*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ  (Αναγνώστηκε 384267 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ducati

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #770 στις: Δεκέμβριος 21, 2011, 08:07:29 πμ »
Ναι εγώ πήρα υποτροφία. Μάλιστα δεν το γνώριζα και μου έστειλαν επιστολή όπου μου εξηγούσαν τα σχετικά: είχα πληρώσει Σεπτέμβρη -αν θυμάμαι καλά-  για τη διπλωματική και το Γενάρη μου είπαν πως θα μου επιστρέψουν 850 ευρώ, λόγω υποτροφίας-αριστείας (πρέπει να έχεις το μεγαλύτερο μέσο όρο σε δύο ενότητες από όλους την προηγούμενη χρονιά -έτσι ήταν τότε τουλάχιστον, τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει). Και φυσικά δεν έπαιζε ρόλο εάν είσαι διορισμένος στο δημόσιο. Όσο για το πάσο που αναφέρθηκε πριν, δεν ισχύει στις μετακινήσεις (πχ ΟΣΕ, ΚΤΕΛ, καράβια), ωστόσο ορισμένα ΚΤΕΛ το δέχονται (ελάχιστα όμως). Ισχύει, όμως, σε θέατρα, συναυλίες κτλ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:02:27 »

Αποσυνδεδεμένος N E N A

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #771 στις: Ιανουάριος 01, 2012, 04:28:44 μμ »
και μένα με πήραν στο σπουδές στην εκπαίδευση και δε ξέρω τι να κάνω
να δεχτώ ή όχι...  :-\
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ, ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ....

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #772 στις: Ιανουάριος 01, 2012, 05:23:45 μμ »
καλη χρονια!
εγω θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποιος ποσες θεματικες ενοτητες εχει το μεταπτυχιακο Εκπαιδευση Ενηλικων

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #773 στις: Ιανουάριος 01, 2012, 07:52:15 μμ »
και μένα με πήραν στο σπουδές στην εκπαίδευση και δε ξέρω τι να κάνω
να δεχτώ ή όχι...  :-\

Αυτό δε μπορώ να το καταλάβω...Αφού δεν ήσουν σίγουρη, γιατί έκανες τα χαρτιά σου και στερείς τη θέση από κάποιον άλλο που θα ήθελε να μπει πραγματικά;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:02:27 »

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #774 στις: Ιανουάριος 01, 2012, 07:53:50 μμ »
καλη χρονια!
εγω θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποιος ποσες θεματικες ενοτητες εχει το μεταπτυχιακο Εκπαιδευση Ενηλικων


4 θεματικές συν μία ακόμα που είναι η διπλωματική. Σύνολο 5.

Αποσυνδεδεμένος clandestino

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #775 στις: Ιανουάριος 01, 2012, 08:04:30 μμ »
και μένα με πήραν στο σπουδές στην εκπαίδευση και δε ξέρω τι να κάνω
να δεχτώ ή όχι...  :-\

Αυτό δε μπορώ να το καταλάβω...Αφού δεν ήσουν σίγουρη, γιατί έκανες τα χαρτιά σου και στερείς τη θέση από κάποιον άλλο που θα ήθελε να μπει πραγματικά;

κι εγώ κληρώθηκα στους επιλαχόντες και δεν ξέρω αν θα πάω...........αλλά όποιος δεν είναι σίγουρος δε στερεί κανενός τη θέση..... αν τελικά δεν πάει θα πάρουν τον επόμενο ....και εν πάσει περιπτώσει είναι κατανοητό να προβληματιζόμαστε όλοι με τέτοια οικονομική ανασφάλεια που επικρατεί ..δεν είναι και κανένα μικροποσό τα δίδακτρα!

