*

Αποστολέας Θέμα: Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;  (Αναγνώστηκε 43535 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #98 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 02:09:27 πμ »
κι εγώ εδώ στο ξενύχτι ;D (βασικά μόλις τέλειωσα μια μετάφραση και είπα να μπω να δω τι γίνεται...)
Γιούλα! Δεν μου τα'πες αυτά!!!
Να τις πάρεις τις ώρες, το δίχως άλλο! Αλλά... δυστυχώς δεν είναι και πολύ ευοίωνα τα πράγματα γενικότερα για διορισμούς... Αυτό το λέω κρίνοντας από τους ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΥΣ παντού-το διαπίστωσα τώρα στα ΠΕΚ-είμαι πραγματικά από τους λίγους μόνιμους εδώ που έχω από την πρώτη χρονιά διορισμού πλήρες ωράριο σε σχολείο δευτεροβάθμιας: οι υπόλοιποι ή συμπληρώνουν ωράριο με ολοήμερο, ή είναι στη διεύθυνση, απόσπαση παίρνεις από επαρχία προς επαρχία στο πιτσ-φυτίλι αφού λειτουργικά κενά δεν φαίνεται να υπάρχουν πουθενά! Θέλω να πω ότι αν δεν ανοίξουν νέες θέσεις με πληροφορική στα δημοτικά (εκεί να ποντάρεις, και στο γεγονός ότι έρχονται εκλογές σιγά-σιγά...), δύσκολο να δώσουν πάνω από τις εικαζόμενες 50 θέσεις στον ΑΣΕΠ, που δυστυχώς δεν φτάνουν ούτε για ζήτω...
Θέλεις να τα πούμε και τηλεφωνικά; Anytime you want!
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:37:13 »

Αποσυνδεδεμένος kathoulaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #99 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 11:50:16 πμ »
ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΧΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!! ΠΑΙΡΝΩ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΔΩΔΕΚΑ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ... ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΝΟΕΜΒΡΙΟ  ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΜΑΘΗΜΑ? ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΛΕΣΟΥΝ? ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΑΡΚΕΤΑΑΑΑΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος teleutaios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #100 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 12:41:30 μμ »
Πήρα και γω τηλέφωνο στη Πρωτοβάθμια Ιωαννίνων! Δεν έχουν καλέσει ακόμα κανέναν! Αλλά ούτε εγώ είμαι στους πρώτους! Ρώτησα όμως να μου πουν τον τελευταίο που εμφανίζεται στους πίνακες για Α' Ιωαννίνων και μου είπαν το όνομα του! Είναι το νούμερο 299 στον ενιαίο πίνακα!

Οπότε φαντάζομαι δε θα αργήσει και η σειρά μας kathoulaki (εγώ είμαι γύρω στις 40 θέσεις παρακάτω στον ενιαίο), καθώς με τίποτα δε μπορούν να καλυφθούν οι θέσεις της Α' Ιωαννίνων με τόσα λίγα άτομα! Άσε που δεν είναι και σίγουρο ότι θα δεχτούν όλοι οι πρώτοι να αναλάβουν τις ώρες τους!

Οπότε λίγο υπομονή για την επόμενη δεκάδα ή δωδεκάδα, οπού πιστεύω θα είσαι και συ μέσα και γω αλλά και η kateri!
 ;)

Αποσυνδεδεμένος corsair05

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #101 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 03:58:46 μμ »
Παιδιά με κάλεσαν κι εμένα από Αρκαδία 3 σχολεία από 4 ώρες στο καθένα δηλαδή συνολικά 12 ώρες αλλά μου είπαν ότι μπορώ να πάρω και λιγότερες αν θέλω πχ 8 για να μην με φάνε οι δρόμοι....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:37:13 »

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #102 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 04:51:38 μμ »
Πήρα και γω τηλέφωνο στη Πρωτοβάθμια Ιωαννίνων! Δεν έχουν καλέσει ακόμα κανέναν! Αλλά ούτε εγώ είμαι στους πρώτους! Ρώτησα όμως να μου πουν τον τελευταίο που εμφανίζεται στους πίνακες για Α' Ιωαννίνων και μου είπαν το όνομα του! Είναι το νούμερο 299 στον ενιαίο πίνακα!

Οπότε φαντάζομαι δε θα αργήσει και η σειρά μας kathoulaki (εγώ είμαι γύρω στις 40 θέσεις παρακάτω στον ενιαίο), καθώς με τίποτα δε μπορούν να καλυφθούν οι θέσεις της Α' Ιωαννίνων με τόσα λίγα άτομα! Άσε που δεν είναι και σίγουρο ότι θα δεχτούν όλοι οι πρώτοι να αναλάβουν τις ώρες τους!

