*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ  (Αναγνώστηκε 376816 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #406 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 02:25:13 πμ »
Τι γίνεται ρε παιδιά? Όλοι κληρωθήκατε στο ΕΑΠ εκτός από μένα?!  ???
Εγώ που είμαι στην Γ κατηγορία (590 σειρά) στο μεταπτυχιακό Εκπαίδευση Ενηλίκων, ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να με πάρουν? Δηλαδή να μην δεχτούν να πάνε τουλάχιστον 391 ατομα? Η πολλά ζητάω?  :-\

εγω που ειμαι πανω απο 1000 μπορω να σκοτωσω ολο τον κοσμο που προηγειται με ατομικη βομβα και ετσι αποκτω σοβαρες ελπιδες να με παρουν!!!!!!!!!

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:53:04 »

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #407 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 01:25:13 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Εχω 2 ερωτήσεις σχετικά με τα μεταπτυχιακά στο ΕΑΠ.

1) Λέει το έντυπο πως όταν καταθέσουμε το ποσό στον συγκεκριμένο λογαριασμό στην τράπεζα, θα πρέπει να στείλουμε μαζί με τα δικαιολογητικά την απόδειξη κατάθεσης των χρημάτων, που θα αναγράφει το Ονοματεπώνυμο μας, και κάποια άλλα στοιχεία όπως Μεταπτυχιακό και Θεματική ενότητα νομίζω. Γι αυτά να υπάρχει ειδικό έντυπο κατάθεσης στην Εθνική τράπεζα;;; Η εμείς κάνουμε την κατάθεση και στην φωτοτυπία αυτής συμπληρώνουμε τα επιπλέον στοιχεία που ζητάνε;;

2) Αν το τμήμα απο το οποίο έχει αποφοιτήσει κάποιος δεν αναγράφεται στις προϋποθέσεις εισαγωγής του κάθε μεταπτυχιακού, όμως ανήκει στον ίδιο κλάδο, υπάρχει περίπτωση να μην γίνει δεκτός αφού έχει κληρωθεί;; Εχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

Ευχαριστώ πολύ και Χρόνια Πολλά σε όλους

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #408 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 01:34:13 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Εχω 2 ερωτήσεις σχετικά με τα μεταπτυχιακά στο ΕΑΠ.

1) Λέει το έντυπο πως όταν καταθέσουμε το ποσό στον συγκεκριμένο λογαριασμό στην τράπεζα, θα πρέπει να στείλουμε μαζί με τα δικαιολογητικά την απόδειξη κατάθεσης των χρημάτων, που θα αναγράφει το Ονοματεπώνυμο μας, και κάποια άλλα στοιχεία όπως Μεταπτυχιακό και Θεματική ενότητα νομίζω. Γι αυτά να υπάρχει ειδικό έντυπο κατάθεσης στην Εθνική τράπεζα;;; Η εμείς κάνουμε την κατάθεση και στην φωτοτυπία αυτής συμπληρώνουμε τα επιπλέον στοιχεία που ζητάνε;;

2) Αν το τμήμα απο το οποίο έχει αποφοιτήσει κάποιος δεν αναγράφεται στις προϋποθέσεις εισαγωγής του κάθε μεταπτυχιακού, όμως ανήκει στον ίδιο κλάδο, υπάρχει περίπτωση να μην γίνει δεκτός αφού έχει κληρωθεί;; Εχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

Ευχαριστώ πολύ και Χρόνια Πολλά σε όλους


καλησπέρα Χριστίνα και Χρόνια Πολλά (και για την ονομαστική σου γιορτή)  :)

Στο ΕΑΠ θα στείλεις το αποδεικτικό της κατάθεσης που θα γράφει επάνω τα στοιχεία σου και τον παραλήπτη των χρημάτων.Θα συμπληρώσεις (δια χειρός ..Χριστίνας  ;D) τα υπόλοιπα π.χ. μεταπτυχιακό ,θεματική ενοτητα κλπ.

