*

Αποστολέας Θέμα: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 76437 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 09:08:19 πμ »
Γνωρίζει κάποιος τι θα γίνει σε περίπτωση που το σχολείο που μας έχουν στείλει να δώσουμε κάνει κατάληψη? Π.χ. προσωπικά δίνω στη Νέα Σμύρνη, εκεί όπου λογικά θα γίνονται καταλήψεις. Τι θα γίνει λοιπόν?
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:00:35 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 09:11:39 πμ »
θα γραφουμε και θα μας επιτηρουν οι καταληψιες......
νομιζω οτι θα εχουν κανει προβλεψη για τετοια περιπτωση και θα ενημερωθουμε εγκαιρως για αλλαγη εξεταστικου κεντρου. μην αγχωνομαστε με τετοια.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 09:16:08 πμ »
Σε μια βδομάδα δίνουμε. Οπότε εγκαίρως θεωρείται το τώρα.
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 09:34:05 πμ »
παιδια, να ειμασυε λιγοτερο αγχωμενοι και να σκεπτομαστε ρεαλιστικα. Πως ειναι δυνατον να μας πουνε σημερα για το αν θα γινει η καταληψη και το ποσο θα κρατησει?
θεωρω οτι την επομενη εβδομαδα θα δουν το τιο συμβαινει και 2 μερες νωριτερα θα πουν.
εξαλλου μας εχουν δωσει δειγματα εξαιρετικης οργανωσης τον τελευταιο καιρο!!!!!!!! ολα τελευταια στιγμη.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:00:35 »

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 10:39:54 πμ »
Είναι απίστευτο αυτό που γίνεται ! Ψάχνουμε διαρκώς λόγους για να αγχωνόμαστε . Άραγε τί θα γίνει αν μας πάρει ο ύπνος και δεν ξυπνήσουμε να πάμε στο εξεταστικό κέντρο ; Ηρεμία παιδιά ! Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε...

Αποσυνδεδεμένος e_vi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 11:08:07 πμ »
Παιδιά, καλημέρα! Μόλις πήρα τηλέφωνο στον ΑΣΕΠ και μου είπαν ότι , αν υπάρξει ζήτημα καάληψης σε κάποιο από τα σχολεία που είναι εξεταστικά κέντρα, θα υπάρξει ενημέρωση από την κεντρική επιτροπή...Όταν ρώτησα, πότε θα γίνει η ενημέρωση, μου είπαν ότι θα γίνει "έγκαιρα". Μου είπαν επίσης ότι προς το παρόν κανένα σχολείο από αυτά που είναι εξεταστικά κέντρα, δεν τους έχει "ειδοποιησει" για κατάληψη. Οπότε κακως αγχωνόμαστε.... Λέμε τωρα...

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 12:14:47 μμ »
να γίνει κατάληψη από εμάς ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 12:18:19 μμ »
να γίνει κατάληψη από εμάς ;D ;D ;D ;D
Ναι, αλλά για να... γράψουμε.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 01:56:49 μμ »
θα πεσει ξυλο μεταξυ υποψηφιων εκπ/κων και καταληψιων.

συμφωνω με sun. ηρεμια,ψυχραιμια !!!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος stroumfita

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 02:43:57 μμ »
χαιρεται! μπηκα μετα απο πολυ καιρο να δω τι λετε σχετικα με τις καταληψεις... εγω παντως εχω πιεστει τρελα χω διαβασει τρελα αλλα αμα γινει καταληψη ετσι μου ρχεται μ αυτα που γινονται να μεινω στην καταληψη και να μην παω να δωσω....
καλα κανουν και τα κλεισανε τα σχολεια. σιγα την παιδεια που τους προσφερουνε

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 05:11:28 μμ »
Καταρχήν, δε νομίζω ότι θα γίνουν καταλήψεις, γιατί έρχονται Χριστούγεννα και έπομένως δεν υπάρχει λόγος να κάνουν. Οι καταλήψεις γίνονται από τη μειοψηφία και για οι λόγοι δεν έχουν να κάνουν με την ποιότητα της παιδείας που τους προσφέρεται. Και κάτι τελευταίο: εγώ δέχομαι ότι οι εκπαιδευτικοί είμαστε άχρηστοι. Και ένας φωτισμένος να υπάρχει όμως πώς μπορεί να ακουστεί η φωνή του μέσα σε αυτή την απαξιωτική ατμόσφαιρα. Η οικογένεια, τα ΜΜΕ, όσο εσείς και αν προσπαθείτε, θα ακυρώνουν το έργο σας. Θα είστε πάντα οι αποδιοπομπαίοι τράγοι, πάνω στους οποίους το σύστημα θα φορτώσει όλες του τις αμαρτίες. Επειδή δε θα μπορούν να χτυπήσουν το σύστημα, θα χτυπούν το τελευταίο τροχό της αμάξης, δηλαδή τους εκπαιδευτικούς. Το κακό είναι να απαξιώνουμε και εμείς τον εαυτό μας, συνάδελφοι. Πρέπει να δούμε πώς έχουν τα πράγματα και ο καθένας από το δικό του πόστο να αλλάξει ό,τι μπορεί. Με το να αυτοχαρακτηριζόμαστε άχρηστοι, δηλαδή με το να φτάνουμε σε ένα μηδενισμό, δεν ξέρω πού θα οδηγηθούμε.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος dora2008