Οπότε λίγο υπομονή για την επόμενη δεκάδα ή δωδεκάδα, οπού πιστεύω θα είσαι και συ μέσα και γω αλλά και η kateri!
 ;)
Π'ερισυ είχα αποθηκεύσει τον Π'ινακα ωρομισθίων από Α' Ιωαννίνων...'Εβγαλα όσους διορίστηκαν και το νούμερο 299 είναι στη θέση 14,έχω απόκλιση 2 άτομα,ίσως να ήταν από άλλο νομό και να μην έκαναν τα χαρτιά τους Γιάννενα φέτος....Εγώ σύμφωνα με αυτό τον πίνακα είμαι στην επόμενη δεκάδα...Ελπίζω να μην πέσω τόσο έξω στους υπολογισμούς μου και να μην άλλαξε τόσο πολύ ο πίνακας σε σχέση με πέρυσι...

Αποσυνδεδεμένος abcdef

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Π Ε 20...
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #103 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 06:28:56 μμ »
Σήμερα έμαθα ότι είμαι 22η στο νομό μου .μήπως ξέρει κανείς πόσους θα πάρουν συνολικά στην  εύβοια ?(για πε 19-20)

Αποσυνδεδεμένος kathoulaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #104 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 06:30:12 μμ »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.. teleutaios ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ..ΤΟ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΛΕΣΟΥΝ.

Αποσυνδεδεμένος kathoulaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #105 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 06:42:54 μμ »
ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Π20 ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΔΩ ΣΕ ΤΙ ΘΕΣΗ ΕΙΜΑΙ? ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Π19 ΚΑΙ Π20 . ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΑ ΘΕΣΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ e-aitisi.

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #106 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 08:56:03 μμ »
Σήμερα έμαθα ότι είμαι 22η στο νομό μου .μήπως ξέρει κανείς πόσους θα πάρουν συνολικά στην  εύβοια ?(για πε 19-20)

Ειδικά στην Εύβοια, διοριστήκαμε φέτος τόσοι υπεράριθμοι. Παρ'όλα αυτά δεν διαθέσανε κανέναν μας στην Πρωτοβάθμια. Και τα ολοήμερα ακόμα είναι χωρίς ειδικότητες. Ποιος ξέρει...

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #107 στις: Νοέμβριος 13, 2006, 08:57:39 μμ »
ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Π20 ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΔΩ ΣΕ ΤΙ ΘΕΣΗ ΕΙΜΑΙ? ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Π19 ΚΑΙ Π20 . ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΑ ΘΕΣΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ e-aitisi.

kathoulaki, σβήσε σε παρακαλώ το caps lock, έχουν πονέσει τα ματάκια μας...

Αποσυνδεδεμένος abcdef

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Π Ε 20...
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #108 στις: Νοέμβριος 14, 2006, 12:23:23 μμ »
Παράθεση
υπαρχεί πληροφορηκάριος με προυπηρεσία αυτή τη στιγμη που να μην έχει διοριστέι ή να μην έιναι τουλαχιστον αναπληρωτής?

Ναι, υπάρχουν 658 άτομα!!! ;D

Και πώς γίνεται και καλούν ωρομίσθιους εμάς της μηδενικής προϋπηρεσίας; Ή έχουν ήδη κληθεί και οι εν λόγω 658;

Έριξα μια ματιά στον πίνακα αναπληρωτών με προυπηρεσία (τους 658 που λέγαμε)και είδα ότι πολλοί έχουν περισσότερα μόρια από άλλους που είναι στον πίνακα διοριστέων...αυτό τι σημαίνει?ότι καποιοι δεν πρόλαβαν να κάνουν αίτηση διορισμού πέρυσι?
 Α, να ρωτήσω και κάτι άλλο?η περίπτωση να βάλουν μόνιμους στα δημοτικά υπαρχει?(εννοω σαν σοβαρό ενδεχόμενο)υπαρχει κάποιος που να χει ακούσει κάτι σχετικό?ρωτάω για να δω κ εγώ αν αξίζει να παρατήσω τη δουλειά μου και να γίνω ωρομίσθια .

Αποσυνδεδεμένος youla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #109 στις: Νοέμβριος 14, 2006, 01:31:22 μμ »
Έριξα μια ματιά στον πίνακα αναπληρωτών με προυπηρεσία (τους 658 που λέγαμε)και είδα ότι πολλοί έχουν περισσότερα μόρια από άλλους που είναι στον πίνακα διοριστέων...αυτό τι σημαίνει?ότι καποιοι δεν πρόλαβαν να κάνουν αίτηση διορισμού πέρυσι?


Πόσοι είναι στον Πίνακα Διοριστεων αλήθεια; Πόσοι μάλιστα είναι οι διοριστέοι  αλλά μη διορισμένοι;;; Και ποιοι είναι αυτοίι; Είναι διάφοροι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ αλλά και όσοι έχουν συμπληρώσει μόρια (πχ 3.2 για ΠΕ19) από προϋπηρεσία κλπ;)

Υπάρχουν και διπλά ονόματα; (δηλ. κάποιος αναπληρωτής μπορεί να είναι διοριστέος οπότε να είναι και στους δύο πίνακες; Ας μας το εξηγήσει κάποιος αν ξέρει.