Για το δεύτερο ερώτημα ,δεν γνωρίζω για να βοηθήσω..
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος drakos13

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #409 στις: Δεκέμβριος 27, 2009, 05:51:34 μμ »
Μηπως ξερει κανεις που βρισκουμε το εντυπο δηλωσης θεματικων ενοτητων? Το ζηταει για εμας που ειμαστε στη κατηγορια Β ,αλλα όσο και να ψάχνω στην ιστοσελιδα δεν το βρισκω πουθενά..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:53:04 »

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #410 στις: Δεκέμβριος 27, 2009, 06:11:13 μμ »
Μηπως ξερει κανεις που βρισκουμε το εντυπο δηλωσης θεματικων ενοτητων? Το ζηταει για εμας που ειμαστε στη κατηγορια Β ,αλλα όσο και να ψάχνω στην ιστοσελιδα δεν το βρισκω πουθενά..
Στην 4η σελίδα από αυτό το αρχείο

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #411 στις: Δεκέμβριος 28, 2009, 01:55:14 μμ »
 Θεωρείται  ότι  είναι  μεταπτυχιακό  στη  διδακτική(επομένως  παίρνει  τα  αντίστοιχα  μόρια).
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 28, 2009, 01:58:13 μμ από vasbio »

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #412 στις: Δεκέμβριος 28, 2009, 10:05:31 μμ »
επειδή κάνω το εν λόγω μεταπτυχιακό μας είχανε πει οτι δεν είναι στην διδακτική. άρα παίρνουμε τα μόρια του κανονικού μεταπτυχιακού

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #413 στις: Δεκέμβριος 29, 2009, 09:30:28 πμ »
επειδή κάνω το εν λόγω μεταπτυχιακό μας είχανε πει οτι δεν είναι στην διδακτική. άρα παίρνουμε τα μόρια του κανονικού μεταπτυχιακού

Αφου ο τιτλος του μεταπτυχιακου ειναι "εξειδικευση καθηγητων Φυσικων Επιστημων", πώς παιρνεις τα μορια του κανονικου μεταπτυχιακου?  ::) Τι σου μαθαινουν τωρα που το κανεις, δεν εξειδικευεσαι στο πώς θα διδαξεις τις Φυσικες Επιστημες?

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #414 στις: Δεκέμβριος 29, 2009, 10:45:35 πμ »
Από ο,τι μου είπανε την πρώτη χρονια παίρνεις 2 θεματικές ενότητες, άρα χρειάζεσαι 1700 Ε

Δεν είναι υποχρεωτικό να δηλώσει κανείς δύο θεματικές ενότητες. Ο κανονισμός ορίζει ότι μπορείς να δηλώσεις έως δύο ενότητες τον χρόνο. Σημειωτέον, δεν είναι και τόσο απλά τα πράγματα, γι' αυτό κι όλοι δηλώνουν μία ενότητα το χρόνο. Η συντριπτική πλειοψηφία πάντως όσων παρακολουθούν μεταπτυχιακά στο ΕΑΠ τελειώνει σε 5 έτη (ναι καλά διαβάσατε), από μία ενότητα το χρόνο (4 ενότητες) συν διπλωματική. Αν πάλι υπάρχει κάποιος που δεν κάνει τίποτα άλλο στη ζωή του, δεν εργάζεται, δεν έχει οικογένεια, φίλους, γατιά σκυλιά κλπ. κλπ. και είναι πρόθυμος να κόψει και το ένα ποτό την εβδομάδα ας πάρει δύο ενότητες το έτος. Δεν το συνιστώ!

Ειναι τόσο δύσκολα τα πράγματα;;; ??? ??? :P :P
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #415 στις: Δεκέμβριος 29, 2009, 10:52:44 πμ »
Μήπως ξέρει κανείς εάν επιτρέπεται να παρακολουθείς ταυτόχρονα μεταπτυχιακό στο ΕΑΠ και σε κάποιο άλλο πανεπιστήμιο?


Αν κάνεις μεταπτυχιακό στο ΕΑΠ ,καλείσαι (προαιρετικά) να συμμετέχεις σε καθορισμένες συναντήσεις με τον υπεύθυνο καθηγητή κ τους συμφοιτητές σου,παραδίδεις 4 εργασίες για κάθε θεματική ενότητα κ φυσικά έχεις κ τις εξετάσεις του συγκεκριμένου μαθήματος.

