*

Αποστολέας Θέμα: Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;  (Αναγνώστηκε 43531 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος youla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε επιτέλους θα καλέσουν ωρομίσθιους ΠΕ19-ΠΕ20;
« Απάντηση #84 στις: Νοέμβριος 11, 2006, 08:15:30 μμ »
Θα βρείτε πολλές σχετικές πληροφορίες και στο προϋπάρχον (νομίζω) θέμα http://www.pde.gr/index.php?topic=775.0...
It is better to light a candle than to curse the darkness..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ολοήμερα 2006-07 ΠΕ19-20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:08:35 »

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα 2006-07 ΠΕ19-20
« Απάντηση #85 στις: Νοέμβριος 12, 2006, 12:08:16 πμ »
Για αναπληρώτρια μην περιμένεις φέτος, ήδη οι μόνομοι είναι παντού υπεράριθμοι. Το μόνο που μπορείς να κάνεις για μόρια είναι ωρομίσθια και φαντάζομαι μόνο σε ολοήμερο. Το αν αξίζει να αφήσεις τη δουλεία σου για αυτό, το ξέρεις μόνο εσύ.

Αποσυνδεδεμένος kathoulaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα 2006-07 ΠΕ19-20
« Απάντηση #86 στις: Νοέμβριος 12, 2006, 11:33:35 πμ »
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ kateri. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΑ ΕΚΕΙ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕΛΟΣ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΛΕΣΑΣΝ ΗΔΗ. ΕΧΩ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΜΑΘΗΜΑ ΣΕ ΟΛΟΗΜΕΡΑ.ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΥΡΙΟ ΤΗΛ.

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Πότε επιτέλους θα καλέσουν ωρομίσθιους ΠΕ19-ΠΕ20;
« Απάντηση #87 στις: Νοέμβριος 12, 2006, 08:48:51 μμ »
Θα βρείτε πολλές σχετικές πληροφορίες και στο προϋπάρχον (νομίζω) θέμα http://www.pde.gr/index.php?topic=775.0...

Συγχωνεύθηκαν 3 ίδια θέματα! Μπράβο youla!

Ας προσέχουμε λίγο παραπάνω πριν ανοίξουμε νέο θέμα. Μπορεί κάποιος άλλος πριν από μας να έχει ανοίξει ίδιο. Μην κάνουμε χαώδες το φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ολοήμερα 2006-07 ΠΕ19-20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:08:35 »

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Ολοήμερα 2006-07 ΠΕ19-20
« Απάντηση #88 στις: Νοέμβριος 12, 2006, 08:53:55 μμ »
Εμενα με κάλεσαν χθες ΠΕ 20 απο πίνακα Γ, Θέση 65, από κάποια Α'Βάθμια Πειραια, δε ξέρω όμως αν είναι Πειραιά ή Κυθηρα...  ???

Αλλά μετά από σκέψη και αϋπνία όλο το Σαββατοκύριακο πιστεύω (κατά 99%) ότι τελικά τη Δευτέρα θα αρνηθώ (λογω του οικονομικού - για αναπληρώτρια θα την άφηνα τη δουλειά μου, όχι όμως για 7μισι -μου είπαν- ευρώ την ώρα, επί 12 την εβδομάδα, δηλ. ούτε 400 το μήνα...) οπότε ανοίγει θέση και για κάποιον άλλον... Αν όμως (πιθανότητα 1%) θελήσω να πάω να δω τι γίνεται, δεν ξέρω που πάω.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ: Ξέρει κανείς ποιά είναι η Δ/νση Πειραιά (Α', Β', Γ') με τα τηλέφωνα ή φαξ 4131905, 4171818, 4120016??? Ελπίζω Α Πειραιά.

