*

Αποστολέας Θέμα: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 77642 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Εύη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #406 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 07:16:50 μμ »
Το είδατε αυτό;
"Σε επικοινωνία που είχε η alfavita.gr με το ΑΣΕΠ και το ΥΠΕΠΘ ανακοινώθηκε ότι αύριο Τρίτη (μέχρι το απόγευμα) θα αποφασιστεί εάν τελικά ο διαγωνισμός θα πραγματοποιηθεί στις 20-21 Δεκεμβρίου. Σήμερα Δευτέρα 15/12, σύμφωνα με στοιχεία του ΥΠΕΠΘ περίπου 45 εξεταστικά κέντρα βρίσκονται υπό κατάληψη. Σύμφωνα με το ΥΠΕΠΘ όλα θα κριθούν την Τρίτη. Εάν εξακολουθούν να βρίσκονται εξεταστικά κέντρα υπό κατάληψη, καθώς δεν θα μπορούν να γίνουν δοκιμές, το ΑΣΕΠ θα ανακοινώσει αναβολή του διαγωνισμού για μετά 3 περίπου εβδομάδες"

Είμαι τρομερά εξοργισμένη! Δεν έχω λόγια...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:29:44 »

Αποσυνδεδεμένος aziuol

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VENCEREMOS !!!
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #407 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 07:18:43 μμ »
Το είδατε αυτό;
"Σε επικοινωνία που είχε η alfavita.gr με το ΑΣΕΠ και το ΥΠΕΠΘ ανακοινώθηκε ότι αύριο Τρίτη (μέχρι το απόγευμα) θα αποφασιστεί εάν τελικά ο διαγωνισμός θα πραγματοποιηθεί στις 20-21 Δεκεμβρίου. Σήμερα Δευτέρα 15/12, σύμφωνα με στοιχεία του ΥΠΕΠΘ περίπου 45 εξεταστικά κέντρα βρίσκονται υπό κατάληψη. Σύμφωνα με το ΥΠΕΠΘ όλα θα κριθούν την Τρίτη. Εάν εξακολουθούν να βρίσκονται εξεταστικά κέντρα υπό κατάληψη, καθώς δεν θα μπορούν να γίνουν δοκιμές, το ΑΣΕΠ θα ανακοινώσει αναβολή του διαγωνισμού για μετά 3 περίπου εβδομάδες"

Είμαι τρομερά εξοργισμένη! Δεν έχω λόγια...
Τώρα πάλι...απο το μεσημέρι...
The revolution will not be televised, the revolution will be live...

om

  • Επισκέπτης
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #408 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 07:20:34 μμ »
Τώρα ξεφεύγω από το θέμα, συγγνώμη, αλλά μου 'δωσες τροφή syllas. Ξεκίνησα διάβασμα από τον Φεβρουάριο 2008, πολλήήήή βιβλιογραφία, χωρίς επανάληψη τι να το κάνεις; πάω για 4ο ασέπ 2010; Δεν την ξαναπατάω, ξεκινάω διάβασμα αμέσως μετά το διαγωνισμό, πότε να βάλω όμως το deadline; τι προτείνετε; κι αν αλλάξει η ύλη, πώς θα το ξέρω, να περιμένω τους τελευταίους 6 μήνες, όχι όχι. Διάβασμα εφ' όλης της φιλολογικής ύλης, ό,τι και να πέσει όποτε και να πέσει, εγώ θα πέσω μέσα [κάποιος είχε πει στο φόρουμ, τότε με το θέμα της ημερομηνίας, φιλόλογος δε γίνεσαι γεννιέσαι, αχ να μην είμαι από τους ευνοημένους, τους "φυάν έχοντες"].

