου να της τελειώσω το βιβλίο που ξεκίνησε. Μετά βλέπουμε.
Σε καμμία περίπτωση όμως δε θα ξεκινούσα καινούργιο ιδιαίτερο με αυτή την τιμή.

πολυ σωστά έφη, πολύ καλά πράττεις, γιατί ήταν και η κοπελα ξεκάθαρη απο την αρχή. κι αυτή την ντομπροσύνη την εκτιμώ πολύ στους ανθρώπους... πες το απο την αρχη ότι αν δεν έχω, θα σταματήσω και είσαι ειλικρινής. μπράβο σε σενα βέβαια, αλλά μπράβο και στην κοπελα που στο ειπε εξαρχής, γιατί ειναι πολύ εκεί έξω που αλλιώς το ξεκινάνε και ύπουλα αλλού το πανε, χωρίς να στο πούνε ακριβώς...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #255 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 01:21:10 πμ »
Χτες μου είπε γνωστή μου καθηγήτρια Αγγλικών (με πτυχίο Αγγλικής φιλολογίας) οτι κάνει με 10 ευρώ ιδιαίτερο Proficiency στην Ανατολική Θεσσαλονίκη...

Παιδιά έχουν πάει εκεί η τιμές;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:12:50 »

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #256 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 09:50:38 πμ »
Χτες μου είπε γνωστή μου καθηγήτρια Αγγλικών (με πτυχίο Αγγλικής φιλολογίας) οτι κάνει με 10 ευρώ ιδιαίτερο Proficiency στην Ανατολική Θεσσαλονίκη...

Παιδιά έχουν πάει εκεί η τιμές;
10 ευρώ ειναι πολύ λιγα για αυτό το επίπεδο...Εγώ δεν θα το έκανα...Αλλά έχω ένα σε επίπεδο Β2 που παίρνω 25 το δύωρο...Είναι το χαμηλότερο που έχω πάρει αλλά τι να κάνω?Εδώ που φτάσαμε?Και δεδομένου ότι ακόμα δεν με πήραν αναπληρώτρια έπρεπε να ρίξω λίγο τα μούτρα μου...Πάντως στη Δυτική Θεσσαλονίκη υπάρχουν κοπέλες που κάνουν και με 6 ευρώ την ώρα (Από χαρτάκια στο δρόμο το έχω δει)οι οποίες ωστόσο είναι ακόμα φοιτήτριες!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #257 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 11:23:44 πμ »
Χτες μου είπε γνωστή μου καθηγήτρια Αγγλικών (με πτυχίο Αγγλικής φιλολογίας) οτι κάνει με 10 ευρώ ιδιαίτερο Proficiency στην Ανατολική Θεσσαλονίκη...

Παιδιά έχουν πάει εκεί η τιμές;
10 ευρώ ειναι πολύ λιγα για αυτό το επίπεδο...Εγώ δεν θα το έκανα...Αλλά έχω ένα σε επίπεδο Β2 που παίρνω 25 το δύωρο...Είναι το χαμηλότερο που έχω πάρει αλλά τι να κάνω?Εδώ που φτάσαμε?Και δεδομένου ότι ακόμα δεν με πήραν αναπληρώτρια έπρεπε να ρίξω λίγο τα μούτρα μου...Πάντως στη Δυτική Θεσσαλονίκη υπάρχουν κοπέλες που κάνουν και με 6 ευρώ την ώρα (Από χαρτάκια στο δρόμο το έχω δει)οι οποίες ωστόσο είναι ακόμα φοιτήτριες!
ανω τουμπα και λαρισα γνωστοι μου με πτυχιο αγγλικης φιλολογιας και μεταπτυχιακο κανουν με 10 ευρω για proficiency

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #258 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 02:38:19 μμ »
Χτες μου είπε γνωστή μου καθηγήτρια Αγγλικών (με πτυχίο Αγγλικής φιλολογίας) οτι κάνει με 10 ευρώ ιδιαίτερο Proficiency στην Ανατολική Θεσσαλονίκη...

