*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων  (Αναγνώστηκε 102582 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vkots

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ20 MSc
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #84 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 01:41:58 πμ »
Τα χαρτι΄αγια το ΙΔΕΚΕ τα είχα κάνει το Μάϊο, αρκετά πρίν πάω να διδάξω στο ΙΕΚ. Μου έστειλαν απλά ένα χαρτί ότι εντάχθηκα στο εισαγωγικό μητρώο του ΙΔΕΚΕ χωρίς να ξέρω τί σημαίνει αυτό και το τί πρέπει να κάνω. Σε αυτή τη φάση διδάσκω σε Λύκειο ώς μόνιμος και πρώτη φορά στα ΙΕΚ αυτό το εξάμηνο. Μπορώ να κάνω τήν αίτηση τώρα για τη Β φάση; Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου να απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:56:22 »

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #85 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 10:07:08 πμ »
catwoman ευχαριστω για την απάντηση. Τα χαρτιά στο φάκελο πότε τους τα στέλνουμε? πριν απο τις 5 Δεκεμβρίου-εφόσον ειμαστε στ α' φάση?
και κάτι ακομη βρε παιδιά. Αν ανηκουμε και στην πρωτη και στη δευτερη φαση, υποβάλλουμε  μια κοινη ηλεκτρονική αίτηση?


ευχαριστω, ευχαριστω, ευχαριστω που με ακουσατε!! :-* :-* :-* :-*

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #86 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 12:48:00 μμ »
Τα χαρτι΄αγια το ΙΔΕΚΕ τα είχα κάνει το Μάϊο, αρκετά πρίν πάω να διδάξω στο ΙΕΚ. Μου έστειλαν απλά ένα χαρτί ότι εντάχθηκα στο εισαγωγικό μητρώο του ΙΔΕΚΕ χωρίς να ξέρω τί σημαίνει αυτό και το τί πρέπει να κάνω. Σε αυτή τη φάση διδάσκω σε Λύκειο ώς μόνιμος και πρώτη φορά στα ΙΕΚ αυτό το εξάμηνο. Μπορώ να κάνω τήν αίτηση τώρα για τη Β φάση; Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου να απαντήσεις.
εσυ χαρτια για ποιο λογο εκανες στο ιδεκε?με τι κριτηρια και με ποιο σκοπο?αυτο δε καταλαβαινω

Αποσυνδεδεμένος VENTHESIKYMI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • ΠΕ02.
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #87 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 12:56:18 μμ »
Καλημέρα σας!
Μπορεί κάποιος εκπαιδευτικός χωρίς προϋπηρεσία και χωρίς σεμινάρια να ενταχθεί στο μητρώο? Απ' ότι καταλαβαίνω, μάλλον όχι, αλλά πριν λίγες ημέρες ρώτησα σε υπηρεσία του ΙΔΕΚΕ και μου είπαν ότι όποιος εκπαιδευτικός θέλει( ???) μπαίνει στο μητρώο και ότι από εκεί θα γίνονται οι προσλήψεις στα ΣΔΕ, σχολεία μεταναστών κ.τ.λ. Μπορείτε να με διαφωτίσετε, γιατί έχω μπερδευτεί. Ολοκλήρωσα τις σπουδές μου πριν λίγο καιρό, δεν έχω προϋπηρεσία, δεν έχω κάνει μεταπτυχιακό και δεν έχω παρακολουθήσεια αντίστοιχα σεμινάρια. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:56:22 »