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #776 στις: Ιανουάριος 02, 2012, 04:53:54 πμ »
Εννοείται ότι θα πάει ο επόμενος, αλλά εγώ εννοούσα ότι κάθε συμμετοχή επηρεάζει το αποτέλεσμα της κλήρωσης, καθώς αυτή βασίζεται σ' έναν πηγαίο κώδικα και έναν αλγόριθμο. Αν λοιπόν υπάρχουν για παράδειγμα 1000 υποψήφιοι, η σειρά που θα προκύψει από την εφαρμογή των παραπάνω στη διαδικασία της κλήρωσης είναι εντελώς διαφορετική απ'  το αν υπάρχουν 999. Και πάει λέγοντας. Με λίγα λόγια, έστω και με έναν λιγότερο υποψήφιο, τα αποτελέσματα της κλήρωσης θα ήταν άλλα από αυτά που προέκυψαν.
(εδώ αναλύεται η διαδικασία της κλήρωσης: http://media.eap.gr/images/stories/pdf/klirosi.pdf)

Τα λεφτά σαφώς είναι αρκετά, αλλά οι αιτήσεις έγιναν μόλις πριν λίγο καιρό. Η προθεσμία μάλιστα έληξε στις 10/12. Θα μπορούσε κάποιος να το σκεφτεί νωρίτερα. Έτσι θα γλίτωνε και το δίλημμα και θα έμπαινε κάποιος άλλος που θα ήθελε και θα μπορούσε να πάει.

Αποσυνδεδεμένος Marcus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 221
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #777 στις: Ιανουάριος 02, 2012, 01:18:41 μμ »
κάθε συμμετοχή επηρεάζει το αποτέλεσμα της κλήρωσης, καθώς αυτή βασίζεται σ' έναν πηγαίο κώδικα και έναν αλγόριθμο. Αν λοιπόν υπάρχουν για παράδειγμα 1000 υποψήφιοι, η σειρά που θα προκύψει από την εφαρμογή των παραπάνω στη διαδικασία της κλήρωσης είναι εντελώς διαφορετική απ'  το αν υπάρχουν 999. (εδώ αναλύεται η διαδικασία της κλήρωσης: http://media.eap.gr/images/stories/pdf/klirosi.pdf)

Από το κείμενο που παραθέτεις δεν προκύπτει κάτι τέτοιο. Δεν αναγράφεται δηλαδή πουθενά ότι ο αλγόριθμος λαμβάνει υπ' όψη τον αριθμό των υποψηφίων. Έχεις κάποιο άλλο στοιχείο που να δικαιολογεί τον ισχυρισμό σου;

Εν πάση περιπτώσει, αν όντως τα αποτελέσματα επηρεάζονται κατά μη γραμμικούς τρόπους από τον αριθμό των αιτήσεων, όπως υπονοείται στο σημείο του παραθέματος που τόνισα, τι σημαίνει αυτό; Ότι αν η συνάδελφος ΝΕΝΑ δεν είχε καταθέσει την αίτησή της, τότε το σύνολο των νυν εισακτέων δε θα είχαν κληρωθεί (αυτό σημαίνει το 'εντελώς διαφορετική') και τη θέση τους θα είχαν πάρει κάποιοι άλλοι. Για τα άτομα όμως αυτά, δε γνωρίζουμε απολύτως τίποτα: ούτε ότι αν είναι ικανότεροι, ούτε αν το θέλουν περισσότερο, ούτε ότι δε θα αλλάξουν οι προτεραιότητές σε βάθος χρόνου. Δεν αντιλαμβάνομαι λοιπόν γιατί θα ήταν πιο δίκαιο αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 782
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #778 στις: Ιανουάριος 02, 2012, 01:29:39 μμ »
κάθε συμμετοχή επηρεάζει το αποτέλεσμα της κλήρωσης, καθώς αυτή βασίζεται σ' έναν πηγαίο κώδικα και έναν αλγόριθμο. Αν λοιπόν υπάρχουν για παράδειγμα 1000 υποψήφιοι, η σειρά που θα προκύψει από την εφαρμογή των παραπάνω στη διαδικασία της κλήρωσης είναι εντελώς διαφορετική απ'  το αν υπάρχουν 999. (εδώ αναλύεται η διαδικασία της κλήρωσης: http://media.eap.gr/images/stories/pdf/klirosi.pdf)

Από το κείμενο που παραθέτεις δεν προκύπτει κάτι τέτοιο. Δεν αναγράφεται δηλαδή πουθενά ότι ο αλγόριθμος λαμβάνει υπ' όψη τον αριθμό των υποψηφίων. Έχεις κάποιο άλλο στοιχείο που να δικαιολογεί τον ισχυρισμό σου;