Back to the epikairotita: και οι δάσκαλοι έσονται μαθητές και οι μαθητές δάσκαλοι - σημεία των καιρών....;

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #409 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 07:21:27 μμ »
Το θέμα όσον αφορά το διαγωνισμό είναι ότι πρέπει να υπάρχει συνέπεια. Δεν μπορούν, ενώ στην αρχή έλεγαν για πρώτο δίμηνο του 2009, να το αλλάζουν ξαφνικά για 20 Δεκεμβρίου και μετά τη ψυχρολουσία, 4 μέρες πρίν να λένε, εντάξει τελικά είναι καλύτερα τον Ιανουάριο.. ::) Λέμε και ξε-λέμε? Και τον Ιανουάριο ποιός λέει ότι θα είναι όλα καλά?
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:29:44 »

om

  • Επισκέπτης
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #410 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 07:23:08 μμ »
Συνέπεια, ποιος την έχασε να τη βρούμε και να του την παραδώσουμε.

Αποσυνδεδεμένος green ice

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #411 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 07:34:45 μμ »
Επιτέλους ας σταματήσουν κάποιοι να κατηγορούν ανθρώπους που δε γνωρίζουν κ το διάβασμα τους, επειδή εκείνοι για κάποιο λόγο ίσως κ να γνώριζαν επακριβώς την ημερομηνία του Ασέπ ή έχουν δώσει 2-5 φορές όντας προετοιμασμένοι.Προσωπικά,δίνω Ασεπ χωρίς καμμία καβάτζα ύλης από προηγούμενους Ασέπ.Ξεκίνησα να διαβάζω Ιούλιο κ περιόρισα τη δουλειά μου αλλά ήξερα για Γενάρη κ ο ένας μήνας αυτός είμαι σίγουρη ότι θα μου στερήσει τον διορισμό καθώς άφησα στη μέση  κ περισσότερο απο τη μέση τα αρχαία ,για να αρχίσω επαναλήψεις μετά τον αχαρακτήριστο αιφνιδιασμό του υπουργείου να δώσουμε Δεκέμβρη.Μη λυπάστε  ,λοιπόν,θα γίνει ο διαγωνισμός κ θα περάσετε εσείς που τα είχατε προβλέψει όλα κ είστε σαίνια ,μην κρίνετε όμως κ μην προκαλείτε.Ο διαγωνισμός είναι μια μπούρδα κ αν νομίζετε οτι σαυτόν ι φαίνονται οι καλοί φιλόλογοι πλανάστε οικτρά....η συνέχεια στην τάξη....τον αλαζόνα δεν τον γουστάρει κανείς . Λυπάμαι αλλα συνήθως στον κλάδο μας υπάρχουν τέτοιοι κ δεν ξέρουν την έννοια της λέξης ταπεινότητα...αφήστε τα κοντάρια κ τα καλάμια,ελάτε στη γη,νιώστε τον συνάδελφο ,τα παιδιά την κοινωνία,μαυτούς θα ζήσετε ,σαυτά θα διδάξετε....




                             P.s        Καλό κουράγιο στους αγωνιστές,όποτε κ αν γίνει ο διαγωνισμός να έχετε πίστη κ υπομονή ,κανείς δε χάνεται...

Αποσυνδεδεμένος aziuol

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VENCEREMOS !!!
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #412 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 07:42:26 μμ »
Θέλω να σκοτωσω τον Παυλοπουλο του ΑΛΤΕΡ . Μα τι αντιδραστικο στοιχειο. Εχει κολλησει εδω και μια εβδομαδα με τους καημενους τους εμπορους που κλαινε επειδη οι διαδηλωσεις μπλοκαρουν την αγοραστικη κινηση. Λες και τοσο καιρο ειχαν τρελαθει να ξεπουλανε. Τοσο καιρο ειχαν λυσσαξει τα φασιστοκαναλα με την οικονομικη κριση και τωρα τους φταινε οι διαδηλωτες. Μα τι αισχρή προπαγάνδα!
Ελεος πια! BASTA!
The revolution will not be televised, the revolution will be live...

