*

Αποστολέας Θέμα: μόρια  (Αναγνώστηκε 3968 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος venilly

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
μόρια
« στις: Οκτώβριος 27, 2008, 03:36:28 μμ »
Γεια σας! Είμαι τεταρτοετής φοιτήτρια στο ΠΤΔΕ της Πάτρας. Μπορεί κάποιος/κάποια να με ενημερώσει σε τι χερειαζόμαστε ακριβώς τα μόρια?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: μόρια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:23:08 »

Αποσυνδεδεμένος Ναταλί

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Gate 7
    • Προφίλ
Απ: μόρια
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 27, 2008, 05:05:53 μμ »
Για γρήγορο διορισμό, ''καλή'' τοποθέτηση, για μεταθέσεις, αποσπάσεις...για αναπληρωτές λες ή μόνιμους;
ΠΕ70!

Αποσυνδεδεμένος venilly

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: μόρια
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 29, 2008, 03:05:27 μμ »
για αναπληρωτές.....ευχαριστώ παρεπιμπτόντως......Μου έχουνε πει ότι τα δύο πρώτα χρόνια σαν αναπληρωτής μαζεύεις μόρια αλλά για τον διορισμό χρειάζεται το μέσο περισσότερο....ισχύει?????????????

Αποσυνδεδεμένος teacherakos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε. 70
    • Προφίλ
Απ: μόρια
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 29, 2008, 06:03:15 μμ »
όχι, δεν χρειάζεσαι μέσο.
μπορείς να διοριστείς είτε με προϋπηρεσία ως αναπληρώτρια, είτε μέσω του διαγωνισμού ασεπ σε κανένα από τα δύο δεν χρειάζεται να έχεις μέσο.
Γηράσκω αεί διδάσκοντας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: μόρια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:23:08 »

Αποσυνδεδεμένος venilly

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: μόρια
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 29, 2008, 06:38:30 μμ »
thanks............ :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: μόρια
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 03, 2008, 03:40:09 μμ »
παιδαγωγικο παπτρας???για να διοριστεις και οσο πιο γρηγορα επιθυμεις κανονιστε να καψετε ολους οσους δουλευουν στην γραμματεια!!Η τελευται σχολη ηταν που μας εδωσαν τις βεβαιωσεις οτι τελιωσαμε!κοιτα να τους πιεσετε στο τελος της χρονιας!να φανταστεις εχουν περασει 2 ορκωμοσιες και εμεις ακομα να ορκιστουμε επιδη η γραμματεια τα ζωα μας αργα!!!!ξεφυγα απο το θεμα αλλαααα....ακουσ α ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΠΑΤΡΑΣ!!αστα να πανε!!χιχι
κουραγιο με τις πρακτικες !!
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος tmina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: μόρια
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 29, 2009, 06:47:36 μμ »
1oν καλο πτυχιο
2ον στην ελλαδα ζουμε και οσο και να θελουμε να πιστευουμε πως καπου υπαρχει αξιοκρατια ειναι περισσοτερες οι περιπτωσεις που λειτουργουν οι πελατειακες σχεσεις
3ον προσεξε καλα πως θα κανεις την αιτηση σου για αναπληρωτρια και φροντισε εκει που θα πας να θελεις να πας!!!ολοι θα σου πουν πως ειναι μονο ενας χρονος και θα περασει αλλα η ζωη μας δεν ειναι για να περναει αλλα για να τη ζουμε!!!δε γενηθηκαμε για να κανουμε υπομονη!ισως αυτα που λεω να ακουγονται υπερβολικα και οι συναδερφοι της δευτεροβαθμιας να πουν πως μιλω εκ του ασφαλους αλλα ειμαστε πολυ μικρες για να αφηνουμε τα πιο δημιοργικα χρονια της ζωης μας να περνανε ετσι απλα περιμενοντας...
*οσο για τη γραμματεια σας οντως να κανετε κατι γτ ειναι πολυ σημαντικο να εχετε ημερομηνια κτησης πτυχιου νωρις τον ιουνιο.κοπελα με βαθμο πτυχιου 6 κ κατι και ημερομηνια κτησης πτυχιου μερικες μερες πριν τη δικη μου με περασε παρολο που ειχα πανω απο αριστα...βλεπεις, ειναι πολυ δικαιο η καταταξη σου να επαφυεται στη διαθεση των υπαλληλων της γραμματειας!!!