Εν πάση περιπτώσει, αν όντως τα αποτελέσματα επηρεάζονται κατά μη γραμμικούς τρόπους από τον αριθμό των αιτήσεων, όπως υπονοείται στο σημείο του παραθέματος που τόνισα, τι σημαίνει αυτό; Ότι αν η συνάδελφος ΝΕΝΑ δεν είχε καταθέσει την αίτησή της, τότε το σύνολο των νυν εισακτέων δε θα είχαν κληρωθεί (αυτό σημαίνει το 'εντελώς διαφορετική') και τη θέση τους θα είχαν πάρει κάποιοι άλλοι. Για τα άτομα όμως αυτά, δε γνωρίζουμε απολύτως τίποτα: ούτε ότι αν είναι ικανότεροι, ούτε αν το θέλουν περισσότερο, ούτε ότι δε θα αλλάξουν οι προτεραιότητές σε βάθος χρόνου. Δεν αντιλαμβάνομαι λοιπόν γιατί θα ήταν πιο δίκαιο αποτέλεσμα.

Θα συμφωνήσω και εγώ με αυτό, αλλά πρέπει να επισημάνω και τα εξής:
1. Το Σπουδές στην Εκπαίδευση είναι το μοναδικό μεταπτυχιακό που απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας και Φιλολόγους, ενώ οι περισσότερες από τις άλλες ειδικότητες έχουν και τα δικά τους.
2. Έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο, αφενός, ότι πολλοί το επιλέγουν ενώ δεν έχουν τα τυπικά προσόντα (τα οποία φαίνονται πλέον μετά την κλήρωση) και, αφετέρου, ότι αρκετοί κάνουν αίτηση με... χαλαρή διάθεση, χωρίς να ξέρουν ακριβώς τι θέλουν, ποιους τομείς καλύπτει το μεταπτυχιακό κ.τ.λ.
3. Επίσης υπάρχουν ορισμένοι που το επιλέγουν, επειδή νομίζουν ότι έτσι καλύπτουν την παιδαγωγική κατάρτιση που απαιτεί το AΣΕΠ.
Σε κάθε περίπτωση, καλό θα ήταν όσοι το επιλέγουν να είναι απολύτως ενημερωμένοι και σίγουροι, γιατί διαφορετικά, πράγματι μειώνουν τις πιθανότητες ανθρώπων που το έχουν επιλέξει ενσυνείδητα και το χρειάζονται και οι οποίοι περιμένουν 5-6 χρόνια για να κληρωθούν (και αν).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 02, 2012, 02:30:45 μμ από Daidalos »

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #779 στις: Ιανουάριος 02, 2012, 01:43:25 μμ »
κάθε συμμετοχή επηρεάζει το αποτέλεσμα της κλήρωσης, καθώς αυτή βασίζεται σ' έναν πηγαίο κώδικα και έναν αλγόριθμο. Αν λοιπόν υπάρχουν για παράδειγμα 1000 υποψήφιοι, η σειρά που θα προκύψει από την εφαρμογή των παραπάνω στη διαδικασία της κλήρωσης είναι εντελώς διαφορετική απ'  το αν υπάρχουν 999. (εδώ αναλύεται η διαδικασία της κλήρωσης: http://media.eap.gr/images/stories/pdf/klirosi.pdf)

Από το κείμενο που παραθέτεις δεν προκύπτει κάτι τέτοιο. Δεν αναγράφεται δηλαδή πουθενά ότι ο αλγόριθμος λαμβάνει υπ' όψη τον αριθμό των υποψηφίων. Έχεις κάποιο άλλο στοιχείο που να δικαιολογεί τον ισχυρισμό σου;

Εν πάση περιπτώσει, αν όντως τα αποτελέσματα επηρεάζονται κατά μη γραμμικούς τρόπους από τον αριθμό των αιτήσεων, όπως υπονοείται στο σημείο του παραθέματος που τόνισα, τι σημαίνει αυτό; Ότι αν η συνάδελφος ΝΕΝΑ δεν είχε καταθέσει την αίτησή της, τότε το σύνολο των νυν εισακτέων δε θα είχαν κληρωθεί (αυτό σημαίνει το εντελώς διαφορετική') και τη θέση τους θα είχαν πάρει κάποιοι άλλοι. Για τα άτομα όμως αυτά, δε γνωρίζουμε απολύτως τίποτα: ούτε ότι αν είναι ικανότεροι, ούτε αν το θέλουν περισσότερο, ούτε ότι δε θα αλλάξουν οι προτεραιότητές σε βάθος χρόνου. Δεν αντιλαμβάνομαι λοιπόν γιατί θα ήταν πιο δίκαιο αποτέλεσμα.

