*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων  (Αναγνώστηκε 102617 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #322 στις: Απρίλιος 09, 2009, 02:26:20 μμ »
Μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά.Επειδή το χαρτι που δίνει ο δικηγόρος μπορεί να σου ξαναχρειαστεί ,σε μια προκήρυξη π.χ, το βγάζεις φωτοτυπία και πας την φωτοτυπία στα ΚΕΠ για να την επικυρώσουν και στέλνεις την φωτοτυπία.Το χαρτι του δικηγόρου είναι οκ και φυσικά δεν χρειάζεται ΚΕΠ.Αν θέλεις το στέλνεις όπως είναι ,απλά εγώ το εβγαλά φωτοτυπία γιατί ήθελα να το κρατήσω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:33:44 »

erietta

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #323 στις: Απρίλιος 09, 2009, 02:42:33 μμ »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικό; Δεν αρκεί μια υπεύθυνη δήλωση του τύπου: "Το επισυναπτόμενο έγγραφο είναι ακριβές φωτοαντίγραφο του πρωτοτύπου το οποίο βρίσκεται στην κατοχή μου"; Αυτό μου έχουν πει. Και κάτι άλλο. Πώς ακριβώς αποδεικνύεται η προϋπηρεσία σε φροντιστήρια; Με βεβαίωση ενσήμων από το ΙΚΑ; Μα αυτή δεν αναφέρει ώρες.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #324 στις: Απρίλιος 09, 2009, 07:54:45 μμ »
Μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά.Επειδή το χαρτι που δίνει ο δικηγόρος μπορεί να σου ξαναχρειαστεί ,σε μια προκήρυξη π.χ, το βγάζεις φωτοτυπία και πας την φωτοτυπία στα ΚΕΠ για να την επικυρώσουν και στέλνεις την φωτοτυπία.Το χαρτι του δικηγόρου είναι οκ και φυσικά δεν χρειάζεται ΚΕΠ.Αν θέλεις το στέλνεις όπως είναι ,απλά εγώ το εβγαλά φωτοτυπία γιατί ήθελα να το κρατήσω.


αα οκ τώρα κατάλαβα! ευχαριστώ, καλή ιδέα αυτό που λές, θα δω αν μπορώ να το κάνω και με τις επικυρώσεις των ξενόγλωσσων πτυχίων, γιατί δεν λέει να τρέχεις  συνεχώς στο δικηγόρο!

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #325 στις: Απρίλιος 09, 2009, 08:42:37 μμ »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικό; Δεν αρκεί μια υπεύθυνη δήλωση του τύπου: "Το επισυναπτόμενο έγγραφο είναι ακριβές φωτοαντίγραφο του πρωτοτύπου το οποίο βρίσκεται στην κατοχή μου"; Αυτό μου έχουν πει.
ναι και αυτο γινεται!
το εχω κανει.Αλλα συνηθως κανουμε αυτο που λενε οι παραπανω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:33:44 »

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #326 στις: Απρίλιος 09, 2009, 11:04:13 μμ »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικό; Δεν αρκεί μια υπεύθυνη δήλωση του τύπου: "Το επισυναπτόμενο έγγραφο είναι ακριβές φωτοαντίγραφο του πρωτοτύπου το οποίο βρίσκεται στην κατοχή μου"; Αυτό μου έχουν πει. Και κάτι άλλο. Πώς ακριβώς αποδεικνύεται η προϋπηρεσία σε φροντιστήρια; Με βεβαίωση ενσήμων από το ΙΚΑ; Μα αυτή δεν αναφέρει ώρες.

