*

Αποστολέας Θέμα: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 1391662 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6930 στις: Ιούνιος 11, 2014, 05:56:18 μμ »
Επειδή πρέπει να φύγω σε λίγο το σχεδόν -1 δις το έχω αναλύσει σε παλιότερο μήνυμα... αν είναι το ίδιο βγαίνει ανετότατα... (αποχωρήσεις - ελάχιστες προσλήψεις και μισθό αποχωρήσαντα με μισθό νεοδιοριζόμενου κ.α.).

ΥΓ. Και ένα μικρό σχόλιο για την αντιπολίτευση και τους συνδικαλιστές... αποκτήστε προσωπικότητα και κυρίως δουλέψτε, δουλέψτε, δουλέψτε... τα ώριμα φρούτα τελείωσαν... εκτός από καταγγελίες ο κόσμος απαιτεί συνεργασίες, προτάσεις και λύσεις... και δεν έγινε σε μια νύχτα φασίστας ο Έλληνας...
εισαι σιγουρος για αυτη την παραδοχη.....??

εμενα για καποιο λογο δε μου βγαινουν τα νουμερα....
αν παρουμε το ακραιο παραδειγμα... υποθετοντας οτι την περιοδο 2014-2018 θα εχουμε καθαρη ροη αποχωρησεων 15.000 εκπαιδευτικων.... με 0 διορισμους και 0 μισθολογικες προσαυξησεις.
15.000 x μ.ο. € 25.000 ετησιο μισθολογικο κοστος = € 375 εκ. ευρω..... και παλι δε βγαινουν τα κουκια....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:55:10 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6931 στις: Ιούνιος 11, 2014, 06:12:33 μμ »
@melenie

Η διαφορά μας είναι ότι εγώ δεν ανήκω σε κανένα κόμμα και δεν χρειάζεται να πείσω κανένα. Κάποιοι που ανήκουν σε κόμμα πρέπει να πείσουν. Το κλείνω και εγώ εδώ γιατί σε αυτά που σου είπα δεν μου απάντησες τίποτα. Και συγγνώμη αν δεν ξεχωρίζω ΣΥΡΙΖΑ ή ΚΚΕ.Αρκεί που τα ξεχωρίζετε εσείς όσο οι άλλοι κυβερνούν. Προτού πέσει ο καπιταλισμός (αν έπεσε ΔΥΣΤΥΧΩΣ ποτέ) οποιοδήποτε άλλο οικονομικό σύστημα είχε καταρρεύσει...

@schmeichel3

α) Το δικό μας Υπουργείο έχει μια ιδιαιτερότητα...  πολύ κόσμο που αντικαθίσταται με ΕΣΠΑ. Κανε τα και θα σου βγουν τα νούμερα. Σας το είχα πει και στην ανάλυση ΑΛΛΟ ο Κρατικός Προυπολογισμός και ΑΛΛΟ το ΕΣΠΑ.

@josua.

Οι αποχωρήσεις δεν είναι εφάπαξ κόστος. Οι άνθρωποι δεν  πληρώνονται για ένα χρόνο μόνο στην τετραετία... Ρε παιδιά δείτε τα μηνύματα μου και θα το βρείτε... δηλαδή πάλι να ξανακάνω υπολογισμούς? Kαι to 15.000 που λες είναι πάρα πολύ συντηρητικό νούμερο οικειοθελών αποχωρήσεων...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2014, 06:19:37 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6932 στις: Ιούνιος 11, 2014, 06:25:16 μμ »
@melenie

Η διαφορά μας είναι ότι εγώ δεν ανήκω σε κανένα κόμμα και δεν χρειάζεται να πείσω κανένα. Κάποιοι που ανήκουν σε κόμμα πρέπει να πείσουν. Το κλείνω και εγώ εδώ γιατί σε αυτά που σου είπα δεν μου απάντησες τίποτα. Και συγγνώμη αν δεν ξεχωρίζω ΣΥΡΙΖΑ ή ΚΚΕ.Αρκεί που τα ξεχωρίζετε εσείς όσο οι άλλοι κυβερνούν. Προτού πέσει ο καπιταλισμός (αν έπεσε ΔΥΣΤΥΧΩΣ ποτέ) οποιοδήποτε άλλο οικονομικό σύστημα είχε καταρρεύσει...