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: μόρια
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 02, 2009, 06:30:06 μμ »
3ον προσεξε καλα πως θα κανεις την αιτηση σου για αναπληρωτρια και φροντισε εκει που θα πας να θελεις να πας!!!ολοι θα σου πουν πως ειναι μονο ενας χρονος και θα περασει αλλα η ζωη μας δεν ειναι για να περναει αλλα για να τη ζουμε!!!δε γενηθηκαμε για να κανουμε υπομονη!ισως αυτα που λεω να ακουγονται υπερβολικα και οι συναδερφοι της δευτεροβαθμιας να πουν πως μιλω εκ του ασφαλους αλλα ειμαστε πολυ μικρες για να αφηνουμε τα πιο δημιοργικα χρονια της ζωης μας να περνανε ετσι απλα περιμενοντας...

Τώρα είναι αυτή συμβουλή που δίνεις στην κοπέλα???Θα τρελλαθούμε τελείως ρε παιδιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μιλάς για ποια υπομονή ακριβώς???Για 9 μήνες σε κάποια ίσως απομακρυσμένη περιοχή???Σιγά την τρελλή υπομονή που χρειάζεστε!!!Αν περνάγατε τα πιο δημιουργικά χρόνια της ζωής σας περιμένοντας να διοριστείτε θα τα έλεγες αυτά???Πολύ υπεροψία από τα 23χρονα ρε παιδιά....
Όσο για την κοπέλα που ρώταγε,κάνε κορίτσι μου την αίτησή σου με τη σειρά που τα θέλεις,αλλά βάλε και ναι σε όλα.Αν γίνει κανένα μπαμ και μπλοκάρει ο κλάδος σας θα χτυπάς το κεφάλι σου.Ίσα ίσα τώρα είναι η κατάλληλη ηλικία να ταξιδέψεις,όχι στα 35 + όπως οι πιο πολλοί από μας.

Αποσυνδεδεμένος tmina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: μόρια
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 02, 2009, 07:45:02 μμ »
δεν ειναι υπεροψια αλλα πικρα...και οσο για τα ταξιδια ειναι μαλλον ανεκδοτο εδω καθως δεν υπαρχει λεωφορειο ουτε καν για να παω απο το χωριο που μενω στο χωριο που δουλευω!!!ισως και εγω αν ημουν στη δικη σου θεση να ενιωθα ενοχλημενη αλλα και εσυ αν ησουν εδω πανω ισως να μην ησουν ευχαριστημενη αν ηξερες πως θα μπορουσες να εισαι καπου καλυτερα...δεν ειχα καμια προθεση να σταθω με υπεροψια απεναντι σε ανθρωπους που δεν ειναι στη δικη μου θεση.ξερω πολυ καλα τι σημαινει οχι μονο να δουλευεις καπου που δε σου αρεσει αλλα να εισαι ανεργος και το ανεφερα και πριν πως μιλαω εκ του ασφαλους αυτο ομως δεν κανει τις μερες μου να περνουν γρηγοροτερα!!!

Αποσυνδεδεμένος prf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: μόρια
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 03, 2009, 05:57:04 πμ »
δεν ειναι υπεροψια αλλα πικρα...και οσο για τα ταξιδια ειναι μαλλον ανεκδοτο εδω καθως δεν υπαρχει λεωφορειο ουτε καν για να παω απο το χωριο που μενω στο χωριο που δουλευω!!!ισως και εγω αν ημουν στη δικη σου θεση να ενιωθα ενοχλημενη αλλα και εσυ αν ησουν εδω πανω ισως να μην ησουν ευχαριστημενη αν ηξερες πως θα μπορουσες να εισαι καπου καλυτερα...δεν ειχα καμια προθεση να σταθω με υπεροψια απεναντι σε ανθρωπους που δεν ειναι στη δικη μου θεση.ξερω πολυ καλα τι σημαινει οχι μονο να δουλευεις καπου που δε σου αρεσει αλλα να εισαι ανεργος και το ανεφερα και πριν πως μιλαω εκ του ασφαλους αυτο ομως δεν κανει τις μερες μου να περνουν γρηγοροτερα!!!

Όλοι κάνουμε τα"αγροτικά" μας. Μην έχουμε την απαίτηση να είμαστε πάντα στο "σπιτάκι" μας.
Η διδασκαλία είναι σίγουρα ένα σημαντικό κομμάτι της εκπαίδευσης. Ο ρόλος μας, όμως, είναι περισσότερο σύνθετος.

