*

Αποστολέας Θέμα: sos για αίτηση  (Αναγνώστηκε 7265 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: sos ΓΙΑ ΑΙΤΗΣΗ
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 10, 2008, 10:21:57 πμ »
επισης εκι στην αιτηση...στον αριθμο πρωτοκολου δεν εγραψα κατι κ ουτε η υπαλληλος μου πε κατι...........
πρεπει να ξαναπαω....ας απαντησει καποιος που ξερει ...για να προλαβουμε να ξαναπαμε αν ειναι......


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: sos ΓΙΑ ΑΙΤΗΣΗ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:05:08 »

marigoula

  • Επισκέπτης
Απ: sos ΓΙΑ ΑΙΤΗΣΗ
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 10, 2008, 10:34:59 πμ »
νομίζω πως δεν χρειάζεται να αγχωνόμαστε αν είναι λογικά θα μας πάρουν τηλέφωνο γιαυτό δώσαμε και τα τηλέφωνά μας... Εγώ πάντως δεν το συμπλήρωσα αυτό το κενό... Ελπίζω να μας ενημερώσουν... περίπου πότε θα βγουν τα ονόματα με τους πίνακες??????

Αποσυνδεδεμένος blue

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Πού πάμε; Τι κάνουμε;
    • Προφίλ
Απ: sos ΓΙΑ ΑΙΤΗΣΗ
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 10, 2008, 10:38:08 πμ »
ηρεμήστε...
Στον αριθμό πρωτοκόλλου στην αίτηση λέει καθαρά "Συμπληρώνεται από το ΑΣΕΠ".

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: sos ΓΙΑ ΑΙΤΗΣΗ
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 10, 2008, 10:42:55 πμ »
επισης εκι στην αιτηση...στον αριθμο πρωτοκολου δεν εγραψα κατι κ ουτε η υπαλληλος μου πε κατι...........
πρεπει να ξαναπαω....ας απαντησει καποιος που ξερει ...για να προλαβουμε να ξαναπαμε αν ειναι......



ουτε κι εγω εγραψα κατι εκει και ρωτησα αυτο το συμπληρωνω και μου ειπαν οχι
εβαλα και ημερομηνια στο παραβολο και παλι τιποτα δεν μου ειπαν και οσο για τον αριθμο παραβολου στην αιτηση ρωτησα και μου ειπαν αλλοι το συμπληρωνουν αλλοι οχι...οτι θες κανε...!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2008, 10:45:29 πμ από Beth »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: sos ΓΙΑ ΑΙΤΗΣΗ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:05:08 »

marigoula

  • Επισκέπτης
Απ: sos ΓΙΑ ΑΙΤΗΣΗ
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 10, 2008, 10:46:47 πμ »
παιδιά στην φίλη μου είχαν ξεχάσει να βάλουν σφραγίδα στην ηλεκτρονική αίτηση.... Έχει κανείς κάνει ποτέ ένσταση? Παιδιά έχω φρικάρει με αυτά που ακούω και επειδή τα συμπλήρωσα πολύ γρήγορα ξέρει κανείς ότι σε περίπτωση λάθους θα μας ειδοποιήσουν για διορθώσεις? δεν θα αντέξω μετά από τόση προσπάθεια και διάβασμα να μας κόψουν για λάθη ή παραλείψεις

Αποσυνδεδεμένος jouvencille

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: sos για αίτηση
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 10, 2008, 11:27:52 πμ »
καλημέρα!

εγω παιδια όταν έκανα την αίτηση έβαλα τα υπόλοιπα χαρτια μέσα στο φάκελο όπως νάναι χωρις  κάποια σειρα...η υπάλληλος μου είπε ότι δεν

έχει σημασία...αλλά στην αίτηση λεει με ψιλά γράμματα να τα βάλετε με εμφανή αρίθμηση...λέτε να ακυρωθώ? ???

επίσης να προσέχετε με τα παράβολα γιατί αλλοι τα κόβουν και κρατουν ένα απόκομμα και άλλοι τα αφήνουν όπως είναι ...
τα προβατα απήργησαν
ζητούν καλύτερες συνθήκες σφαγής

Αποσυνδεδεμένος virgi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: sos για αίτηση
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 10, 2008, 11:49:59 πμ »
Παιδια εγω σημερα που πηγα ουτε σφραγιδα μου βαλε στο παραβολο ουτε κρατησε καποιο αποκομμα,επισης στην αιτηση δε μου ειπε να γραψω αρ.πρωτοκολλου και επειδη δεν ειχααριθμησει τα δικαιολογητικα μου ειπε να το κανω και να βαλω αριθμο και στο παραβολο. Οτι θελουν κανουν στη καθε δευτεροβαθμια και δεν ξερουν να απαντησουν στις αποριες γιατι πολυ απλα δεν τους εχει δωσει κανεις σαφεις οδηγιες απο τον ΑΣΕΠ!
Επισης επικυρωσα και το αντιγραφοτης ταυτοτητας για καλο και για κακο,δεν πιστευω να χω προβλημα με αυτο!ι 

Αποσυνδεδεμένος jouvencille

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: sos για αίτηση
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 10, 2008, 12:01:24 μμ »
ωχ
τα προβατα απήργησαν
ζητούν καλύτερες συνθήκες σφαγής

Αποσυνδεδεμένος blue

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Πού πάμε; Τι κάνουμε;
    • Προφίλ
Απ: sos για αίτηση
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 10, 2008, 12:41:34 μμ »
Παιδια εγω σημερα που πηγα ουτε σφραγιδα μου βαλε στο παραβολο ουτε κρατησε καποιο αποκομμα

Το παράβολο απευθύνεται στον ΑΣΕΠ.
Τι δουλειά έχουν να το υπογράψουν, να το σφραγίσουν ή να το κόψουν οι υπάλληλοι στην εκάστοτε Διεύθυνση που καταθέτετε τα χαρτιά;;;

επισης στην αιτηση δε μου ειπε να γραψω αρ.πρωτοκολλου

Ο αριθμός πρωτοκόλλου συμπληρώνεται από τον ΑΣΕΠ (το λέει)

και επειδη δεν ειχααριθμησει τα δικαιολογητικα μου ειπε να το κανω και να βαλω αριθμο και στο παραβολο.