@schmeichel3

α) Το δικό μας Υπουργείο έχει μια ιδιαιτερότητα...  πολύ κόσμο που αντικαθίσταται με ΕΣΠΑ. Κανε τα και θα σου βγουν τα νούμερα. Σας το είχα πει και στην ανάλυση ΑΛΛΟ ο Κρατικός Προυπολογισμός και ΑΛΛΟ το ΕΣΠΑ.

@josua.

Οι αποχωρήσεις δεν είναι εφάπαξ κόστος. Οι άνθρωποι δεν  πληρώνονται για ένα χρόνο μόνο στην τετραετία... Ρε παιδιά δείτε τα μηνύματα μου και θα το βρείτε... δηλαδή πάλι να ξανακάνω υπολογισμούς? Kαι to 15.000 που λες είναι πάρα πολύ συντηρητικό νούμερο οικειοθελών αποχωρήσεων...
...εχεις δικιο.... πατατα ειπα!  8)
με το σεναριο των 15.000 αποχωρησεων βγαινει κοντα στο 1 δισ η εξοικονομηση.... αν βαλεις και το αισιοδοξο 1/10 προσληψεις + μισθολογικες προσαρμογες φαινεται να βγαινει το νουμερο!

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6933 στις: Ιούνιος 11, 2014, 07:19:03 μμ »
Γενικά αντιπαθώ τα άρθρα που δεν στηρίζονται σε κάποια στοιχεία ή σε κάποια έρευνα και βγάζουν εύκολα συμπεράσματα για το ποιον του κοινωνικού συνόλου... με την ίδια λογική και όσοι υποστηρίζουν ένα κόμμα είναι αναρχικοί που καίνε ανθρώπους σε τράπεζες....
Δες τι λέει ο δημοσιογράφος στην τελευταία παράγραφο.. "Η Αριστερά πρέπει με ιδιαίτερη προσοχή να αναλύσει τα ποιοτικά στοιχεία των δημοσκοπικών ευρημάτων " γιατί λοιπόν δεν τα παραθέτει ο συγκεκριμένος δημοσιογράφος για να υποστηρίξει ή όχι τα λεγόμενα του... γιατί αντί να κάνει μια έρευνα απλά εκφέρει μια γνώμη ατεκμηριώτη και ορίζει κάπου στο μέλλον ότι πρέπει να γίνει μια ανάλυση των ποιοτικών στοιχείων...
Ως άρθρο το παρέθεσα, δηλαδή ως μια γνώμη (κατά την άποψή μου ενδιαφέρουσα).
Στοιχεία, εγώ (που δεν είμαι όλη μέρα στο pde) έχω βρει:
http://tvxs.gr/news/ellada/eyroekloges-2014-h-koinoniki-geografia-toy-eklogikoy-somatos
Και επειδή δεν ξέρω αν διάβασες ολόκληρο το άρθρο, παραθέτω ένα μικρό τμήμα του:
"Εχουμε ξαναπεί ότι αυτές οι συμπεριφορές υπήρχαν όλα τα προηγούμενα χρόνια στην ελληνική κοινωνία.
Τις βρίσκαμε σταματημένοι στα φανάρια των δρόμων, στα γήπεδα, στους δημόσιους χώρους, στις ουρές των τραπεζών και των ΔΕΚΟ κ.ο.κ."

Αν δε συμφωνείς με αυτό, μάλλον ζούσαμε σε άλλη χώρα...
Ο κοινωνικός φασισμός βρήκε πολιτική έκφραση στους νεοναζί. Έτσι απλά.