Επίσης: Δε μου είπαν στο τηλέφωνο ποιά σχολεία είναι. Να υποθέσω ότι τα σχολεία έχουν ήδη βγεί; Και πρέπει να παω να παρουσιαστώ για να αρχισω δουλειά ή για ενημέρωση;

Θα μπορούσα θεωρητικά να πάρω 1 μήνα άδεια άνευ αποδοχών από τη δουλειά μου, να αρχίσω ωρομίσθια να δω τι παίζει και να μαζέψω κάποια ελάχιστα μόρια, και μετά να σταματήσω για τον χ ή ψ λόγο;;; Για πείτε μου ρε παιδιά γιατί έχω αγχωθεί τρελά. Μου ήρθε λίγο απότομο...

Ευχαριστώ πολύ!

Η διαδικασία είναι η εξής:
Παρουσιάζεσαι στη Διεύθυνση που σε καλέσανε την ημερομηνία και ώρα που σου είπανε. Εκεί θα είναι και άλλοι σαν και σένα και θα γίνει η μοιρασιά. Δηλαδή θα σας πούνε ποια σχολεία υπάρχουν και θα γίνει η μοιρασιά των περιοχών ανάλογα με το τι θέλει ο καθένας. Φρόντισε να είσαι πρωί πρωί εκεί μήπως τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.
Για Πειραιά: http://users.sch.gr/ymalliaros/stoixeia/peiraia.htm
Θα πρότεινα να δεχτείς, να πας για ένα χρονικό διάστημα, παίρνοντας άδεια από τη δουλειά σου, και μετά αν δεν σου αρέσει, μπορείς να παραιτηθείς χωρίς κυρώσεις.

Αποσυνδεδεμένος abcdef

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Π Ε 20...
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα 2006-07 ΠΕ19-20
« Απάντηση #89 στις: Νοέμβριος 12, 2006, 09:05:50 μμ »
γεια σας!ειμαι πε 20 κ εδω κ πολύ καιρό περιμένω πάνω απο το τηλέφωνο μηπως  κ  με πάρουν από την πρωτοβάθμια!την παρασκευη πήγα στη πρωτοβάθμια κ ζήτησα να μου πουν τη σειρά μου, κοίταξαν αν είμαι στους 10 πρώτους κ αφου δεν ήμουν, μου παν οτί δεν μπορούν να δουν τη σειρά μου!είμαι μηδενικής προυπηρεσίας (είχα ορκιστεί πέρυσι τον νοέμβριο)κ όλοι οι συμφοιτητές μου που είχαν ορκιστέι μέχρι κ πέρυσι τον ιούλιο ,όλοι διορίστηκαν!αυτο δεν σημαίνει οτι ο ανταγωνισμός είναι μικρότερος φέτος για τους ωρομίσθιους??δεν σημαινει  ότι έχουμε να ανταγωνιστούμε βασικά μονο άτομα μηδενικής προυπηρεσίας?υπαρχεί πληροφορηκάριος με προυπηρεσία αυτή τη στιγμη που να μην έχει διοριστέι ή να μην έιναι τουλαχιστον αναπληρωτής? στον πίνακα μηδενικής εχω σειρά περιπου 1300 κ κάτι!ξέρετε πόσους θα πάρουν στα ολοήμερα?σας παρακαλω πολυ αν καποιος ξερει κατι σχετικο ας με διαφωτισει αν μπορεί!

Αποσυνδεδεμένος teleutaios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #90 στις: Νοέμβριος 12, 2006, 11:13:16 μμ »
Παράθεση
υπαρχεί πληροφορηκάριος με προυπηρεσία αυτή τη στιγμη που να μην έχει διοριστέι ή να μην έιναι τουλαχιστον αναπληρωτής?

Ναι, υπάρχουν 658 άτομα!!! ;D

http://e-aitisi.sch.gr/eniaiosd_2006/PE19.00_g.html.gz

Αποσυνδεδεμένος youla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #91 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 12:45:04 πμ »
Παράθεση
υπαρχεί πληροφορηκάριος με προυπηρεσία αυτή τη στιγμη που να μην έχει διοριστέι ή να μην έιναι τουλαχιστον αναπληρωτής?

Ναι, υπάρχουν 658 άτομα!!! ;D

Και πώς γίνεται και καλούν ωρομίσθιους εμάς της μηδενικής προϋπηρεσίας; Ή έχουν ήδη κληθεί και οι εν λόγω 658;
It is better to light a candle than to curse the darkness..

