*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2011-2012  (Αναγνώστηκε 184989 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10880
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
η προυπηρεσια στα ιεκ του οαεδ, μετραει σε μελλοντικο διαγωνισμο του ασεπ στα μορια?
Όχι δε μετράει των ΙΕΚ, αλλά μετράει η προϋπηρεσία στις ΕΠΑΣ επειδή είναι δευτεροβάθμια.
Εγώ στον ΑΣΕΠ του 2008 πήρα προσαύξηση δύο μονάδες πάνω στο βαθμό που έγραψα λόγω της προυπηρεσίας μου στον ΟΑΕΔ που μετρούσε κανονικά (είχα και 3 μήνες προϋπηρεσίας σε ΤΕΕ του Υπ. Παιδείας αλλά εκείνο δεν έφτανε με τίποτα για να πάρω προσαύξηση  ;D )

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10880
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
αν γινετε γιατι σε μενα που δεν αναγνωρισαν προυπηρεσια  (ενω επρεπε και την ειχα καταθεσει) ειπε ο διευθ δευτ του οαεδ οτι δεν μπορει να κανει κατι.μου ειπε να στειλω επιστολη στον διοικητη του οαεδ και αν του δοθει εντολη μονο τοτε;;;;;
Δεν ξέρω, αλλά ο κύριος Πυργολιός είναι πολύ υπεύθυνος άνθρωπος. Έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια!
Είμαι σίγουρος ότι αν περνούσε από το χέρι του θα έκανε κάτι. Μη θεωρείς ασήμαντο το ότι σου είπε να στείλεις επιστολή στον διοικήτη του ΟΑΕΔ. Πιστεύεις ότι θα το έλεγε ο καθένας στη θέση του; Άλλος μπορεί να μην ασχολούνταν.

Αποσυνδεδεμένος phni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
  • Φύλο: Άντρας
  • πε 17.02
    • Προφίλ
συμφωνω.μεχρι και μηνυση μου ειπε να κανω στην πρωτ επιτροπη.και οτι θα παρει τηλ στην καλαματα να παρει και τους δυο πραγματα που ουσιαστικα με αδικη εμενα.στην επιτροπη μου ειπαν οτι η προυπ ειναι καταχωριμενη αλλα δεν εχει περασει στο συστημα
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 27, 2011, 11:05:10 μμ από phni »

Αποσυνδεδεμένος sakatis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 12.04 Μηχανολόγος μηχανικός
    • Προφίλ
βρε Lasid, εγω θα παρω τηλ, το θεμα ειναι τι θα γινει?ε? ΤΙΠΟΤΑ!

Οπως και να εχει για αλλη μια φορα βλεπουμε ποσο "σαπιοι" ειμαστε !
Ναι, θα γίνει. Οι ίδιοι μου είπαν από τη διοίκηση του ΟΑΕΔ ότι δεν έχει σημασία αν πέρασαν οι ενστάσεις.
Επειδή σύμφωνα με την εγκύκλιο μπορούσαμε να κάνουμε αίτηση μόνο σε έναν νομό πρέπει να φαινόμαστε όλοι μόνο ένα νομό. Η έκφραση της υπαλλήλου ήταν να κάνετε αναφορά αν κάποιος είναι σε πίνακες δυο νομών.

Δηλαδη βρε Lasid,  τι πιστευεις οτι μπορει να γινει με τον εν λογω κυριο ? κανονικα θα επρεπε να τον αποκλεισουν! Δλαδη αυτος απεκτησε την δυνατοτητα να εχει μια εικονα της καταταξης του σε 3 πολεις ( ακομα δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει να χει γινει τετοιο "λαθος", να φανταστειτε στους αρχικους πινακες εμφανιζεται μονο στην Τριπολη!!! και ως εκ θαυματος μετα τις ενστασεις εμφανιζεται σε 3 πολεις!!!) και οταν πιθανως αποκαλυφτηκε το γεγονος οτι εχει μοριοδοτηθει σε 3 πολεις και οχι σε 1, αποφασισε προφανως να επιλεξει αυτην την πολη που τον βολευει!