Και σεις είχατε την ευκαιρία να ενωθείτε αλλά πάνω από όλα η κούφια ιδεολογία σας . Ποτέ δεν σας ένοιαξε να διαβάσετε κανενα άλλο
μας κουράσσατε αδελφέ...
(Αν και αυτό δεν αναφερόταν (; ) σε μένα)
Η χρήση αυτού του πληθυντικού δείχνει πολλά.
Όσο για το ποιος κούρασε ποιον σε αυτό το φόρουμ εδώ και καιρό, μάλλον δε θες να το μάθεις...
Τα post σου αρχίζουν και θυμίζουν αυτόν που αν τον πω θα νιώσεις τεΡΑστια προσβολή  ;D )

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:55:10 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6934 στις: Ιούνιος 11, 2014, 07:38:06 μμ »
Παραθέτω πάλι το εξής...

http://www.esos.gr/arthra/defterovathmia-ekpaidefsi/eidisis-defterovathmia-ekpaidefsi/pistvsh-xronoy-zhthse-o-a-loberdos-apo-toys-kauhghtes-se-diauesimothta

Και ρωτώ όποιον θέλει ποια είναι η λάθος κίνηση του Υπουργού;

ΥΓ1. Λοιπόν για να μην το κουράζω τον Λοβέρδο δεν τον πάω μία εξού και το Luerdi γιατί έχω ας πούμε προσωπικά μαζί του... αλλά κρίνω κινήσεις νέου Υπουργού... και ξαναρωτώ είναι ίδιες με τον προηγούμενο? Σαν σκεπτόμενος συνδικαλιστής (ως άσκηση εργασίας σε αυτούς που είναι ήδη) θα τον αντιμετώπιζες ποτέ όπως τον προηγούμενο; το μόνο που ξαναεπαναλαμβάνω είναι προτού καθίσετε μαζί του σε οποιοδήποτε τραπέζι πηγαίντε καλά διαβασμένοι μην σας στείλει αδιάβαστους και εκτεθείτε ανεπανόρθωτα?
ΥΓ2. Λιθοσφαιριστή ίσως είμαι μέσα γιατί δεν χρειάζεται να μου πει κάποιος άλλος τι θα γράψω. Επίσης το μας κουράσατε εννοούσα κομματικά γιατί κάνετε μπαμ... μπαινετε πάντα όταν είναι κάποιο σημαντικό γεγονός (απεργία, αντίδραση και σε ορισμένα τοπικ για να κάνετε διαφώτιση... από προσφορά άλλη μηδέν...
Και για να σε μάθω να διαβάζεις έρευνες μου επιτρέπεις?

"Εχουμε ξαναπεί ότι αυτές οι συμπεριφορές υπήρχαν όλα τα προηγούμενα χρόνια στην ελληνική κοινωνία.
Τις βρίσκαμε σταματημένοι στα φανάρια των δρόμων, στα γήπεδα, στους δημόσιους χώρους, στις ουρές των τραπεζών και των ΔΕΚΟ κ.ο.κ."

"Οποιος θεωρεί ότι η συμπεριφορά αυτή ανταποκρίνεται μόνο σε καθυστερημένα χαμηλά κοινωνικά στρώματα της κοινωνίας ή μόνο σε εξαθλιωμένους προλετάριους, μάλλον έχει χάσει επεισόδια."

με αυτό

    Αστικές περιοχές    Ημιαστικές περιοχές    Αγροτικές περιοχές
ΣΥΡΙΖΑ    26.1    28.1    26.8
ΝΔ          21.6           24.6           24.4
ΧΑ          8.2           8.2           13.0
ΕΛΙΑ    7.6    5.8    10.0
ΠΟΤΑΜΙ    7.2    7.0    5.0
ΚΚΕ    6.2    7.6    4.7
ΑΝΕΛ    3.6    2.9    3.3
ΥΠΟΛΟΙΠΑ    19.5    15.8    12.7

απέχει όσο η μέρα με τη νύχτα... παρεπιμπτόντως στις ημιαστικές περιοχές πουα ναφέρεται ο ποιητής βλέπω ανεβασμένα ποσοστά ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ...