Αποσυνδεδεμένος youla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα 2006-07 ΠΕ19-20
« Απάντηση #92 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 01:08:17 πμ »
Θα μπορούσα θεωρητικά να πάρω 1 μήνα άδεια άνευ αποδοχών από τη δουλειά μου, να αρχίσω ωρομίσθια να δω τι παίζει και να μαζέψω κάποια ελάχιστα μόρια, και μετά να σταματήσω για τον χ ή ψ λόγο;;; Για πείτε μου ρε παιδιά γιατί έχω αγχωθεί τρελά. Μου ήρθε λίγο απότομο...

Ευχαριστώ πολύ!

Θα πρότεινα να δεχτείς, να πας για ένα χρονικό διάστημα, παίρνοντας άδεια από τη δουλειά σου, και μετά αν δεν σου αρέσει, μπορείς να παραιτηθείς χωρίς κυρώσεις.

Αχ Dr Michael (καθυστερημένα χρόνια πολλά για τη γιορτή σου, by the way...), με βάζεις σε σκέψεις που τις είχα κι εγώ... (Αν πάω έστω και για ένα μήνα, πχ, δεν ξεκολλάω από τον πίνακα Γ να πάω επιτέλους στον πίνακα β;)

Δε νομίζω ότι στη δουλειά μου θα δείξουν κατανόηση αν ζητήσω ένα μήνα 'αδεια. Αλλά ίσως ένα μήνα teleworking ή ευέλικτο ωράριο - για προσωπικούς λόγους;; (Παιδιά, αν μου το δεχτούν αυτό θα περάσω να κεράσω όλους τους ΠΕ 19/20 έναν έναν προσωπικά...

Μου έκανε φοβερή εντυπωση το timing: είχα μιλήσει στα παιδιά  μου (ειδικά στο γιο, 8 ετών, Γ' Δημοτικού) τον Ιούνιο που έκανα τις αιτήσεις και του είχα πεί ότι θα μπορούσα να γίνω "καθηγήτρια για κομπιούτερ" αλλά ίσως χρειαστεί να πάω σε άλλη πόλη (εννοούσα για αναπληρώτρια) και το είχαμε συζητήσει... Τέλος πάντως, έκανα τις αιτήσεις, δεν προχώρησε τίποτε μέσα στο καλοκαίρι ως γνωστόν. Και ξαφνικά, την Παρασκευή που ήμουν άρρωστη και δεν είχα πάει δουλειά και μπόρεσα και τον πήρα από το σχολείο, μου λέει "βρε μαμά, εκείνο που λέγαμε να γίνεις καθηγήτρια στα κομπιούτερ, τι έγινε τελικά;;;" και λέω, τίποτε ακόμα... και με το που μπαίνω σπίτι, σε 5 λεπτά χτυπάει τηλέφωνο και με καλούν στο Ολοήμερο...   :o  :o Τώρα αυτό να το εκλάβω ως οιωνό; Δεν είμαι πολύ προληπτική αλλά η σύμπτωση με έκανε πραγματικά να ανατριχιάσω...

ΕΡΩΤΗΣΗ: Τα ταπεινά 7μισι ευρώ την ώρα των ωρομισθιων είναι τουλάχιστον καθαρά;;; Εμένα ας πούμε που είμαι μηχανικός, θα μου πληρώνει κανείς το ΤΣΜΕΔΕ ή πρέπει να βάζω και 200 το μήνα από την τσέπη μου;

Επίσης: Υπάρχουν 658 αδιόριστοι ΠΕ 19/20 στον Πίνακα Β, και είμαι σειρά 65 στον Πίνακα Γ. Αυτό σημαίνει ότι γενικά για ένα πιθανό διορισμό είμαι στη θέση (658+65=) 723; Για εξηγήστε βρε παιδιά γιατί ένώ γενικώς είχα καταλάβει τι ισχύει, τώρα που με κάλεσαν έχει αδειάσει το μυαλό μου, αποσυντονίστηκα εντελώς... Υπάρχει πιθανότητα διορισμού κάποια στιγμή;;;; Αξίζει να ασχοληθούμε με ωρομισθίες;; Αν το επόμενο ΑΣΕΠ βγάλει 50 θέσεις, υπάρχει πιθανότητα μέσω αναπληρωτών/ωρομισθίων (40%) ή όχι; Για βοηθήστε παιδιά γιατί πάω Δαφνί τρέχοντας  :-[  :P  ???  :o

It is better to light a candle than to curse the darkness..