Τελεια! το μονο που τον "σωζει" ειναι το οτι δεν επηρεαζει την καταταξη αμεσα διοτι τυγχανει να ειναι 1ος και στς 3 πολεις. Ειδαλλως, θα χε γινει μακελειο τωρα κατα την γνωμη μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 28, 2011, 02:27:22 πμ από sakatis »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10880
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Δηλαδη βρε Lasid,  τι πιστευεις οτι μπορει να γινει με τον εν λογω κυριο ? κανονικα θα επρεπε να τον αποκλεισουν! Δλαδη αυτος απεκτησε την δυνατοτητα να εχει μια εικονα της καταταξης του σε 3 πολεις ( ακομα δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει να χει γινει τετοιο "λαθος", να φανταστειτε στους αρχικους πινακες εμφανιζεται μονο στην Τριπολη!!! και ως εκ θαυματος μετα τις ενστασεις εμφανιζεται σε 3 πολεις!!!) και οταν πιθανως αποκαλυφτηκε το γεγονος οτι εχει μοριοδοτηθει σε 3 πολεις και οχι σε 1, αποφασισε προφανως να επιλεξει αυτην την πολη που τον βολευει!

Τελεια! το μονο που τον "σωζει" ειναι το οτι δεν επηρεαζει την καταταξη αμεσα διοτι τυγχανει να ειναι 1ος και στς 3 πολεις. Ειδαλλως, θα χε γινει μακελειο τωρα κατα την γνωμη μου.
Κι εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να τον αποκλείσουν. Δεν είναι δυνατόν να κάνεις αίτηση σε 3 πόλεις διαφορετικών νομών και μετά να διατηρείς το όνομά σου στον πίνακα που σε βολεύει. φανταστείτε πόσα κουφά συνέβαιναν πριν αρχίσουν να ανακοινώνονται οι πίνακες στο ίντερνετ. Εδώ ακόμα και τώρα που μπορούν να ελεγχθούν από όλους τους ενδιαφερόμενους συνεχίζουν κάποιοι να ζητάνε "διευκολύνσεις" για τα δικά τους παιδιά.

Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ: Κάνε την αναφορά να έχεις τη συνείδησή σου ήσυχη. Όλοι ακόμα και μετά τους οριστικούς πίνακες θα περιοριστούν στη συμμετοχή τους στον πίνακα ενός νομού. Ένα τηλέφωνο μόνο αρκεί! (Δεν είναι η μοναδική περίπτωση εκεί στην Πελοπόννησο, έχουμε κι εμείς ανάλογες "εξυπηρετήσεις" στη Βόρεια Ελλάδα. Και σε αυτή την περίπτωση αναγκάστηκε να περιοριστεί σε έναν νομό και με τη σειρά που έχει τη Μέρκελ να είχε μέσο δε θα έπαιρνε ώρες. Φυσικά εδώ δεν έγινε απλά μια τηλεφωνική αναφορά εκ των υστέρων, προλάβαμε το πρόβλημα με γραπτή ένσταση)

Ευελπιστώ ότι είναι η τελευταία χρονιά που συμβαίνουν αυτά τα παρατράγουδα, επειδή με την έναρξη λειτουργείας των Τεχνολογικών Λυκείων οι εκπαιδευτικοί θα προσλαμβάνονται σε όλα τα υπουργεία που έχουν μονάδες εκπαίδευσης από τους πίνακες του Υπ. Παιδείας.