Η ευκολία είναι πως παρακολουθείς το μεταπτυχιακό απο απόσταση..
Αν γνωρίζεις αντίστοιχα το πρόγραμμα μεταπτυχιακού σε κάποιο άλλο πανεπιστήμιο κ νομίζεις πως μπορείς να τα συνδυάσεις...η απόφαση είναι δική σου.Νομίζω πως δεν απαγορεύεται κάτι τέτοιο....

οι εργασιεσ ειναι 6 και οχι 4 και νομιζω πωσ αυτο ισχυει  για ολα τα μεταπτυχιακα του εαπ.
σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με το εαπ μου ειπαν πωσ ο νομοσ απαγορευει τα 2 μεταπτυχιακα ταυτοχρονα.

Γνωρίζω άτομο που έκανε 2 μεταπτυχιακά παράλληλα, κανένα όμως του ΕΑΠ, και μια χαρά τα κατάφερε.
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #416 στις: Δεκέμβριος 29, 2009, 10:53:53 πμ »
Από ο,τι μου είπανε την πρώτη χρονια παίρνεις 2 θεματικές ενότητες, άρα χρειάζεσαι 1700 Ε

Δεν είναι υποχρεωτικό να δηλώσει κανείς δύο θεματικές ενότητες. Ο κανονισμός ορίζει ότι μπορείς να δηλώσεις έως δύο ενότητες τον χρόνο. Σημειωτέον, δεν είναι και τόσο απλά τα πράγματα, γι' αυτό κι όλοι δηλώνουν μία ενότητα το χρόνο. Η συντριπτική πλειοψηφία πάντως όσων παρακολουθούν μεταπτυχιακά στο ΕΑΠ τελειώνει σε 5 έτη (ναι καλά διαβάσατε), από μία ενότητα το χρόνο (4 ενότητες) συν διπλωματική. Αν πάλι υπάρχει κάποιος που δεν κάνει τίποτα άλλο στη ζωή του, δεν εργάζεται, δεν έχει οικογένεια, φίλους, γατιά σκυλιά κλπ. κλπ. και είναι πρόθυμος να κόψει και το ένα ποτό την εβδομάδα ας πάρει δύο ενότητες το έτος. Δεν το συνιστώ!



Ειναι τόσο δύσκολα τα πράγματα;;; ??? ??? :P :P


Το εύκολο / δύσκολο είναι υποκειμενικό για τον καθένα...όμως για το ΕΑΠ κάπως έτσι είναι τα πράγματα...το μεταπτυχιακό απαιτεί αρκετό χρόνο...αν φυσικά επιθυμείς (όπως οι περισσότεροι απο εμάς) να το κάνεις σωστά. Ακούω πως υπάρχει και η οδός του φροντιστηριου!!!!!! για το ΕΑΠ...(ακατανότητο για μένα)... ???

Εγώ είμαι ακόμα στην αρχή,αλλά το απολαμβάνω παρόλο τον κόπο και τα ξενύχτια ...
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #417 στις: Δεκέμβριος 29, 2009, 10:57:29 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Δεν έχω κάνει αίτηση ακόμα, καθώς δεν έχουν περάσει 5 χρόνια από την κτήση του πτυχίου μου, αλλά το σκέφτομαι σοβαρά, αλλά όπως διάβαζα τα μνμ, στην αρχή απογοητεύτηκα κάπως!
Ευχαριστώ και πάλι!
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #418 στις: Δεκέμβριος 29, 2009, 02:38:58 μμ »
αυτό το καθηγητών μας έφαγε κ εμάς.δεν είναι στην διδακτική

Αποσυνδεδεμένος constans

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 674
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04 01
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #419 στις: Δεκέμβριος 29, 2009, 03:10:10 μμ »
αυτό το καθηγητών μας έφαγε κ εμάς.δεν είναι στην διδακτική
Επειδή κληρώθηκα για το μεταπτυχιακό αυτό και με ενδιαφέρει η γνώμη σου,πως σου φαίνεται;είναι ενδιαφέρον; δύσκολο;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158543
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 344
Σύνολο: 360

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.143 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.