Αποσυνδεδεμένος teleutaios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #93 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 01:18:29 πμ »
Εννοείται ότι 658 άτομα δε φτάνουν για τις ανάγκες των ολοημέρων!!

Εξαρτάται βέβαια και από το νομό. Σε άλλους νομούς μπορεί να καλυφθούν οι θέσεις από τον πίνακα Β, και άτομα που είναι σε αυτόν τον πίνακα να μείνουν απέξω χωρίς να κληθούν. Σε άλλους πάλι νομούς μπορεί να εξαντληθεί γρήγορα ο πίνακας Β και να προχωρήσουν μέχρι βαθιά στον πίνακα Γ.


Από τους 658 του πίνακα Β έχουν ήδη κληθεί κάποιοι ή θα κληθούν κάποιοι τις επόμενες μέρες! Υπάρχει βέβαια περίπτωση να μη κληθούν και καθόλου, εξαρτάται πάλι από τους νομούς προτίμησης τους! Π.χ. εγώ που είμαι στη μέση περίπου του πίνακα Β, δεν έχω κληθεί ακόμα!


Από ότι έχω διαβάσει εσύ youla είσαι  πολύ ψηλά στον πίνακα Γ, και ο νομός που σε κάλεσαν είναι αρκετά μεγάλος, οπότε και μεγάλες οι ανάγκες σε ολοήμερα! Άρα λογικό μου φαίνεται πως σε επέλεξαν ήδη μέσα!

Εσύ φίλε abcdef είσαι αρκετά χαμηλά (σε περνάνε πανελλήνια πάνω από 2000 άτομα)! Αλλά και πάλι δε μπορεί κάποιος να πει με σιγουριά αν θα σε πάρουν ωρομίσθιο ή όχι, από τη στιγμή μάλιστα που δε μας λες και την περιοχή σου!!

Για ένα είμαι σίγουρος όμως και λυπάμαι που θα σε στεναχωρέσω! Αυτοί οι 4 μήνες που πήρες το πτυχίο σου αργότερα από τους άλλους ήταν "μοιραίοι" καθώς έχασες ευκαιρία για μόνιμο διορισμό, που είναι αγνωστο αν και πότε θα ξαναπαρουσιαστεί για ΠΕ19-20!

Αποσυνδεδεμένος teleutaios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #94 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 01:30:48 πμ »
Παράθεση
Επίσης: Υπάρχουν 658 αδιόριστοι ΠΕ 19/20 στον Πίνακα Β, και είμαι σειρά 65 στον Πίνακα Γ. Αυτό σημαίνει ότι γενικά για ένα πιθανό διορισμό είμαι στη θέση (658+65=) 723; Για εξηγήστε βρε παιδιά γιατί ένώ γενικώς είχα καταλάβει τι ισχύει, τώρα που με κάλεσαν έχει αδειάσει το μυαλό μου, αποσυντονίστηκα εντελώς... Υπάρχει πιθανότητα διορισμού κάποια στιγμή;;;; Αξίζει να ασχοληθούμε με ωρομισθίες;; Αν το επόμενο ΑΣΕΠ βγάλει 50 θέσεις, υπάρχει πιθανότητα μέσω αναπληρωτών/ωρομισθίων (40%) ή όχι; Για βοηθήστε παιδιά γιατί πάω Δαφνί τρέχοντας 

Λάθος!! Σε έναν πιθανό διορισμό είναι οι 658 και μόνο αυτοί! Για να έχεις θέση σε πιθανό διορισμό θα πρέπει να κάνεις έστω και μια ώρα για να περάσεις στον πίνακα Β! Οπότε και γω θα σε συμβουλέυα να δεχθείς κάποιες από τις ώρες αν σε βολέυουν, π.χ 3-4 ώρες εβδομαδιαία! Ή έστω να πάρεις μια άδεια και να κάνεις τότε κάποιες ώρες όπως σου πρότεινε και ο DR Michael!!