Δε μίλησε κανείς για πιο δίκαια αποτελέσματα, αλλά για διαφορετικά. Κι σχετικά με το αν λαμβάνεται ή όχι υπόψιν ο αριθμός των υποψηφίων, εννοείται ότι λαμβάνεται. Έχεις π.χ. 10 υποψηφίους για να κάνεις μια κλήρωση. Δεν θα το λάβεις αυτό υπόψιν; Από τους 10 κληρώνονται οι αριθμοί 4 και 6, δηλαδή ο κύριος Χ και ο κύριος Ψ. Αν αυτοί που έχουν το νούμερο 1 και 2 δεν ήταν υποψήφιοι, αμέσως δεν αλλάζουν τα αποτελέσματα της κλήρωσης, όποτε οι κύριοι Χ και Ψ δεν θα κληρώνονταν. Αυτό εννοούσα. Anyway, το πρόβλημα δεν είναι δικό μου, εσείς είστε σε δίλημμα. Καλή τύχη!

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #780 στις: Ιανουάριος 02, 2012, 02:31:06 μμ »
Αυτό είναι πολύ συνηθισμένο με τις αιτήσεις για το ΕΑΠ. Γνωρίζω πολλούς ανθρώπους που κάνουν μια αίτηση έτσι να υπάρχει (αφού ούτως ή άλλως είναι υπόθεση λεπτών) και αν κληρωθούν το σκέπτονται. Είναι μέσα στο παιχνίδι. Πάντως για όσους έχουν αμφιβολίες επαναλαμβάνω πως τα μεταπτυχιακά έχουν πολύ δουλειά και θέλουν αρκετή ενασχόληση. Λάβετε υπόψη σας πως το μεταπτυχιακό κρατά πολλά χρόνια και πως ουσιαστικά είσαι μόνος σου σε όλη τη διάρκεια του. Μόνος διαβάζεις, μαθαίνεις και κάνεις εργασίες ή δίνεις τελικές εξετάσεις. Εκτός αν καταφέρεις να κάνεις μια δικτυακή ομάδα εργασίας σε κάποιο ανεπίσημο forum, όπως έχουμε κάνει στο μεταπτυχιακό της Πληροφορικής και μπορούμε και ανταλλάσουμε απόψεις και βοηθιόμαστε. Απο το ΕΑΠ υπάρχει απλά μια καθοδήγηση στις ΟΣΣ και δίνεται το υλικό (βιβλίο και κάποιες σημειώσεις - παρουσιάσεις που στοχεύουν στα κύρια σημεία).

Δεν θέλω να επηρεάσω αρνητικά κανέναν με αυτά που λέω. Απλά είναι πραγματικότητες που εγώ βίωσα απο μέσα. Μου αρέσει ευτυχώς πολύ το αντικείμενο και δεν το μετανιώνω. Νιώθω οτι μου προσφέρει πολύ σε γνώση.  Καλή επιτυχία σε ότι και αν αποφασίσετε.

Αποσυνδεδεμένος noname

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 460
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #781 στις: Ιανουάριος 02, 2012, 02:57:11 μμ »
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.Γνωρίζεις κάποιον που να έγινε δεκτός για διδακτορικό στο ΕΑΠ;

Εκτός από τα ονόματα αυτών που κάνουν διδακτορικό στο ΕΑΠ αναζήτησε και το προφίλ τους.....(τυχαίο? Δε νομίζω)

Αποσυνδεδεμένος Marcus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 221
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #782 στις: Ιανουάριος 02, 2012, 06:10:22 μμ »
Δε μίλησε κανείς για πιο δίκαια αποτελέσματα, αλλά για διαφορετικά. Κι σχετικά με το αν λαμβάνεται ή όχι υπόψιν ο αριθμός των υποψηφίων, εννοείται ότι λαμβάνεται. Έχεις π.χ. 10 υποψηφίους για να κάνεις μια κλήρωση. Δεν θα το λάβεις αυτό υπόψιν; Από τους 10 κληρώνονται οι αριθμοί 4 και 6, δηλαδή ο κύριος Χ και ο κύριος Ψ. Αν αυτοί που έχουν το νούμερο 1 και 2 δεν ήταν υποψήφιοι, αμέσως δεν αλλάζουν τα αποτελέσματα της κλήρωσης, όποτε οι κύριοι Χ και Ψ δεν θα κληρώνονταν. Αυτό εννοούσα.

