*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ  (Αναγνώστηκε 380598 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vilma2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #798 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 04:59:31 μμ »
D'accord!! ευχαριστώ πολύ Lio!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:30:51 »

Αποσυνδεδεμένος sofi m.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #799 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 07:21:12 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ;ΚΛΗΡΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ.ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΓΧΩΘΕΙ ΜΕ ΤΙΣ Θ.Ε,ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ,ΤΟ ΒΑΘΜΟ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ,ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑΤΟΣ.... :o

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #800 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 07:32:40 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ;ΚΛΗΡΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ.ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΓΧΩΘΕΙ ΜΕ ΤΙΣ Θ.Ε,ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ,ΤΟ ΒΑΘΜΟ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ,ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑΤΟΣ.... :o

http://www.pde.gr/index.php?topic=21104.0
http://www.eap-forums.gr/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=90

Καλή αρχή!
Αν εξακολουθήσεις να έχεις απορίες ρώτα!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #801 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 07:33:06 μμ »

@ μαρκος δε χρειάζεται για την ενότητα! μόνο αν έχεις ακαδημαικές βλέψεις ή σου περισσεύουν τα χρήματα, αλλά έχει ενδιαφέρον :P

Αν χρειάζεται για την ενοτητα ηθελα μονο να ξέρω. Σε ευχαριστω!


@ Ναι, παω για "προφεσόρος"ειναι ονειρο ζωής !! ;D (θα σε παρω βοηθο μου και επικουρο και επιστημονικο συνεργάτη) ;D ;)
@ και βεβαια μου περισσεύουν χρήματα αλλα τα εχω για αλλο σκοπό  ;D  ;D
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:30:51 »

Αποσυνδεδεμένος sofi m.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #802 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 07:58:22 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ;ΚΛΗΡΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ.ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΓΧΩΘΕΙ ΜΕ ΤΙΣ Θ.Ε,ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ,ΤΟ ΒΑΘΜΟ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ,ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑΤΟΣ.... :o

http://www.pde.gr/index.php?topic=21104.0
http://www.eap-forums.gr/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=90

Καλή αρχή!
Αν εξακολουθήσεις να έχεις απορίες ρώτα!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ!ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΛΕΤΗ....
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ 2 Θ.Ε,ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ.
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΩ ΤΙ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ.
ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ;

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #803 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 08:18:06 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ;ΚΛΗΡΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ.ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΓΧΩΘΕΙ ΜΕ ΤΙΣ Θ.Ε,ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ,ΤΟ ΒΑΘΜΟ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ,ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑΤΟΣ.... :o

http://www.pde.gr/index.php?topic=21104.0
http://www.eap-forums.gr/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=90

Καλή αρχή!
Αν εξακολουθήσεις να έχεις απορίες ρώτα!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ!ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΛΕΤΗ....
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ 2 Θ.Ε,ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ.
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΩ ΤΙ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ.
ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ;

Ναι, είμαι ευχαριστημένη. Πέρσι που δούλευα ως αναπληρώτρια είχα πάρει 1 ενότητα (την ΕΚΠ 50 - αρκετά απαιτητική) και είχε αρκετή δουλειά γενικά. Φέτος που θεωρούσα ότι πάλι θα δουλέψω ως αναπληρώτρια πήρα πάλι 1 ενότητα (την ΕΚΠ 60 - πάρα πολύ ενδιαφέρουσα και χρήσιμη για τους εκπαιδευτικούς, δύσκολη σχετικά). Του χρόνου που δεν έχω ιδέα τι θα κάνω λέω να πάρω δύο ενότητες, σχετικά εύκολες (2 από τις ΕΚΠ 64, 65 ή 66).
Αφού πάντως εργάζεσαι 2 ενότητες θα είναι ζόρι. Και αφού είσαι ήδη διορισμένη δεν υπάρχει λόγος να βιαστείς να το τελειώσεις.

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #804 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 10:40:02 πμ »
Καλημέρα και καλή χρονία σε όλους.Να σας κάνω μια ερώτηση? Το μεταπτυχιακό ''Μεταπτυχιακή Εξειδ. Καθ.Φυσικών Επιστημών'' δίνει παιδαγωγική επάρκεια και αποτελεί μεταπτυχιακό στην διδακτική.Έτσι δεν ειναι?Ευχαριστω πολύ!