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #88 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 01:12:31 μμ »
Καλημέρα σας!
Μπορεί κάποιος εκπαιδευτικός χωρίς προϋπηρεσία και χωρίς σεμινάρια να ενταχθεί στο μητρώο? Απ' ότι καταλαβαίνω, μάλλον όχι, αλλά πριν λίγες ημέρες ρώτησα σε υπηρεσία του ΙΔΕΚΕ και μου είπαν ότι όποιος εκπαιδευτικός θέλει( ???) μπαίνει στο μητρώο και ότι από εκεί θα γίνονται οι προσλήψεις στα ΣΔΕ, σχολεία μεταναστών κ.τ.λ. Μπορείτε να με διαφωτίσετε, γιατί έχω μπερδευτεί. Ολοκλήρωσα τις σπουδές μου πριν λίγο καιρό, δεν έχω προϋπηρεσία, δεν έχω κάνει μεταπτυχιακό και δεν έχω παρακολουθήσεια αντίστοιχα σεμινάρια. Ευχαριστώ!
σε ποια υπηρεσια του ιδεκε ρωτησες ακριβως?εχεις τηλ?γιατι εχω και εγω καποιες αποριες.για να σου το ειπαν σιγουρα θα ξερουν κατι παραπανω απο εμας πιστευω...
Αυτο με τις μελλοντικες προσληψεις σε ΣΔΕ και σχολεια μεταναστων σου ειπαν οτι προβλεπεται να γινει αμεσα?ή καναν μια υπόθεση?πες μου σε παρακαλω γιατι με ενδιαφερει αμεσα...

Αποσυνδεδεμένος VENTHESIKYMI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • ΠΕ02.
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #89 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 01:31:16 μμ »
Στο Κέντρο Εκπαίδευσης Ενηλίκων του Πειραιά μίλησα με έναν γραμματέα. Κι επειδή αρχίζουν νέα τμήματα στα σχολεία μεταναστών, ρώτησα υπο ποιες προϋποθέσεις μπορεί ένας φιλόλογος να διδάξει εκεί. Μου απάντησε, λοιπόν, ότι πρέπει να γίνει εγγραφή στο Ενιαίο μητρώο και από εκεί θα παίρνουν τους καθηγητές, όταν υπάρξει ανάγκη μελλοντικά.Προς το παρόν δεν έχει βγει κάποια προκήρυξη. Κι επίσης είπε ότι δεν χρειάζεται προϋπηρεσία ούτε κάτι επιπλέον από το πτυχίο, αλλά δε νομίζω να ισχύει. Δεν μου φάνηκε πολύ βέβαιος γι αυτά που έλεγε, αλλά αφού δουλεύει εκεί κάτι περισσότερο θα ξέρει και με έβαλε σε σκέψεις, γι αυτό σας ρωτάω...

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #90 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 01:34:41 μμ »
Λες οτι αρχιζουν νεα τμηματα στα σχολεια ματαναστων και οτι μελλοντικα θα παρουν καθηγητες απο το Ενιαιαο Μητρωο.Παροντικα απο που θα παρουν δηλαδη?

Αποσυνδεδεμένος VENTHESIKYMI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • ΠΕ02.
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #91 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 01:51:09 μμ »
Δεν έχει βγει η προκ. ακόμη. Όταν ρώτησα ούτε κι αυτός ήξερε να μου πει με βεβαιότητα και με παρέπεμψε στην ιστοσελίδα του ΙΔΕΚΕ να παρακολουθώ τις ανακοινώσεις.

Όπως και νά χει το θέμα μπορει κάποιος χωρις προϋπηρεσία, μεταπτυχιακό και σεμινάριο να εγγραφεί στο Ενιαίο μητρώο; Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος vkots

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ20 MSc
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #92 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 03:16:16 μμ »
Τα χαρτι΄αγια το ΙΔΕΚΕ τα είχα κάνει το Μάϊο, αρκετά πρίν πάω να διδάξω στο ΙΕΚ. Μου έστειλαν απλά ένα χαρτί ότι εντάχθηκα στο εισαγωγικό μητρώο του ΙΔΕΚΕ χωρίς να ξέρω τί σημαίνει αυτό και το τί πρέπει να κάνω. Σε αυτή τη φάση διδάσκω σε Λύκειο ώς μόνιμος και πρώτη φορά στα ΙΕΚ αυτό το εξάμηνο. Μπορώ να κάνω τήν αίτηση τώρα για τη Β φάση; Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου να απαντήσεις.
εσυ χαρτια για ποιο λογο εκανες στο ιδεκε?με τι κριτηρια και με ποιο σκοπο?αυτο δε καταλαβαινω