Είχα και εγω την ίδια απορία.Πήγα στο ΙΚΑ για να πάρω την βεβαίωση προσκομίζοντας τους τα ένσημα  και μου έίπαν ότι δεν χορηγούν βεβαιώσεις για το ΙΔΕΚΕ αρκεί να βγάλω μια φωτοτυπία απο τα ένσημα και να την επικυρώσω στα ΚΕΠ πράγμα που έκανα.Πήρα τηλ στο ΙΔΕΚΕ και μου είπανε να κάνω ότι είπε το ΙΚΑ το ίδιο μου είπανε και στα ΚΕΠ.Ο μοναδικός προβληματισμός μου ήταν ότι στον πίνακα των μορίων  αναφέρει ότι χρειάζεται και βεβαίωση ΙΚΑ και για να είμαι ΟΚ΄συνέταξα μια υπεύθυνη δήλωση η οποία έλεγε ότι ενώ ζήτησα απο τα ΙΚΑ την βεβαίωση αρνήθηκαν να μου την χορηγήσουν και ότι αν την χρειάζονται να μου υποδείξουν τον τρόπο με τον οποίο θα μπορέσω να την πάρω εφόσον το ΙΚΑ σαν φορεας δεν μου την χορηγεί λέγοντας μου ότι βεβαιώσεις δίνουν μόνο για ΑΣΕΠ ή κάτι σχετικό.Μπορεί να μην γράφουν τα ένσημα τις ώρες αλλά γράφουν ημέρες και αν θυμάσαι στην ηλεκτρονική δήλωση είχε να συμπληρώσεις και ώρες αντι ημέρες.Σχετικά με το ECDL ή΄οποιοδήποτε άλλο πτυχίο υπολογιστών χρειάζεται πιστεύω δικηγόρο  γιατί χρειάζονται μετάφραση.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #327 στις: Απρίλιος 10, 2009, 11:08:12 μμ »
Παιδια επειδη εγω τωρα βρισκομαι στη διαδικασια της τελικης συμπληρωσης της αιτησης και στην αποστολη των δικαιολογητικων θελω τα φωτα σας γιοα καποιες αποριες που εχω υποβαλλει και παλι στο παρελθον αλλα δε μου εγιναν και τοσο σαφεις.
Στο "σπουδες και ειδικοτητα" με ποιο κριτηριο επιλεγω στις ειδικοτητες το ειδικη αγωγη και εκπαιδευση ενηλικων ή το με επιμορφωση για τις ευαισθητα κοινωνικα ομαδες?ο,τι θελω εγω να ασχοληθω ή  κατι αλλο?
επισης
εγω που δεν εχω καποια εργασιακη εμπειρια στο ημερομηνια πρωτης ασφαλισης τι βαζω?το αφηνο κενο ή και αυτο θα ειναι προβλημα για να υποβαλω την αιτηση?
ακομη
για το αφμ θελει καποιο αποδεικτικο εγγραφο?
τελος
το ΙΒΑΝ το αφησα κενο γιατι θεωρησα οτι σχετιζεται με την επαγγελματικη εμπειρια?ειναι κατι αλλο?θα εχω προβλημα?
Αν ξερετε κατι πειτε μου!!!

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #328 στις: Απρίλιος 11, 2009, 01:03:56 πμ »
Παιδια επειδη εγω τωρα βρισκομαι στη διαδικασια της τελικης συμπληρωσης της αιτησης και στην αποστολη των δικαιολογητικων θελω τα φωτα σας γιοα καποιες αποριες που εχω υποβαλλει και παλι στο παρελθον αλλα δε μου εγιναν και τοσο σαφεις.

επισης
ακομη
εγω που δεν εχω καποια εργασιακη εμπειρια στο ημερομηνια πρωτης ασφαλισης τι βαζω?το αφηνο κενο ή και αυτο θα ειναι προβλημα για να υποβαλω την αιτηση?
τελος
Παράθεση
το ΙΒΑΝ το αφησα κενο γιατι θεωρησα οτι σχετιζεται με την επαγγελματικη εμπειρια?ειναι κατι αλλο?θα εχω προβλημα?
Αν ξερετε κατι πειτε μου!!!

Λοιπόν ξεκινάω με το τελευταίο το IBAN είναι μοναδικός ευρωπαικός αριθμός λογαριασμού ανα τας Ευρώπας, το γράφει το βιβλιάριο του λογαριασμού της Εθνικής(Μόνο Εθνικής Τράπεζας θέλει, εαν δεν έχεις πήγαινε άνοιξε).