Όσο για την συνέχεια των προσωπικών προσβολών ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν θυμίζω εσένα (και χαίρομαι που εσείς οι δημοκράτες που δέχεστε κριτική με αποκαλείτε φασίστα με αδιάσειστα στοιχεία ή κολλητό του Luerdi)... καλή τύχη στην συνάντηση με τον Luerdi... σε αφήνω να γράψεις και άλλα μιας και δεν με προλαβαίνεις... γενικώς μια ζωή δεν προλαβαίνετε άλλωστε πάντα οι εξελίξεις είναι μπροστά σας και εσείς τρέχετε από πίσω για αντίδραση... χαιρετίσματα στον σύντροφο.

YΓ3. Να πάτε σύσσωμοι οι συνδικαλιστες της εκπαίδευσης και να ανάψετε μια λαμπάδα στο μπόι της Διαμάντω και του Αρβι γιατί σας έβγαλε από την αφάνεια και σας έδωσε λόγο ύπαρξης... παλιά σας εμπιστεύονταν μόνο οι γνωστοί και ξέρετε για ποιον λόγο... θα το παραδεχθείτε δημόσια καμιά φορά για να μαθαίνουν και οι νεότεροι? Ετσι εξηγείται που έχετε σκυλιάσει που σας δουλεύει ο Luerdi "παιζοντας" το διαλλακτικός... πρέπει να έχετε επιχειρήματα για να μιλήσετε μαζί του και τα επιχειρήματα απαιτούν φαντασία, εφευρετικότητα και κυρίως κόπο... σας κάνει πλάκα μέχρι και ο Luerdi κοινώς... ποιος ο Luerdi...

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2014, 07:50:27 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6935 στις: Ιούνιος 11, 2014, 07:57:38 μμ »
Από πού να ξεκινήσω!

"Οποιος θεωρεί ότι η συμπεριφορά αυτή ανταποκρίνεται μόνο σε καθυστερημένα χαμηλά κοινωνικά στρώματα της κοινωνίας ή μόνο σε εξαθλιωμένους προλετάριους, μάλλον έχει χάσει επεισόδια."
Η λέξη ΜΟΝΟ εξηγεί τα ποσοστά, μην τα παραθέτω ξανά.

Για το ΥΓ2: Ελπίζω η προσφορά μου ως εκπαιδευτικός και ως άνθρωπος να μην κριθεί από το pde,
αλλά κι εδώ μέσα, 7 χρόνια τώρα, κάτι έχω προσφέρει κι εγώ... Ρώτα και κανέναν παλιότερο...

Πάμε στο σημαντικό:
Συνάδελφε guestteacher ΣΥΝΕΛΘΕ!
Όσο για την συνέχεια των προσωπικών προσβολών ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν θυμίζω εσένα (και χαίρομαι που εσείς οι δημοκράτες που δέχεστε κριτική με αποκαλείτε φασίστα με αδιάσειστα στοιχεία ή κολλητό του Luerdi)... καλή τύχη στην συνάντηση με τον Luerdi... σε αφήνω να γράψεις και άλλα μιας και δεν με προλαβαίνεις... γενικώς μια ζωή δεν προλαβαίνετε άλλωστε πάντα οι εξελίξεις είναι μπροστά σας και εσείς τρέχετε από πίσω για αντίδραση... χαιρετίσματα στον σύντροφο.
YΓ3. Να πάτε σύσσωμοι οι συνδικαλιστες της εκπαίδευσης και να ανάψετε μια λαμπάδα στο μπόι της Διαμάντω και του Αρβι γιατί σας έβγαλε από την αφάνεια και σας έδωσε λόγο ύπαρξης... παλιά σας εμπιστεύονταν μόνο οι γνωστοί και ξέρετε για ποιον λόγο... θα το παραδεχθείτε δημόσια καμιά φορά για να μαθαίνουν και οι νεότεροι? Ετσι εξηγείται που έχετε σκυλιάσει που σας δουλεύει ο Luerdi "παιζοντας" το διαλλακτικός... πρέπει να έχετε επιχειρήματα για να μιλήσετε μαζί του και τα επιχειρήματα απαιτούν φαντασία, εφευρετικότητα και κυρίως κόπο... σας κάνει πλάκα μέχρι και ο Luerdi κοινώς... ποιος ο Luerdi...