Αποσυνδεδεμένος almali

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μάθε παιδί μου γράμματα! - ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #413 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 07:43:34 μμ »
Είναι απαράδεκτο να γίνει κάτι τέτοιο!!!! Από τη στιγμή που έμαθα την ημερομηνία εγώ και πολλοι γνωστοί μου τρέξαμε να προλάβουμε το διάβασμα. Έχω καταντήσει ερείπιο περιμένοντας τη στιγμη που θα απαλλαχτώ από ένα τεράστιο βάρος.Επιτέλους να μπει μία τάξη σε αυτό το χάος και να σταματήσουν άμεσα αυτές οι καταλήψεις που δεν ξέρω τι συμφέροντα εξυπηρετούν!Για μια φορά να σκεφτουν και τον διπλανό τους!

Αποσυνδεδεμένος vamvaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #414 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 07:44:40 μμ »
jimy 100: Το πρόβλημα δεν είναι ο Στυλιανίδης, αλλά αυτή η πολιτική που μας έχει ρημάξει. Δηλαδή αν στη θέση του Στυλιανίδη, θυμηθούμε αντίστοιχα τον Αρσένη το 99, ποια διαφορά θα βρούμε; Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι προσπαθούν να μας στρέψουν ενάντια στους μαθητές με αφορμή τον διαγωνισμό. Να μην τσιμπήσουμε ρε συνάδελφοι. Κι εγώ περιμένω πως και πως αυτό το Σαββατοκύριακο γιατί τα νεύρα μου είναι σε οριακό σημείο, αλλά στην τελική για την δύσκολη ζωή που έχουμε δε φταίνε οι μαθητές που κινητοποιούνται. Μακάρι να κινητοποιούνταν και άλλες κοινωνικές ομάδες, ίσως τα πράγματα να ήταν καλύτερα. Αλλά όπως είπε κάποιος(-α) συνάδελφος παραπάνω, αυτό που μας έφαγε είναι ότι ο καθένας κοιτάει να βολέψει την πάρτη του- που πλέον ούτε αυτό μπορεί να γίνει.
 
 


jimara Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο.

Κι εγώ συμφωνώ απόλυτα!Μακάρι να τελειώναμε όσο πιο γρήγορα γινόταν με αυτόν τον ανεκδιήγητο διαγωνισμό, αλλά κάποια πράγματα είναι πολύ πιο σοβάρα από τον ΑΣΕΠ και τον οποιονδήποτε ΑΣΕΠ και έκει ακριβώς πρέπει να εστιάσουμε...

Αποσυνδεδεμένος green ice

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #415 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 07:55:58 μμ »
Σωτία ,αυτό το μην δεν απευθύνεται σε σένα....Σε εκτιμω πολύ,έχουμε τελειώσει κ την ίδια σχολή.Το κλασικό  Θεσσαλονίκης ,αν θυμάμαι καλά. ;)Το μήνυμα μου δεν ήταν επιθετικό ,κάνω έκκληση να σταματήσουν κάποιοι να κατηγορούν..

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #416 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 07:58:38 μμ »
παιδια εχω μπερδευτει λιγακι. νομιζω οτι το τοπικ ειναι Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ δηλαδη να εκφραζουμε τις αποψεις μας σχετικα με τις καταληψεις κ το διαγωνισμο. εδω κ 2 μερες περιπου το 90% των μηνυματων ειναι προσωπικες επιθεσεις του ενος στον αλλον. δε μπορει δλδ να πει ο καθενας την αποψη του χωρις κριτικη?
1) αλλος θελει να δωσει ασεπ γιατι αισθανεται σιγουρος με τον εαυτο του κ θελει να τελειωνει. για να εχει φτασει σε αυτο το σημειο σημαινει οτι εχει κοπιασει πολυ κ δεν πρεπει να τον κακολογουμε για αυτο
2) αλλος εχει τσακιστει να βγαλει οπως οπως την υλη μετα τον αιφνιδιασμου υπεπθ-ασεπ, τα νευρα του εχουν γινει τσαταλια, η ζωη του εχει παγωσει κ απλα θελει να τελειωνει γιατι δεν ΑΝΤΕΧΕΙ ΑΛΛΟ.
3) υπαρχουν αλλοι που θεωρουν οτι ο διαγωνισμος δεν ειναι τιποτα μπροστα σε ολα αυτα που γινονται κ δεν ειναι σωστο να ασχολουμαστε με το ασεπ.