Τα χαρτιά για το ΙΔΕΚΕ τα έκανα προκειμένου να μπορέσω να συμμετέχω ώς εκπαιδευτής στα προγράμματα των ΚΕΕ (Κέντρα Εκπαίδευσης Ενηλίκων). Για να διδάξεις σε αυτά απο οτι ξέρω πρέπει να είσαι στο μητρώο του ΙΔΕΚΕ για να σε επιλέξουν ως εκπαιδευτή. Πέρα από αυτά που δεν έχουν σημασία σε αυτή τη φάση, μπορώ να κάνω αίτηση στη β φάση δεδομένω το προσόντων μου; Μόνιμος καθηγητής Πληροφορικής, Μεταπτυχιακό στην Πληροφορική και φέτοε πρώτη φορά διδάσκω στα ΙΕΚ αυτό το εξάμηνο. Αν μπορείτε να μου απαντήσετε σε αυτό. Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος vkots

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ20 MSc
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #93 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 04:41:42 μμ »
Τα χαρτιά για το ΙΔΕΚΕ τα έκανα προκειμένου να μπορέσω να συμμετέχω ώς εκπαιδευτής στα προγράμματα των ΚΕΕ (Κέντρα Εκπαίδευσης Ενηλίκων). Για να διδάξεις σε αυτά απο οτι ξέρω πρέπει να είσαι στο μητρώο του ΙΔΕΚΕ για να σε επιλέξουν ως εκπαιδευτή. Πέρα από αυτά που δεν έχουν σημασία σε αυτή τη φάση, μπορώ να κάνω αίτηση στη β φάση δεδομένω το προσόντων μου; Μόνιμος καθηγητής Πληροφορικής, Μεταπτυχιακό στην Πληροφορική και φέτοε πρώτη φορά διδάσκω στα ΙΕΚ αυτό το εξάμηνο. Αν μπορείτε να μου απαντήσετε σε αυτό. Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #94 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 05:12:01 μμ »
Δε ξερω vkots εχω μπερδευτει.Υπαρχουν πολλα που δε ξερω γιαυτο.Νομιζα οτι το μητρωο του ΙΔΕΚΕ ειναι αυτο για το οποιο κανουμε λογο,αλλα μαλλον κανω λαθος...
Καλυτερα να διαβασεις καλα το ΦΕΚ και για τις αποριες παιρνε τηλ να σου απαντησουν υπευθυνα.και τωρα μια ακομη δικη μου ερωτηση:
Οταν λεει στα κριτηρια του εισαγωγικου "επαγγελματικη εμπειρια στο τομεα της δια βιου μαθησης" θα μπορουνα θεωρηθει για παραδειγμα και εργασια γραμματειακης υποστηριξης σε ενα ιεκ?

Αποσυνδεδεμένος vkots

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ20 MSc
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #95 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 09:12:26 μμ »
Εγώ grooog δε γνωρίζω να σου απαντήσω. Πάντως σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες με το θέμα μου.

όσο για σένα bval θα σε στόλιζα κανονικά με αυτά που λές, αλλά απαξιώ να σου απαντήσω περαιτέρω γιατί σέβομαι το forum και αυτά που λές είναι εκτός πραγματικότητας

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #96 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 10:54:01 μμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ρωτάτε συνέχεια σε ποια φάση έχετε δικαίωμα να δηλώσετε.
Όλα είναι στην πρώτη σελίδα του θέματος.

Αποσυνδεδεμένος mentoras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #97 στις: Δεκέμβριος 01, 2008, 11:09:04 πμ »
Και μια πρακτικη ερωτηση...
οικονομικο δελεαρ, για την ενταξη στο μητρωο, υπαρχει?

Εννοω, οτι για το μητρωο εκεπις, ξερω παιζουν καλυτερες αμοιβες ανα ωρα.
Γι αυτο το μητρωο, θα παιζουν καλα χρηματα, ή παλι ψωρο-λεφτα του στυλ προσθετης?

Γιατι οπως το πανε, βλεπω να γινονται χιλια δυο μητρωο, και να ξερουμε τι αξιζει και τι οχι.
Το εκεπις αξιζει. Αυτο εδω το ψαχνω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 740
Σύνολο: 740

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.