Πειράζει που δεν καταλαβαίνω τίποτα;;;
Πότε σε αποκάλεσα φασίστα; "Συνέχεια των προσβολών" ; Εγώ;
Δεν ξέρω με ποιους έχεις πλακωθεί στο φόρουμ, και δεν έχω χρόνο να κάτσω να ψάξω, αλλά κάτι δεν πάει καλά.
Πραγματικά μένω άφωνος!!!

ΥΓ: Δε γράφω άλλο εδώ. Αν θες στείλε π.μ. γιατί το διαλύσαμε το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6936 στις: Ιούνιος 11, 2014, 08:23:11 μμ »
Δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε κάτι σε pm.
Μορφωμένοι άνθρωποι είμαστε και μας διαβάζουν επίσης μορφωμένοι.

1. Επαναλαμβάνω η ανάλυση των περιοχών δεν αποδεικνύει το επιχείρημα της πρώτης σου παράθεσης (το κείμενο της εφημερίδας συντακτών)...δες τα λοιπόν και πιο αναλυτικά (για τις καρααστικές περιοχές).

                ΣΥΡΙΖΑ    ΝΔ    ΧΑ    ΕΛΙΑ    ΠΟΤΑΜΙ    ΚΚΕ    ΑΝΕΛ

ΜΕΣΗ ΤΙΜΗ                       6.0
«Υψηλών»

ΜΕΣΗ ΤΙΜΗ                       7.1
«υψηλών – μεσαίων»   
   
ΜΕΣΗ ΤΙΜΗ «μεσαίων»     8.1

ΜΕΣΗ ΤΙΜΗ                      10.6

«μισθωτών -εργατικών περιοχών»


Λοιπόν τι δείχνει και αυτό? Και για να σε προλάβω που θα μου πεις ότι και στις πλούσιες περιοχές υπάρχουν Χαυγιτες, ε ναι, όπως και από άλλα κόμματα... το θέμα είναι ένα κόμμα σε ποιες περιοχές έχει τα υψηλότερα ποσοστά του.

Δεν έχεις προσφέρει τίποτα εδώ μέσα και μένα όλα τα μηνύματα λένε το ίδιο (και θυμίζουν) όπως του PA  (πως νοιώθεις αλήθεια να σε συγκρίνουν με άλλους ή να σου λένε πράγματα που δεν ισχύουν ? )

Εσύ μπορεί να μην κατάλαβες τίποτα αλλά δεν με διαβάζεις μόνο εσύ (εξού και η μετατροπή του β ενικού σε β πληθυντικό που αναφέρεται σε συγκεκριμένους συνδικαλιστές που λίγο τα μηνύματα σου μοιάζουν με τα δικά τους σε κομματικό επίπεδο). Χαίρομαι λοιπόν που δεν καταλαβαίνεις τίποτα γιατί πιθανόν να μην ανήκεις στον κομματικό χώρο που αναφέρομαι... μείνε λοιπόν στην ουσία του μηνύματος μου και απάντησε μου αν θες αν ισχύουν αυτά που λέω έστω και αν δεν αναφέρομαι σε σένα... μπορείς λοιπόν να μου πεις την άποψη σου για αυτά που αναφέρω? Ισχύουν ή λέω μπούρδες (γενικά όχι προσωπικά)?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2014, 08:29:11 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος melenios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6937 στις: Ιούνιος 11, 2014, 08:29:18 μμ »
guest.....η περιπτωση σου θυμιζει Αδωνη.....
(αυτο δεν ξερω αν σε προβληματιζει ή σε κανει να νιωθεις περιφανος)
οπως και να εχει να το προσεξεις!
καλη δυναμη και ....κουραγιο

