*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2011-2012  (Αναγνώστηκε 184323 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
απο αυριο με ειπαν
Σου το είπε ο διευθυντής/υποδιευθυντής σε κάποια ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ή πήρες τηλέφωνο στη Διοίκηση στον Άλιμο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος London06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
επας ορεστιαδας

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
επας ορεστιαδας
ΟΚ σε ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να καλέσουν αύριο και στη Μακεδονία.

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Μόλις τηλεφώνησα στην ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ του Βόλου και μου είπαν ότι σήμερα πήραν την εντολή και από Δευτέρα θα αρχίσουν τα τηλεφωνήματα.
Συγκεκριμένα για ΠΕ1702  θα χρειαστούν 2 με 3 άτομα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Μόλις τηλεφώνησα στην ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ του Βόλου και μου είπαν ότι σήμερα πήραν την εντολή και από Δευτέρα θα αρχίσουν τα τηλεφωνήματα.
Συγκεκριμένα για ΠΕ1702  θα χρειαστούν 2 με 3 άτομα.
Δυο συνάδελφοι είπαν ότι τα τηλεφωνήματα θα γινόταν σήμερα, αλλά και τη Δευτέρα δεν είναι αργά!  8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος sakatis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 12.04 Μηχανολόγος μηχανικός
    • Προφίλ
Η εντολή δόθηκε αργα το μεσημερι σημερα, με σκοπο μεχρι Δευτερα πρωι να κληθουν οι ωρομισθιοι.

Οι συμβασεις υπογραφονται με ημερομηνια 4/10/2011, την ερχομενη Τριτη δηλαδη.

Προσωπικα δεχτηκα τηλεφωνημα πριν 45 λεπτα περιπου, να παω Δευτερα να υπογραψω συμβαση.


Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Η εντολή δόθηκε αργα το μεσημερι σημερα, με σκοπο μεχρι Δευτερα πρωι να κληθουν οι ωρομισθιοι.

Οι συμβασεις υπογραφονται με ημερομηνια 4/10/2011, την ερχομενη Τριτη δηλαδη.

Προσωπικα δεχτηκα τηλεφωνημα πριν 45 λεπτα περιπου, να παω Δευτερα να υπογραψω συμβαση.
Ωραία η πληροφορία σου sakatis. Ευχαριστούμε πολύ και συγχαρητήρια. Καλή αρχή...
Φαντάζομαι δε σου είπαν ώρες, αλλά αν υπάρχουν αρκετές θα είναι πλήρες ωράριο των 21 ωρών.

Αποσυνδεδεμένος sakatis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 12.04 Μηχανολόγος μηχανικός
    • Προφίλ
Lasid, ευχαριστω, ευχομαι σε ολους τους συναδελφους να εχουν εστω καποιες ωρες απασχολησης.

Το τηλεφωνημα ηταν πολυ συντομο, χωρις να αναφερθουν οι ώρες που θα μου ανατεθουν.

Ειμαι σιγουρος ομως πως δεν θα ειναι πολλές, για αρχη τουλαχιστον.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Lasid, ευχαριστω, ευχομαι σε ολους τους συναδελφους να εχουν εστω καποιες ωρες απασχολησης.

Το τηλεφωνημα ηταν πολυ συντομο, χωρις να αναφερθουν οι ώρες που θα μου ανατεθουν.