Παράθεση
εγω που δεν εχω καποια εργασιακη εμπειρια στο ημερομηνια πρωτης ασφαλισης τι βαζω?το αφηνο κενο ή και αυτο θα ειναι προβλημα για να υποβαλω την αιτηση?

άστο κενό, δεν πιστεύω να έχεις κάποιο θέμα



Παράθεση
Στο "σπουδες και ειδικοτητα" με ποιο κριτηριο επιλεγω στις ειδικοτητες το ειδικη αγωγη και εκπαιδευση ενηλικων ή το με επιμορφωση για τις ευαισθητα κοινωνικα ομαδες?ο,τι θελω εγω να ασχοληθω ή  κατι αλλο?
Εξαρτάται τα πτυχία που έχεις, εαν έχεις εκπαίδευση στην ειδική αγωγή θα τσεκάρεις το κουτάκι του. απλό. Όλα πάνε αναλόγως τι πτυχία και πιστοποιήσεις έχεις.
 

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #329 στις: Απρίλιος 11, 2009, 09:59:15 μμ »

Παράθεση
Στο "σπουδες και ειδικοτητα" με ποιο κριτηριο επιλεγω στις ειδικοτητες το ειδικη αγωγη και εκπαιδευση ενηλικων ή το με επιμορφωση για τις ευαισθητα κοινωνικα ομαδες?ο,τι θελω εγω να ασχοληθω ή  κατι αλλο?
Εξαρτάται τα πτυχία που έχεις, εαν έχεις εκπαίδευση στην ειδική αγωγή θα τσεκάρεις το κουτάκι του. απλό. Όλα πάνε αναλόγως τι πτυχία και πιστοποιήσεις έχεις.
 
ναι αλλα δεν λεει απλα ειδικη αγωγη,αυτο ειναι που με μπερδευει.Λεει ειδικη αγωγη και εκπαιδευση ενηλικων.Εγω λοιπον που εχω πιστοποιητικο επιμορφωσης εκπαιδευτων ενηλικων και ειμαι φιλολογος τι τσεκαρω????Ας μου πει καποιος!!

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #330 στις: Απρίλιος 14, 2009, 11:17:05 μμ »
στην τυπικη εκπαιδευση ενδιαφερουν και τα δημοτικα σχολεια ή μονο η δευτεροβαθμια εκπαιδευση (γυμνασια - λυκεια) ?
γιατι στην αιτηση μονο αυτα αναφερονται.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #331 στις: Απρίλιος 16, 2009, 11:02:29 πμ »
και τα δημοτικα!
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #332 στις: Απρίλιος 17, 2009, 10:15:43 πμ »
τί καλά! Δεν τα εβαλα και τωρα προφανως θα εχουν κλειδωσει οι αιτησεις !
Δεν βαριεσαι! Καλα να ειμαστε!

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #333 στις: Απρίλιος 18, 2009, 09:40:35 μμ »
στειλτα συμπληρωματικα.. μπορει να μπουν!
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #334 στις: Απρίλιος 19, 2009, 06:58:02 μμ »
συναδελφοι ξερει κανενας σας αν η προυπηρεσια των ΚΕΕ,ΝΕΛΕ,ΕΚΕΠΙΣ μετραει ως κανονικη για το δημοσιο?
και κατι ακομα,ποια η σχεση του κεε και εκεπις.εχουν διαφορετικα μητρωα τα εκεπις???

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #335 στις: Απρίλιος 19, 2009, 10:25:56 μμ »
στειλτα συμπληρωματικα.. μπορει να μπουν!

τί καλά! Δεν τα εβαλα και τωρα προφανως θα εχουν κλειδωσει οι αιτησεις !
Δεν βαριεσαι! Καλα να ειμαστε!

συμπληρωματικά τα έστειλα εγώ και τα δέχτηκαν μια χαρά ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162167
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 776
Σύνολο: 792

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.