ολες οι προτασεις ειναι δεκτες μεσα σε ενα ομορφο κ ηπιο κλιμα. οποιος θελει να γινουν οι εξετασεις τωρα εχει τους προσωπικους του λογους κ αυτο δεν τον κανει ουτε φιλοτομαριστη ουτε αδιαφορο προς τα προβληματα της κοινωνιας ουτε σημαινει οτι τα βαζει με τα παιδια
ας επικρατησει λοιπον λιγη ηρεμια γιατι κρισεις του στυλ "δεν κανεις για εκπαιδευτικος" "σκεφτεσαι μονο την παρτη σου" κτλ δεν ειναι ομορφα πραγματα να λεγονται σε ενα σαιτ εκπαιδευτικων κ ειδικοτερα φιλολογων που υποτιθεται οτι εχουμε κ μια α' παιδεια
καλο διαβασμα κ καλη επιτυχια σε ολους μας!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #417 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 08:01:16 μμ »
Πως αλλάζουν τα πράγματα... Πριν λίγο καιρό φωνάζαμε να μη γίνει ο διαγωνισμός και τώρα φωνάζουμε να γίνει...Αφού μου πέρασε από το μυαλό κι ότι το κάνουν επίτηδες για να χειροκροτήσουμε στο τέλος την όλη φαρσοκωμωδία που παίζεται στις πλάτες μας και να πούμε και ευχαριστώ που τελικά θα δώσουμε Δεκέμβρη...
Το μόνο που σκέφτομαι συνέχεια είναι ότι ΒΑΡΕΘΗΚΑ........
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #418 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 08:01:50 μμ »
Τώρα ξεφεύγω από το θέμα, συγγνώμη, αλλά μου 'δωσες τροφή syllas. Ξεκίνησα διάβασμα από τον Φεβρουάριο 2008, πολλήήήή βιβλιογραφία, χωρίς επανάληψη τι να το κάνεις; πάω για 4ο ασέπ 2010; Δεν την ξαναπατάω, ξεκινάω διάβασμα αμέσως μετά το διαγωνισμό, πότε να βάλω όμως το deadline; τι προτείνετε; κι αν αλλάξει η ύλη, πώς θα το ξέρω, να περιμένω τους τελευταίους 6 μήνες, όχι όχι. Διάβασμα εφ' όλης της φιλολογικής ύλης, ό,τι και να πέσει όποτε και να πέσει, εγώ θα πέσω μέσα [κάποιος είχε πει στο φόρουμ, τότε με το θέμα της ημερομηνίας, φιλόλογος δε γίνεσαι γεννιέσαι, αχ να μην είμαι από τους ευνοημένους, τους "φυάν έχοντες"].

Back to the epikairotita: και οι δάσκαλοι έσονται μαθητές και οι μαθητές δάσκαλοι - σημεία των καιρών....;
σου εύχομαι τώρα να περάσεις, αλλά αν κάτι στραβώσει ξεκίνα όπως είπαμε την επόμενη μέρα και διάβαζε σαν να είναι κάθε επόμενη μέρα το deadline, τώρα αν δεν γεννήθηκες φιλόλογος θα πληρώνεις 2 χρόνια την αμαρτία.
Με όλα αυτά που γίννται μου έχει φύγει όλη η φιλολογική ευγένεια κι ευαισθησία (αν προικίστηκα ποτέ με κάτι τέτοιο).

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #419 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 08:05:36 μμ »
sorry αν το πηρα αλλιως. ειναι και η ενταση των ημερων...
Σωτία ,αυτό το μην δεν απευθύνεται σε σένα....Σε εκτιμω πολύ,έχουμε τελειώσει κ την ίδια σχολή.Το κλασικό  Θεσσαλονίκης ,αν θυμάμαι καλά. ;)Το μήνυμα μου δεν ήταν επιθετικό ,κάνω έκκληση να σταματήσουν κάποιοι να κατηγορούν..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 717
Σύνολο: 724

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.149 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.