Από την άλλη πάλι οι μελλοντικοί διορισμοί είναι προς το παρόν ευσεβείς πόθοι! Σκέψου ότι αν όντως ισχύσει αυτό που φημολογείται για 50 θέσεις μέσω ΑΣΕΠ, τότε στο 40% αντιστοιχούν 35 θέσεις!! Σύνολο δηλαδή 85 θέσεις για περίπου 2650 άτομα στους πίνακες Β και Γ αυτή τηγ στιγμή! Ποιος θα πρωτοδιοριστεί???

Βέβαια επειδή ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται, επιμένω στην αρχική μου συμβουλή! Δηλαδή να προσπαθήσεις να κάνεις κάποιες ώρες φέτος!

Αποσυνδεδεμένος youla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #95 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 01:34:47 πμ »
Εσύ φίλε abcdef είσαι αρκετά χαμηλά (σε περνάνε πανελλήνια πάνω από 2000 άτομα)! Αλλά και πάλι δε μπορεί κάποιος να πει με σιγουριά αν θα σε πάρουν ωρομίσθιο ή όχι, από τη στιγμή μάλιστα που δε μας λες και την περιοχή σου!!

Για ένα είμαι σίγουρος όμως και λυπάμαι που θα σε στεναχωρέσω! Αυτοί οι 4 μήνες που πήρες το πτυχίο σου αργότερα από τους άλλους ήταν "μοιραίοι" καθώς έχασες ευκαιρία για μόνιμο διορισμό, που είναι αγνωστο αν και πότε θα ξαναπαρουσιαστεί για ΠΕ19-20!


Φίλε teleutaie (πάλι καλά που ξενυχτούν κι άλλοι να μη νιώθω μοναξιά  :)), το θέμα του μόνιμου διορισμού ΠΕ 19-20 (εγώ είμαι ΠΕ19, κατα λάθος σε άλλο post είχα γράψει ΠΕ20, αν και δεν έχει σημασία νομίζω) καταλαβαίνω ότι θα ξανανοίξει αν μπούν επισήμως ειδικότητες στην Πρωτοβάθμια (ολοήμερα) και αν μπει η πληροφορική σαν μάθημα. Στην περίπτωση αυτή άκουσα ??? ότι μπορεί να γίνει ότι είχε γίνει παλιά στη Δευτεροβάθμια, δηλαδή να υπάρξει τόση ζήτηση που να διορίζεσαι στην περιοχή προτίμησής σου απευθείας. Λέτε να γίνει αυτό ή τζάμπα ονειρευόμαστε; Πόσα ολοήμερα υπάρχουν (στην Αττική ειδικά;) Πόσους θα χρειαστούν άραγε σε τέτοια περίπτωση;



ΥΓ. Teleutaie, ευχαριστώ και για τις υποδείξεις του τελευταίου σου post, τις είδα αφού είχα απαντήσει.
Πώς πάνε τα μόρια στους ωρομίσθιους; Με 12 ώρες την εβδομάδα, αν δουλέψεις πχ 1 μήνα είναι σαν να έχεις κάνει (σχεδόν) 1 μήνα αναπληρωτής; Δηλαδή πόσα μόρια; (κάτι 0,0000χ αν θυμάμαι καλά που είχα δει σε άλλα post... Aν θυμάται κανείς πού είναι αυτοί οι υπολογισμοί, υπενθυμίστε μου παρακαλώ!) Η βασική μου ερώτηση είναι, πόσες ώρες -μινιμουμ- πρέπει να κάνεις σαν ωρομίσθιος για να μπεις στον πίνακα Β;  ... Οντως αρκεί μόνο μίά όπως έγραψες πάνω, ή είναι σχήμα λόγου;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2006, 01:43:31 πμ από youla »
It is better to light a candle than to curse the darkness..

