*

Αποστολέας Θέμα: κατατακτηριες στο νηπιαγωγων ή στο δημοτικης?  (Αναγνώστηκε 31470 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Γεια σε όλους..
ειμαι καινουργια στο forum σας,το οποίο βρήκα τυχαία.Εχω τελείωσει το οικονομικο του αριστοτελείου απο τον απριλιο. Η σχολη εξ αρχης δεν μου αρεσε, αλλα εκει ειχα περασει και ενω σκεφτομουν στα 2 πρωτα ετη να ξαναδωσω πανελληνιες, δεν ειχα το θάρρος η μαλλον το κουραγιο να ξαναπερασω ολη αυτη την διαδικασια του εξοντωτικου διαβασματος..
και τωρα σκεφτομαι να δωσω....κατακτηριες στο παιδαγωγικο αλεξανδρουπολης πιστευοντας οτι ετσι θα αποκατασταθώ επαγγελματικά και δεν θα βασανιζομαι ποτε θα βγει προκυρηξη, ποτε θα βγει διαγωνισμος. Ψαχνω αυτο το διαστημα των 5 μηνων (απο τοτε που τελειωσα )στον ιδιωτικο τομεα για δουλεια σχετικη με αυτο που τελειωσα και παντου μου ζητανε προυπηρεσια,την οποια δεν διαθέτω και πώς είναι δυνατον να την αποκτήσω απο την στιγμή που δεν μου δίνουν την δυνατότητα? Ετσι,πλέον κοιτώ για δουλεια γραμματεα και υπαλληλου γραφειου αλλα και εκει συναντω εμποδια οσον αφορα την προυπηρεσια..μεχρι και για πλασιε πηγα,με πηραν αλλα δεν το εχω και εφυγα στις 4 μερες,πιστεοντας οτι θα βρω κατι καλυτερο...
Σκεφτομαι απο το να καθομαι και να παιδευομαι οταν θα βρω δουλεια οπου θα μου δινουν το πολυ 700ε μηπως να σκεφτω την διεξοδο του δασκαλου.Αν και παλι μετα απο 4 χρονια που θα τελειωσω αν τα καταφερω στις κατακτηριες θα υπαρχουν θεσεις η θα εχω ακομα 1 πτυχιο και θα το κοιταω?δεν ξερω τι να κανω οι κατατακτηριες ειναι σε 2 μηνες,ειδα την υλη,θελει πολυ διαβασμα να το αποτολμησω η θα χασω το χρονο μου????????


Linaki7 γιατί δεν σκέφτεσαι την επιλογή του μεταπτυχιακού στα παιδαγωγικά που είναι 2 χρόνια και δίνει 3μόρια στον ασεπ και παιδαγωγική επάρκεια; Έτσι θα είσαι πάνω απο όλους στον πίνακα διορισμού, θα δουλέψεις πάνω στον τομέα σου και δεν θα έχεις και μεγάλη ευθύνη ως παιδαγωγός όπως ο νηπιαγωγός και ο δάσκαλος. Ο οικονομολόγος μπαίνει πολύ λίγες ώρες στην τάξη και σε μεγάλες ηλικίες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κατατακτηριες στο νηπιαγωγων ή στο δημοτικης?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:33:12 »

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: κατατακτηριες στο νηπιαγωγων ή στο δημοτικης?
« Απάντηση #57 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 04:36:02 μμ »
Έχω τελειώσει το Νηπιαγωγών Φλώρινας.Είχαμε όντως πολλά μαθήματα αλλά με το που τελείωσα τα μειώσανε κατά 10(τι γκαντεμιά!!!)Επίσης έχουνε αυξημένες απαιτήσεις οι καθηγητές στη Φλώρινα και μάλιστα καθηγητές που παράλληλα διδάσκουν και στη Θεσνίκη(πχ κατασκευή κούκλας κουκλοθεάτρου Φλώρινα:6 κούκλες,Θεσνικη:3 ή 4 η ίδια καθηγήτρια
Θυμάμαι είχα ρωτήσει για κατατακτήριες Δασκάλων Φλώρινα για την κολλητή μου και οι θέσεις είναι τόσο λίγες,τα βύσματα τόσα πολλά και οι υποψήφιοι πάνω από 300(την χρονιά που ρώτησα τουλάχιστον)
Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω αλλά γιατί δεν δίνεις πανελλήνιες;Πιο πολλές θέσεις,λιγότερο διάβασμα(σε σχέση με το διάβασμα για κατατακτήριες....)όχι τόσα βύσματα.
Έχω ζήσει τραγική εμπειρία κατατακτήριες στο Ψυχολογίας Θεσνίκης όπου μέχρι και την ύλη "πειράξανε"την ημέρα των εξετάσεων για να κάνουν το "ξεκαθάρισμα".Αν με πιάνεις.. ;)
Σου εύχομαι πάντως καλή επιτυχία ό,τι και να επιλέξεις :)