Ότι τα θέλει αριθμημένα το έχουν πει. Προσωπικά δεν έγραψα τον αύξοντα αριθμό στο παράβολο, αλλά στην αίτηση το είχα αριθμήσει.

Οτι θελουν κανουν στη καθε δευτεροβαθμια και δεν ξερουν να απαντησουν στις αποριες γιατι πολυ απλα δεν τους εχει δωσει κανεις σαφεις οδηγιες απο τον ΑΣΕΠ!

Οι οδηγίες είναι σαφείς από τον ΑΣΕΠ. Τόσο στην προκήρυξη, όσο και από επιπρόσθετες ανακοινώσεις του ΑΣΕΠ.

Επισης επικυρωσα και το αντιγραφοτης ταυτοτητας για καλο και για κακο,δεν πιστευω να χω προβλημα με αυτο!ι 

Το φωτοαντίγραφο του ΑΔΤ το θέλει επικυρωμένο.
Πρόβλημα θα είχες αν έστελνες απλή φωτοτυπία.

marigoula

  • Επισκέπτης
Απ: sos για αίτηση
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 10, 2008, 01:15:33 μμ »
Μόλις πήρα τηλέφωνο στον ΑΣΕΠ και μου είπαν ότι τους ενδιαφέρουν μόνο: το παράβολο να είναι σύνολο 20 ευρώ, στην ηλεκτρονική αίτηση να υπάρχει σφραγίδα και υπογραφή, το πτυχίο να είναι επικυρωμένο και στην πρωτότυπη αίτηση να έχεις βάλει και τις 3 υπογραφές (2 κάτω στο υποσέλιδο και μία από πίσω ... μου είπαν αυτά είναι τα πιο ουσιαστικά...

Αποσυνδεδεμένος leta

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα έρθουν καλύτερες μέρες πε 60
    • Προφίλ
Απ: sos για αίτηση
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 10, 2008, 01:24:39 μμ »
παιδια ηρεμήστε όχι τόσο αγχος από τωρα.θα μας πεταηουν εξω μονο αν εχουμε ξεχασει κανενα χαρτι.όχι με την λεπτομερειες.ηρεμηστε γιατί που να ερθει κι ο διαγωνισμός

Αποσυνδεδεμένος zizoulis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 726
    • Προφίλ
Απ: sos για αίτηση
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 10, 2008, 01:27:04 μμ »
Μόλις πήρα τηλέφωνο στον ΑΣΕΠ και μου είπαν ότι τους ενδιαφέρουν μόνο: το παράβολο να είναι σύνολο 20 ευρώ, στην ηλεκτρονική αίτηση να υπάρχει σφραγίδα και υπογραφή, το πτυχίο να είναι επικυρωμένο και στην πρωτότυπη αίτηση να έχεις βάλει και τις 3 υπογραφές (2 κάτω στο υποσέλιδο και μία από πίσω ... μου είπαν αυτά είναι τα πιο ουσιαστικά...
αυτο με τις 3 υπογραφες ειναι σιγουρο? γιατι εγω εχω βαλει μονο 1 στο τελος.

marigoula

  • Επισκέπτης
Απ: sos για αίτηση
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 10, 2008, 01:30:42 μμ »
Μόλις πήρα τηλέφωνο στον ΑΣΕΠ και μου είπαν ότι τους ενδιαφέρουν μόνο: το παράβολο να είναι σύνολο 20 ευρώ, στην ηλεκτρονική αίτηση να υπάρχει σφραγίδα και υπογραφή, το πτυχίο να είναι επικυρωμένο και στην πρωτότυπη αίτηση να έχεις βάλει και τις 3 υπογραφές (2 κάτω στο υποσέλιδο και μία από πίσω ... μου είπαν αυτά είναι τα πιο ουσιαστικά...
αυτο με τις 3 υπογραφες ειναι σιγουρο? γιατι εγω εχω βαλει μονο 1 στο τελος.

Τι να σου πω, εμένα έτσι μου είπαν.... αν θέλεις πάρε να σιγουρευτείς αλλά αν σου πούνε και αυτοί ότι πρέπει μάλλον θα πρέπει να ξαναπάς...

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: sos ΓΙΑ ΑΙΤΗΣΗ
« Απάντηση #41 στις: Νοέμβριος 10, 2008, 01:41:26 μμ »
επισης εκι στην αιτηση...στον αριθμο πρωτοκολου δεν εγραψα κατι κ ουτε η υπαλληλος μου πε κατι...........
πρεπει να ξαναπαω....ας απαντησει καποιος που ξερει ...για να προλαβουμε να ξαναπαμε αν ειναι......



αριθμο πρωτοκολλου δεν γραφουμε στην αιτηση. ο αριμος αυτος υπαρχει στην αιτηση που βγανει απο το κομπιουτερ κ απλα τον γραφουμε στο φακελο. οι αιτησεις για να απορριφθουν πρεπει να εχουν κατι κραυγαλαιο.
να μην εχουν υπογραφτει
να μην υπαρχει παραβολο
να ειναι εκπροθεσμες
οποτε δεν υπαρχει λογος να αγχωνεστε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 734
Σύνολο: 737

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.