Αποσυνδεδεμένος teleutaios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #96 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 01:54:56 πμ »
Για να μπεις στον πίνακα Β απαιτείται 1 ώρα!!!!!!!!! :P Όντως!!!!

Απο κει και πέρα με 12 ώρες την εβδομάδα, δηλαδή περίπου 50 το μήνα, θα έχεις μισό μόριο προυπηρεσίας! Αφού οι ώρες που κάνεις κάθε μήνα διαιρούνται με το 100 για την πρωτοβάθμια εκπάιδευση!

Για το μέλλον της πληροφορικής στα σχολεία υπάρχουν και άλλα θέματα σχετικά! Ακούγεται από κάποιους αυτό που λες, για νέο δηλάδη άνοιγμα της πληροφικής! Αλλά πιστέυω ότι κανείς δεν έιναι σίγουρος για το τί μέλλει γεννέσθαι! Και φυσικά ούτε και γω!

Και κάτι άλλο φίλη ξενύχτισα ( και δικιά μου αγαπημένη συνήθεια :) ) youla! Μιας και το ανάφερες πιο πριν και επειδή είμαι και γω μηχανικός,  και φυσικά τα 1000+++ ευρώ ανά εξάμηνο του ΤΣΕΔΕ θα τα πληρώνεις μόνη σου!! Το μόνο που θα κάνεις είναι να προσκομίσεις κάποιο χαρτι που θα σου πουν ότι είσαι ήδη ασφαλισμένη στο ΤΣΜΕΔΕ ώστε να έχεις λιγότερες κρατήσεις σε σχέση με τους συναδέλφουε του ΙΚΑ!

Δε ξέρω που έμαθες για 7,5 έυρω! Πέρυσι η σύμβαση ανέφερε για 9,21 μικτά! Αλλά παρόλα αυτά μαζί με δώρα, "τρίμηνα", αποζημιώσεις και δε ξέρω και γω τι άλλο, μου βγήκαν πάνω από 13.5 ευρώ/ώρα!

Αποσυνδεδεμένος youla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #97 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 02:03:06 πμ »
Thanks για τις υποδείξεις...

Δεν είναι επιλογή μου να ξενυχτώ στον υπολογιστή... (Παλια με κάνενα Tetris Κλπ ήταν αλλιώς το πράγμα...) Τελος πάντων... Δε βλέπω την ώρα να κομηθώ άλλα έχω τόσο άγχος που δεν το βλέπω...

Για να μπεις στον πίνακα Β απαιτείται 1 ώρα!!!!!!!!!  Όντως!!!!

Και, για να καταλάβω, μπορεί αύριο να παρουσιαστώ και να την κάνω και αυτή τη ρημάδα τη μία ώρα;;;!!!
(Πότε αρχίζεις το μάθημα από τη μέρα που παρουσιάζεσαι;)

Και τι θα πώ στα παιδιά; Πέρη και Κάτια όπως έκανε πέρυσι ο γιος μου;;;

Δε ξέρω που έμαθες για 7,5 έυρω! Πέρυσι η σύμβαση ανέφερε για 9,21 μικτά! Αλλά παρόλα αυτά μαζί με δώρα, "τρίμηνα", αποζημιώσεις και δε ξέρω και γω τι άλλο, μου βγήκαν πάνω από 13.5 ευρώ/ώρα!

Ασε, πίκρα, μου το είπε φίλη διορισμένη Αγγλικά σε Πρωτοβάθμια. Ηταν λέει πέρυσι κάτι κάτω από 10 ευρώ (το νούμερο που έχεις κι εσύ, υποθέτω) αλλά φέτος κατέβηκε  :o και θα είναι 7μισι! (ή αυτό ήταν πρόπερσι και πέρυσι αντίστοιχα; Μπορεί). Γι'αυτό και η αύξηση των αποδοχών των ωρομισθίων ήταν ένα από τα αιτήματα της απεργίας των δασκάλων...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2006, 02:05:21 πμ από youla »
It is better to light a candle than to curse the darkness..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160920
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 657
Σύνολο: 669

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.