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6938 στις: Ιούνιος 11, 2014, 08:35:15 μμ »
Εσύ μπορεί να μην κατάλαβες τίποτα αλλά δεν με διαβάζεις μόνο εσύ (εξού και η μετατροπή του β ενικού σε β πληθυντικό που αναφέρεται σε συγκεκριμένους συνδικαλιστές που λίγο τα μηνύματα σου μοιάζουν με τα δικά τους σε κομματικό επίπεδο). Χαίρομαι λοιπόν που δεν καταλαβαίνεις τίποτα γιατί πιθανόν να μην ανήκεις στον κομματικό χώρο που αναφέρομαι... μείνε λοιπόν στην ουσία του μηνύματος μου και απάντησε μου αν θες αν ισχύουν αυτά που λέω έστω και αν δεν αναφέρομαι σε σένα... μπορείς λοιπόν να μου πεις την άποψη σου για αυτά που αναφέρω? Ισχύουν ή λέω μπούρδες (γενικά όχι προσωπικά)?
Και το παραλήρημα συνεχίζεται...
Σε τι να απαντήσω άνθρωπέ μου; Αφού δεν καταλαβαίνω σε τι και σε ποιους αναφέρεσαι!
Ειδικά εκεί προς το ΥΓ3, κάηκα τελείως.
Α, δεν προλαβαίνω ούτε τις τροποποιήσεις σου.
ΤΕΛΟΣ.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6939 στις: Ιούνιος 11, 2014, 08:39:58 μμ »
guest.....η περιπτωση σου θυμιζει Αδωνη.....
(αυτο δεν ξερω αν σε προβληματιζει ή σε κανει να νιωθεις περιφανος)
οπως και να εχει να το προσεξεις!
καλη δυναμη και ....κουραγιο

 ;D ;D ;D ;D
Με έπεισες όπως και τους μαθητές σου φαντάζομαι... γεμάτος επιχειρήματα ρε συνάδελφε...
Θέλεις να σου πω και το καλύτερο γιατί περνιέσαι και πολύ έξυπνος (ίσως μαζί με άλλους ακόμα).
Χτυπάτε έναν που δεν ξέρετε ούτε μπορείτε να αποδείξετε αν είναι ένα κόμμα προσπαθώντας να κερδίσετε ψήφους για τον συγκεκριμένο πολιτικό χώρο που ανήκετε... κάντε λοιπόν τον απολογισμό σας.. από την συζήτηση μας ποιος βγήκε κερδισμένος και ποιος χαμένος...

ΥΓ. Εσείς θα πάτε να μιλήσετε μπροστά στον Luerdi με ανοικτές τις κάμερες? Και θα του πείτε δεν έχω επιχειρήματα, δεν σου απαντώ σε τίποτα αλλά μου θυμίζεις τον PA και τον Αδωνι.... να σου πω κάτι μεταξύ μας? Ευτυχ΄χς που υπάρχει και ο Θεός και στα στραβά πουλιά κάνει χρόνια φωλιά στο Ελληνικό Δημόσιο... τι θα γινόσασταν ορισμένοι χωρις αυτό δεν ξέρω... παρεπιμπτόντως σας έπεσε βαρύς ο Luerdi και αναπολείτε τον Αδωνι ε;;;; εμμμ δεν θα είναι πάντα η ζωή όπως την θέλουμε...

@λιθοσφαιριστή

Μην απαντάς περίμενε κανένα άρθρο... α και γράφω γρήγορα γιατί είμαι άνθρωπος της δράσης και διορθώνω και τα όποια λάθη μου (ορθογραφικά και ερμηνευτικά όσο μπορώ)... δεν μπορώ οκνούς ανθρώπους (γενικά μιλάω... ).