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • .."μην κλέβεις κλέφτη, μην κλέβεις κλέφτη.."
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 05:37:08 μμ »
προσωπική και μόνο προσωπική εκτίμηση. Καταλήψεις γίνονται ήδη σε κάποια σχολεία της επικράτειας, αλλά η γενικότερη τάση είναι να κλιμακωθεί το κίνημα των καταλήψεων, μέχρι και να υπάρξουν καταλήψεις σε παν/μια και τει. Υπάρχει μια γενικευμένη κρίση και προσπάθεια κλιμάκωσης της αντιδρασης σε αυτήν.
Εάν οι καταλήψεις σε σχολεία όντως πάρουν ευρύτερες διαστάσεις, δε μας βλέπω να δίνουμε σε μια εβδομάδα, αλλά μετά τα Χριστούγεννα και αν.. Προσωπικά πιστεύω ότι υπάρχει και το ενδεχόμενο η κυβέρνηση να μας χρησιμοποιήσει ως δύναμη κρούσης ενάντια στους "καταληψίες", να λειτουργήσουμε δηλαδή ως δύναμη ανάσχεσης της λαϊκής δυσφορίας. Προσωπικά εννοείται ότι δε θα έμπαινα με τίποτε σε ένα τέτοιο παιχνίδι, είμαι μαζί με τους μαθητές και τη γενιά των 600 ευρώ.
Υπάρχει βέβαια μέσα μου κι ένα ανάθεμα, που λέει, τόσους μήνες διαβάζω, τόσους μήνες έχω καταπιέσει τον εαυτό μου, τόσους μήνες φυτοζοώ... Θα κρατήσω όμως τα κουράγια μου για παραπέρα, γιατί οι αγώνες, οποιοιδήποτε αγώνες, μόνο με θυσίες γίνονται! Καλά κουράγια λοιπόν αγαπητοί, ελπίζω ο αγώνας των μαθητών, αυτή τη φορά και με τη γενικότερη αλληλεγγύη της κοινωνίας πραγματικά να καρποφορήσει. Μας έχουν στριμώξει βλέπετε με τις κυβερνητικές και εοκικές τους επιλογές, πολύ μα πολύ άσχημα..   
τρεις λαλούν κι οι υπόλοιποι χορεύουν

Αποσυνδεδεμένος aziuol

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VENCEREMOS !!!
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 05:54:39 μμ »
προσωπική και μόνο προσωπική εκτίμηση. Καταλήψεις γίνονται ήδη σε κάποια σχολεία της επικράτειας, αλλά η γενικότερη τάση είναι να κλιμακωθεί το κίνημα των καταλήψεων, μέχρι και να υπάρξουν καταλήψεις σε παν/μια και τει. Υπάρχει μια γενικευμένη κρίση και προσπάθεια κλιμάκωσης της αντιδρασης σε αυτήν.
Εάν οι καταλήψεις σε σχολεία όντως πάρουν ευρύτερες διαστάσεις, δε μας βλέπω να δίνουμε σε μια εβδομάδα, αλλά μετά τα Χριστούγεννα και αν.. Προσωπικά πιστεύω ότι υπάρχει και το ενδεχόμενο η κυβέρνηση να μας χρησιμοποιήσει ως δύναμη κρούσης ενάντια στους "καταληψίες", να λειτουργήσουμε δηλαδή ως δύναμη ανάσχεσης της λαϊκής δυσφορίας. Προσωπικά εννοείται ότι δε θα έμπαινα με τίποτε σε ένα τέτοιο παιχνίδι, είμαι μαζί με τους μαθητές και τη γενιά των 600 ευρώ.
Υπάρχει βέβαια μέσα μου κι ένα ανάθεμα, που λέει, τόσους μήνες διαβάζω, τόσους μήνες έχω καταπιέσει τον εαυτό μου, τόσους μήνες φυτοζοώ... Θα κρατήσω όμως τα κουράγια μου για παραπέρα, γιατί οι αγώνες, οποιοιδήποτε αγώνες, μόνο με θυσίες γίνονται! Καλά κουράγια λοιπόν αγαπητοί, ελπίζω ο αγώνας των μαθητών, αυτή τη φορά και με τη γενικότερη αλληλεγγύη της κοινωνίας πραγματικά να καρποφορήσει. Μας έχουν στριμώξει βλέπετε με τις κυβερνητικές και εοκικές τους επιλογές, πολύ μα πολύ άσχημα..   
Συμφωνώ και επαυξάνω, συναδέλφισσα. Και θα το πάω ακόμα πιο πέρα..ας μην αφήσουμε τους καταληψίες μαθητές  να πάρουν το βάρος στις πλάτες τους και να γίνουν οι καταλήψεις ένας ακόμα τροχός στην προπαγάνδα του κράτους δολοφόνου.Να το προλάβουμε εμείς.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΣΤΑ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΣΤΙΣ 20 ΤΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΗ.
ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΚΑΙ ΑΡΡΩΓΗ ΣΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΑΝΑΙΣΧΥΝΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΠΟΥ ΔΟΛΟΦΟΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΜΠΑΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ ΤΟΥΣ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 11, 2008, 06:06:20 μμ από aziuol »
The revolution will not be televised, the revolution will be live...

Αποσυνδεδεμένος amalfi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 228
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 11, 2008, 05:58:51 μμ »
Παράθεση
καλα κανουν και τα κλεισανε τα σχολεια. σιγα την παιδεια που τους προσφερουνε

+++

 :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 653
Σύνολο: 668

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.