Αποσυνδεδεμένος tmina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: μόρια
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 03, 2009, 10:38:10 πμ »
δεν εχω την απαιτηση να ειμαι κοντα στο σπιτι μου αλλα να μενω καπου που τουλαχιστον να εχει λεωφορειο να μπορω να μετακινουμε στη δουλεια μου...

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: μόρια
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 03, 2009, 10:54:30 πμ »
δεν εχω την απαιτηση να ειμαι κοντα στο σπιτι μου αλλα να μενω καπου που τουλαχιστον να εχει λεωφορειο να μπορω να μετακινουμε στη δουλεια μου...

Έχεις κι εσύ το δίκιο σου...Συγνώμη που ήμουν κάπως επιθετική στο πιο πάνω μου μήνυμα.Κι εγώ προσωπικά προτίμησα να διοριστώ σε δυσπρόσιτο 1000 χλμ από το σπίτι μου,που όμως είχα μάθει ότι έχει τέλειο δρόμο(Εγνατία) για να αποφύγω νησάκια και παράξενα χωριά.Για μένα,εκμεταλλευτείτε το δώρο που σας έτυχε (γρήγορος διορισμός) και βάλτε ναι σε όλα στις προτιμήσεις σας.Σου εύχομαι του χρόνου να είσαι κάπου καλύτερα....

Αποσυνδεδεμένος elum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
    • Προφίλ
Απ: μόρια
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 03, 2009, 01:40:15 μμ »

 δεν υπαρχει λεωφορειο ουτε καν για να παω απο το χωριο που μενω στο χωριο που δουλευω!!!



Μένεις σε δικό σου σπίτι; Αν όχι, γιατί δεν πας να μείνεις στο χωριό που δουλεύεις; Υπάρχει κάποιος ειδικός λόγος να μένεις αλλού; Το χωριό που βρίσκεται το σχολείο δεν έχει καλές καφετέριες π.χ., ή υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα εκεί;

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: μόρια
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 03, 2009, 10:35:03 μμ »
Διορίστηκα σε δυσπρόσιτο νησί, στην εντελώς απτίθετη άκρη της Ελλάδας από εκεί που είναι το σπίτι μου (από τη μία πινέζα του χάρτη στην άλλη  ;D ;D ;D).
Εγώ πήγα έχοντας στο μυαλό μου, 2 χρόνια είναι, θα περάσουν και θα περάσουν καλά, γιατί δεν αντέχω να μην περάσω καλα!!!!!
Το αποτέλεσμα;;;;; Δεν πέρασα καλά.....πέρασα ΥΠΕΡΟΧΑ!!!! Ήταν απομακρυσμένο νησί από όλα. Δεν είχε τίποτα εκτός από 2 καφετέριες και ένα bar. Και όμως, ήθελα να περάσω καλά και πέρασα.
Αντίθετα, συνάδελφοι που πήγαν με αντίθετη νοοτροπία, του στυλ "Πού βρέθκα εδώ και τι θα κάνω 2 χρόνια!" Υπέφερεραν!!!! Πέρασαν απάισια, έκλαιγαν επί 2 χρόνια και έχουν μόνο κακά να πουν για το νησί.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ; Όλα εξαρτώνται από το πώς θα τα δεις. Αν κάτι το δεις στραβά δεν προκειται να "ισιώσει" ποτέ.

Δήλωσε κοπέλα μου παντού. Είναι ευκαιρία τώρα που και μικρή σε ηλικία είσαι, και οικογενειακές υπεχρεώσεις δεν έχεις (πιστεύω δηλαδή) και όρεξη για νέες εμπειρίες έχεις.....Μπορείς να γνωρίσεις υπέροχα μέρη και να αποκ΄τησεις υπέροχες εμπειρέις. Ακόμα και το απομακρυσμένο χωριό, το οποίο δεν συνδεέται με λεοφωρίο με το χωριό που έιναι το σχολέιο, μπορείς φίλη μου να το δεις θετικά, είναι μια ευκαιρία να γνωρίσεις καινούρια άτομα με τα οποία να μοιράζεστε το αυτοκίνητο (γιατί σίγουρα κάποιος άλλος θα πηγαίνει σε αυτό το χωριό κάθε πρωί, κάποιος γιατρός, κάποις άλλος εκπαιδευτικός, κάποιος υπάλληλος....).

Δειτε θετικά τη ζωή!!!!!!!!!!!!!!!!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159850
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 579
Σύνολο: 590

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.