1. Το τι εννοούσες και το τι έγραψες δεν ταυτίζονται. Συγκεκριμένα, πριν έγραψες ότι επειδή τα αποτελέσματα βασίζονται σ' έναν πηγαίο κώδικα και έναν αλγόριθμο, η σειρά κατάταξης που θα προκύψει 'είναι εντελώς διαφορετική' ανάλογά με τον αριθμό των υποψηφίων. Ότι δηλαδή, αν έχουμε τέσσερις υποψήφιους που κατατάσσονται με σειρά 1, 2, 3 και 4, η ύπαρξη ενός πέμπτου υποψηφίου αναγκαστικά ανατρέπει αυτή τη σειρά. Αυτό δεν προκύπτει από το έγγραφο τουλάχιστον που παρέθεσες.

2. Ανεξάρτητα από το αν ισχύει ή δεν ισχύει κάτι τέτοιο, δεν είναι σαφές γιατί η κατάταξη που θα προκύψει από μια 'μικρή' λίστα υποψηφίων είναι προτιμητέα από την αντίστοιχη κατάταξη που παράγει μια 'μεγάλη' λίστα. Το μόνο κριτήριο που μπορώ να φανταστώ εγώ, είναι αυτό της δικαιοσύνης, που νομίζω υπάρχει υπόρρητα στην αρχική σου τοποθέτηση ("στερείς τη θέση από κάποιον άλλο που θα ήθελε να μπει πραγματικά"). Γράφεις τώρα πως δεν εννοούσες αυτό ("Δε μίλησε κανείς για πιο δίκαια αποτελέσματα, αλλά για διαφορετικά"). Τελικά, μήπως εννοείς απλώς αποτελέσματα που σε συμφέρουν;

3. Και επειδή η πολλή θεωρία κουράζει: Έστω πέντε υποψήφιοι (1, 2, 3, 4 και 5) για δύο θέσεις εισακτέων συν δύο επιλαχόντων. Ο αλγόριθμος δίνει σειρά προτίμησης 5, 3, 4, 2, 1. Οι 5 και 3 κατατάσσονται ως εισακτέοι, οι 4 και 2 ως επιλαχόντες. Έστω τώρα ότι ο 3 αποφασίζει να μην εγγραφεί, και δίνει με τον τρόπο αυτό τη δυνατότητα φοίτησης στον πρώτο επιλαχόντα (4). Ρωτάω, λοιπόν, τίνος θέση έχει 'στερήσει' ο παρ'ολίγον φοιτητής;

4. Σε κάθε περίπτωση, όλα αυτά είναι προβλήματα που ανακύπτουν λόγω του συστήματος εισαγωγής με κλήρωση που είναι διπλά ακατανόητο: αφ' ενός γιατί η τυχαία επιλογή είναι ασυμβίβαστη με την έννοια του Πανεπιστημίου, και αφ' ετέρου γιατί ο numerus clausus είναι ασυμβίβαστος με την έννοια ενός 'ανοικτού' ιδρύματος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 02, 2012, 06:12:25 μμ από Marcus »

Αποσυνδεδεμένος N E N A

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #783 στις: Ιανουάριος 04, 2012, 06:29:27 μμ »
πω πω !
θεωρω πως η επιλογη μου να κανω αιτηση δεν ειναι για να με κρεμασετε.
το προβλημα που εχω ειναι οτι ηδη εχω ολοκληρωσει ενα μεταπτυχιακο και ξεκινησα  διδακτορικο και για αυτο σκεφτομουν τι να κανω .
ειμαι ανθρωπος που βαριεμαι να καθομαι και για αυτο ειπα να το παρω χαλαρα και να κανω αιτηση και βλεπουμε.
 ομολογω ομως πως μαλλον θα δεχτω.
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ, ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 720
Σύνολο: 724

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.