Αποσυνδεδεμένος foinix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να γεννηθεί η ελπίς!
    • Προφίλ
αλαλούμ μάζεψε τα να πάμε στο χαρτούμ!!!!!!!!!!!!    ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος -mk-

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Το σχ. ετος 2010-2011 υπηρξε εκτος προκυρηξης η ανακοινωση οτι οι ελευθ. επαγγελματιες δεν πρεπει να παρουν πάνω από 7 ωρες στην ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ! Ξερετε αν φετος ισχυει κατι τετοιο; Στην προκυρηξη παντως δεν εγραφε τιποτα παλι! Επισης μηπως ξερετε αν ισχυουν τα ιδια και στα ιεκ του οαεδ; Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2012, 10:28:51 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10880
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Το σχ. ετος 2010-2011 υπηρξε εκτος προκυρηξης η ανακοινωση οτι οι ελευθ. επαγγελματιες δεν πρεπει να παρουν από 7 ωρες στην ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ! Ξερετε αν φετος ισχυει κατι τετοιο; Στην προκυρηξη παντως δεν εγραφε τιποτα παλι! Επισης μηπως ξερετε αν ισχυουν τα ιδια και στα ιεκ του οαεδ; Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων! :)
Ισχύει κανονικά όπως και πέρυσι. Έχουν ενημερωθεί με εσωτερική εγκύκλιο όλες οι ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ.
Νομίζω ότι το ίδιο ισχύει και για τα ΙΕΚ του ΟΑΕΔ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2012, 10:30:07 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος alexlion

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτά πάντοτε γινόντουσαν παντού.Εδώ μπήκαν άτομα στην Σελέτε χωρις τα απαραίτητα προσόντα απλά με ένα τηλεφώνημα πολιτικού προσώπου και απο τελευταίοι στην λίστα βρεθήκαν πρώτοι στους πίνακες του υπουργείου παιδείας ,διοριστήκαν κιόλας.Δεν μιλάμε,δεν μιλάμε αλλά καμιά ώρα θα γίνει το μεγάλο μπαμ!!!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
παιδια οτι θελουν κανουν, σημερα πηγα στην επας Λάρισας οπου ειμαι πρωτος και ο διευθυντης μου ειπε οτι θα συμπληρωσει ωραριο στα αγγλικα η καθηγητρια των γαλλικων που ειναι μονιμη και εχει επαρκεια και οχι πτυχι αγγλικης φιλολογιας..............οποιος δεν με πιστευει μπορει να τηλ στην επας Λάρισας να τα ακουσεο απο πρωτο χερι. Επαθα την πλακα μου >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10880
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
παιδια οτι θελουν κανουν, σημερα πηγα στην επας Λάρισας οπου ειμαι πρωτος και ο διευθυντης μου ειπε οτι θα συμπληρωσει ωραριο στα αγγλικα η καθηγητρια των γαλλικων που ειναι μονιμη και εχει επαρκεια και οχι πτυχι αγγλικης φιλολογιας..............οποιος δεν με πιστευει μπορει να τηλ στην επας Λάρισας να τα ακουσεο απο πρωτο χερι. Επαθα την πλακα μου >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Κι εμένα μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο... Πάρε τηλέφωνο στη Διοίκηση στο 2109989704 και στο 2109989707.

Αποσυνδεδεμένος vladi307

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα....Έχει κληθεί κανείς σας από τις ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ ως ωρομισθιος??Πότε περίπου θα αρχίσουν να καλούν??

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10880
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλησπέρα....Έχει κληθεί κανείς σας από τις ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ ως ωρομισθιος??Πότε περίπου θα αρχίσουν να καλούν??

Ευχαριστώ
Αν κληθεί κάποιος θα το μάθουμε αμέσως. Εννοείται ότι αν είναι κάποιος από το φόρουμ θα μας ενημερώσει.
Ακόμα δεν έχουν πει πότε θα καλέσουν. Εγώ εκτιμώ ότι ίσως αύριο καλέσουν τους πρώτους για να τους πούνε να είναι τη Δευτέρα στις ΕΠΑΣ, αλλιώς πάμε μετά το Σαββατοκύριακο στην αρχή της επόμενης εβδομάδας.

Αποσυνδεδεμένος London06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
απο αυριο με ειπαν

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 739
Σύνολο: 743

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.