Παιδιά έχουν πάει εκεί η τιμές;
10 ευρώ ειναι πολύ λιγα για αυτό το επίπεδο...Εγώ δεν θα το έκανα...Αλλά έχω ένα σε επίπεδο Β2 που παίρνω 25 το δύωρο...Είναι το χαμηλότερο που έχω πάρει αλλά τι να κάνω?Εδώ που φτάσαμε?Και δεδομένου ότι ακόμα δεν με πήραν αναπληρώτρια έπρεπε να ρίξω λίγο τα μούτρα μου...Πάντως στη Δυτική Θεσσαλονίκη υπάρχουν κοπέλες που κάνουν και με 6 ευρώ την ώρα (Από χαρτάκια στο δρόμο το έχω δει)οι οποίες ωστόσο είναι ακόμα φοιτήτριες!

Εγώ πάντως δυτική Θεσσαλονίκη ζητάω 20 για Proficiency και για senior τάξεις 14 ευρώ. Υπάρχουν οικογένειες που έχουν λεφτά για ιδιαίτερα. Αυτοί που δεν έχουν ας κάνουν φροντιστήριο η ιδιαίτερα με καποια άλλη κοπέλα. όχι με εμένα :)

θα προτιμήσω να γίνω σερβιτόρα παρά να ξεπουλήσω το επάγγελμά μου.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #259 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 09:58:50 μμ »
Σωστή συναδέλφισσα !! :)

Αποσυνδεδεμένος sissou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δυσκολα τα πραγματα...
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #260 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 09:12:40 μμ »
χαιρομαι παρα πολυ που συμμετεχω σ αυτο το φορουμ και μου φαινεται ομορφο που συμπασχουμε ο ενας με τον αλλον..αλλα κ για τισ διαφωνιες γιατι σιγουρα μας πανε ενα βημα παρακατω ;)
θα ηθελα αν ειναι δυνατον αν καποιος απο μας μαθει για σεμιναρια περι της αγγλικης διδασκαλιας να ενημερωνουμε γιατι μας ενδιαφερει!
εκτος απο καποια ιδιαιτερα που εχω μεσω γνωριμιων δεν εχω βρει κατι αλλο..τι μου προτεινετε να κανω εκτος απ τις αγγελιες εξω απ τα σχολεια?

Αποσυνδεδεμένος dimitrafih1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #261 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 01:36:00 μμ »
υπαρχει καποιος που νακανει ιδιαιτερα σε λογικη τιμη για κατατακτηριες στην αγγλικη φιλολογια?

Αποσυνδεδεμένος pontiki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Την άνοιξη αν δεν τη βρεις, τη φτιάχνεις...
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #262 στις: Μάρτιος 22, 2012, 10:11:01 μμ »
Πήγα σε γνωστή αλυσίδα φροντιστηρίων ξένων γλωσσών και για proficiency μου είπαν 30 ευρω την ώρα! Δεν είναι πολλα ;;

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #263 στις: Μάρτιος 22, 2012, 10:41:15 μμ »
Πάνε καλά ρε?....και στο ιδιαιτερο πόσο παει η ωρα?
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #264 στις: Μάρτιος 22, 2012, 10:44:24 μμ »
Kαλά που ζουν αυτοί?
Μήπως δεν ζουν στην Ελλάδα?
Ακόμη και για ιδιαίτερο,τη σημερινή εποχή,είναι υπερβολικά πολλά χρήματα.

Αποσυνδεδεμένος pontiki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Την άνοιξη αν δεν τη βρεις, τη φτιάχνεις...
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #265 στις: Μάρτιος 22, 2012, 11:06:13 μμ »
Επειδή σκέφτομαι να κάνω με άλλο ένα ακόμη άτομο, ποιες τιμες θεωρούνται λογικές;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 779
Σύνολο: 798

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.