Δεν νομίζω πως δίνει παιδαγωγική επάρκεια αλλά εξειδίκευση:

"Σκοπός του προγράμματος είναι η μεταπτυχιακή ειδίκευση εκπαιδευτικών της Β/βάθμιας Εκπαίδευσης στις βασικές επιστημονικές κατευθύνσεις των Φυσικών Επιστημών. Προσφέρονται οι απαραίτητες επιστημονικές γνώσεις, καθώς και τεχνολογικές και μεθοδολογικές δεξιότητες ώστε ο απόφοιτος του Π.Σ:
 
- να έχει σφαιρική αντίληψη των βασικών επιστημονικών θεωριών της Φυσικής, της Χημείας και της Βιολογίας,
- να αντιλαμβάνεται και να μπορεί να αναδείξει μέσα από την εκπαιδευτική διαδικασία, την επιστημονική ουσία των Κλασικών και Σύγχρονων θεωριών των Φυσικών Επιστημών, καθώς και το ρόλο τους στην ενοποιημένη επιστημονική αντίληψη για τον κόσμο μας,
- να έχει τις προαπαιτούμενες δεξιότητες και την επιστημονική επάρκεια να χρησιμοποιεί την πειραματική διαδικασία ως κριτής της επιστημονικής αλήθειας θεωριών και υποθέσεων,
- να έχει τη μεθοδολογική κατάρτιση, για να σχεδιάζει και εκτελεί εκπαιδευτικές ή / και εκλαϊκευτικές δράσεις στο περιβάλλον του Σχολείου της Β/θμιας Εκπαίδευσης, της ευρύτερης σχολικής κοινότητας καθώς και της τοπικής κοινωνίας και
- να έχει την απαραίτητη επάρκεια αναφορικά με τη χρήση υπολογιστικών τεχνικών και τεχνολογιών λογισμικού προκειμένου να σχεδιάζει και να κατασκευάζει ηλεκτρονικό εποπτικό υλικό
."

Οι προτάσεις που τόνισα με Bold παραπέμπουν σε διδακτική φυσικών επιστημών και κανονικά έτσι θα έπρεπε να είναι. Η κατάσταση όμως είναι πολύ διαφορετική όπως περιγράφεται εδώ και εδώ
Το αν αναγνωρίζεται ως μεταπτυχιακό στη διδακτική μόνο ο ΑΣΕΠ μπορεί να σου απαντήσει κι αυτό δηλαδή παίζεται..ο τίτλος του στα αγγλικά πάντως είναι Master in Teaching Physical sciences.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 13, 2012, 11:03:30 πμ από kakar »

Αποσυνδεδεμένος sofi m.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #805 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 07:24:57 μμ »
Γνωρίζει κανείς κάτι για την εκπ 63;είναι βατή ενότητα για κάποιον που ανήκει στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση;

Αποσυνδεδεμένος nak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #806 στις: Ιανουάριος 16, 2012, 08:40:53 μμ »
Είμαι εκπαεδευτικός ΠΕ17 Μηχανολόγος και εχω επιλεγεί για το μεταπτυχιακό στο ΕΑΠ Διαχειριση Αποβλήτων. Ξέρει κανείς πως μπορώ να μάθω αν θα μου αναγνωριστέι αργότερα στην υπηρεσία μου(δηλαδή 2 χρόνια συν στο μισθολόγιο); ή αν ξέρει κάτι οποισδήποτε ας μου απαντήσει.

sdaoulas

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #807 στις: Φεβρουάριος 04, 2012, 01:11:37 μμ »
παιδια ξερετε να μου πειτε, να με κατευθυνετε σχετικα τι πρεπει να κανω για ενα μεταπτυχιακο στο ΕΑΠ;
1) ποτε και πως κανω την δηλωση/αιτηση μου
2) ποτε γινεται η κληρωση
3) και αν κληρωθει καποιος ποτε ξεκιναει τα μαθηματα

ξερω οτι τωρα για φετος ειναι αργα. Δηλαδη ποτε να κανω αιτηση για την επομενη χρονια;

Αποσυνδεδεμένος evbak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #808 στις: Φεβρουάριος 04, 2012, 01:15:38 μμ »
Είμαι εκπαεδευτικός ΠΕ17 Μηχανολόγος και εχω επιλεγεί για το μεταπτυχιακό στο ΕΑΠ Διαχειριση Αποβλήτων. Ξέρει κανείς πως μπορώ να μάθω αν θα μου αναγνωριστέι αργότερα στην υπηρεσία μου(δηλαδή 2 χρόνια συν στο μισθολόγιο); ή αν ξέρει κάτι οποισδήποτε ας μου απαντήσει.

Ισχύει η μείωση 2 ετών για βαθμολογική εξέλιξη και για τίτλους που αποκτώνται μετά την 1/11/2011.