Α, να ρωτήσω και κάτι άλλο?η περίπτωση να βάλουν μόνιμους στα δημοτικά υπαρχει?(εννοω σαν σοβαρό ενδεχόμενο)υπαρχει κάποιος που να χει ακούσει κάτι σχετικό?ρωτάω για να δω κ εγώ αν αξίζει να παρατήσω τη δουλειά μου και να γίνω ωρομίσθια .

Κοίτα, κι εγώ σήμερα πήρα ώρες και το σκέφτομαι. Και μιλάμε για καλή δουλειά. Αλλά από φίλη που διδάσκει Αγγλικά σε Α'Βάθμια (μόνιμη) έμαθα ότι υπάρχει μεγάλο ρεύμα για εισαγωγή ειδικοτήτων στα Δημοτικά. Αυτοί έχουν κάνει σύλλογο και προωθούν το αίτημα ιδιαίτερα. (Αν κατάλαβα καλά υπάρχει αντίδραση από τους δασκάλους γιατι τότε θα μπούν τα μαθήματα αυτά στην πρωϊνή ζωνη -εν αντιθέσει με τις ώρες του ολοημέρου- και θα τους επιμηκύνουν το ωράριο; Αν κάνω λάθος διορθώστε με).

Από Δ/νση Α'Βαθμιας Πειραιά που μιλούσα χθες μου είπαν (στα πλαίσια συζήτησης περί ανεμων και υδάτων, όχι επισήμως) ότι "δεν μπαίνει η πληροφορική στα δημοτικά γιατί δεν υπάρχει κόσμος"... (να τη διδάξει). Αναυδη ρώτησα "καλά, υπάρχουν 650 αναπληρωτές και 2000 στον Πίνακα Γ" (και πόσοι ακόμα διοριστέοι;; αυτό δεν το είχα στο μυαλό μου, γι'αυτό ρώτησα και παραπάνω) και μου λέει "μα υπάρχουν χιλιάδες δημοτικά, αν μπει κανονικά η πληροφορική στο πρόγραμμα αυτοι δε φτάνουν ούτε για ζήτω"... Οπότε υπάρχει ελπίδα για όλους! (Ερχονται και εκλογές σιγά σιγα, νομίζω ότι το να βάλει η κυβερνηση πληροροφική στα σχολεία είναι σίγουρα θετικό μέτρο, δηλ. δε θα γυρίσει να πεί κανείς "γιατί το έκανες", τρέχουν και τα διάφορα προγράμματα της Κοινωνίας της Πληροφορίας, βγαίνουν και οι στατιστικές που λένε ότι είμαστε ο πιο "ψηφιακά αναλφάβητος" λαός στην Ευρώπη, οπότε μάλλον προς τα εκεί θα πάμε. Ιδωμεν...)

Για το να αφήσεις τη δουλειά σου σημασία για μένα έχει και το ωράριο. Ο χρόνος είναι χρήμα... (Το καλύτερο, που άκουσα σε σεμινάριο μάρκετινγκ: Ο χρόνος ΔΕΝ είναι χρήμα - Αν δεν έχεις χρήματα δανείζεσαι, χρόνο δεν μπορείς να δανειστείς. Ο χρόνος δεν είναι χρήμα αλλά η ίδια σου η ζωη!!!

It is better to light a candle than to curse the darkness..

Αποσυνδεδεμένος lelupa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #110 στις: Νοέμβριος 14, 2006, 06:06:43 μμ »
Παιδιά καλό απόγευμα... για μένα είναι πολύ δύσκολο καθώς σήμερα έμαθα πως καλέσανε από την Α/θμια που είμαι άτομο για ώρες σε ολοήμερο που βρήσκεται 1,5 μόρια περίπου πίσω από εμένα στον πίνακα... Αυτό έγινε την παρασκευή και μάλιστα του είπανε πως είναι από τους τελευταίους που καλούν. Με προσπεράσανε??? Βοήθεια δεν γνωρίζω τι μπορώ να κάνω?  Πρέπει να πάρω ώρες γιατί είμαι σε εγγυμοσήνη και μου λείπουν πολύ λιγα ένσημα για να πάρω τα επιδόματα τοκετού.Εχω σαλτάρει θα χάσω και τα χρήματα και την θέση μου στον πίνακα και έχω κάνει πραγματικά πολλά χιλ.για να την αποκτήσω... αν κάποιος γνωρίζει ας μου πει κάτι σχετικό... Ευχαριστώ...

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #111 στις: Νοέμβριος 14, 2006, 06:13:49 μμ »
Lelupa,το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις πρωί πρωί τηλέφωνο στην Α/θμια και να ρωτήσεις τι έγινε και "παρακάμφθηκες"... ???
Μήπως είναι περίπτωση τριτεκνίας το συγκεκριμένο άτομο? :-\
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160928
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 709
Σύνολο: 725

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.