*

Αποστολέας Θέμα: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 76879 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

om

  • Επισκέπτης
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #420 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 08:19:41 μμ »
Τώρα ξεφεύγω από το θέμα, συγγνώμη, αλλά μου 'δωσες τροφή syllas. Ξεκίνησα διάβασμα από τον Φεβρουάριο 2008, πολλήήήή βιβλιογραφία, χωρίς επανάληψη τι να το κάνεις; πάω για 4ο ασέπ 2010; Δεν την ξαναπατάω, ξεκινάω διάβασμα αμέσως μετά το διαγωνισμό, πότε να βάλω όμως το deadline; τι προτείνετε; κι αν αλλάξει η ύλη, πώς θα το ξέρω, να περιμένω τους τελευταίους 6 μήνες, όχι όχι. Διάβασμα εφ' όλης της φιλολογικής ύλης, ό,τι και να πέσει όποτε και να πέσει, εγώ θα πέσω μέσα [κάποιος είχε πει στο φόρουμ, τότε με το θέμα της ημερομηνίας, φιλόλογος δε γίνεσαι γεννιέσαι, αχ να μην είμαι από τους ευνοημένους, τους "φυάν έχοντες"].

Back to the epikairotita: και οι δάσκαλοι έσονται μαθητές και οι μαθητές δάσκαλοι - σημεία των καιρών....;
σου εύχομαι τώρα να περάσεις, αλλά αν κάτι στραβώσει ξεκίνα όπως είπαμε την επόμενη μέρα και διάβαζε σαν να είναι κάθε επόμενη μέρα το deadline, τώρα αν δεν γεννήθηκες φιλόλογος θα πληρώνεις 2 χρόνια την αμαρτία.
Με όλα αυτά που γίννται μου έχει φύγει όλη η φιλολογική ευγένεια κι ευαισθησία (αν προικίστηκα ποτέ με κάτι τέτοιο).

Δηλαδή να μην ελπίζω σε ένα καλύτερο προγραμματάκι του διαγωνισμού, μια βελτίωση κατιτίς, η συνέπεια που παρακαλάμε όλοι.
ΥΓ. Ελπίζω να έγινε εμφανής ο σαρκασμός στο προηγούμενο μήνυμά μου, προσπαθώ να επιχειρηματολογήσω στο θέμα, "διάβασες πέτυχες, αλλιώς ας πρόσεχες" με όρους "μελετηρού ασεποειδούς" (εγώ είμαι αυτή δε θέλω αντιρρήσεις) και πάντα με καλή πρόθεση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:35:35 »

Αποσυνδεδεμένος Alba

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro lego...
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #421 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 08:23:32 μμ »
Πως αλλάζουν τα πράγματα... Πριν λίγο καιρό φωνάζαμε να μη γίνει ο διαγωνισμός και τώρα φωνάζουμε να γίνει...Αφού μου πέρασε από το μυαλό κι ότι το κάνουν επίτηδες για να χειροκροτήσουμε στο τέλος την όλη φαρσοκωμωδία που παίζεται στις πλάτες μας και να πούμε και ευχαριστώ που τελικά θα δώσουμε Δεκέμβρη...
Το μόνο που σκέφτομαι συνέχεια είναι ότι ΒΑΡΕΘΗΚΑ........

Το ιδιο ακριβως νιωθω κι εγω...

om

  • Επισκέπτης
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #422 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 08:32:02 μμ »
Αμοιβαία τα αισθήματα. Σας καληνυχτώ, αύριο θα ξέρουμε...

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #423 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 08:35:24 μμ »
καλα ο Κουγιας δεν ντρεπεται λιγο?
δεν καταλαβαινει οτι οξυνει τα πραματα και υπαρχει κινδυνος για νεο
μπουρλοτο?
τι μαλακας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:35:35 »

Αποσυνδεδεμένος shide

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #424 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 09:21:29 μμ »
Ολόκληρο Καφριστάν- Ελλαδιστάν δε μπορεί να βρει άλλα.....45 εξεταστικά κέντρα για να τελειώνουμε?? Η κατάσταση με αυτή τη χώρα δε πάει άλλο. Και βέβαια δεν είναι άμοιρα και τα παιδιά στα σχολεία που μόνο να τους χαϊδεύουμε τα αυτιά ξέρουμε. Βλέπω στο σχολείο που εργάζομαι τί κατάσταση επικρατεί. Δεν είναι δυνατόν να θεωρείται λύση για κάθε πρόβλημα η κατάληψη! Έλεος. Πλέον δεν αντέχω άλλο, θέλω να δίνω να τελειώνω!! >:(

Αποσυνδεδεμένος Μόρφη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #425 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 09:49:20 μμ »
χι, χι, μόλις πέρασε μια σατανική σκέψη από το μυαλό μου! και να βρεθούν αίθουσες, θα μας αφήσουν να παραπαίουμε και να πληρώσουμε τελικά το κόστος των καταλήψεων με εκ νέου τροποποίηση του προγράμματος,....έτσι για να μάθουμε....να κάνουμε κι εμείς απεργίες εν μέσω σχολικής χρονιάς...
θέλω πρωινά φροντιστήρια, με 13 μισθούς και μικρό ωράριο. Γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #426 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 09:50:47 μμ »
Εσείς που δουλεύετε σε κάποιο σχολείο, τι έχετε ακούσει σχετικά; Το πιο πιθανό είναι να ακυρωθεί ή όχι;