Αυτό έγινε σύμφωνα με το νόμο "Επείγουσες ρυθμίσεις που αφορούν την εφαρμογή του μεσοπρόθεσμου πλαισίου δημοσιονομικής στρατηγικής 2012 – 2015", (ΦΕΚ 14, 2/2/2012, τεύχος Α  , σελ. 100) στο άρθρο 1 παρ.  5 το οποίο προβλέπει ρύθμιση σχετικά με την οποία μετά το δεύτερο εδάφιο της παρ. 4 του άρθρου 6 του ν. 4024/2011 προστίθεται τρίτο εδάφιο σχετικά με τους διδακτορικούς και μεταπτυχιακούς τίτλους που αποκτήθηκαν μετά την ημερομηνία κατάταξης (1-11-2011) για κατάταξη στα κλιμάκια που προβλέπει ο Ν.4024 /2011.
    Η ρύθμιση προβλέπει ότι η ευνοϊκή ρύθμιση για μεταπτυχιακά (μείωση 2 ετών για βαθμολογική εξέλιξη) θα γίνεται και για τίτλους που αποκτήθηκαν και μετά την 1/11/2011. 

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #809 στις: Φεβρουάριος 04, 2012, 02:41:40 μμ »
παιδια ξερετε να μου πειτε, να με κατευθυνετε σχετικα τι πρεπει να κανω για ενα μεταπτυχιακο στο ΕΑΠ;
1) ποτε και πως κανω την δηλωση/αιτηση μου
2) ποτε γινεται η κληρωση
3) και αν κληρωθει καποιος ποτε ξεκιναει τα μαθηματα

ξερω οτι τωρα για φετος ειναι αργα. Δηλαδη ποτε να κανω αιτηση για την επομενη χρονια;

1) νοεμβρη  με δεκεμβρη καθε ετους, ηλεκτρονικα. βγαινει ανακοινωση απ οτο εαπ.
2) στα μεσα δεκεμβρη
3) αυτοι που κληρωθηκαν το δεκεμβρη του 2011 θα ξεκινησουν τον σεπτεμβρη του 2012.

Αποσυνδεδεμένος marthoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΜΑΣ!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #810 στις: Φεβρουάριος 10, 2012, 02:23:57 μμ »
εγω παιδια ειμαι ΠΕ 19 και ρωτησα για μεταπτυχιακο στην εκπαιδευση ενηλικων..μου ειπαν πως δεν δινει παιδαγωγικη επαρκεια...κι εγω δουλευω σαν αναπληρωτρια εδω και 2 χρονια(εαεπ) και θα ηθελα ενα μεταπτυχιακο..οχι ομως που να εξειδικευομαι στον προγραμματισμο..αν εχετε σχετικη εμπειρια δωστε οδηγιες..

Αποσυνδεδεμένος derosi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #811 στις: Μάρτιος 02, 2012, 03:28:08 μμ »
Εδώ και αρκετά χρόνια πολλοί επιμένουν να καταβάλλουν δίδακτρα σε προπρυχιακά-μεταπτυχιακά του ΕΑΠ και να κυνηγάνε εναγωνίως της εισαγωγή τους σε αυτό. Η λύση είναι απλή: να μην κάνει αίτηση κανένας σε όλα τα πρόγραμματα του ΕΑΠ μέχρι να καταργηθούν τα δίδακτρα.  Κάτι τέτοιο έπρεπε να είχε γίνει από την πρώτη στιγμή που μπήκαν. Όλοι έπρεπε και πρέπει να καταλάβουν ότι είναι "θύματα" όταν πληρώνουν σε δημόσια ΑΕΙ. όσοι δεν το καταλαβαίνουν ας συνεχίσουν να τα σκάνε συνεχίζοντας να είναι "θύματα".

Υπάρχουν περιπτώσεις φοιτήτων που χρειάζονται 10000 ευρώ μπορεί και παραπάνω για να τα ολοκληρώσουν (12 θεματικές ενότητες θέλει για να πάρεις πτυχίο με 850 ευρώ δίδακτρα η κάθε μιία). Έλεος!!! Σε όλες τις χώρες πληρώνουν υπάρχουν κυρίως σε ιδιωτικά πανεπιστήμια από το προπτυχιακό. Πουθενά αλλού αυτό το χάλι το δικό μας.

Καθηγητές, πρυτάνεις κ.α. από την δική τους πλευρά "καλώς" για εκείνους θέσπισαν δίδακτρα, αφού δεν έβρισκαν άλλους πόρους, κανένας όμως δεν έπρεπε και δεν πρέπει να τους χρυσοπληρώνει. Δυστυχώς δεν σκέφτηκαν όλοι έτσι και αυτά τα προγράμματα συνεχίστηκαν, δημιουργήθηκαν κι άλλα και σε αρκετά αυξήθηκαν και τα δίδακτρά τους. Ας τα βρουν από αλλού όλοι αυτοί, αλλιώς να μην τα δημιουργούν.

Πολλοί κατηγορούν τους πολιτικούς, τους βολεμένους του συστήματος κ.α. δίχως να συνειδητοποιούν πως για όλα φταίει η δική μας αδρανής στάση.     

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 856
Σύνολο: 869

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.