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: κατατακτηριες στο νηπιαγωγων ή στο δημοτικης?
« Απάντηση #58 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 06:59:59 μμ »
Έχω τελειώσει το Νηπιαγωγών Φλώρινας.Είχαμε όντως πολλά μαθήματα αλλά με το που τελείωσα τα μειώσανε κατά 10(τι γκαντεμιά!!!)Επίσης έχουνε αυξημένες απαιτήσεις οι καθηγητές στη Φλώρινα και μάλιστα καθηγητές που παράλληλα διδάσκουν και στη Θεσνίκη(πχ κατασκευή κούκλας κουκλοθεάτρου Φλώρινα:6 κούκλες,Θεσνικη:3 ή 4 η ίδια καθηγήτρια


Συγνώμη είσαι σίγουρη γι αυτό που λές για την ίδια καθηγήτρια και τις απαιτήσεις; Εγω τελείωσα Θεσνίκη και για να περάσω το μάθημα έκανα 2 κούκλες, σκηνικά για θέατρο και έπαιξα κιολας....Μπορείς να πεις το όνομα της καθηγήτριας γιατί ή κάτι έχει αλλάξει τραγικά ή υπάρχει μεγάλη παραπληροφόρηση. Εμεις κάναμε με Ταμπάκη το μάθημα, είσαι σίγουρη οτι είναι η ίδια καθηγήτρια;

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: κατατακτηριες στο νηπιαγωγων ή στο δημοτικης?
« Απάντηση #59 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 12:25:45 πμ »
Έχω τελειώσει το Νηπιαγωγών Φλώρινας.Είχαμε όντως πολλά μαθήματα αλλά με το που τελείωσα τα μειώσανε κατά 10(τι γκαντεμιά!!!)Επίσης έχουνε αυξημένες απαιτήσεις οι καθηγητές στη Φλώρινα και μάλιστα καθηγητές που παράλληλα διδάσκουν και στη Θεσνίκη(πχ κατασκευή κούκλας κουκλοθεάτρου Φλώρινα:6 κούκλες,Θεσνικη:3 ή 4 η ίδια καθηγήτρια


Συγνώμη είσαι σίγουρη γι αυτό που λές για την ίδια καθηγήτρια και τις απαιτήσεις; Εγω τελείωσα Θεσνίκη και για να περάσω το μάθημα έκανα 2 κούκλες, σκηνικά για θέατρο και έπαιξα κιολας....Μπορείς να πεις το όνομα της καθηγήτριας γιατί ή κάτι έχει αλλάξει τραγικά ή υπάρχει μεγάλη παραπληροφόρηση. Εμεις κάναμε με Ταμπάκη το μάθημα, είσαι σίγουρη οτι είναι η ίδια καθηγήτρια;

κι εγώ ήμουν στο κουκλοθέατρο της ταμπάκη .. :) :) :) :) :) τι μου θύμισες τώρα... τέλεια ήταν... δεν νομίζω όμως ότι εννοεί αυτό το μάθημα ....
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κατατακτηριες στο νηπιαγωγων ή στο δημοτικης?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:33:12 »

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: κατατακτηριες στο νηπιαγωγων ή στο δημοτικης?
« Απάντηση #60 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 02:48:22 πμ »
Όχι δεν είχα αυτήν την καθηγήτρια.Καλά σκηνικά για κουκλοθέτρο κλπ τα είχαμε σε άλλο μάθημα.Στο συγκεκριμένο είχαμε 6 κούκλες με 6 διαφορετικές τεχνοτροπίες.Αλλλά το χειρότερο ήταν τα εικάστικά 1 και 2.Μαζί γύρω στις 35 εργασίες-δημιουργίες παλούκια!Γενικά οι καθηγητές στη Φλώρινα ζητάνε πολλά.Σου στέλνω με πμ το όνομα της καθηγήτριας ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159801
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 475
Σύνολο: 484

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.