ΥΓ. Εχω δύο εισιτήρια για τον επίγειο παράδεισο που λέγεται Β. Κορέα... τα θέλετε... επίσης το μοντέλο που προτείνετε διαχρονικά εφαρμόστηκε στην Κύπρο...ναι βρε από αριστερούς που το έπαιξαν και καλά ότι δεν συζητάνε με κανένα......αν θέλετε βάλτε και 3ο στην παρέα για να με προλαβαίνετε...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2014, 08:45:22 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος melenios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6940 στις: Ιούνιος 11, 2014, 08:47:49 μμ »
@guest.....συνεχισε να μιλας.....καλο μου κανεις ;) ;)
θετεις τα νεα ορια στα οποια μπορει να εκτειθεται κανεις μεσω φορουμ και γλαφυροτητα στην έννοια της ψυχοπαθολογίας....άντε καλό βράδυ

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6941 στις: Ιούνιος 11, 2014, 08:50:22 μμ »
Και ένα τελευταίο γιατί έχω και άλλες δουλειές...
Στις ευροεκλογές ψήφισα ΣΥΡΙΖΑ γιατί ήθελα να δώσω μια ευκαιρία και σε εσάς τους αριστερούς να δείξετε τι αξίζετε και κάποια στιγμή να κυβερνήσετε...
Ευτυχώς που δεν θα ξαναπετάξω την ψήφο μου στον κάλαθο των αχρήστων, όπως φαίνεται, μιας και οι μόνοι που δεν πείρατε κανένα μήνυμα είστε εσείς... απλά σας νοιάζει να φύγουν αυτοί και δεν ασχολείστε καν με το τι θα κάνετε άμα έρθετε εσείς... κανένα επιχείρημα και για τίποτα.

Καλό σας βράδυ!!!

ΥΓ. Melenie αρκεί που έχουμε και εσάς τους λογικούς για να φαινόμαστε οι τρελοί... ΣΥΡΙΖΑ ή ΣΦΥΡΙΖΑ είπαμε? Σας το είπα και σε άλλο topic βάλτε το έμβλημα του κόμματος δίπλα για να φαίνεστε και σε αυτούς που δεν σας καταλαβαίνουν με την πρώτη...απορώ γιατί δεν παραδέχεστε το κόμμα που είσαστε;;; ντρέπεστε;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2014, 08:55:24 μμ από guestteacher »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6942 στις: Ιούνιος 11, 2014, 09:37:53 μμ »
Luerdi δεν αφήνεις τις κολοτουμπίτσες?
Το θέμα δεν είναι ποσοτικό όσο περισσότερους μπορέσω να σώσω, το θέμα είναι αν φεύγουν κάποιοι ως ανεπαρκείς ή παράνομοι και όχι γιατί αυτούς βρήκα αυτούς διώχνω. Μην ξεχνάμε ότι ειδικά στα Πανεπιστήμια κάποιοι κακώς βρίσκονται εκεί...

http://www.esos.gr/arthra/tritovathmia/eidisis-tritovathmia-ekpaidefsi/pieseis-a-loberdoy-pros-k-mhtsotakh-gia-ligoteres-apolyseis-ypallhlvn-tvn-panepisthmivn

Αποσυνδεδεμένος sadam21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6943 στις: Ιούνιος 11, 2014, 09:42:53 μμ »
βασικος στοχος του ωμου λοβερδου ειναι η αξιοκρατια. θα χρησιμοποιησει, ακουω, τη μοριοδοτηση μητσοτακη. αποτελει ευχης εργον να αποδοθει δικαιοσυνη εκκινωντας φυσικα απο τον τροπο διορισμου. δεν ακουγεται και πολυ ελληνικα αριστερο αλλα ειναι σαφως δικαιο. διαφωνει κανενας της ενισχυτικης; θα ακουσω με ενδιαφερον τα επιχειρηματα του. λεμε τωρα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160787
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 430
Σύνολο: 445

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.