Ύστερα από τα τόσα τραγελαφικά που έχουν συμβεί τον τελευταίο καιρό και όχι μόνο, καλόν είναι η παρούσα κυβέρνηση να αποσυρθεί το συντομότερο δυνατό. Αλήθεια, δεν πάει άλλο. Οι άνθρωποι είναι ανίκανοι και γελοίοι. Το κράτος σε πλήρη διάλυση... Περαστικά μας!
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος arlene

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Post Tenebras Lux
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #427 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 09:53:58 μμ »
o ασεπ ειναι σαν τα πατατακια...αν αρχισεις με 1 ,δεν σταματας.....

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #428 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 09:59:22 μμ »
o ασεπ ειναι σαν τα πατατακια...αν αρχισεις με 1 ,δεν σταματας.....
Καλό ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #429 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 09:59:55 μμ »
Ολόκληρο Καφριστάν- Ελλαδιστάν δε μπορεί να βρει άλλα.....45 εξεταστικά κέντρα για να τελειώνουμε?? Η κατάσταση με αυτή τη χώρα δε πάει άλλο. Και βέβαια δεν είναι άμοιρα και τα παιδιά στα σχολεία που μόνο να τους χαϊδεύουμε τα αυτιά ξέρουμε. Βλέπω στο σχολείο που εργάζομαι τί κατάσταση επικρατεί. Δεν είναι δυνατόν να θεωρείται λύση για κάθε πρόβλημα η κατάληψη! Έλεος. Πλέον δεν αντέχω άλλο, θέλω να δίνω να τελειώνω!! >:(
Όλοι θέλουμε να δίνουμε καί να τελειώνουμε συνάδελφε/συναδέλφισσα..Νομίζω όμως ότι πρίν ρίξουμε το βάρος στους μαθητές μας,πρέπει πρώτα να αναλάβουμε εμείς τις ευθύνες μας ως εκπαιδευτικοί..Σε τελική ανάλυση ,για το αν έχει φτάσει ο κόμπος στο χτένι, φταίει ο δικός μας ραγιαδισμός κι όχι οι καταλήψεις των μαθητών..Το πρόβλημα πάει χρόνια πίσω..

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #430 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 10:05:55 μμ »
Στα σχολεία δεν έχει ακουστεί τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #431 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 10:07:29 μμ »
εγω προτεινω στην κυβερνηση να χρησιμοποιησει κ να νοικιασει τα κτιρια των ιδιωτικων σχολειων..!ετσι κ κεφαλαιουχοι θα παρουν λεφτα,κ εμεις θα δωσουμε!λετε να το χει σκεφτει??χαχα

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #432 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 10:08:42 μμ »
aziuol: Θέλω να σκοτωσω τον Παυλοπουλο του ΑΛΤΕΡ . Μα τι αντιδραστικο στοιχειο. Εχει κολλησει εδω και μια εβδομαδα με τους καημενους τους εμπορους που κλαινε επειδη οι διαδηλωσεις μπλοκαρουν την αγοραστικη κινηση. Λες και τοσο καιρο ειχαν τρελαθει να ξεπουλανε. Τοσο καιρο ειχαν λυσσαξει τα φασιστοκαναλα με την οικονομικη κριση και τωρα τους φταινε οι διαδηλωτες. Μα τι αισχρή προπαγάνδα!
Ελεος πια! BASTA!


Απόψε είχε καλέσει τον Αντωνόπουλο από μια ΕΛΜΕ κι εκεί που ο Αντωνοπ. έλεγε φωνάζουν οι μεγαλοέμποροι των καταστημάτων της Ερμού,τί να πουν οι ωρομίσθιοι εκπαιδευτικοί που πληρώνονται μέχρι και ενάμιση χρόνο αργότερα !Κι εκεί ακριβώς με φωνές τον κόβει ο Παυλόπουλος τσιρίζοντας ότι το θέμα είναι οι έμποροι κι όχι οι εκπαιδευτικοί!

Μην ξεχνάμε ότι μπορεί να ανακοινώσουν άμεσα για κλείσιμο σχολείων στις 19 δεκ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 15, 2008, 10:12:30 μμ από apostolisd »
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος shide

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #433 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 10:10:35 μμ »
Μα θεωρώ γελοίο το επιχείρημα ότι επειδή-λέει- 45 εξεταστικά κέντρα είναι σε κατάληψη θα αναβληθεί ο διαγωνισμός. Αφού από την αρχή οι κάφροι δεν ήταν έτοιμοι τί μας έβαλαν σε αυτή τη διαδικασία? Εγώ π.χ που πήρα άδεια από σχολείο, τί θα τους πώ? Ε, ξέρετε τελικά δεν τη θέλω? Και βέβαια δεν τα έριξα στους μαθητές αλλά και εκείνοι δεν είναι άμοιροι ευθυνών. Ως καθηγητής τους τούς ασκώ κριτική όπως δέχομαι και τη δική τους φυσικά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160928
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 712
Σύνολο: 727

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.