Ειμαι σιγουρος ομως πως δεν θα ειναι πολλές, για αρχη τουλαχιστον.
Δεν έχει σημασία...καλύτερα από το τίποτα. Εξάλλου η αρχή είναι το ήμιση του παντός!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ωραία τελικά άρχισαν και καλούνε από παντού. Μόλις με κάλεσαν από την ΕΠΑΣ Βέροιας και μου είπαν να είμαι εκεί μετά τις 2 μ.μ. της Δευτέρας. Φυσικά εγώ δεν τον άφησα να κλείσει αμέσως. Ρώτησα για πόσες ώρες μιλάμε και εκείνος ρώτησε αν είμαι Ελεύθερος Επαγγελματίας ή ιδιωτικός υπάλληλος ή αναπληρωτής. Όταν είπα ότι δε δουλεύω πουθενά αλλού, μου είπε ότι έχει 16 ώρες και μάλιστα σε 4 μέρες. Αυτό είναι τέλειο γιατί δε χρειάζεται να τρέχω κάθε μέρα από τη Θεσσαλονίκη στη Βέροια, αλλά και επειδή χρειαζόμουν 4 ένσημα την εβδομάδα για να βγω άνετα στο ταμείο ανεργίας μετά την απόλυση στις αρχές Ιουνίου!  :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
    • Προφίλ
Σήμερα στην ΕΠΑΣ Λάρισας πληροφορήθηκα ότι δε θα καλέσουν από Αγγλικής κ άλλες ειδικότητες που δε μου ειπαν, επειδή θα καλύπτουν ωράριο οι μόνιμοι. Όταν ρώτησα γιατί τότε έκαναν προκύρηξη,αφού είχαν ήδη πληρότητα, δικαιολόγησαν ότι αυτό οφείλουν να το κάνουν απο το Υπουργείο Παιδείας για να είναι καλυμμένοι. Αυτό όμως αντιπαρέρχεται της προκύρηξης για ωρομίσθιο προσωπικό, για να μην πω ότι είναι παράνομο; Επομένως, δεν έχουμε δικαίωμα ένστασης σε μαζικό επίπεδο οι του κλάδου κ όχι μόνο, επειδή θιγόμαστε γενικώς;

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Σε μας δεν εγινε τμημα της ειδικοτητας μου ουτε στα ΕΠΑΣ ουτε στα ΙΕΚ. Perfect!!!!

Αποσυνδεδεμένος sia30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε μας δεν εγινε τμημα της ειδικοτητας μου ουτε στα ΕΠΑΣ ουτε στα ΙΕΚ. Perfect!!!!
για ποια ειδικοτητα;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Σήμερα στην ΕΠΑΣ Λάρισας πληροφορήθηκα ότι δε θα καλέσουν από Αγγλικής κ άλλες ειδικότητες που δε μου ειπαν, επειδή θα καλύπτουν ωράριο οι μόνιμοι. Όταν ρώτησα γιατί τότε έκαναν προκύρηξη,αφού είχαν ήδη πληρότητα, δικαιολόγησαν ότι αυτό οφείλουν να το κάνουν απο το Υπουργείο Παιδείας για να είναι καλυμμένοι. Αυτό όμως αντιπαρέρχεται της προκύρηξης για ωρομίσθιο προσωπικό, για να μην πω ότι είναι παράνομο; Επομένως, δεν έχουμε δικαίωμα ένστασης σε μαζικό επίπεδο οι του κλάδου κ όχι μόνο, επειδή θιγόμαστε γενικώς;
Αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω στο φόρουμ το έχει αναφέρει ήδη ο mpesg ότι η ΕΠΑΣ Λάρισας δε θα καλέσει Αγγλικής, επειδή η Γαλλικός που είναι μόνιμη έχει επάρκεια διαδασκαλίας Αγγλικών και τους καλύπτει.

Ίσως όντως να δεσμεύονται από το υπουργείο παιδείας να καλέσουν όλες τις ειδικότητες, αλλά η προκήρυξη γράφει σαφώς ότι και πρώτος να είσαι στον πίνακα μπορεί να μην πάρεις ωράριο αν δε δημιουργηθεί τμήμα ή αν έχουν καλυφθεί οι ώρες από μόνιμο προσωπικό. Δε νομίζω ότι υπάρχει δικαίωμα ένστασης, ούτε έχει νόημα η διεκδίκηση των ωρών με νομική οδό. Αυτή φυσικά είναι η προσωπική μου άποψη με βάση την εμπειρία που έχω τα 8 χρόνια που διδάσκω ως ωρομίσθιος στον ΟΑΕΔ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160918
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 710
Σύνολο: 719

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.051 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.